Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kayıp Pasaport İlk miyim???

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Kayıp Pasaport İlk miyim???

Sevgili arkadaşlarım;

bugün itibari ile ds formum gelmiş, evraklarımı hazırlamış şekilde arkadaşım ile ups ye gidiyorduk ups e yaklaşınca evraklarımı tekrar kontrol etmek istediğimde şok bir manzarayla karşılaştım. Pasaportum yoktu. Pasaportum hazırladığımız evraklar arasından toplamda 4 dakikalık bir yürüyüş içinde düşmüş. O kadar ilginçtir ki arkadaşım keklediğimi zannederek dakikalarca inanamadı. daha sonra saatlerce süren aramalar fayda vermedi ve sonuçta şunu kabullendik; pasaportum kayboldu. Bütün kanım çekilmiş durumda. Akşam saatlerine yaklaştığından dolayı kaybolduğunu duyurduğum yerlerden haber alamamı normal karşıladım. Ancak bu hafta içinde cevap gelmezse kaybolduğuna kesin gözle bakabiliriz demektir. Ruhen tam bir yıkılmışlık, fiziken ateşlenme geçirmekteyim. Bu olayın bıraktığı hasarlar ilk günden bu kadar ağır olduysa bar kaç gün sonrasını düşünemiyorum. Daha önce karşılaşmadığım bir sorun. duymuş, görmüş veya bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum. Bundan sonraki süreçte pasaportun bulunamaması halinde neler olabilir? yeni bir pasaport çıkarmak ne kadar sorundur? sonuçta bütün formları o pasaportun seri numarasına göre doldurduk. süreci hızlandırmak için yapabileceğim neler olabilir? şimdiden teşekkür ediyorum...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aman Allahım ilk defa böyle birşey duyuyorum, umarım bulunur pasaportun..
    http://piqzelwars.deviantart.com
    Open up your 3rd eye Black Helicopters in the sky NonPhixion

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aman Allahım ilk defa böyle birşey duyuyorum, umarım bulunur pasaportun..
    gerçekten çok zor durumdayım. Bütün gün pasaport ararken aynı zamanda böyle birşeyin başkasının başına gelme ihtimalini araştırıyorduk en azından küçük bir bilgi için. En çok küçük çocukların bulma ihtimalinden korkuyorum. hiçbir şekilde geri dönüşü olmaz sanırım. Emniyete başvuru yaptık iptal ederiz diyorlar. Üzgün değilim ama çok zoruma gidiyor. 3500km açık hedef gibi elimde taşıdığım pasaportu 500 metre ilerideki kargoya veremedik.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

evet ya gercekten cok uzuldum
    umarim bulunur..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

peki şirketine sordun mu kaybolma durumunda bütün işlemleri yeni gelecek olan pasaport numarasına göre mi yapılacak yoksa sadece pasaporta not mu düşülecek eski numaran?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki şirketine sordun mu kaybolma durumunda bütün işlemleri yeni gelecek olan pasaport numarasına göre mi yapılacak yoksa sadece pasaporta not mu düşülecek eski numaran?
    işte onu hiç bilmiyorum. ama 2. seçenek için 200 kat fazla dua edebilirim...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

abı sana en kolay careyı soyleyeyım ben dırek amerıkan konsoloslugunu ara cok yardımcı oluyorlar durumu ızah et..ve bence pıre ıcın yorgan yakma gıt yenı pasaport cıkar hemen cuzdan bedelı odeyıp..cok gecmıs olsun

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben De Arkadaşıma Katılıyorum Bence De Git Hemen Yeni Bi Pasaport çıkart

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sevgili arkadaşlarım tekrar merhaba..

Kaybetmiş olduğumuz pasaport süper bir insan olduğu kanaatine vardığım biri tarafından evime posta edilmiş. Bugün itibariyle DS formumla beraber göndermiş bulunmaktayım. Öncelikle cevap veren arkadaşlarıma teşekkür ederim. Daha sonra 2 gün içinde yaşanan ateşli günlerin getirdiği tecrübeyi forumda paylaşmak isterim. Daha sonra böyle bir problem yaşama ihtimali olan arkadaşlar için yardımcı olması ümdiyle;

Sayın aradaşlarım ilk olarak şunu belirteyim ds formunun kaybolması, sevis kağıdının kaybolması hiçbir şey ifade etmiyor. en öneml belgeniz pasaportunuz ve gözünüz gibi bakmayı icap ediyor.

Vize görüşmesi sonrası öncelikle emniyete başvurup durumu belirtiyorsunuz, dilekçe isteniyor ama kesinlikle konsolosluktan onay almadan dilekçeyi doldurup pasaportunuzu imha etmeyin (vize görüşmesi sonrası için.) Daha sonra konsolosluğa durumu belirtiyorsunuz ve size en yakın emniyet birimini belirtiyorsunuz emniyet birimiyle yapılan yazışmalar sonrası yeni pasaportun eskisi yerine geçmesi sağlanıyor. Daha sonra emniyet birimi size ulaşıyor ve dilekçenizi dolduruyorsunuz. Dilekçe açık bir şekilde pasaportunuzun nasıl kaybolduğunu içeriyor. Yazdığınız dilekçe yeni pasaportunuz için büyük önem taşıyor çünkü bu dilekçe emniyet genel müdürlüğüne gönderilerek inceleniyor ve kayıp durumunun gerçekçiliği ve uygunluğu araştırılıyor. Daha sonra yine yazışmalar ile yeni pasaportun çıkarılıp çıkarılmayacağı belirleniyor. Yeni pasaportun çıkarılmasına karar verildği taktirde yine size ulaşılıyor ve bilgileriniz isteniyor. Bilgilerinizi götürüyorsunuz ve yeni pasaportunuzu alıyorsunuz emniyet brimi pasaportunuzun yeni seri numarasını konsolosluğa bildiriyor. Pasaport işlemleri böyle geliyoruz DS formuna...

Yeni bir ds formu isteniyor ve bunun temin bedeli 100$ Ds formunuz yeni pasaport numaranıza göre tekrar hazırlanıyor ve olayınız hallolmuş oluyor.

bu işlemlerin ortalama süresi 3-4 ayı bulabiliyor. Bu da Amerikaya gidişini tamamen anlamsız kılıyor.

Yani; Direkten döndük...

Saygılar...

BannedUser
    Guest

kanka hemen gazeteye ilanını ver ve emniyete git bakalım ne gdiyecekler

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı garfield Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani; Direkten döndük...

Saygılar...

Sen bu konuyu açtığından beri durup durup kontrol ediyorum pasaportum yerinde mi diye
    Kardeşim büyük geçmiş olsun. Pasaportu evine postalayan nadide insana amerikadan bi hediye almak farz oldu artık

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kanka hemen gazeteye ilanını ver ve emniyete git bakalım ne gdiyecekler
    hallettik kardeş

Sen bu konuyu açtığından beri durup durup kontrol ediyorum pasaportum yerinde mi diye
    Kardeşim büyük geçmiş olsun. Pasaportu evine postalayan nadide insana amerikadan bi hediye almak farz oldu artık
    kardeş inan yarın bu iş için uğraşacam bütün gün o nadide insanı aricam baklava yicez Benim konunun sonunu yazmamın nedeni zaten arkaaşlarımızın dikkat kesilmesi başımıza geldi iyi niyetli birinin eline geçmiş Allah' a şükür. Ama herkes aynı kaderde gitmeyebilir. Rica ediyorum arkadaşlara dikkat etsinler. En sevdiğim arkadaşımın dediği gibi Hayat hata affetmiyor. Bir anda kurduğunuz hayallerin hepsi büyük br baş ağrısına dönüşüveriyor.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla ilk defa şimdi gördüm başlığı...
    başından sonuna kadar okudum ve sonu iyi biten bi gerilim filmi gibiydi diyebilirim sana.
    büyük şans... allah korrumuş valla. geçmiş olsun ne diyim. (:

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

geçmiş olsun harbiden direkten dönmüşün erman a katılıyorum. bende daha az önce gördüm ve baştan sona kadar hepsini okudum. bu konuda kısa film çekmeye karar verdim :P

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Büyük geçmiş olsun gerçekten. O adamı bulup elinden öpmek lazım. Hala böyle insanların olduğunu bilmek mutlu ediyor insanı.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ibret ve deşhet verici bişey bundanda kötüsü pasaportu amerikadayken kaybetmek olur heralde.

valla pasaportu gönderen hakikaten çok iyi bi insanmış ben olsam ilk önce baklavayı yemeden vermezdim pasaportu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Ben de Amerika ' ya geldiğim ilk gece oturcağımız ev hazır olmadığından 1 gece otelde kaldım ve o gece otelde pasaportumu kaybettim . Bir çok defa hosekeeperlarla aramamıza rağmen bulunamadı. Önce pasaportumu kaybettiğim için polise daha sonra da yeni pasaport için Türk Konsolosluğuna başvurdum . Yalnız pasaport gidince haliyle içine zımbalı olan I-94 formu da gitti. Ayrıca öğrendiğime göre yeni gelecek olan pasaportta da aldığım vize basılı olmayacakmış. I-94 olmadan da social security e başvuramıyorum . Şimdi bunları nasıl çözmem gerekiyor? Eve dönüşümde sıkıntı olur mu? Maaş alabilir miyim ? Bu belgeleri tekrar nasıl yenileyeceğim ? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)