Sayfa 1 Toplam 6 Sayfadan 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 163 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: uçak bileti konusu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart uçak bileti konusu

arkadaşlar uçak bileti konusunda naçizane tecrübeleri paylaşmak istiyorum. firmayı karalamak için isim vermeyeceğim çünkü belki de bu konudaki sorunları aştılar. 2005 yazında vizemizi aldıktan sonra arkadaşımla beraber şirkete gidip uçak bileti konusunda ne yapacağımız sorduk. onlarda dedi ki '' siz hiç merak etmeyin. biz size en ekonomik biletleri ayarlayacağız. arkadaşlarınızla yanyana olacaksınız falan'' 700 euroya bize aldıkları bilet şöyleydi. dönüş te de aynı aktarmaları yapmak zorunda kalarak ''ist-amsterdam-detroit-chicago'' yani ABD'ye bi kere gidip geldim ama tam 7 kez uçağa bindim...ayrıca amsterdam da bizi tekrar sorgulamaları ise tam bir fiyasko...amsterdam havaalanındaki ilginç olayı ise serbest kürsü bölümünde anlatacağım. yaklaşık 17 saatlik bir uçuş oldu. halbuki 2 ay önceden alınmış bir Turkish Airlines ist-newyork uçuşu da aynı fiyatta idi. ve sadece 11 saat sürüyordu. ayrıca nerdeyse hiçbir yolculuk da arkadaşımla beraber uçamadık. Chicago havaalanında zar zor buluşabildik. yaklaşık 3 saat içinde 30 Türk öğrencinin Chicago havaalanında olması sorunu biraz hafifletti. beraber bir minibüs kiralayıp hostel'a kadar gittik. sözün özü, uçak bileti alımında insiyatifi elinizde tutun ve mümkün olduğunca az aktarmalı uçmaya çalışın. inanın fazladan vereceğiniz 30-40 dolara değecek..hepinizi iyi uçuşlar..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

uçak biletini kendiniz de ayarlayabilirsiniz ama opsiyon tarihlerine dikkat edin geçen sene gerzek bi firma yüzünden biletim satılmıştı ve 50 euro farkla aktarmalı uçuşu zor bulmuştum ve delirmiştim sinirden..dikkat edin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben bu uçak biletlerinde dönen oyunları hala anlamış değilim?? bundan şirketler gerçekten bir kar ediyor mu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

valla insanın aklına ister istemez geliyor böyle kirli işler... ama ilkinde acemiliğimize geldi şirketlere bıraktık. kendi istediğimiz havayolu ile istediğimiz koltuklarda uçma şansı varken artık şirketlere bilet konusunda muhtaç değiliz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ucuz ucak bıletlerı ıcın bı kac adres verıyım ınsallah yardımcı olur
    www.ekobilet.com
    www.ucuzabilet.com
    www.genctur.com/ul/uc/index.htm

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

vize görüşmesine gitmeden önce uçak bileti rezervasyonu yaptırmam gerekiyomu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

çoğu şirket sana geçici bir rezervasyon yaptırıp veriyor. en azından göz boyamak için... işte ben bu tarihlerde gideceğim döneceğim demek için.. bence çok fazla öneme sahip değil vizede...aslolan vize mülakatı ve not....

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ayrıca vizesini alan arkadaşlar bir an önce uçak biletlerini alsınlar...Lufthansa ve British Airways'in tek aktarmalı uçuşları (ist-ny arası ) 530-550 euro ve bence çok iyi bir rakam... gönül isterdi ki Turkish Airways ile uçulsun ama bu fiyat politikası ile nasıl rekabet ediyorlar anlamıyorum aynı hatta ve tarihlerde 900 euroya bilet satıyor...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

uçak bileti alırken aktarmalı mı almak daha karlı yoksa direk uçuş mu almak daha karlı? hangisini tavsiye edersiniz?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

aktarmalı almak elbette karlı fiyat olarak.. ama aktarmaları iyi ayarlamak lazım bi havaalanında 7-8 saat beklemek sıkıcı olabilir. direkt uçan fazla firma yok zaten THY,lufthansa,united airways var sanırım... direkt uçanlar 850-900 eurodan kapıyı açıyorlar. direkt uçuşlar new yorka 11-12 saat sürüyor. aktarmalılarda bu süre artıyor. tek aktarmalı uçuşlar tercih edilebilir.. ama aktarma sürelerine dikkat etmek lazım...

