Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vize Görüşmesinde Gerekli Evraklar | Resimli

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Standart Vize Görüşmesinde Gerekli Evraklar | Resimli

Arkadaşlar şu sıra herkesin dert ettiği konu hangi evrak lazım, hangi evrağı yanıma alsam iyi olur gibi düşünceler.Sizlere yardım etmek amacıyla kendi evraklarımın fotoğraflarını ekleyerek hangi evrağın nasıl gözüktüğünü yanınıza hangi evrakları almanız gerektiğini resim ekleyerek anlatıcam.

Gerekli evraklar;

• Pasaport (varsa vize basılmış eski pasaport)
    • DS-2019 formu
    • DS-160 formu
    • SEVIS FEE yazan makbuz
    • Kapalı kaşeli zarfa trankript (Türkçe veya İngilizce olabilir)
    • 2 vize için çekilmiş fotoğraf (arka fon beyaz kulaklar gözükecek şekilde küpe vs olmayacak)
    • TEB vize başvuru ödeme makbuzu (şu anki anlaşmalı banka bu)

Gelelim bu evraklar neye benziyor..

Aşağıdaki resimde gördüğünüz DS-2019 belgesinin ilk sayfasıdır ki önemli olan sayfası budur arkada prosedür yazdığından eklemiyorum.

Aşağıda gördüğünüz resim Transkripte ait.İngilizce veya Türkçe olması zorunlu değil,benim bölümüm ingilizce olduğundan ingilizce aldım siz Türkçe alabilirsiniz.

Aşağıda gördüğünüz resim bu transkriptin içine konulması gereken zarfın mühürlü resmi.

Aşağıda gördüğünüz resim rengi bile dert olan TEB ödenti makbuzunun benzeri çünkü vize görüşmesi sırasında bu makbuzu iade etmediler bana bende bu makbuzu almadan önce aynı bankadan 140 dolar alıp yatırmıştım makbuzlar birbirine çok benzediğinden eklemek istedim.

Aşağıda gördüğünüz bir diğer makbuz olan Sevis fee makbuzu.Çoğu kişi makbuz deyince kenarı delikli makbuz kağıdı zannedip anlamadığı için bununda resmini ekliyorum..

Aşağıdaki fotoğraf eski ve yeni pasaportlar..(elinizde eski vize basılı pasaport varsa mutlaka yanınızda bulundurun)

Aşağıdaki resim bir DS-160 formunun resmidir.Kendi belgem görüşme sırasında konsoloslukta kaldığı için öylesine bi foto bulup yüklüyorum bi bilginiz olsun en azından..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Eline sağlık yararlı bir paylaşım...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Benim eski yeşil pasaportum var, yazın almıştım ama hiç kullanma fırsatım olmadı. Vize basılmadı yani, onu götürmem gerekli midir acaba?

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı rerere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim eski yeşil pasaportum var, yazın almıştım ama hiç kullanma fırsatım olmadı. Vize basılmadı yani, onu götürmem gerekli midir acaba?
    Hayır üzerinde daha önce ABD hükümeti tarafından basılmış vizelerin olduğu pasaportlarınızı götürmeniz gerekmekte.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Çok işime yarayan bir paylaşım. Teşekkürler. Benim bir sorum var. Okulumun eğitim dili Türkçe ve transkripti İngilizce almak için çabalıyorum. Bayağı sorun çıkarıyorlar, halledeceğim umarım ama Türkçe olabilir demişsin. Bunun kesinliği nedir?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı MelodyGlory Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok işime yarayan bir paylaşım. Teşekkürler. Benim bir sorum var. Okulumun eğitim dili Türkçe ve transkripti İngilizce almak için çabalıyorum. Bayağı sorun çıkarıyorlar, halledeceğim umarım ama Türkçe olabilir demişsin. Bunun kesinliği nedir?
    Kesinliği şudur bugün kız arkadaşım girdi vize görüşmesine ve aldı vizeyi.Onunda bölümü Türkçe ve trasnkriptte Türkçe.Yani transkriptin İng olması bişey ifade etmiyor..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki dostum bi sorum olucak. Ben wat dönüşü erasmus yapıcam sıkıntı olmazsa , mart ta ilk kez pasaport cıkarttım 1 yıllık . şimdi erasmusta olunca pasaport süresi 1 yıllık yetmıyo o yuzden amerıka dönüşü uzattırmak sıkıntı olucak zaman darlıgından cunku döndugum billah ıspanya vızesıne basvurmam lazım pasaport ıle o yuzden sımdı vıze görusmem de 11 mayıs amerıka vızesını aldıktan sonra pasportumu 2 yıllık diye uzatmak ıstesem amerıka vızeme sıkntı olur mu . yanı her defasında pasportu degıstırıyolar sanırım eskısını delıyolar. yoksa ıkısını tasımam yetıyor mu . bi bilgin var mı

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Ausbursa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki dostum bi sorum olucak. Ben wat dönüşü erasmus yapıcam sıkıntı olmazsa , mart ta ilk kez pasaport cıkarttım 1 yıllık . şimdi erasmusta olunca pasaport süresi 1 yıllık yetmıyo o yuzden amerıka dönüşü uzattırmak sıkıntı olucak zaman darlıgından cunku döndugum billah ıspanya vızesıne basvurmam lazım pasaport ıle o yuzden sımdı vıze görusmem de 11 mayıs amerıka vızesını aldıktan sonra pasportumu 2 yıllık diye uzatmak ıstesem amerıka vızeme sıkntı olur mu . yanı her defasında pasportu degıstırıyolar sanırım eskısını delıyolar. yoksa ıkısını tasımam yetıyor mu . bi bilgin var mı
    Yeni pasaport çıkartmak 1 hafta sürer en fazla.Yani döndükten sonra yapabilirsin diye düşünüyorum.Zaten yeni pasaportlarda süre uzatma olmuyormuş.Geçerlilik süresi bitince bitiyor yeni pasaport çıkartıyosun.O yüzden illaki senin yeni pasaporta ihtiyacın olacak.Birde sen şu anda yeni pasaport alsan onla vizeye gitsen olmaz mı?daha 2 hafta var rahat rahat halledersin.Tabi şirketine bi sor belki pasaport numarası filan değişiyodur onlarda konsolosluğa bildirmeleri gerekiyodur filan..Baktın olmadı pasaportum kayboldu de yenisini çıkarttır 10 yıllık

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

thanks man. Emnıyete gittim gecende böyle bi durumu olanlar olabilir diye yazıyorum, vize sonrası pasaport süresini uzatabiliyormussun tabi yeni pasaport veriyolarmış . eskisinide yanında taşıyormussun vizen eski pasaportta oldugu için. ) ya bir de bu belgeler arasında hiç parayla alakalı belge yok ya ,nasıl karşılıcan ordaki giderlerini filan diye sormuyolar mı . benım kafam karışık bu durumdan inş. ilk ve son WAT ım olacagı için

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba arkadaşlar transkript sadece 1. dönem transkriptimi yoksa bütün dönem transkriptlerimi olacak ben 4. sınıfım bu arada

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı alem3461 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar transkript sadece 1. dönem transkriptimi yoksa bütün dönem transkriptlerimi olacak ben 4. sınıfım bu arada
    Transkript alınca tüm dönem notları yazar içinde.Konsolosa lazım olan tüm dönemlerin not ortalamasıdır.Ayrıca daha önce transkripti dönem dönem verdiklerini duymadım.Transkript isteyince o ana kadar alınan notların dökümünü ve ortalamasını veriyorlar diye biliyorum.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar bu tebin sarı makbuzu bende var ama bir de pembe makbuz istiyorlarmış sanırım kaç kişinin başına geldi böyle bişey yarın vize görüşmesine giricem ve pembe makbuzum yok sıkıntı olsun istemiyorum

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı yavru_penguen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu tebin sarı makbuzu bende var ama bir de pembe makbuz istiyorlarmış sanırım kaç kişinin başına geldi böyle bişey yarın vize görüşmesine giricem ve pembe makbuzum yok sıkıntı olsun istemiyorum
    Ben sarıyla aldım sıkıntı çıkmadı. Olması gereken sarı

