Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dağcı çantası VS Valiz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Standart Dağcı çantası VS Valiz

Merhabalar;

Giderken bavul mu götürsem yoksa büyük boy spor sırt dağcı çantası mı kararsızım?

İlk defa giden biri olaraktan seyahat ederken tekerlekli bir valiz ile uğraşmaktansa kaliteli, tüm ağırlığı vücudun her tarafına dağıtan dağcı çantasının daha kullanışlı olacağını düşünüyorum.

20 günlük bir gezi planım var ve açıkçası öncesinde sabit bir yerde kalacağım için bavul konusunun sıkıntı olacağını sanmıyorum, benim derdim gezi kısmında.

Bunları göz önünde bulundurarak önceden gitmiş tecrübeli arkadaşlar bavul konusunun iyi&kötü yanlarını belirtirlerse sevinirim.

Elektronik eşya almayı düşünmüyorum, alışveriş illa yaparım ama çok eşyam olmayacaktır herhalde. NY'dan döneceğim. Son günlerim orada geçecek, alışverişi oradan yapıp ekstra bir bavul ile de dönebilirim. Tabi alışveriş nereden yapılır, bu iyi bir fikir midir bilmiyorum. Bu konu hakkında da bilgi verirseniz memnun olurum.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Wink

Deuter 65+10 ile gidicem ben.Muazzam bir rahatlık ve konfor vaadediyor.Mental açıdanda rahat olursun istediğin her yere aevini sırtında taşımak gibi bişey bu.Sana katıcağı macara ruhunuda saymıyorum bile.Kesinlikle dağcılık çantası.Çadırda al bu sayede konaklamayıda ucuza getirirsin.Önemli eşyalarını içine koyar gezmeye öle çıkarsın çadırdada sıradan eşyalarını bırakırsın mesela ben onunla gidicem.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Bende dağcı çantası kullanmıştım ilk gidişimde. İnanılmaz bir konforu var taşınabilirliği açısından. Valiz ile karşılaştırırsak ama bana göre valiz biraz daha avantajlı çünkü her ne olursa olsun çok daha fazla eşya alabiliyor ve valizdeki hacimi verimli olarak kullanabiliyorsun. Dağcı çantasında hacmi büyük, yada köşeli eşyaları taşımak imkansız oluyor. Bu yüzden bende dönüşte bir valiz almıştım.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

dönüşte yanında elektronik eşyalar alıcaksan ki almıcam dedin o zaman dönüşte bi bavul alır onun içine onları koyarsın.Çantayı kullanmayı bilirsen içie bütün kışlıklarını bile sığdırabilirsin.Bu arada bu çantalar genelde macera çantasıdır.Yani ütüsü bozulmasın işte şu bükülmesin filan dersen dağcılık sana göre değil.Sonuçta sert sporlar için tasarlanmıştır ve dayanıklıdır.Kibar değillerdir

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Yorumlarınız için teşekkürler, "macera ruhu" olayı da önemli gerçekten. Çantan sırtında, yollarda.. Bana daha çok uyuyor, sırt çantası ile gideceğim herhalde.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ben de dağcı çantasıyla gitme taraftarı olanlardanım. Şuan piyasa araştırması yapıyorum. Çok fazla seçenek var. Tabiki herkesin bildiği,Türkiye'de pahalı olan çeşitli markalar mevcut fakat ben çok bütçe ayıramadım. 150-200TL civarına bir çanta almayı düşünüyorum. Geçen yıl inter-rail yapan arkadaşlarımın 21 gün kullandığı,

Amazon.com: Eye Mountaineer 70L Adventure Backpack: Sports & Outdoors

linkteki çanta beni idare eder diye düşünüyorum. Türkiye'de satış fiyatı 75-85$ civarında. Yarı yolda bırakırsa yenisini ve daha kalitelisini alırım bir şekilde.

Birşey daha belirtmek istiyorum. Sürekli 60-70L çantayla gezmeyeceğim. 25L küçük geziler için kullanacağım çantam da mevcut.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Ben geçen sene çok eski bir bavul ile gidip Amerika'ya indiğimde hemen bir 75 lt'lik sırt çantası almıştım. Bavul ile gezmesi çok zahmetli oluyor gerçekten. Ayrıca kendine uygun olan bir uyku tulumu da alırsan mutlu mesut gezersin Amerikalarda Şunu da söyleyeyim,REI adlı bir mağaza var istediğiniz her türlü ekipmanı buradan sağlayabilirsiniz. Aşağıda linki paylaştım. Fiyat bakımından aklınızda bir fikir oluşturması adına bir bakın derim.

