Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4. Sınıf öğrencileri

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 4. Sınıf öğrencileri

arkadaşlar 4. sınıf öğrencilerinin vize alma durumu nedir alan yada alamayanlar bilgilerini paylaşsınlar çünkü bu konuda fazla çeşitli söylentiler var.bende 4. sınıf öğrencisiyim mezun olmuyorum 1. dönemden dersim kaldı okul garanti uzadı yani.vize mülakatında bu durumu nasıl aşabilirim

herkese teşekkürler...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hiç sıkıntı olmaz dostum raad ol

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu kadar net diyorsun yani dostum sağol

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bende 4. sınıfım kısmetse mayıs sonunda mezun oluyorum. alttan dersim de yoktu. 23 martta istanbulda vizeye girdim en sağ taraftaki genç adam geldi. nereye gideceksin, ne okuyosun, ne olarak çalışacaksın dedi bi de form gösterdi bunu okudun mu diye. kaçıncı sınıfsın diye bile sormadı. 2 dk sürmedi. o yüzden biraz şans işi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hayırlı olsun kardeşim..evet biraz şans işi oda bende varmı bilmiorum inşallah bi sıkıntı olmaz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

saolasın, inşallah olmaz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bende 4. sınıfım ve 1 dönem uzuyor.Vizeyi aldım.http://www.turkishwat.net/2012-vize-...-ankara.htmlbu konuyu ben açmıştım konsolos ile aramda geçen konuşma.Bi bak istersen..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

eywallah saolasın. vize alamayan yok heralde bu haberler beni sevindirio içimi rahatlatıo herkese hayırlı olsun şimdiden...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

seneye bende 4. sınıf olucam bu sene tadını alıyımda seneye mezun olduktan sonra ilticaya meğillenebilirim
    I may not be totally perfect but some parts of me are excellent.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yaw arkadaşlar 4. sınıf olduğum için dndüğümde bi yerde çalışacağıma dair belge götürmem zorunlumu

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Öyle bi zorunluluk yok.Ama tereddüt ediyorsan yanına bi belge alabilrsin.Görüşme sırasında eğer konsolos döneceğine dair bi kanıtın yok gibi bişeyler söylerse verirsin belgeni..İstersen tabi zorunluluk değil.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben ve birlikte vizeye girdiğim arkadaşım, ikimizde son sınıftık ama vizeyi rahatlıkla aldık ve konusu bile geçmedi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bu dönünce çalışacağın yerin belgesini gösterme hurafesi diyorum artık sebebi turist vizesi alanların konuşmalarını dinleyenlerin hangi vize türü için olduğunu bilmemeleri galiba.Çünkü hangi öğrenci böyle bi belge alırki?Yani deki öyle bi belge aldın.Vazgeçemezmisin o belgeyi aldığın yerde çalışmaktan?Konsolos bu ihtimali düşünmüyor mu?Yani bunlar biraz abartı geliyor bana.Ben ilk sene bu laflara kulak asıp ne belgeler götürdüm.Adıma ne paralar yatırttım.Araba,ev tapuları bankadaki para makbuzu anne baba kardeş maaş bodroları vs vs..Ne oldu zaman kaybı..Vize alma umuduyla insan düşünmüyor acaba gerçekmi diye ne söyleniyosa yapıyor.Ama vize görüşmesine girince görüyosunki herşey kosolosun sana kişisel olarak inanması ve senin ing konuşabilmen.Böyle şeylere takılmayın arkadaşlar.Kafanızda bu kadar şart varken rahat olamazsınız gergin olursunuz altında başka sebepler ararlar.Hayatınız vize almaya bağlıymış gibi davranınca şüphe çekersiniz.Bu seneki vize görüşmesindeki hissim,bankadaki gişeye gidince hissettiklerimle aynıydı.Sanki kimlik bilgilerimi sordular bende cevapladım işlem tamamlandı ve çıktım.Yani olay bu kadar doğal.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba herkese iyi Watlar, gecen yil wat yaptim bu senede ayni yere gitmek istiyorum ve son sinifim muhtemelen mezun olacagim mart ayinda vize gorusmesine gidecegim, konsolos sorun cikarirsa son sene oldugum icin ales sinav belgesi gibi belgeleri goturmeyi planliyorum (yuksek lisans icin ulkeme donecegim) ne derecede etkili olur tecrubeli arkadaslar bu konuda yardimci olurmusunuz isimi garantiye almak istiyorum

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

vizenin garntisi yok malesef , donunce ne yapacaksin sorusuna verecegin cevaba uygun belgeleri goturursun. N kadar inanip vize vereckleri onlara kalmis.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı EmRe37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese iyi Watlar, gecen yil wat yaptim bu senede ayni yere gitmek istiyorum ve son sinifim muhtemelen mezun olacagim mart ayinda vize gorusmesine gidecegim, konsolos sorun cikarirsa son sene oldugum icin ales sinav belgesi gibi belgeleri goturmeyi planliyorum (yuksek lisans icin ulkeme donecegim) ne derecede etkili olur tecrubeli arkadaslar bu konuda yardimci olurmusunuz isimi garantiye almak istiyorum
    Vize görüşmesi sırasında öğrenci olacak mısınız hocam. Mezuniyet tarihiniz haziran değil mi ?

Onun dışında götüreceğiniz eğitim hayatınız ile ilgili her ekstra belge azda olsa işinize yarayacaktır. Benim geçen sene son olması gerekiyordu gittiğimde okul sonrasında ne yapacağımı sordu vize görevlisi, Planlarımı anlattım ve bir sıkıntı yaşamadım. Elimde hiçbir belge de yoktu. Yani olsa iyi olur ama olmasa da geçebilirsiniz. O anda sözlü olarak ikna etmeniz gerekebilir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)