Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Greyhound Bileti Nasıl Alınır? (Resimli Anlatım)

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Standart Greyhound Bileti Nasıl Alınır? (Resimli Anlatım)

Amerika içi ulaşımda amtrak ile birlikte en popüler seçenek Greyhound ile ulaşımdır.Örnek olması için kendi kullandığım güzergahı(Denver,CO--Vail,CO),istasyonları nasıl bulduğumu anlatacağım.Az laf çok iş diyorum ve anlatıma geçiyorum

Greyhound sitesini açalım önce...

Station Locator ile inip bineceğimiz istasyonları bulalım.Bu istasyonları bulurken Google Maps dan faydalanıcaz tam adres görmek için.Şimdi States listesine giriş yapıp kalkış noktamızı bulalım..

Eyalet listesine bakacağız,(aşağıdaki resimden)

Şehirleri Seçeceğiz,(aşağıdaki resimden)

Gördüğünüz gibi kalkış noktası 1 den fazla ve iki tane (B) yani sadece bus stop özelliği olan seçenekler(siyah kutucuk içindeki açıklamada yazıyor) var mavi kutucuk içine aldıklarım.Varış noktası 1 tane onda sorun yok..Peki bu kalkış noktalarının hangisini seçeceğiz?Google Maps dan faydalanacağız.Hanigisi havaalanına yakınsa onu seçeceğiz..Adreslerini sırayla yazım yol tarifi bul diyerek bakalım mesafe ve süreler ne kadar...

1. Seçenek

Buradan işimize yarayan kısmını alıyoruz adresin yani "1055 19TH ST Denver, CO 80202" kısmını.Greyhound station yazan kısmı tanımı sadece.Google Maps'te arayalım bu adresi...

Adresi tek seçenek olarak bulduk şimdi havaalanı mesafesine bakalım..

24 mil 30 dk olarak gözüküyor..Diğer seçenege bakalım birde..

Yine işimize yarayacak kısmı alalım "2147 Broadway
    Denver, CO 80205".(Eğer yazdığımız adres ilk başta bulunmazsa google'a yazarak ayrıca arayabilirsiniz doğru adresi bulabilmek için)Ve direk havaalanı ile arasındaki mesafeyi bulalım..

23.8 mil 29 dk olarak gözüküyor.Çok yakın birbirine.Zaten yürüme mesafesinde 10 dk civarı..(aşağıdaki resimde)

Şimdi varış yerimizi seçelim.Bende 1 tane olduğu için varış noktası ordan sonrasında şehir içi otobüsler kullanıyorum.Sizde varış noktasıda 1 den fazla olabilir.Aynı kalkış noktasında yaptığımız gibi varış noktası içinde mesafe ve süre aramaları yapabilirsiniz aynı şekilde.Konaklama adresiniz job offerda yazar.Eğer çalıştığınız yerin yakınında bi yerse iş yeri adresiylede kıyaslama yapabilirsiniz en yakın istasyonu bulurken.Ben kendi güzergahımdan devam ediyorum anlatıma..Yinede emin olmak istiyorum ama yanlış bi iş yaparsam zaman ve para kaybederim..Varış yerinin adresini greyhound'dan öğrenip konaklama yerimle arasındaki mesafeye bakacağım.Bakalım...

Yine adresten bana lazım olan kısmı "241 S FRONTAGE RD E
    Vail, CO 81657" alıyorum ve Google Maps'ten bakıyorum neresi diye..
    Not:Bu adresi yazdım ilk başta çıkmadı sonra içindeki kısaltmaları açık bi şekilde yazınca adres gözüktü.Eğer sizde aynı sorunu yaşarsanız kısaltmaları açarak yazın ve öyle arayın..

Adresi buldum.Kalacağım yerle arasındaki mesafeye bakmam lazım.Klacağınız yerin adresi iş sözleşmesinde şu şekilde yazar eğer gitmeden size sağlanıyorsa;

Şimdi bu adres ile greyhoun'tan indikten sonraki adres olan "241 S FRONTAGE RD E Vail, CO 81657" arasında bi yol tarifi yaptırayım mesafe ne kadar çıkıyor bakayım..

Gördüğünüz gibi 0,9 mil 3 dk olarak gözüküyor demekki doğru yapmışım

Bir mesajda izin verilen grafik sayısı 15 olduğundan limiti doldurmuş bulunuyorum "Bilet Alma" kısmını bu mesaja cevap olarak ikinci mesajda anlatıyorum..Başlıkta demiştim resimli anlatım diye hakkını vermek istedim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Evet bilet alımına gelelim..

Greyhound anasayfasından Leaving from yazan yerden kalkış noktamızı seçelim..

Going to yazan yerden varış noktamızı seçelim..

