Arkadaşlar şu sıra herkesin dert ettiği konu hangi evrak lazım, hangi evrağı yanıma alsam iyi olur gibi düşünceler.Sizlere yardım etmek amacıyla kendi evraklarımın fotoğraflarını ekleyerek hangi evrağın nasıl gözüktüğünü yanınıza hangi evrakları almanız gerektiğini resim ekleyerek anlatıcam.

Gerekli evraklar;

• Pasaport (varsa vize basılmış eski pasaport)
  • DS-2019 formu
  • DS-160 formu
  • SEVIS FEE yazan makbuz
  • Kapalı kaşeli zarfa trankript (Türkçe veya İngilizce olabilir)
  • 2 vize için çekilmiş fotoğraf (arka fon beyaz kulaklar gözükecek şekilde küpe vs olmayacak)
  • TEB vize başvuru ödeme makbuzu (şu anki anlaşmalı banka bu)

Gelelim bu evraklar neye benziyor..

Aşağıdaki resimde gördüğünüz DS-2019 belgesinin ilk sayfasıdır ki önemli olan sayfası budur arkada prosedür yazdığından eklemiyorum.

Aşağıda gördüğünüz resim Transkripte ait.İngilizce veya Türkçe olması zorunlu değil,benim bölümüm ingilizce olduğundan ingilizce aldım siz Türkçe alabilirsiniz.

Aşağıda gördüğünüz resim bu transkriptin içine konulması gereken zarfın mühürlü resmi.

Aşağıda gördüğünüz resim rengi bile dert olan TEB ödenti makbuzunun benzeri çünkü vize görüşmesi sırasında bu makbuzu iade etmediler bana bende bu makbuzu almadan önce aynı bankadan 140 dolar alıp yatırmıştım makbuzlar birbirine çok benzediğinden eklemek istedim.

Aşağıda gördüğünüz bir diğer makbuz olan Sevis fee makbuzu.Çoğu kişi makbuz deyince kenarı delikli makbuz kağıdı zannedip anlamadığı için bununda resmini ekliyorum..

Aşağıdaki fotoğraf eski ve yeni pasaportlar..(elinizde eski vize basılı pasaport varsa mutlaka yanınızda bulundurun)

Aşağıdaki resim bir DS-160 formunun resmidir.Kendi belgem görüşme sırasında konsoloslukta kaldığı için öylesine bi foto bulup yüklüyorum bi bilginiz olsun en azından..