Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 123456 SonuncuSonuncu
Toplam 163 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: uçak bileti konusu

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı fatih26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sizce atlantaya kadar 600 avroya gidip,ordan 400 küsur mil uzaktaki destine 52 dolara greyhound otobüsüyle gitmek mi, yoksa direk 900 avro verip 2 aktarmalı uçakla 25 saat yolculuk yapıp destine gitmek mi?

siz olsanız napardınız?
    valla fatih zor bir karar ama kurtaracağın 250 avro seni uzun otobüs yolculuğun boyunca mutlu edecektir..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart http://www.expedia.co.uk

arkadaşlar bu siteden bilet almayı düşünüyorum bileniniz veya alanınız var mı buradan.çünkü fiyatları çok uygun site hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

elturko arkadaşların dediğine bakılırsa uygun gördüğün o fiyatların üzerine vergileri de ekle bir de öyle ölç farkı

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Merhaba arkadaşlar.bu ilk mesajım forumda,ama butun gelişen tartışmaları ve sohbetleri yakından inceliyorum.elturko arkadaşımızın soyledigi expedia'yı ben de inceledim.gerçekten çok ucuz.türk acentaleriyle karşılaştırmıştım,aynı tarih zaman ve sefer nolu uçuşlar aşağı yukarı 150-180 euro daha ucuz.ve total fiyat diye de ozellikle vurguluyor.yani vergiler dahil.fakat hatırladıgım kadarıyla bi sorun var:e-bilet vermiyorlar onun yerine adrese posta yapıyorlar fakat eger ingilteredeyseniz.yani adamlar sadece ingiltereye bilet satıyorlar.ama hepinizden ricam siz de girip bir incelerseniz iyi olur cunku belki sadece benim seçtiğim uçuş için bu olumsuzluk gecerlidir.bu adresten girip bakabilirsiniz. http://www.expedia.co.uk

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaslar simdi baktım da sadece ingiltere'ye satış yaptıgını ozellikle belirtmemiş.daha dogrusu oyle bişeyden bahsetmiyor.ve e-bilet te veriyor.kredi kartıyla odeme yapılıyor.sanırım turk acentaları da müşterisi aynı şehirde degilse kredi kartı ile ucretlendirme yapıyor ve e-bilet(yani kişinin mailine maille atılan bilet)gonderiyor.dediğim gibi total fiyat,ayrıca vergisi filan yok.mesela benm baktıgım aynı ucus expedia da 365(toplam) euro iken turk acentalarında aynı ucus 560(toplam)euro.arkadaslar sizden ve forumun yoneticilerinden bu olayı iyice arastırmanızı istiyorum,sorup sorusturalım bakalım avantajlı mı degil mi?ve herkes lutfen bildiklerini olumlu olumsuz paylassın...

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

bu bahsettiğiniz siteye ben de daha önceden bakmıştım hatta burada yazdım ama bu konuda bilgisi olan yok galiba,demin tekrar arattım gideceğim yere türkiyedeki fiyatlara göre baya indirimli gözüküyor,ama güvenebilir miyiz bilmiyorum.bileti ben trek turizm den almaya karar verdim.peşin verirseniz vergisiz fiyat üzerinden %4 indirim uyguluyolarmış.daha önceden de söylemiştim bileti peşin alacağımdan dolayı 730 euroluk bilet 705 euro ya falan geliyor işte
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

fatih sen hangi eyalete gidiyorsun?