SEARCH SCHEDULES'ten arayalım..

İki seçenek çıktı uygun olanın birini seçelim devam edelim..

Pay with credit card deyip devam edelim..

Kredi kartınızdaki gibi adınız ve soyadınızı yazın ve birincil kart sahibi olduğunuzu seçin,devam edin..

Burada (üstteki resimde) biletinizi alma seçeneği sunuyor.Yazıcıdan çıktı alma yada istasyona vardığınızda bileti alma.Siz bileti istasyonda almayı seçin daha sağlam olur..Bunu yapabilmeniz için Will Call seçeneğini seçmeniz lazım.İstasyona vardığınızda biletin sizin olduğunu kanıtlamanız için bi şifre girmeniz gerekiyor soracaklar çünkü.Diğer bilgileride doldurun bi şekilde..(tel no kısmını sallayın aramazlar ama e-mail adresinizi düzgün yazın bilgileriniz bu adrese gidecek)Ve devam edelim..

Bilgilerinizi kontrol edip ödeme sayfası için devam edin..

Adres kısmına işyeri adresinizi yazabilirsiniz.Faturanın gideceği adres.Aslında pek önemli değilde doldurulması gerek işteYani bi sorun çıkarsa faturayla ben ödeme yaptım diyebilirsiniz.Faturaya ulaştıysanız sorun yoktur zatenulaşamazsanızda faturanın nereye gittiğinin önemi yokYukardaki gerekli bilgileri doldurup onaylayın e-mailinizi kontrol edin..

Umarım işinize yarar iyi yolculuklar...

BannedUser
    Guest

Eline emegine saglık

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eline emegine saglık
    Rica ederim

Eğer yolu düşen olursa ev adresimde yazıyor,ağırlamak isterim

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Ellerine sağlık Uğur. Mükemmel paylaşım..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Çok yararlı bir paylaşım. Teşekkürler

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Harika bir paylaşım olmuş teşekkürler uğur
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Rica ederim arkadaşlarumarım birinin işine yarar birgün..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu otobüs biletlerini gittiğimiz zaman alamıyor muyuz yoksa önceden almak daha mı akıl işi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı ivy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu otobüs biletlerini gittiğimiz zaman alamıyor muyuz yoksa önceden almak daha mı akıl işi
    Gittiğindede alabiliyorsun ancak otobüste yer kalmazsa bi sonraki sefere binebiliyorsun.Önceden plan kesinse almak daha mantıklı bence.Son dakka int sitesi açılmaz filan sakata gelmemek lazım.Benim kadar pimpirikli değilsen 1 saat öncesine kadar rezervasyon yaptırabilirsin tabi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

öncelikle yine merak ettiğim bi konuydu çözüm getirmiş oldugun için teşekkürler
    herşey son ana kadar iyiydi ama paypal yada kredi kartı işi bozdu gibi
    kredi kartı şart diyosun yani? benim yok da yani oraya gittiğimde ofisleri yokmu bunların oralardan temin edemiyo muyuz acaba?
    Birde benim en az bi 3-4 saat otobüs yolculugu yapmam gerekiyo Newark/NY-Dover/DE yada Philadelphia-Dover arası olcak gibi tek başıma gidiyorum büyük valizim ve üzerimde yüklü para olucak sence sağ salim gidecegim yere ulaşma ihtimalim %kaç? ya çok korkutuyolar açıkçası beni bu otobüs yolculugundan. Biraz bilgi verebilir misin bu konularda?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı deniss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle yine merak ettiğim bi konuydu çözüm getirmiş oldugun için teşekkürler
    herşey son ana kadar iyiydi ama paypal yada kredi kartı işi bozdu gibi
    kredi kartı şart diyosun yani? benim yok da yani oraya gittiğimde ofisleri yokmu bunların oralardan temin edemiyo muyuz acaba?
    Birde benim en az bi 3-4 saat otobüs yolculugu yapmam gerekiyo Newark/NY-Dover/DE yada Philadelphia-Dover arası olcak gibi tek başıma gidiyorum büyük valizim ve üzerimde yüklü para olucak sence sağ salim gidecegim yere ulaşma ihtimalim %kaç? ya çok korkutuyolar açıkçası beni bu otobüs yolculugundan. Biraz bilgi verebilir misin bu konularda?
    Tabiki ofistende alabilirsiniz ancak ofisten alınan bilet 2 türlü oluyor,biri normal bilet biri VIP bilet.Mesela benim kendi güzergahımda VIP bilet +5 dolar daha fazlaydı.VIP biletin esprisi otobüs kalkarken sizin adınızı anons ediyolar otobüsü kaçırmayın diye ve garanti binebiliyorsunuz otobüse.Kuyruk beklerken ilk VIP biletleri alıyorlardı otobüste yer sıkıntısı varsa.Eğer düz bilet alırsanız kendiniz takip ediyosunuz otobüs saatini bazen erken bazen geç gelebiliyor ve eğer otobüs dolu ise binemiyorsunuz bi sonraki otobüse biniyorsunuz.Tabi bu genelde istasyonlarda olmuyor ara duraklara bilet alıp binenlerde oluyor.Yani durum buBu arada ailenizden birinin kredi kartı varsa ek kart çıkarttırın en azından acil durumlarda çok faydası oluyor.Ve ilk gidişte çok yüklü parayla gitmeyin,1000 dolar fazlasıyla yetecektir.Eğer acil ihtiyaç olursa western union ile para istersiniz ailenizden..Birde otobüs yolcuğunda önemli evraklarınızı,hatta tüm evraklarınızı sırt çantanızda taşıyın.Aklıma gelenler bunlar..Uzun oldu ama umarım faydası olur..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yüklü dediğim okdar zaten benim için gayet yüklü oluyo da neyse benim günde bi sabah bi akşam iki otobüsüm var gözüküyo zaten kaçırırsam yandım herhal o_O

