Work and Travel 2025
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 22.03.2013 vize görşmesi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Lightbulb 22.03.2013 vize görşmesi

Bugün 8'de vize görüşmesine gittim . Ulaşım rahat ama doğru otobüse binmeniz gerek bir de ters istikamete gidiyorsanız vay halinize benim gibi taksiyle ulaşmak zorunda kalırsınız) 7.30 gibi oraya ulaştım . Girişte 2 görevli oluyor daha kapıya ulaşmanızda ki aşama bu Randevu saatiniz ve İsminiz soruluyor ve üstünüz başınız kontrol ediliyor .Daha sonra kapıya yanaşmadan başka bir görevli yine ad ve randevu saatinizi sorup, sizi sıraya sokuyor.Çok sıcak kanlılar zaten heyecanınızı atmanıza yardımcı oluyorlar. Daha sonra XR cihazınızdan geçiyorsunuz yine görevliler muhabbet etmeye çalışarak sizi rahatlatıyorlar.- Nereden geldin? -Benimde annem orada oturuyor vs vs diye Daha sonra evrak kontrolünüz oluyor Makbuzu pek sallamadılar ama yanınızda götürmenizde fayda var tabiki. Asansörle VS katına çıkıp başka bir görevliyle karşı karşıya geliyorsunuz burada yine adınız soyadınız ve randevu saatinizi sorup numaranızı veriyorlar. Arı gibiler valla çok hızlılar. İlk alınan numaralar bütün bir işlemi gerçekleştiriyor. İlk olarak Sağ 4 parmak daha sonra sol 4 parmak ve en son olarak baş parmakların izi alınıyor burda bastırmanızı rica ediyor zenci bayaan Çok şekerler inanmazsınız türkçe konusuyorlar yarım yamalak bu onları daha şirin yapıyo, sızdende çok bişey beklemiyorlar zaten. Daha sonra aynı numarayı takip etmenizi rica edip, tebbessümle yoluyorlar sizi. Wat öğrenci pek yoktu turist vizesi alacak vardı genelde.Ve turıst vizesi alacaklara daha kastırıyorlar dıyenler resmen türkçe mülakat oluyor neyin kastırması bu ? Sen kaç yıldır türkyedesin? Senin çocuk va orda? Amaç ne gitmen için ? kaç ay kalmak sen orada ? diye sorular duyuluyor mikrofonda.Benim Mülakata gelecek olursak ben bu kadar kolay alableceğimi düşünmemiştim. Sitedeki bir arkadaşım türkçe sordular soruları fln dedi kısmen aynısı bendede oldu .Durum şöyle gelişti ilk olarak hello, Good morning dedim Hello diye cevap verdi. Bir mikrofon krizinden sonra duyuyor musun dedi evet duyuyorum şuanda dedim. Daha sonra work and travel mı dedı yes dedim ..Neden gitmek istiyorsun dedi ingilizce devam ederken transkripi görünce bir duraksadı yanındaki çevirmenle bütün yıllardaki ingilizce notlarıma baktılar sanırım yanında türkçeye çeviren bir çevirmen oluyor anlamadığınız soruda yardım ediyor.Bu şans meseleside olabilir bilmiyorum çünkü diğerlerinin yanında böyle bir çevirmen yoktu Bu insan kaçakçılığı ile ilgili bir soru sordu iyice anladın mı dedi evet anladım dedim dedim . türkçe devam edelim dedi . o tükçe sorsada ben ing devam ettim kumpasa gelmek istemedim Türkçe -İngilizce devam eden mülakattan sonra pasaportumu aldı bu vadeye gelene kadar vizeyi aldımı anlamadım . hersey çok hızlı gelişiyor have a god holiday demesine rağmen içinizde bir kurt düşüyor. cunku cok garip bir mülakattı belkide şanstı Darısı başınıza inşallah! Sakin olun inanki bu zamana kadar girdiğimiz en kolay mülakat ve Work ad Travel öğrencisine vize vermek için uğraşıyorlar. burada cidden transkrip önemli benim not ortalamam 3.43 ve bunun etkisinin çok büyük olduğunu bugün anladım
    Konu OzZge22 tarafından (23-03-2013 Saat 12:14 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hayırlı olsun ozzge22 darısı bizim başımıza bu kolay soruların geleceğini bilmeme rağmen hep kuşku var içimde acaba alamazsam,gidemezsem diye baya heyecanlıyım ama üstesinden gelicem allah nasip eder ise

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

tebrik ederim. o türkçe sorulara maruz kalan bendim forumda paylaşmıştım

3.50 ortalamayla gittim ben isim soruşturmasına kaldım

8 şubattan beri beklemedeyim bakalım.

uçak biletini alırsın artık

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Kesinlikle diyorsun kendi kendine artık ne heyecan yapıyorsun zaten bilindik sorular gelecek niye kasıyorsun diyorsun ama olmuyor olsun heyecan yaşamak lazım bir de bu açıdan bakmak lazım ))ama cidden zorlamıyorlar work and travel öğrencilerini, bizlerin yaptığı heyecan fazla geriyor bizi Darısı başına Berker ve vize alacak tüm arkadaşalara

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Evet okudum bende bu şans banada gelmeli dedim başka bişey isteseymişim olcakmış :P noluyor ne diye türkçe soruyorlar bana acaba anlamadımı mı düşündüler fln dedim kendi kendime sonra not ortalaman baya iyimiş diyince anldım işin gerçeğini Elime gelsin pasaportum tekrardan en kısa zamanda alacağım inş

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

tebrik ederim red alan var mıydı sen vizeyi alırken

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

hayirli olsun.darisi basimiza benim
    Agno 1.97.turkce konusmalarina gerek yok. Ingilizceyi hallederim. Ama yeterki trasnkiripten red vermesinler

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yoktu red alan benim gittiğim saatlerde

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

umarım alırsın transkripi açıyorlar önce ama bazısına bakmamıslar bıle şansın bol olsun diyelim en iyisi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

benim 2.14 anca bu kadar yükseltebildim :-(

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    12

Alıntı OzZge22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    umarım alırsın transkripi açıyorlar önce ama bazısına bakmamıslar bıle şansın bol olsun diyelim en iyisi

Eyv bro saoL guzel
    Dileklerin icin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mülakatın hemen ardından belli oluyor mu geçilip geçilmediği, yoksa bir iki gün sonra mı öğrenilir?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Isim soruşturmasina kalmazsan hemen belli olur

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)