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı joe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fatih sen hangi eyalete gidiyorsun?
    florida/destin
    Konu fatih26 tarafından (14-03-2007 Saat 01:36 AM ) değiştirilmiştir.
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar hiç kimse bu expedia konusunda bir şey yazmamış,yada bildiklerini araştırdklarnı paylaşmamış.acaba kimse arastırmadı mı bilelutfen herkes bi baksın bu olaya da beraber yapalım ne yapacaksak.hadi ama....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlar bu expedia konusuna son noktayı koyuyorum.ben ve daha once expedia'yı arastırmış olan diger arkadaslar(elturko)malesef expedia'nın fiyatını euro anlamışız.yani exp.'nın fiyatları esasen sterlin uzerinden.sterlin simgesiyle euronun simgesi birbirine cok benzediğinden sterlini euro diye algılamışız.ama dikkatle bakldığı zaman onun euro değil de sterlin olduğu acıkca goruluyor.e 1 sterlinin2.75 ytl 1 euronnun ise 1.85 ytl oldugu dusunulurse expedianın fiyatıyla turk acentalarının fiyatlarının aşağı yukarı aynı olduğu ortaya çıkıyor.dolayısıyla soz konusu yabancı firma yerine turk firmalarını tercih etmk cok daha mantıklı,en azından bu işin karını turkler elde etmiş olur..
    neyse boylece kafamızı işgal eden bi soru işaretinden de kurtulmuş olduk,gerçi benim mesajlarıma gelen çok az sayıdaki(hemen hemen hiç) cevaplamalara bakılırsa pek kimsenin de kafasına takıldıgını zannetmiyorum ama hadi neyse

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

joe bu önemli farkı ortaya koyduğun için teşekkürler...böylece expedia olayı burda kapanmıştır

Tecrübe Puanı
    18

dostum sen süpersin ya.o iyi çözmüşsün olayı
    ben gerçi bu mesajı okumadan önce bileti aldım ama olsun,zaten ordan almaya niyetim yoktu.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ama ben cok heveslenmıstım hatta dalga bıle gectım ucak bıletlerıne bayaa bı para yatıran arkadaslarla.. neyse hayırlısı bakalım cok saolasın tekrardan..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Arkadaşlar bu sozler bana sanırım ve o yuzden ben ustume alıyorumhiç onemi yok arkadaşlar onemli olan kaliteyi en ucuz fiyata hepimizin bulabilmesi.ya fatih sen nereye aldın bileti ve ne kadara hangi acenteden aldın?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya bi de bu bazı acentalarda work and travel biletleri varmış.klm ve lufthansa bu ucuz wat ucuslarını duzenleyecekmiş.ve bugunlerde belli olacak diye ben anlastıgım şirket ve bazı acentelerden duydum.gercekten wat bileti diye bişey varmı?varsa normal fiyatla ne kadar farkı var.bilen varsa cevaplasın lutfen....

Tecrübe Puanı
    18

Alıntı joe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu sozler bana sanırım ve o yuzden ben ustume alıyorumhiç onemi yok arkadaşlar onemli olan kaliteyi en ucuz fiyata hepimizin bulabilmesi.ya fatih sen nereye aldın bileti ve ne kadara hangi acenteden aldın?
    benim bilet şöyle:
    gidiş: milan ve atlanta aktarmalı fort walton beach son durak.(2 aktarmalı)
    dönüş:new york dan direk istanbul(non stop)
    delta havayolları ve fiyatı 704 euro yani 1300ytl falan.
    acenta ise trek turizm(ekobilet.com)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

son zamanlarda new yorka uçak bileti alan var mı? fiyatlar her geçen gün artıyo diyorlar? ucuza bilet alamk için ne yapabilirim??

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bilet konusunda hangi sitelere bakıyosunuz bunların linki verelim de birbirimize yardımcı olalım
    www.uygartur.com.tr
    www.sonfiyat.com
    www.selfbilet.com
    www.superticket.net
    bunalrdan dahası varsa bilmek isterim arkadaşlar

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm arkadaslar ben de new york a aldim bileti 659 euroya

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

659euro çok değil mi yaa? fatih 530 euro ya flan almıştı galiba. ya neyapıcaz biz fiyatlar çok yüksek

Tecrübe Puanı
    18

ben 704 euro ya aldım ama gideceğim yer new york değil.gidiş fort walton dönüş new york.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ner_min Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar ben de new york a aldim bileti 659 euroya
    500 -550 euroya buldum ben daha almadım ama 659 bıraz fazla degıl mı ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı seymusum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    500 -550 euroya buldum ben daha almadım ama 659 bıraz fazla degıl mı ?
    seymusun hocam nerden buldun ya o fiyata ?
    ben de kaliforniya gidiyorum ama direk uçuş yok sanırım oraya.Ne kadar fark eder acaba ny aktarmalı gidersem ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ekobilet ve yettraveldan bulmustum ama su an bulabılıyorum nası oldu anlamadım daha ıkı gun once 552 olan sey su an 622 buldum yaa hayret bı olay bu gıdısle ben 800 euroya falan alırım heralde bıletımı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet ya bende anlayabilmiş degilim bu işi.ya arkadaşlar bu work and travel ucak biletleri belli olmuş mu bilen var mı?ya bi de normal biletlerle arasında fiyat farklılıkları var mı acaba?tek avantajı geliş tarihini değiştirebilmen mi sadece fiyat yonunden hic avantajı yok mu?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

geliş tarihini değiştirirken bile para ödeyebiliyosun bazen..ben ilk sene lufthansayla gitmiştim almanya vizesi alamayınca bileti değiştirdim haliyle ve para vermedim..ama ikinci sene airfrancela gittim geliş tarihini değiştirirken 123 dolar para ödedim havayolundan havayoluna değişiyo sanırım..diğer biletlere oranla farkı belki olur ama çok fazla değil..sonuçta şirketin de alsa sen de alsan hemen hemen aynı paraya geliyo..hatta bazen öğrencilerin daha ucuz bilet buldukları da oluyo(bkz.ben) araştırın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bundan 1 ay önce new york gidiş dönüş 520-550 euro arasındaydı geçenlerde bir araştırma yaptım en ucuz 660 euroya bulabildim şirkete soruyorum bileti nasıl halledicez diye 700 euroya flan alırız bileti dediler yani geçen her hafta bizim zararımıza ama ne yazıkki birşey yapamıyoruz çünkü henüz daha iş belli değil

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı jeconur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bundan 1 ay önce new york gidiş dönüş 520-550 euro arasındaydı geçenlerde bir araştırma yaptım en ucuz 660 euroya bulabildim şirkete soruyorum bileti nasıl halledicez diye 700 euroya flan alırız bileti dediler yani geçen her hafta bizim zararımıza ama ne yazıkki birşey yapamıyoruz çünkü henüz daha iş belli değil
    walla ya ne iş belli ne gidecek yer ds de gelmedi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ozgurs59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seymusun hocam nerden buldun ya o fiyata ?
    ben de kaliforniya gidiyorum ama direk uçuş yok sanırım oraya.Ne kadar fark eder acaba ny aktarmalı gidersem ?
    burdan LA ye direk uçuş yoktur, sadece THY nin 1-2 veya iki aktarmalı bir uçuşu var oraya o da american airlines ile beraber uçuyor bu da çok pahalı.