Ayrıca bagaj olayı nasıl bu greyhound larda?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı deniss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yüklü dediğim okdar zaten benim için gayet yüklü oluyo da neyse benim günde bi sabah bi akşam iki otobüsüm var gözüküyo zaten kaçırırsam yandım herhal o_O

Ayrıca bagaj olayı nasıl bu greyhound larda?
    Ben ilk sene dakika farkıyla kaçırdım.Ben istasyona girerken bi otobüs kalkıyodu sonradan öğrendim benim binmem gereken,günde sadece 2 sefer yapan otobümüş.Bi sonraki için 12 saat bekledim malesef Bağaj olayı uçaktaki gibi.Kilo sınırı var.Yada bağaj sayısı sınırı.Belirli bi kiloyu geçerse ekstra ödüyosun.Galiba sınır 50lb yani 23 kg sınır vardı.Yada 2 katıda olabilir tam bilmiyorum bu sınırlama miktarını

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Birde bu Greyhound istasyonu nasıl bişey bu açıdan görebilirsinizAşağıdaki numaralar otobüslerin kalktığı peron numaraları o kapıların önü son dakka tıklım tıklım olurotobüsün gelmesine yarım saat kala sıraya girmenizde fayda var

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ailemden birinin kredi kartı ile almam sorun olurmu sonucta kredi kartı sahıbıne babamın adını yazıcam diger bilgilere ise kendimi kredi kartını görmek isterlermi türkiyeden kredi kartı ile alınınca komisyon felan oluomu=) son oalrak megabus hakkında ne diyorsun adamlar istanbuldan hakkariye 10 dolara götürüo nerdeyse=)teşkrler şimdiden

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Benzer şekilde çalışan megabus konusunda hiç yorum göremedim oradan bilet alan yok mu acaba hiç ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar ben şimdi NY'dan Ocean City'e geçecem ama tam olarak otobüs NY'da nereden kalkıyor kafam karıştı.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı haluksoydemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben şimdi NY'dan Ocean City'e geçecem ama tam olarak otobüs NY'da nereden kalkıyor kafam karıştı.
    bunu en iyi otobüs şirketinden öğrenebilirsin. Mesela megabus farklı destinasyonlara farklı yerlerden kaldırıyor ama greyhound port authority den kalkıyor gibi.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

rezervasyon için nasıl bir yol izlememiz lazım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

greyhoundan 21 haziran saat akşam 10 da bilet aldım.yalnız online alırken pay cash seçeneğini tıkladım.bileti rezervasyon yapmış gibimi oldum?.çünkü mail geldi yolculuk bilgileri şeklinde biletin parasını terminaldemi ödeyeceğim.ayrıca mailde advanced purcahase bilet seçimlerinde 2 gün önce teslim alınmış olması falan yazıyor.bense terminalde 21 haziranın sabahında olucam.o bilet yanarsa o biletin parasını benden alırlarmı? yardımcıolursan çok sevinirim çünkü istanbuldan 20 haziranda thy ile jfk ya gideceğim.vaktim az

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

acil yardım edebilir misiniz. bu bileti aldığınızda internetten çıktısını almak gerekiyormuş ama ben almadım şimdi almaya çalışıyorum blgileri yazıyorum ama kabul etmiyor

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

ciktisini alman gerekmiyor. konfirmasyon numarasi vardir ya da kullandigin kredi kartiyla terminale gidiyorsun orda bilgisayarlardan birisini kullanarak biletini alabilirsin
    Peki.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)