REI Members: Your annual dividend and 20% off coupon are here!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Night terror Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben geçen sene çok eski bir bavul ile gidip Amerika'ya indiğimde hemen bir 75 lt'lik sırt çantası almıştım. Bavul ile gezmesi çok zahmetli oluyor gerçekten. Ayrıca kendine uygun olan bir uyku tulumu da alırsan mutlu mesut gezersin Amerikalarda Şunu da söyleyeyim,REI adlı bir mağaza var istediğiniz her türlü ekipmanı buradan sağlayabilirsiniz. Aşağıda linki paylaştım. Fiyat bakımından aklınızda bir fikir oluşturması adına bir bakın derim.

REI Members: Your annual dividend and 20% off coupon are here!
    Paylaştığın site için teşekkürler.
    Outlet bölümünde uygun ürünler var bir uğramak lazım=)

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

geçen sene dağcılık sporuyla ilgileniyordum, bu yıl bırakdım.elimde karrimor çanta var, şuan dolabımda tertemiz şekilde yatıyor. 2 faaliyette kullandım.ilgilenen varsa ankaradayım çantayı gösterebilirim.
    Panther 55-65
    böle bi mesaj yazmak site kurallarına aykırımı bilimiyorum. yasaksa söleyin silerim .
    http://www.atlaskamp.com/karrimor-pa...-suluk-hediye/
    Konu cevik60 tarafından (02-04-2012 Saat 04:17 PM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı cevik60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen sene dağcılık sporuyla ilgileniyordum, bu yıl bırakdım.elimde karrimor çanta var, şuan dolabımda tertemiz şekilde yatıyor. 2 faaliyette kullandım.ilgilenen varsa ankaradayım çantayı gösterebilirim.
    Panther 55-65
    böle bi mesaj yazmak site kurallarına aykırımı bilimiyorum. yasaksa söleyin silerim .
    Karrimor Panther Sırt Çantası 55-65 Lt (Oxygen Suluk Hediye) | Atlaskamp.com
    Linkteki verdiğin senin çanta mı? Yani fiyatı merak ediyorum da kaça vermeyi planlıyorsun acaba?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Linkteki verdiğin senin çanta mı? Yani fiyatı merak ediyorum da kaça vermeyi planlıyorsun acaba?
    evet benim çantam , atlaskampdan sipariş vermiştim ayrıca.fiyatı mesaj olarak attım.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı cevik60 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet benim çantam , atlaskampdan sipariş vermiştim ayrıca.fiyatı mesaj olarak attım.
    Teşekkürler. Biraz araştırıp dönüt vericem size.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Dağcı çantası ile hareket alanın daha rahat olur.Bavulla zorlanacağın kesin.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Daha önce gidenler dağcı çantasıyla gidip valiz aldığınızı ya da valizle gidip orda dağcı çantası aldığınızı söylemişşiniz. Peki dönüşte uçakta 1 valiz ya da çanta hakkımız yok mu? O işi nasıl halletiniz? Yoksa bir valiz ve bir çanta toplam 23 kg yi geçmedikçe sorun olmuyor mu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Türk Hava Yolları: ABD için bagaj limiti her biri 23 kilogramı geçmemek üzere iki parça, yani toplam 46 kilogram. Bu ağırlığı aşma durumuna göre 23-32 kilogram arasındaki bavula 80 dolar, 32 kilogram üzerindekilere de 150 dolar ücret alınıyor.

Diğer havayolu şirketlerinin benzer uygulamaları var fakat kg başına aldığı ücret değişiyor.

http://www.turkishwat.net/hava-yolu-...ygulamasi.html

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı uykusuz123 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türk Hava Yolları: ABD için bagaj limiti her biri 23 kilogramı geçmemek üzere iki parça, yani toplam 46 kilogram. Bu ağırlığı aşma durumuna göre 23-32 kilogram arasındaki bavula 80 dolar, 32 kilogram üzerindekilere de 150 dolar ücret alınıyor.

Diğer havayolu şirketlerinin benzer uygulamaları var fakat kg başına aldığı ücret değişiyor.

Yani thy hariç 1 valiz 1 de dağcı çantamız olduğunda ekstra ücret vermek durumunda kalıyoruz?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı __Bilal__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani thy hariç 1 valiz 1 de dağcı çantamız olduğunda ekstra ücret vermek durumunda kalıyoruz?
    Benim anladığım öyle değil. Diğer havayolu şirketlerinde de sınır 23kg ve iki çanta artı bir el çantasına izin veriyorlar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Benim anladığım öyle değil. Diğer havayolu şirketlerinde de sınır 23kg ve iki çanta artı bir el çantasına izin veriyorlar.
    Şimdi aradım air france i, el bagajı hariç tek bagaj 23 kg hakkımız var. yani hem dağcı çantası hem de valizi ekstra ücret vermeden götüremeyiz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Baktım ama göremedim ben, kaç lt.'lik bir çanta bu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Night terror Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baktım ama göremedim ben, kaç lt.'lik bir çanta bu?
    70L çantam. 85L almayı düşünüyordum fakat ne kadar büyük olursa o kadar doldurmak isteyeceğim diye düşündüm. Bu daha mantıklı geldi=)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı __Bilal__ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi aradım air france i, el bagajı hariç tek bagaj 23 kg hakkımız var. yani hem dağcı çantası hem de valizi ekstra ücret vermeden götüremeyiz
    Anladım. Dediğim gibi havayolu şirketine göre değişiyor. Benimki 23X2+ el çantası 7kg yazıyor. İyi öğrenmek lazım.
    Zaten eski gidenler çok eşya götürmeyin diyor. Ben 15-20kg arası tek dağ çantası almayı uygun görüyorum. İçine de 30L sırt çantamı atarım. Kısa gezilerde onu kullanırım.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Hornet Kamp Çantası - Kamp & Dağ Çantaları - Loap - Kutupayısı Outdoor Ürünleri

BIKE & OUTDOOR - istanbul bisiklet > rnler > Outdoor Ekipmanlar > antalar > Daclk ve Kamplk antalar > TIMBERLINE > TIMBERLINE ELAN 60 Lt SIRT ANTASI

Yukarıdaki çantadan daha önce bahsetmiştim aldım diye. İkinci paylaştığım linkteki çantayı da iki arkadaşım aldı. Onun sırt ergonomisi daha iyi diye düşünüyorum. Tavsiye ederim.

"Some people feel the rain. Others just get wet"

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar dağcı çantası alsak uçağın içine sokabiliyor muyuz?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ecrtman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dağcı çantası alsak uçağın içine sokabiliyor muyuz?
    Muhtemelen sokamazsın. Çünkü 70L tam dolu pamuklu giyeceklerle doldurulmuş bir dağcı çantası 10-20 kg ve üzeri olacaktır ve senin 7kg yanına alma hakkın olacak yaklaşık olarak.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Teşekkürler dostum,o zaman dağcı çantasının bir avantajı kalmıyor pek uçak için.Valize devam

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ecrtman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler dostum,o zaman dağcı çantasının bir avantajı kalmıyor pek uçak için.Valize devam
    Evet uçak içinde avantajı yok ama gezmek için düşünürsen birebir..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bildiğin yanlış dostum. Usa den dönerken thy ile döndüm ve tek valiz+sırt çantam vardı. thy de sınır 2x23kg + sırt çantası. ama istersen tek valiz yapıp 46kg ye kadar doldurabilirsin. benim 30 küsur kiloydu fakat zaten çift valiz hakkı olduğundan geçti.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı orcns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bildiğin yanlış dostum. Usa den dönerken thy ile döndüm ve tek valiz+sırt çantam vardı. thy de sınır 2x23kg + sırt çantası. ama istersen tek valiz yapıp 46kg ye kadar doldurabilirsin. benim 30 küsur kiloydu fakat zaten çift valiz hakkı olduğundan geçti.
    Arkadasta farkli birsey soylememis ki
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arkadasta farkli birsey soylememis ki
    ahaha. benim anladığım bir valiz 23 kg yi geçmiycek. yani tek bir valizin var diyelim eğer bu 23kg yi geçiyorsa ek ücret ödüyorsun diye anladım. final haftası boyunca böyle şeyler normaldir

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı orcns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahaha. benim anladığım bir valiz 23 kg yi geçmiycek. yani tek bir valizin var diyelim eğer bu 23kg yi geçiyorsa ek ücret ödüyorsun diye anladım. final haftası boyunca böyle şeyler normaldir
    Bu korku mezun olma derecesinde cok daha agir.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)