Bizim gibi batıya gidenlerin uçuza getirme şansı çok yok ama bir şansın var,önce burdan en yakın NYC ye veya DOĞUDA bilindik bir destinasyona uçak bileti alırsın ki en bilindiği NYC olduğu için ucuzdur.Daha sonra amerika içinde biletini kendin alırsın. BUNUN TEHLİKELERİ DE ŞUNLARDIR : 1-AMERİKADA SON DAKKA BİLETİ DİYE BİR ŞEY YOKTUR,BU AVRUPADA ÇOK ÜNLÜDÜR VE SON DAKİDA ÖYLE BİR FİYATA UÇARSINIZ Kİ SİZDE İNANAMAZSINIZ AMA MALESEF AMERİKDA BU YOKTUR. (ÖRN IST-NYC UÇAĞI THY ILE AKTARMASIZ 1100 DOLAR CIVARIYKEN SEN AMERIKAYA INIP DE UTAHA SON DAKKA DA BILET SORARSAN ADAMLAR 700 DOLAR DER) ONUN İÇİN BURDAN GİTMEDEN BİLETİNİ AMERİKA İÇİNDE YA İNTERNETTEN YA DA ACENTANIN BİRİNDEN AL DERİM.GENELDE SULTANAHMET ACENTALARINDA FİYAT AYNIDIR.)
    2.sorun ise amerika da hava alanları içinde acentalar yok,bizimkiler gibi hava yolu şirketlerinin büroları(bir çoğu) da bilet satmıyor.(bunu 4ay hava alanında çalışan biri olarak yazıyorum).Telefonla arayıp,öyle alman lazım (özellikle delta,amerikan ailines gibi) bunun içinde ya debit kartın olacak ki ilk gidenlerin büyük ihtimalle yoktur,ya da kredi kartı ile alacaksın bunun da tehlikesi,ekstre türkiyeye gelir ve ödediğin günün dolar kuru ile ödersin,o gün bir şey olur dolar bir fırlar,daha pahaıya alırsın bu da başka bir risk.Ama ben amerika içinde kendim uçacağım dersen JETBLUE AİRLİNES en ucuz hava yolu şirketidir. ama içindeki konforu ben çoğu hava yolu şirketinde görmedim.

Benim önerim burdan bir şirketten LA bileti alıp gitmendir. Ucuz olarak arıyorsan 3-4aktarmalı alırsın ki,riskleri vardır bavulun geç gelir,uçak rötar yapar beklersin indiğinde jetlag filan olur dağılırsın...ama en ucuz çözümdür. Burdan Nevada 745 euroya buldum ben 3aktarma bunu 695euro ya bulanlarda varmış ama 4aktarma izmirdenmiş.
    LA de yaklaşık 800 euro civarındadır ki oda şimdiki fiyatı. sultanahmette dolaşmanı öneririm sor bak bir nekadarmış,ayrıca Trek Travel vardır her yerde vardır onun büroları onlarda avrupaya ucuz bilet vardı ama amerika için tam bilmiyorum. Bu arada ALİTALİA -italyan hava yolları avrupanın markalaşmış ama diğerlerine oranla (KLM-Luftansa- BR airlines gibim) daha ucuz fiyatları vardır...
    Konu bathousand tarafından (07-04-2007 Saat 12:28 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geliş tarihini değiştirirken bile para ödeyebiliyosun bazen..ben ilk sene lufthansayla gitmiştim almanya vizesi alamayınca bileti değiştirdim haliyle ve para vermedim..ama ikinci sene airfrancela gittim geliş tarihini değiştirirken 123 dolar para ödedim havayolundan havayoluna değişiyo sanırım..diğer biletlere oranla farkı belki olur ama çok fazla değil..sonuçta şirketin de alsa sen de alsan hemen hemen aynı paraya geliyo..hatta bazen öğrencilerin daha ucuz bilet buldukları da oluyo(bkz.ben) araştırın
    Dünyanın neresinde olursa olsun transit yolcular için vize gerekmez, eğer hava alanın içinde terminal değiştiriyorsan vizeye gerek yoktur.Bunu ordaki yetkililer büyük ihtimalle bilmiyorlardır,aynı sorunu bir arkadaşımdan da duymuştum. Ama ülke içinde hava alanı değiştireceksen (genelde londra aktarmalı ucuşlarda oluyor )orda ülke için vizen olması lazım.
    Bu 123 dolar ceza ödemenin nedeni de aldığın bilet öğrenci bileti değildir,öğrenci,gençlik biletleri diye farklı biletler var eğer onlardan alırsan tarih değiştirirken ceza filan ödemezsin.Ama diğer biletlerde ödemek zorundasın.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks