Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Isveren Degistirmek

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

Standart Isveren Degistirmek

Arkadaslar,bana idaho'da dag basinda bi otelde is teklifi geldi.
    simdi ben dusunuyorum,bu is kabul etsem ama idaho'ya gitmesem.direk olarak los angeles gitsem,sonra is idahodaki isvereni arasam,gelemiycem flan ,bazi problemlerim var. ne soylesem bilmiyorum zaten..
    is veren bana ne gibi sorunlar yasata bilir?gercekten sinirdisi edebilirmi? DS ban koymak filan...
    lutfen arkadaslar bi fikirde bulunun.. ozellikle deneyimli arkadaslar..

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

arkadaslar hic kimse icinizde daha once boyle bisey yapmadimi ??

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Düşündüğün şey biraz riskli;

Prosedür olarak oraya hepimiz J-1 Vizesiyle gidiyoruz, yani açıklama olarak Employer Specific diye geçiyor... yani vizeyi o işveren aracılığıyla alıyorsun... Yapmayı düşündüğün şey sonucunda vizen iptal olabilir...

Fakat bi de işin pratik yönü var;

Aynı evde kaldığım bir arkadaşım ilk ay işten atıldı ve bi daha da çalışmadı, ama ne sınırdışı edildi ne de bu konuda bir uyarı aldı...

Ayrıca türk bir arkadaş daha vardı kendi isteğiyle çıktı benzincide çalışmaya başladı, o da tüm sezon boyunca çalıştı kimse birşey demedi...

Sonuç olarak onların inisiyatifine kalmış bir durum gibi görünüyor...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Sana şunu Yapmanı önerebilirim Arkadaşım..bence Iş Verenine Git Orda Biras çalış Ve Kendini Işten Attır Bence Sonra Istediğin Yere Git Ve Işini Bul çalış

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

İşveren direk olarak hiçbir şey yapamaz. Sadece sponsor firmayı arayıp şikayet eder. Böyle bir şikayet durumunda firmaya göre değişkenlik göstermekle birlikte senin vizenin iptali için başvuruda bulunabilirler. Kırmızı bültenle aranmazsın ama çıkış sonuçta çıkış yaptığın tarih kayıtlara geçecektir ve sicilin bozulacaktır. Bir dahaki vize talebinde bunlar eksi puan olarak kalır.

Geçen seni işi bıraktım ve patrona haber vermedim fakat şikayet ettiğini sanmıyorum Ettiyse bu sene vizeye gidince öğrenicem

Üstad
    Tecrübe Puanı
    20

su is yuzunden deliricem artik..
    rus wat forumuna goz attim,mayista issiz gidiyorlar en iyi isleri kapiyorlar..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks