Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 32 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Job Offer

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Alıntı Moody Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam sen self gitmek için bu otelden job offer aldıysan eğer neden sponsor şirket bir kaç hafta onaylama sürebilir, Mart nisan gibi karar verecekler diye mail attı sana anlayabilmiş değilim. Zaten bu işveren karar vermeden sana niye job offer versinki. Bu arada forumdaki tecrübeli arkadaşlara birşey soracağım. Heryıl şirketler tarafından işe yerleştirilmiş yüzlerce öğrencinin job offerı fake çıkıyor. YAda işveren ben şirketten 15 eleman istedim onlar bana 70 kişi göndermiş diyorlar peki bu durum nasıl oluyor? Biri bana bunun açıklamasını yaparsa bende tamam job offerı kendiniz doldurmanız yasal olarak imkanısız derim. Ama birdaha söylüyorum. JOb offer el yazısıyla doldurulan resmi olarak üzerinde hiçbir işlem yapılmayan bir kağıttır. Ben geçen sene kendim doldurdum jobofferı internetten ny ta rasgele bir otel bulup bilgilerini doldurdum. Sonrada California ya arkadaşlarımın yanına gidip orda çalıştım.
    Ben şirketten job offer almadım.İlk gittiğim yılın job offer'ı boş bi şekilde mailimde vardı zaten dediğin gibi ben elle doldurmuştum ilk yıl.İkinci yıl ise Amerikada'ki wise şirketine önceki yıldan gittiğim Marriott şirketine gitmek istiyorum elimde sizin job offer'ınız var dedim adam bana yukardaki maili attı.Yani tek başına sorumluluk almadı.Olması gerekende bu zaten.Senin söylediğin yol illegal bi yöntem.Senin bu şekilde yönlendirdiğin birinin başına bişey gelirse ne olacak hiç düşünüyomusun?Yasal yöntem dışında şirketlerde belki senin dediğini yapıp Türkiyedeki şirketi ekarte edip daha çok para kazanıyor olabilirler.Ama bu öğrenciye çok bişey kazandırmaz.300 dolar ordaki şirkete ödeyeceğime yasal olarak Türkiyedeki şirkete 500 dolar öderim.Ayrıca senin dediğini her sponsorda yapmaz zaten.Yani işverene öğrenci bilgilerini vermeden DS-2019 doldurmaz.Zaten bu şirketler yüzünden ve Türkiyedeki bu zihniyetteki şirketler yüzünden 15 kişilik işe 70 kişi yerleştirmeye çalışıyorlar.Yada oraya gidince ordaki işveren ben böyle bi form imzalamadım sen burda çalışamazsın diyor..Bence insanları yasal olmayan (Vizenin iptaline kadar gidebilir çünkü) bi yola yönlendirmemek lazım.Basit bi olay değil yani..

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Güzel olmuş da nasıl olcak bakalım bana da bir job offer lazım
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)