Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Miles and Smiles hakkında bir soru

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Miles and Smiles hakkında bir soru

Merhabalar;

Ben bir akrabamın Miles and Smiles kartını kullanacağım uçak bileti için. 10 Haziran'da gidip 7 Ekim'de dönmeyi düşünüyorum.

Bir sorum var millerle alakalı, şu anda 30 bin mil var kartta. Her ay 10 bin üzerinde mil geliyor ve hesap kesim tarihi ayın 23'ünde. ABD için gidiş-dönüş 50 bin mil gerekiyor. 10 Haziran'da gideceğim ve 50 bin mil ancak 23 Mayıs'ta tamamlanabilir. Yani 15 gün öncesinden bilet alabilme imkanım olacak, bu süre yeterli midir? Daha önceden rezervasyon yapabilme şansım var mıdır? Mesela ben şimdi rezervasyon yapıp Mayıs 23'te millerimi harcama sözü verebilir miyim? Millerim yeterli olmasa bile erken rezervasyon şansım var mıdır yani?

Aksi takdirde erken rezervasyon yapıp sadece gidişi alacağım 30 bin mil ile. 2 ay sonra da dönüşü erken rezervasyon yaparak 30 bin mil karşılığında alacağım. Vergi ve harçlarda bir değişiklik olmuyor sadece fazla mil gerekiyor.

Teşekkürler şimdiden.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Miles and Smiles'ta en zor konu rezervasyon tutturmaktır. Özellikle Ekonomi Kısıtlı sınıfta (50,000 mil). Rezervasyon süresi 1 hafta kadar oluyor. Fakat çok kısıtlı sayıda bileti 50 bin milden verdikleri için tavsiyem eğer rezervasyonunu alabildiysen derhal biletlemesini yapman. Aksi takdirde tekrar aynı rezervasyonu tutturmak hayalden öteye geçemez. 75 bin mil kullanıp garanti sınıfta rezervasyon alırsan durum değişir ama. Ben kendi rezervasyonumu alabilmek için 15 gün THY yi aradığımı bilirim. Mil puan fazlasıyla vardı ama Haziran ayı içerisinde sadece 2 güne boş yer veriyordu ve benim bu işlemleri yaptığım tarih bu zamanlardı. Nisan ayı yani. Senin durumuna bir değerlendirme yapacak olursam 23 mayısta bilet alıcam dersen o gün Temmuz ayı içerisinde bile boş yer olacağını sanmıyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Az önce senin için yer durumuna baktım Haziran ayı içerisinde. Biliyorsun THY'nin günde 3 seferi var NY'a.

Her 3 seferin tamamen 50 bin mile kapalı olduğu tarihler :
    16-18-21-23-24-26-28-29 Haziran

Kalan diğer tarihlerde de genelde tek sefere yer veriyor.Diğer iki sefer dolu gösteriyor. Gün geçtikçe kalan tek seferler de dolacak. Tabi birde dönüş uçuşunu da tutturmak gerekiyor. Örnek olarak Haziran'ın 15inde gitmek istiyorsun ve zar zor rezervasyon tarihini tutturdun. Bu sefer dönüş için aynısını yapmak zorundasın. Yer olmazsa örnek olarak 15 eylülde dönmek istiyorsan 25 eylüle boş yer verir ve mecbur onu almak durumunda kalabilirsin.

