Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Job Offer

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart Job Offer

.................................................. ....
    Konu sportvas tarafından (21-03-2012 Saat 01:26 AM ) değiştirilmiştir.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

kaç dolarlık iş lazım ona göre gönderelim
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hocam sen daha iyi bilirsin önemi olup olmadığını da hafta içi başvuracağım self için

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Ballards Inn, RI arastir ve yaz belki olur.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı sportvas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sen daha iyi bilirsin önemi olup olmadığını da hafta içi başvuracağım self için
    hocam sen ciddi anladın heralde öyle job offre bulmak kolay olsa herkes self gider şirkete o kadar para ödemez
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

al kardeşi sana istemediğin kadar job offer

Seasonal employment, Summer jobs for J-1 visa foreign workers, Seasonal jobs database

google a job offere yazıp aratmak bu kadar mı zor

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hocam tamamda self gidenlerin çoğunun çakma offer larla gittiğini de gördüm ondan o yüzden yazdım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Username Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    al kardeşi sana istemediğin kadar job offer

Seasonal employment, Summer jobs for J-1 visa foreign workers, Seasonal jobs database

google a job offere yazıp aratmak bu kadar mı zor

Çok teşekkürler kardeşim

BannedUser
    Guest

J1 Jobs Siteleri hakkında bilgi sahibi olmak lazım. Bu işler oyle yurumuyor..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    J1 Jobs Siteleri hakkında bilgi sahibi olmak lazım. Bu işler oyle yurumuyor..

Açıkcası google job offer yazdığımda ilk bu site çıktı.Ben sanırım gereğini yaptım.Artık arkadaş mail mi atar ,arar konuşur mu,başka bir yere mi başvurur bilemeyeceğim.

BannedUser
    Guest

username bu sıteler genelde baska sponsorların sıtelerı mesela sen onlarla ıletısıme gecıyorsunya onlarda ssana dıyorki bu sponsorla iletisime gec. olay bundan ibaret genelde o sitelerden bir sonuc alınmaz ıstersen bır tanesınde dene seni nereye yonlendirecek

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

username bu sıteler genelde baska sponsorların sıtelerı mesela sen onlarla ıletısıme gecıyorsunya onlarda ssana dıyorki bu sponsorla iletisime gec. olay bundan ibaret genelde o sitelerden bir sonuc alınmaz ıstersen bır tanesınde dene seni nereye yonlendirecek

Yani diyorsun ki NY ya giderken kendini Esenler Otogar da bulabilirsin

Neyse bunu bildiğimiz iyi oldu

BannedUser
    Guest

hayır ıs saglam olabılır ama ıstedıgın sırketle gıdemezsın ya da ıs mesela sadece rusya sponsorlarına aıttır rusyadan basvuran ogrencıye en A sırketıne danıs o yardımcı olacak der.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yukarıda örnek j1 jobs sitesi 200 dolar karsılgında job offer veriyor ek bi bilgi olsun ama işleri tm olarak nasıl ayarlıyor ondan emin deilim
    FORZA ES-ES

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Hocam elinde geçen sene gittiğin job offer yok mu?Onu kullanamıyomusun?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Arkadaşlar Job offerı kendiniz doldurun bence. Ben geçen sene öyle yaptım hiçbir sorunda çıkmadı. Öncelikle gitmek istediğiniz sponsor şirketin(ciee gibi) internet sitesine girip bu yıla ait job offerı indiriyorsunuz. Sonra google dan araştırma yapıp herahngi bir eyalette herhangi bir işyeri (otel işi olursa daha iyi olur) buluyorsunuz. ve bulduğunuz işyerinin sadece adı ve adresi doğru olacak şekilde job offerı dolduruyorsunuz. Sonra doldurduğunuz formu sponsor şirketlerin Türkiyedeki taşeronlarına götürüp job offerım var ben self gideceğim diyorsunuz. Emin olun kimse sizin gideceğiniz işin gerçekten var olup olmadığını araştırmıyor . Daha sonrada gitmek istediğiniz eyalete gidip iş arıyorsunuz. Tabi gitmeden önce craiglist gibi sitelere iş için bakabilirsiniz. Ama örneğin ny a gidecekseniz iş bulma olasılığınız 90% civarında diyebilirim. [B][B]

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Moody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Job offerı kendiniz doldurun bence. Ben geçen sene öyle yaptım hiçbir sorunda çıkmadı. Öncelikle gitmek istediğiniz sponsor şirketin(ciee gibi) internet sitesine girip bu yıla ait job offerı indiriyorsunuz. Sonra google dan araştırma yapıp herahngi bir eyalette herhangi bir işyeri (otel işi olursa daha iyi olur) buluyorsunuz. ve bulduğunuz işyerinin sadece adı ve adresi doğru olacak şekilde job offerı dolduruyorsunuz. Sonra doldurduğunuz formu sponsor şirketlerin Türkiyedeki taşeronlarına götürüp job offerım var ben self gideceğim diyorsunuz. Emin olun kimse sizin gideceğiniz işin gerçekten var olup olmadığını araştırmıyor . Daha sonrada gitmek istediğiniz eyalete gidip iş arıyorsunuz. Tabi gitmeden önce craiglist gibi sitelere iş için bakabilirsiniz. Ama örneğin ny a gidecekseniz iş bulma olasılığınız 90% civarında diyebilirim. [B][B]
    Peki DS-2019 formu olmadan nasıl oluyor bu iş?

BannedUser
    Guest

obaaa bu nasıl yorum ya... bunun kesinlikle adminler tarafından silinmesi gerek. bu bi anlasılırsa adamın abd gelecegini sondurursun zzaten anlasılmaması ımkansız. nasıl sadece adresi lazım o adamın EIN numarası lazım onu nereden bulacaksın hadi buldun ve adamdan habersız kullandın bu tamamen suctur.. CIEE bıde ornek vermıssın. Bunu yaptıgına sahsen ınanmıyorum ben. bunu sana hangi sirket sagladı isim verebilir misin peki

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

obaaa bu nasıl yorum ya... bunun kesinlikle adminler tarafından silinmesi gerek. bu bi anlasılırsa adamın abd gelecegini sondurursun zzaten anlasılmaması ımkansız. nasıl sadece adresi lazım o adamın EIN numarası lazım onu nereden bulacaksın hadi buldun ve adamdan habersız kullandın bu tamamen suctur.. CIEE bıde ornek vermıssın. Bunu yaptıgına sahsen ınanmıyorum ben. bunu sana hangi sirket sagladı isim verebilir misin peki

Adam doğru diyor, ukraynalı arkadaşım var oda bu yıl self gidecek aynısını yaptı ve hiçbir sorun çıkmadı bana da öyle yap dedi öyle yaparım galiba

BannedUser
    Guest

yap o zaman... ama adım gıbı bılıyorum ds belgen bıe gelmeyecek

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yap o zaman... ama adım gıbı bılıyorum ds belgen bıe gelmeyecek
    Yav zaten DS belgen geldikten sonra vize görüşmesine giriyorsunya o çocuğun belgesi geldi ve vize aldı şu anda...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Yav zaten DS belgen geldikten sonra vize görüşmesine giriyorsunya o çocuğun belgesi geldi ve vize aldı şu anda...
    Hocam bişey sorucam bu DS-2019 ile ilgili.Siz bu formu nasıl getirteceksiniz?Bu formu getirttikten sonra ne yapacaksınız?Türkiyeden bi danışmanlık şirketi ile anlaşmadan mı gireceksiniz vize görüşmesine?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Ugur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hocam bişey sorucam bu DS-2019 ile ilgili.Siz bu formu nasıl getirteceksiniz?Bu formu getirttikten sonra ne yapacaksınız?Türkiyeden bi danışmanlık şirketi ile anlaşmadan mı gireceksiniz vize görüşmesine?
    Mesajda belirttiğim gibi hocam seninde sponsorun olan westline ile gideceğim self olarak da işte offer gerekli

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Mesajda belirttiğim gibi hocam seninde sponsorun olan westline ile gideceğim self olarak da işte offer gerekli
    Hocam Westline job offer veriyor zaten.Herhangi birinden job offer'a neden para ödeyesin onu anlamıyorum?Gideceğin şirket senin göndereceğin formu dolduracaktır zaten.Yani işveren sana biz sadece şu an anlaşmalı olduğumuz sponsor ile çalışıyoruz başka şirketlerin job offerlarını doldurmuyoruz demediyse başkasından job offer istemene gerek yok..

BannedUser
    Guest

Ugur arkadas diyor ki ben firmadan bos offer alacagım oylesıne bir firmanın adını yazacagım adresi falan sonra ds gelecek. bir nevi independent self yapacak bu ımkansız. fakat arkadas yapmakta ısrarcı..

tekrar soyluyorum imkansızzzz.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Baştan şunu söyleyeyim DS belgesiyle Job offerın bir alakası yoktur. Çoğu şirket JOb offer olmadan ds Belgesini getirtir. Bununla birlikte job offerlara bakarsanız hepsi el yazısıyla doldurulmuş şirketin adı tel no e-mail adresi yetkili kişisi gibi bölümleri var. Yani DS yada başka bir bilgi isteyen herhangi bir bölüm yok. Şunuda araştırabilirsiniz self olarak job offerlar giden arkadaşlar işverenlerine sorsunlar. Acaba bu işverenleri sponsor şirketten yada resmi bi yerden bir allahın kulu arayıp bu arkadaş sizden job offer almış doğrumu söylüyor diye araştırma yapmışlarmı. Bir tek işveren evet beni aradılar desin zaten o zaman yapmayın bu işi. Ama hiç kimse hiç kimseyi aramıyor. Zaten şirketlerin size verdikleri job offerlarda yazan işyerine gittiğinizde bazen işverenin sizin geleceğinizden haberi olmadığı anlaşılıyor. Bu taktiği başta wat şirketler kendileri yapıyor zaten. Hiç merak etmeyin bir sorun çıkmaz.

BannedUser
    Guest

Moody yanlıs bilgi veriyorsun insanlara. Job Offer belgesinin DS le nasıl alakası olmaz. İmzalanan Job Offer belgesi sponsora gonderilir sponsor mail ya da telefon yolu ile onayı işverenden alır. Boyle birisi var gelecek haberin var mı diye ? Job offer uzerinde bulunan adres ve isveren bilgisi ds belgesine basılır. Bundan iki yıl once dediğin sistem vardı buna independent self denirdi. Ogrenci iş olmadan da ABD ye gidebiliyordu fakat bu kaldırıldı.
    Luften boyle onemli bilgileri verirken dikkat edelim sonucları kotu olur..

Gerekli bilgiyi konsolosluktan ya da wat sirketlerinden veyahut sponsor firmalara mail atarakta ogrenebilirsin Job Offer olmadan DS 2019 getiremezsin.
    Konu BannedUser tarafından (12-03-2012 Saat 12:01 PM ) değiştirilmiştir.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Bir tek işveren evet beni aradılar desin zaten o zaman yapmayın bu işi.
    Bu yazdığına istinaden söylüyorum,ben ilk self gidişimde direk amerikadaki sponsora mail attım.Ben geçen sene gittiğim iş yerine gitmek istiyorum.Onlarda sizle anlaşmalı olduğundan sizden job offer istiyorum dedim.Bana yazdıkları mesaj:Senin çalışma isteğini işverene bildiririz eğer kabul ettiklerini söylerlerse sana job offer göndeririz dedi.Bu sadece job offer için geçerli.DS-2019 formu daha önemli bi belge.Onu getirtmeden önce şirketle sponsor arasında bağlantı kurulmasını bekledim.

Hatta sana aldığım mailide buldum onuda göstereyim.
    Hi Ugur,

I sent your email to Vail Marriott.

Hopefully we will have an answer for them shortly, however, it may take several weeks until we have a response from them. I met with them last week, and they said that they should be making their summer hiring decisions towards the end of march or into early April.

We will keep you and Ozman posted on their decision.

With my best regards
    Yani ozamanki danışmanlık şirketim ve işverenimin buna karar vereceğini söylediler..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Hocam sen self gitmek için bu otelden job offer aldıysan eğer neden sponsor şirket bir kaç hafta onaylama sürebilir, Mart nisan gibi karar verecekler diye mail attı sana anlayabilmiş değilim. Zaten bu işveren karar vermeden sana niye job offer versinki. Bu arada forumdaki tecrübeli arkadaşlara birşey soracağım. Heryıl şirketler tarafından işe yerleştirilmiş yüzlerce öğrencinin job offerı fake çıkıyor. YAda işveren ben şirketten 15 eleman istedim onlar bana 70 kişi göndermiş diyorlar peki bu durum nasıl oluyor? Biri bana bunun açıklamasını yaparsa bende tamam job offerı kendiniz doldurmanız yasal olarak imkanısız derim. Ama birdaha söylüyorum. JOb offer el yazısıyla doldurulan resmi olarak üzerinde hiçbir işlem yapılmayan bir kağıttır. Ben geçen sene kendim doldurdum jobofferı internetten ny ta rasgele bir otel bulup bilgilerini doldurdum. Sonrada California ya arkadaşlarımın yanına gidip orda çalıştım.

BannedUser
    Guest

15 kisi istedim 70 kisi gonderdi meselesi derin meseleler moody. Herkes offer kendisi dolduruyor zaten. O sponsorun sistemine yuklenir ve sponsorda ordaki bilgilerle bunu onaylar.

Senden rica ediyorum bana gittigin sirketin adını soyler misin acaba ?????

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)