Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 8 Haziran Vize görüşmesi. 2.kez

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Exclamation 8 Haziran Vize görüşmesi. 2.kez

Merhaba arkadaşlar ben ilk vizemi 23 mayısta ankarada birlikte gideceğim kız arkadaşımla girdim. Stresli bir gündü kız arkadaşım benden önce girdi ve hazırlık okuduğu için biraz zorlansada vizeyi aldı. Ben de direk ondan sonra girdim ama ben panik yaptığımda heyecanlı biriyim kız arkadaşım vizeyi aldığı için bir yandan sevinip bir yandan görüşmeye gidince her şey karman çorman oldu ve vizeyi alamadım. Zaten o görüşme benim için buhulu bir şey hatırlamıyorum. Tekrardan kız arkadaşımın isteğiyle yeniden gireceğim o da 8 haziran'da memleketim olan istanbulda yani anlaşılan kesin almam lazım. Not ortalamam iyi 2.42 ama ingilizce pratiğim yok ve bilmediğim bir şey sorarsa kitleniyorum. Sizce ne yapmalıyım ne sorar bana ekstradan ? Zorlarlar mı o kel adamla hintli kadın neler yapmalıyım lütfen yardımcı olun

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Ortalaman uygun şansın yüksek hocam.Bende orada olacağım o gün sen kaçta gireceksin görüşmeye görüşme öncesi senin heyecanını bir alalım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortalaman uygun şansın yüksek hocam.Bende orada olacağım o gün sen kaçta gireceksin görüşmeye görüşme öncesi senin heyecanını bir alalım
    saat 7.30 da orda olurum büyük ihtimal. Aynen önemli olan heyecan zaten rahatlatmamız lazım birbirimizi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı yusufulu1988 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben ilk vizemi 23 mayısta ankarada birlikte gideceğim kız arkadaşımla girdim. Stresli bir gündü kız arkadaşım benden önce girdi ve hazırlık okuduğu için biraz zorlansada vizeyi aldı. Ben de direk ondan sonra girdim ama ben panik yaptığımda heyecanlı biriyim kız arkadaşım vizeyi aldığı için bir yandan sevinip bir yandan görüşmeye gidince her şey karman çorman oldu ve vizeyi alamadım. Zaten o görüşme benim için buhulu bir şey hatırlamıyorum. Tekrardan kız arkadaşımın isteğiyle yeniden gireceğim o da 8 haziran'da memleketim olan istanbulda yani anlaşılan kesin almam lazım. Not ortalamam iyi 2.42 ama ingilizce pratiğim yok ve bilmediğim bir şey sorarsa kitleniyorum. Sizce ne yapmalıyım ne sorar bana ekstradan ? Zorlarlar mı o kel adamla hintli kadın neler yapmalıyım lütfen yardımcı olun
    böyle bir mail aldım arkadaşlar yardımcı olacak war mı_? gidemeyecm galiba firmayada para verdik vize ücretini de yatırdık.s

It is the job of the WISE Foundation to verify the each employer on our program is a valid employer. An employer must meet the requirements of the program by having a verifiable Tax ID# and workers compensation to cover you in case of an emergency. An employer must also have the ability to fulfill the promises of the job offers including but not limited to pay rate, number of hours worked, proper training, proper supervision, and the ability of a participant to pay their basic living expenses while on the program.

In our investigation and verification of your employer, Central Park Guide Inc, we learned that they were not a valid employer for the J1 Work and travel Program. We collected the required paperwork and even visited the employer to ensure the employer could meet the requirements of the program. During our visit we learned the below:

· The employer did not have the ability to give the hours mentioned on the job offer to more than a few students.
    · There was not enough supervision to assist you in learning and succeeding at your job.
    · Housing offered is scarce and when available is only available until the end of August which is a few weeks prior to the end of your program.
    · Per our understanding even though the job offer had a pay rate listed the students were going to be paid commission which is against the rules of the program.

Due to these findings WISE is unable to sponsor you to work for Central Park Guide Inc. While we wish every student could come on our program we can only allow students to work for employers where they have the opportunity to succeed on this cultural exchange program. This employer obviously does not provide this opportunity. Therefore WISE is unable to sponsor you this year to come on the WISE Foundation J1 Work & Travel Program.

At this point we direct you to your local agency for your refund. We will begin this process immediately. Should you have any questions please don’t hesitate to ask.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı dr.12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyle bir mail aldım arkadaşlar yardımcı olacak war mı_? gidemeyecm galiba firmayada para verdik vize ücretini de yatırdık.s

It is the job of the WISE Foundation to verify the each employer on our program is a valid employer. An employer must meet the requirements of the program by having a verifiable Tax ID# and workers compensation to cover you in case of an emergency. An employer must also have the ability to fulfill the promises of the job offers including but not limited to pay rate, number of hours worked, proper training, proper supervision, and the ability of a participant to pay their basic living expenses while on the program.

In our investigation and verification of your employer, Central Park Guide Inc, we learned that they were not a valid employer for the J1 Work and travel Program. We collected the required paperwork and even visited the employer to ensure the employer could meet the requirements of the program. During our visit we learned the below:

· The employer did not have the ability to give the hours mentioned on the job offer to more than a few students.
    · There was not enough supervision to assist you in learning and succeeding at your job.
    · Housing offered is scarce and when available is only available until the end of August which is a few weeks prior to the end of your program.
    · Per our understanding even though the job offer had a pay rate listed the students were going to be paid commission which is against the rules of the program.

Due to these findings WISE is unable to sponsor you to work for Central Park Guide Inc. While we wish every student could come on our program we can only allow students to work for employers where they have the opportunity to succeed on this cultural exchange program. This employer obviously does not provide this opportunity. Therefore WISE is unable to sponsor you this year to come on the WISE Foundation J1 Work & Travel Program.

At this point we direct you to your local agency for your refund. We will begin this process immediately. Should you have any questions please don’t hesitate to ask.

arkadaşım google translateden çevirdim,kendi çevirim değil fakat bi sıkıntı var gibi duruyo

Bu program üzerinde her işveren doğrulamak için WISE Vakfı'nın işi geçerli bir işverendir. Bir işveren, bir acil durumda sizi karşılamak için doğrulanabilir bir Vergi Kimlik Numarası ve işçilerin tazminat alarak programın gereksinimleri karşılaması gerekir. Bir işveren de dahil olmak üzere sunmaktadır iş vaatlerini yerine getirme yeteneğine sahip, ancak ücreti ödemekle sınırlı olmamalıdır, saat sayısı doğru eğitimi, doğru gözetim ve program sırasında temel yaşam masraflarını ödemek için bir katılımcının yeteneği, çalıştı . Işveren, Central Park Kılavuzu Inc bizim soruşturma ve doğrulama, biz onlar J1 İş ve seyahat Programı için geçerli bir işveren olmadığını öğrendim. Biz gerekli evrak toplanan ve hatta işveren programın gereksinimlerini karşılamak olabilir sağlamak için işveren ziyaret etti. Bizim ziyaret sırasında öğrendim: · İşveren fazla birkaç öğrencilere iş teklifi üzerinde belirtilen saatler vermek yeteneği yoktu. · Öğrenme ve işteki başarı size yardımcı olması için yeterli denetim yoktu. Sunulan · Konut azdır ve ne zaman kullanılabilir öncesinde programın sonunda birkaç haftadır Ağustos ayı sonuna kadar kullanılabilir. · Iş teklifi öğrencilerin programın kurallara aykırıdır komisyon ödenmesi için gittiğini listelenen bir ödeme oranı olmasına rağmen anlayışımızı Per. Bu bulgular nedeniyle WISE biz her öğrencinin sadece bu kültürel değişim programında başarılı olmak isteyen fırsata sahip olduğu öğrenciler işveren için çalışmaya olanak verir program hadi isterdim ama sen Central Park Rehberi A.Ş. için çalışmaya sponsor değiştiremiyor. Bu işveren açıkça bu fırsatı vermez. Bu nedenle WISE WISE Vakfı J1 Work & Travel Programı hakkında gelmek için bu yıl size sponsor değiştiremiyor. Bu noktada geri ödemenizi için yerel ajansı yönlendirebilir. Biz hemen bu işlemi başlayacaktır. Sormak çekinmeyin herhangi bir sorunuz olursa.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

senin için de vize görüşmemi uzun uzun anlattım, ama bana neden ret aldın diye hiçbirşey sormadı sadece en son bu belgeyi okudun mu dedi onu eksik yazmışım eğer neden ret aldın deseydi de şöyle demeyi düşünüyordum : i was very excited, i couldnt speak very well,
    zaten sonra da bişi sormazdı galiba bilemiyorum ama inşallah yardımcı olabilmişimdir

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Hocam ne iş yapacaksın, nereye gidiyosun kalıplarını ezbere biliyorsundur zaten. Bunun dışında "yes" senin jokerin olsun, anlamadığında -ki çok şanssız değilsen bu kalıpların dışında soru gelmez, "sorry" diye ısrar et, eğer "yes/no" kalıplarıyla cevaplanabilecek sorular olursa " yes" de geçiştir. Ama son çare olarak aklında olsun, eminim ki gerek kalmayacak buna, diğer başıktada yazdım sana birkaç şey. şimdiden iyi eğlenceler

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı dr.12 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sponsorun yollamış o mail de bir ek olması lazım o formu doldur mail olarak gönder.Amerika'ya geldiğinde onları arayıp bilgilendireceksin SEVIS numaranı filan isteyecekler ve mailde de bazı haklarından bahsediyordur.Cape Cod'a gidiyorsun sanırım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben 1 haziranda ikinci görüşmemde aldım vizeyi arkadaşlar not ortalamanız yüksekse sorulacak sorular heryerde var çalışın girin geçmemeniz çok büyük şansızlk olur. not ortalamanız düşüksede tamamen şansla ilgili bi durum rahat olun güler yüzlü olun karşınızdaki görevliye pozitif bi enerji sağlarsanız emin olun karşılığını alıyosunuz yaşadım gördüm tabi birazda şansın yanınızda olması gerek

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum eger istanbulda gireceksen ve ortalanda 2 nin ustundeyse bence hic dert etme 100% alicaksin bence. bugun yani 6 haziran da gorusmeye gittim. bi kackisiyle tanistim ankarada red yemisler. 3 kisiydiler ingilizceleri yoktu pek. ama 2 sinin vizeyi aldigini gordum digeride almistir buyuk ihtimalle. onumden 3-4 kisi alamadi onlarda transkripten kaybettiler. turkce konusup vize alanlar oldu yani uzun lafin kisasi istanbulda ortalaman iyiyse alamama korkun olmasin basarilar..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hakikaten öyle oldu. Aldım vizeyi arkadaşlar Memleketimin gözünü seveyim. Kolay bir şekilde aldım vizeyi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hakikaten öyle oldu. Aldım vizeyi arkadaşlar Memleketimin gözünü seveyim. Kolay bir şekilde aldım vizeyi
    sevindim, hayırlı olsun. ne sordular ?

Tecrübe Puanı
    23

Hocam sevindim senin adına.Kusura bakma giremedim 3 gündür foruma yoksa görüşürdük neyse almışsın vizeni önemli olan bu

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de bügün aldım vizemi pasaport ne zamana gelir . ya da 14 haziranda biletim var elimde olur mu. orda heyecandan söylemeyi unuttum biletim var diye. ama kargo şirketi elimize geçtikten 24 saat içerisnde ulaştıroyolarmş. :/

Tecrübe Puanı
    23

Alıntı barisce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de bügün aldım vizemi pasaport ne zamana gelir . ya da 14 haziranda biletim var elimde olur mu. orda heyecandan söylemeyi unuttum biletim var diye. ama kargo şirketi elimize geçtikten 24 saat içerisnde ulaştıroyolarmş. :/
    14 Haziran'a kadar 3-4 kez gelir pasaport un

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

wadaaa diyorum
    hi how are you
    where are studying at?
    how long been study english adam ingilizceme hayran kaldı sanırım kac senedir ingilizce calısıyorsun dedi bi dusundum orta okuldan beri goruyoruz ingilizce twelwe years dedim baktı twelwe years dedi yess dedim bilgisarda 2 tık ve son kelimeleri

İYİ YOLCULUKLAR
    BEN BU ANDA ORDAN AYRILASIM GELMEDİ Bİ ANDA THANK YOU SO MUCH THANK YOU VERY MUCH BUTUN THANKYOU LARI SIRALAYASIM GELDI BI ANDA bu arada 13 nolu son gisede gırdım adamlar gercekden vize vermek için ellerinden geleni yapıyorlar sadece ingilizceden kendinizi biraz da olsa anlatabilmeniz cevaplayabilmeniz anlamanız
    ayın 31 unde giricekler cok rahat bi şekilde girsinler benden tavsiye oraya gittiginizde etrafınıza bakın bir sürü insan var ben baktım millet heycan icinde onalr heycan oldu ben ne var bu kadar korkmayın 2 3 kelime edicez orda o kadar dedim ve aldıkda 13 nolu gişeden 2 kişi vize alamadı teki hiç ingilizce konusamıyordu tekininde ds2019 daki işi sahte imiş sanırım böle bi iş yok dedi ki cocukla mülakata girmeden once konusmusdum dediği seyde aynısıydı ds2019 newyork olarak yazıyordu bır turk restoranı fakat kendısı wisconsin e gidicem demişdi bunu ona böle yapmasını şirketi sölemiş sakın ola sakın böle şeylere alet olmayın.

2. si kız arkadasımla beraber girdik vizeye benım numara 159 onunkı 158 ben ondan sonra girdim ama ondan once cıktım giseden baktım kel abımızle benım hatun kanka olmuslar muhabbet ediyolar noluyo yaw dedim cok uzun surdu sonra onları ılerden suzerken you are visa aproved diye duydum oh be dedım hatunda aldı vizeyi ama hala salmıyo kel abımız hatunu dedim ne iş tm gelicek yanıma dur bi dk dedi gitti yanına eline kagıt verdi eywah dedim vize onayladıydı ama ısım sorusturmasınamı katıldı acaba dedim megersem kel abimiz bayan basketbolcu ismi yazmıs kagıda buna bı bak demiş megersem basketboldan konusmuslar yok böle bişey...

kısaca sakin olun panik yapmayın hersey tmmdır.

HERKEZE KOLAY GELSİN
    FORZA ES-ES

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı mubayka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevindim, hayırlı olsun. ne sordular ?
    eyvallah sağolasın kardeşim. Nereye gidiceksin nerede çalışıcaksın bölümün ne haklarını biliyormusun orada ne satıcaksın amerikanın neresinde michigan gibi sorular sordu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)