"Some people feel the rain. Others just get wet"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı yavru_penguen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pembe makbuz TEB için mi?Bana sadece sarı makbuz verdiler o verdikleriyle gitti aldım vizeyi..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşım yarın vizeye girecek, fotoğrafına baktım şimdi kulağında küpe var. Kesin böyle bir kural var mıdır yoksa sadece prosedür mü?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Kız arkadaşım 2010 yılında küpeli fotoğraf çektirdi ve vize almıştı.Bu yıl küpesiz fotoğraf çektirdi,bu sene kendinden fotoğraf almadılar vize görüşmesinde.Önceki sistemde kayıtlı olan fotoğrafı kullanmışlar.Fotoğrafçılar genelde küpesiz çekmek isterler ışık yansıma yapar diye.O yüzden küpesiz çektirmekte fayda var..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benimde pasaportumda ve resimlerimde küpe var inş bi problem cıkmaz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı goksuozturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde pasaportumda ve resimlerimde küpe var inş bi problem cıkmaz
    Arkadaşım küpeli fotoğrafıyla vizeyi aldı, bir problem çıkmadı. Dikkatlice bakılmadığı sürece dikkat çekmiyordu zaten.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Arkadaşlar bir sorum olacaktı acil cevap verebilirseniz sevinirm.
    saat gece 02.00 da otobüsle yarın sabah ki vize görüşmesine gideceğim. şimdi gerekli belgelere baktım 2 fotoğraf diyor bana şirket fotoğraf götür falan demedi ve bende biyometrik 1 adet var. bu problem yaratır mı?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı bolatu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum olacaktı acil cevap verebilirseniz sevinirm.
    saat gece 02.00 da otobüsle yarın sabah ki vize görüşmesine gideceğim. şimdi gerekli belgelere baktım 2 fotoğraf diyor bana şirket fotoğraf götür falan demedi ve bende biyometrik 1 adet var. bu problem yaratır mı?
    ben hiç mi hiç hatırlamıyorum fotoğraf verdiğimiz.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı kayhan86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben hiç mi hiç hatırlamıyorum fotoğraf verdiğimiz.
    bugün şirketten belgelerimi teslim aldım. 1 saat önce kapalı zarftaki transikptimi bana vermeyi unuttuklarını fark ettim ve hemen aradım ulaştım ve aldım geldim eve... yani dsnin gecikmesi stresi üstüne gerçekten süper oldu...

randevu konfirmasyonu mailine baktım az önce 1 fotoğraf diyor orda da en azından bir tane var bari ama zaten şu saatten sonra çektirecek zamanım yok...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu sıra herkesin dert ettiği konu hangi evrak lazım, hangi evrağı yanıma alsam iyi olur gibi düşünceler.Sizlere yardım etmek amacıyla kendi evraklarımın fotoğraflarını ekleyerek hangi evrağın nasıl gözüktüğünü yanınıza hangi evrakları almanız gerektiğini resim ekleyerek anlatıcam.

Gerekli evraklar;

• Pasaport (varsa vize basılmış eski pasaport)
    • DS-2019 formu
    • DS-160 formu
    • SEVIS FEE yazan makbuz
    • Kapalı kaşeli zarfa trankript (Türkçe veya İngilizce olabilir)
    • 2 vize için çekilmiş fotoğraf (arka fon beyaz kulaklar gözükecek şekilde küpe vs olmayacak)
    • TEB vize başvuru ödeme makbuzu (şu anki anlaşmalı banka bu)

Gelelim bu evraklar neye benziyor..

Aşağıdaki resimde gördüğünüz DS-2019 belgesinin ilk sayfasıdır ki önemli olan sayfası budur arkada prosedür yazdığından eklemiyorum.

Aşağıda gördüğünüz resim Transkripte ait.İngilizce veya Türkçe olması zorunlu değil,benim bölümüm ingilizce olduğundan ingilizce aldım siz Türkçe alabilirsiniz.

Aşağıda gördüğünüz resim bu transkriptin içine konulması gereken zarfın mühürlü resmi.

Aşağıda gördüğünüz resim rengi bile dert olan TEB ödenti makbuzunun benzeri çünkü vize görüşmesi sırasında bu makbuzu iade etmediler bana bende bu makbuzu almadan önce aynı bankadan 140 dolar alıp yatırmıştım makbuzlar birbirine çok benzediğinden eklemek istedim.

Aşağıda gördüğünüz bir diğer makbuz olan Sevis fee makbuzu.Çoğu kişi makbuz deyince kenarı delikli makbuz kağıdı zannedip anlamadığı için bununda resmini ekliyorum..

Aşağıdaki fotoğraf eski ve yeni pasaportlar..(elinizde eski vize basılı pasaport varsa mutlaka yanınızda bulundurun)

Aşağıdaki resim bir DS-160 formunun resmidir.Kendi belgem görüşme sırasında konsoloslukta kaldığı için öylesine bi foto bulup yüklüyorum bi bilginiz olsun en azından..

Çok süper olmuş emeğine sağlık

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Hocam Teb dekontu üzerinde durmuşsunuz ben akbank tan yatırdım bi sorun olmaz galiba ?
    Without music, life would be a mistake. Friedrich Nietzsche

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı ozanozugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Teb dekontu üzerinde durmuşsunuz ben akbank tan yatırdım bi sorun olmaz galiba ?
    Yok bundan önceki yıllar TEB ile anlaşmalıydı konsolosluk o yüzden öyle.Zaten konuda yazmıştım şu an anlaşmalı banka bu diye 2012 yılında.Ayrıca konularda gözüne çarparsa diye değişen bi kurum daha var oda UPS yerine PTT ile anlaşmalı bu sene.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)