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

ya bana biri bu konuda yardımcı olsa çok iyi olacak.bu uçak bileti meselesini bayadır araştırıyorum,fiyatlar çok farkediyor. ekobilet.com dan geçen ay atlanta ya rezerve ettiğim bilet gidiş dönüş 586 euro diyor.fakat ben öğrenci bileti olarak rezervasyon yaptırdım.siz arkadaşlar abd ye öğrenci bileti ile mi gittiniz yoksa normal bilet mi aldınız? benim şirket bana birkaç rezervasyon yaptı ama pahalı geldi bana. bir de yabancı sitelerde biletler daha uygun fiyata gözüküyor,buralardan da bilet alabiliyor muyuz? mesela: http://www.expedia.co.uk
    burda çok uygun fiyatlara biletler var. ne dersiniz???
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya ben Türkiyede bilet almadım ama ABD'de Philly-chicago bileti aldım netten. elimizde sadece online ödeme çıktısı ile havalimanına gittik ve kolayca check in olduk.. geçtiğimiz yıllarda bizzat bilet alanlar arkadaşlar varsa onlar konuyu daha iyi açıklayabilir. ben fazla yardımcı olamayacağım...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

airfrancedan almayın aktarmalı biletlerinizi..iki aktarma arasına 45 dakika koyuyolar aaa ne güzel diyebilirsiniz ama uçak rötarlı kalktığında diğer uçağı yakalamanız imkansız..ben pariste 8 saat bekledim new yorktan rötarlı kalktı uçak..şanslıydım da bi sonraki uçakta yer vardı yoksa 2-3 gün beklemek zorunda kalanlar oldu..iyice bakın aktarma sürelerine

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

aktarmalı uçaklarda bagaj kaybı riski de artıyor. bu da başka bir not

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

http://www.yettravel.com/bilet/
    bu sıtede cok uygun fıyatlara ucak bıletlerı buldum sızde bı bakın ıstersenız ornek vermek gerekırse;
    atlanta 523 euro
    philadelphia 498 euro
    new york 450 euro
    chicago 440 euro orneklerı cogaltmak mumkun

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

yazık yazık. geçen sene danışman şirket aracılığıyla 650 euroya son bir ay kala biletleri ayarlamıştık. o zamanın kur'uyla 1280 ytl para ödemiştim. zamane gençliği daha atılgan gördüm.
    admin (at) turkishwat.net

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

benım danısman sırkete kalırsa 600 euro ya bulurmusum hatta en ucuz bu fıyat dıyolar yok yok guvenmemek lazım atılgan olmak lazım

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı seymusum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://www.yettravel.com/bilet/
    bu sıtede cok uygun fıyatlara ucak bıletlerı buldum sızde bı bakın ıstersenız ornek vermek gerekırse;
    atlanta 523 euro
    philadelphia 498 euro
    new york 450 euro
    chicago 440 euro orneklerı cogaltmak mumkun
    ya dostum o fiyatlara vergi dahi değildir ama.ben yettraveldaki görevliye sordum.atlanta ya 650euro dan aşağı bilet bulamazsın,bulursan mutlaka bir kısıtlama ya da sorunla karşılaşırsın dedi.ekobilet.com dan baktım 596 euroya atlantaya öğrenci bileti olmak üzere rezervasyon yaptırdım.giderken deltayla dönüşte ise airfrance ve milan da 1 aktarma var.nasıl sizce?burdan bilet fiyatlarını takip ediyorum.normal yetişkin için biletler şu anda 657eurodan başlıyor.bu arada öğrenci bileti diye bir bilet var mı? siz arkadaşlar biletinizi öğrenci olarak mı alıyorsunuz?
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet dostum vergı dahıl degıl ama ne kadar oynayacak fıyatlar arasında merak ettım dogrusu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazık yazık. geçen sene danışman şirket aracılığıyla 650 euroya son bir ay kala biletleri ayarlamıştık. o zamanın kur'uyla 1280 ytl para ödemiştim. zamane gençliği daha atılgan gördüm.
    sorma gezgin.. bizim zamanımızda böyle miydi? ver parayı al bileti... şimdiki gençlik cin gibi maşallah

vergiler 50-60 euro'dan aşağı olmaz kanımca.. yurtiçi uçuşlarda bile 11-12 ytl vergi var.. yol 45 ytl vergi 11 Ytl...misal olsun diye verdim rakamları sadece...

şahsi kanaatim vergiler dahil 600 Euro'dan aşağı bilet bulunmaz.. birde yaz sezonu fiyatları olduğunu unutmamak lazım..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

600 euro cok ama yaa sırket haklımıydı yanı adamların gunahını aldım bak sımdı durup dururken

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

sen internet sitesinde fiyatları aldığın kısımda vergiler dahil gibi bir uyarı alıyomusun?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet sıtenın alt kısmında yazıo kı ben de bı oncekı mesajımda yazdım vergıler dahıl degılmıs dıye..

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı seymusum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    600 euro cok ama yaa sırket haklımıydı yanı adamların gunahını aldım bak sımdı durup dururken
    evet bence haklı olabilirler.uçak biletlerinin fiyatları acayip değişiyor bir de.çok dikkat etmek lazım.benim şirket de bana 990 dolara bilet bulmuş alitalia diye bir şirketten.bana da pahalı geldi,araştırıyorum şu aralar.

Tecrübe Puanı
    18

evet 600 euradan aşağı bilet yok.ben ekobilet.com dan baktım 600 euro civarında öğrenci biletleri var normal biletler 660 euro dan aşağı değil yani.napcaz biletler baya pahalı geldi bana

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

onur airda bir tanıdığım var 500 dolara amerikaya tek aktarmalı gidiş dönüş bilet bulabileceğini söyledi walla eğer dediğini yaparsa baya bir karlı olucam galibo. bu fiyatlara bakılırsa amerikaya gitmek program ücretinin yarısını kapsıyo...

Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar sizce atlantaya kadar 600 avroya gidip,ordan 400 küsur mil uzaktaki destine 52 dolara greyhound otobüsüyle gitmek mi, yoksa direk 900 avro verip 2 aktarmalı uçakla 25 saat yolculuk yapıp destine gitmek mi?

siz olsanız napardınız?
    Konu fatih26 tarafından (06-03-2007 Saat 01:41 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

air francetan bilet alma derim bene geçen sene rezil ettiler herkesi aktarma zamanlarını ayarlayamıyolar..
    opsiyon tarihlerinizi takip edin bana geçen sene 10 hazirana kadar opsiyon vermişlerdi ben 8 haziranda almaya gittiğimde biletimin satıldığını söylediler ki 2 ay öncesinden rezervasyon yaptırmıştım delirttiler beni resmen zar zor aktarmalı uçuş bulmuştum..dikkat edin

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    air francetan bilet alma derim bene geçen sene rezil ettiler herkesi aktarma zamanlarını ayarlayamıyolar..
    opsiyon tarihlerinizi takip edin bana geçen sene 10 hazirana kadar opsiyon vermişlerdi ben 8 haziranda almaya gittiğimde biletimin satıldığını söylediler ki 2 ay öncesinden rezervasyon yaptırmıştım delirttiler beni resmen zar zor aktarmalı uçuş bulmuştum..dikkat edin
    ya diğerleri de pahalı araştırmalarıma göre en ucuz delta havayollarıyla air france ortak uçuşları.

Tecrübe Puanı
    18

peki bu biletlerde gidiş dönüş aynı yer olmak zorunda değil demi?
    dönüşü başka yer olarak ayarlayabilme imkanı var diye duydum.mesela atıyorum gidiş atlanta ,dönüş ise new york.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks