Work and Travel 2025
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bonus olayi gerceklesiyor mu?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Bonus olayi gerceklesiyor mu?

Merhaba arkadaslar...

Ben bir sirketin is listesinde Nantucket Island'ta Housekeeping isi icin saat ucreti 8 dolar olan bir is gordum. Saat ucretinin yani sira program sonunda calisilan her saat icin 4 $ veriliyor. (Eger sezon basaiyla tamamlanirsa sarti ile) Eger 4 $ lik bonus gerceklesirse cok super bir rakam yapiyor.

Bu sekilde is alip da calisma sezonu sonunda gercekten de bonusu alan oldu mu?

Nantucket island icin baya arastirma yaptim, yaz sezonu boyunca cok zengin kisilerin gittigi bir ada. Isler cok yogun geciyor.

Ben Ingilizce ogretmenligi 4. sinif ogrencisiyim. Ingilizceme gayet guveniyorum. Dil yuzunden sorun yasamam ama bonusu vermemek icin sudan sebeplerle isten cikarirlar mi dersiniz?

Gecen yaz Ocean City'de bir restaurantta Busser olarak calistim. Calistigim son hafta restaurantin manageri o hafta calistigim saat toplamini busser olarak calismama ragmen beni dishwasher olarak gosterdi ve yaklasik 40 saat 3.25 yerine 7.50 den hesaplandi. Ustune aldigim bahsislerle yaklasik 700 dolarlik bir check almistim son hafta icin. Benim managerimin oyle bir sey yapmis olmasi herkesin yapacagi anlamina gelmez tabi ama yukarida bahsettigim is icin bonus soz konusu olursa saati 12 dolardan mukemmel bir kazanc olacak..

Ne dersiniz?

Nantucket, is ve bonus hakkindaki goruslerinizi ogrenmek istiyorum.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

job offerda yazıyorsa gerçekleşir heralde

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

bu yaz gelmeden baya bi nantucket muhabbeti dönmüştü forumda, yani gidip-gelenler olmuştur. Onlar dan cevap vermesini beklemeli. belki o işe gidenler olmuştur. ya da bir arama yapmalı forumda.
    Fırsat bulduğunda çılgınlık yapmayan, bilge olamaz.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

saat başı 4 dolar biraz hayal geldi bana ama

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

belki dogrudur ama totalde sana odeyecegi parayi amerikaliya oder hic degilse ogrenciymis gel git sorunu olmaz ?
    Peki.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

4dolarsa yalandır ben söyliyim
    böyle diyenler saat başı 1 dolar veriyordu bazı iştekliflerinde

edit: inşallah yalan değildir de alırsın paranı

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hell uyumadinmi bu saatte daha.

bencede yalan, cunku adam sezonu karla kapatirsak demis.eger derse sana ben zararla kapattim.yalanda soyleyebilir yani.pek inanilir birsey gibi durmuyor
    Peki.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben aldim bonus.
    normalde calistigin toplam saat iicin 1.25 dolar veriliyor.
    isverene bagli ama karli donem gecirdiyse daha fazla veriyor.
    bizim ortalama 260 dolar tutuyordu.500 doalr verdi patron.
    is kabulun de bonus yaziyorsa vermek zorundalar wat programina gore
    Her ne yaşıyorsan,seni öldürmediği müddetçe, güçlü kılar.

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

herkes kendi tecrubesini yazıyor ama unutma ki bizim almış olmamız yada almamış olmamız seninde alacagın yada alamayacagın anlamına gelmiyor
    bizim parkta sezon sonuna (labor day) kadar calısırsan 1 dolar bonus verıyorlardı ve hemen hemen herkese verdıler erken ayrılanlar alamadı birde lifguardlar da managerları hata yapandan puan dusuyordu ona gorede bonusta azalma oluyordu saatlik 1 dolar olan bonustan kımı lifeguard hiç alamadı kimi sadece 25 cent aldı
    onun için iyice arastır bence sonucta belki kötü bi iştir ve ogrencı cekmek ıcın konulan hayali bi ucrettir

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ben de lake charles louisianada housekeeping yapiyorm suanda. Bazen haftada birkac gun de mutfakta steward olarak overtime yapiyorm. Mutfaktaki supervisorum eger 1 ay icerisinde 100saati doldurduysam mutfakta 1200dolar bonus maas alacagimi soyledi. Inanamadim tabi. Oyle bir sey var mi bilmiyorum. Emin misin dedim. Eminim hatta bilgisayardan da onayladim gibi seyler soyledi. Ben de merakla bekliyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)