Selamlar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Çok teşekkürler, çok iyi oldu bu bilgiler. Ben sadece gidişi alacağım o zaman şimdi. Haziran'da da Ekim için dönüşü alırım.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı rerere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler, çok iyi oldu bu bilgiler. Ben sadece gidişi alacağım o zaman şimdi. Haziran'da da Ekim için dönüşü alırım.
    Tek yön bilet için 35 bin mil istiyor bildiğim kadarıyla.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Peki dönüşte bileti Amerikadan alacaksın ya,orda kredi kartı sahibini istemiyorlar mı?Başka biride alabiliyor mu?Ben THY'den bilet alınca kimlik ve kredi kartımı istemişlerdi o yüzden soruyorum..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki dönüşte bileti Amerikadan alacaksın ya,orda kredi kartı sahibini istemiyorlar mı?Başka biride alabiliyor mu?Ben THY'den bilet alınca kimlik ve kredi kartımı istemişlerdi o yüzden soruyorum..
    Hayır Kart Sahibinin THY Bürosuna gidip kendi kestirmesi gerekiyor bileti. Acenta değil THY Şubesi olacak. Onun dışında herhangi bir sorun yok.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı Fiorex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek yön bilet için 35 bin mil istiyor bildiğim kadarıyla.
    Şimdi bir daha baktım 30 bin mil istiyorlar, kartın özelliklerinden kaynaklanıyordur belki veya siz yanlış hatırlıyorsunuz.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı rerere Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi bir daha baktım 30 bin mil istiyorlar, kartın özelliklerinden kaynaklanıyordur belki veya siz yanlış hatırlıyorsunuz.
    Doğru ben yanlış hatırlıyorum. Fakat tek yön bilet asla tavsiye etmiyorum.
    Sen bugünden eylül ayına yer bulamazken haziran ayında nasıl bulacaksın? Bunları iyi irdelemen gerekir. Eğer eylüle yer bulamazsan bu sefer tek yon bilet alıp donmen gerekir ki, gidiş dönüş bilet kadar aşağı yukarı ücret ödersin. Eğer miles and smiles ile alabiliyorsan gidiş donus al.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Hayır Kart Sahibinin THY Bürosuna gidip kendi kestirmesi gerekiyor bileti. Acenta değil THY Şubesi olacak. Onun dışında herhangi bir sorun yok.
    Bende İstanbuldayken THY kontuarında istemişerldi kredi kartımı öğrenci kimliğimi ve nüfus cüzdanımı.Büro dediğin kontuar dimi?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende İstanbuldayken THY kontuarında istemişerldi kredi kartımı öğrenci kimliğimi ve nüfus cüzdanımı.Büro dediğin kontuar dimi?
    Miles and Smiles'ı bir kredi kartı gibi düşünme Uğur. Bu kartla gerçekleştirdiğin uçuşlardan mil kazanıyorsun. Ayrıca Shop and Miles kartıyla senkronize çalışıyor. Yani Shop and Miles kredi kartıyla yaptığın alışverişler Miles and Smiles hesabına Mil olarak aktarılıyor. Bu millerle de ödül bilet alabiliyorsun ama sadece kart sahibi gidip biletleme işlemi yapabiliyor. Kendi adına yada başkasının adına... Biletleme işlemi de sadece THY şubelerinde oluyor. Yani herhangi bir acentadan Miles and Smiles bileti kestiremiyorsun.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Doğru ben yanlış hatırlıyorum. Fakat tek yön bilet asla tavsiye etmiyorum.
    Sen bugünden eylül ayına yer bulamazken haziran ayında nasıl bulacaksın? Bunları iyi irdelemen gerekir. Eğer eylüle yer bulamazsan bu sefer tek yon bilet alıp donmen gerekir ki, gidiş dönüş bilet kadar aşağı yukarı ücret ödersin. Eğer miles and smiles ile alabiliyorsan gidiş donus al.
    Ekim'de dönmeyi düşünüyorum ben, çoğu WAT öğrencisi dönmüş olacak ve yaz dönemi bitmiş olacak. İlginin azalacağını tahmin ediyorum. dönüş tarihim çok esnek zaten, 30 Eylül-7 Ekim arasında herhangi bir tarihte herhangi bir saatte dönüş yapabilirim. Haziran'da bileti alacağımı düşünürsek, bu tarihler arasında bilet bulacağımı umuyorum. Bulamaz mıyım?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Şimdi Eylül ve Ekim ayına da baktım. NY'dan IST'a tek yon sadece 1-10 eylul arası mevcut. Diğer tüm tarihler ve Ekim ayı komple kapalı. Ayrıca şimdi farkettim 1-15 Eylül sefer sayılarını 4 e cıkarmıslar.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)