Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 22 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İce Cream vendor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart İce Cream vendor

meraba arkadaşlar.bende wat2008 e katılmayı dusunuyorum.yer olarakda newyork city i dusunuyorum.orda konaklamayı hallettim cunku.iş olarakda bir kaç şirketin sitesinde okuyup ıce cream vendor işinden hoşlandım.bu işi yapan var mı.+ - leri nelerdir.new yorkda bu işi bulabilirmiyim.Ehliyetim var arabayıda iyi suruyorum sayılır.teşekkürler

ice cream vendor(kısa anlatım)şirketin size sagladıgı van aracla sirketin belirlediği mahalle veya bölgede arabanızla gezerek dondurma satuyosunuz.bu iş seceneginde genellikle komisyonla calısılır.
    Konu motto44 tarafından (21-12-2007 Saat 01:50 AM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

sen bizden daha iyi biliyorsun işte:F

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı joe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen bizden daha iyi biliyorsun işte:F
    bu lafa gulunur zuhaha

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet iş hakkında kısmen bilgim var ama bikaç kişiden iyi degil falan gibi seyler duydum.komisyonlu oldugu için iyi degil diyenler oldu....ayrıca bu iş secenegi newyorkda mevcutmudur

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

komisyonlu olduğu için iyi değil diyenler kesin satış yapmasını becerememiştir ondandır.
    admin (at) turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu işi hiç yapan yokmu

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yapanları gördüm, ilk iki hafta cok iyi olduğunu soylediler ancak sonrası....

midi halinde olan melodiyi surekli acık tutmak zorundasın. aygaz dırınım tarzı bir müzik surekli olarak direksiyon sagda, araba yavas, bırak veletleri genclerin bile iq seviyesinin tartısılcaı ortamda veletlere dondurma olayı ve o muzik cekilmez derim.
    newyork diyorsan bir restorant daha mantıklı olur hem maddi hemde stres acısından.

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

benim gördüğüm kadarıyla trafikte çok saygı görüyorsun küçük yerleşim birimlerinde. sen durursan tüm trafik duruyor arkanda çoluk çocuk var diye. gece gece güldürdün beni rahdan
    admin (at) turkishwat.net

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya abi cekilirmi gunde bi kere geliodu bizim oraya cekilmiodu! lanet sey!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

öncelikle şunu açıklayım türk ehliyetleri amerikada geçiyor, araba kullanabiliyorsun ama eğer araba sürmek senin işinse türk ehliyeti geçmiyor, oranın ehliyetini almak zorundasın ama türk işi gibi zor ve pahalı değil, 25dolara patlıyor..

ben cankurtandım türk dondormacı arkadaşlarım vardı. önceden anlaştığımız bir saatte ben çocukları topluyordum havuzda.. öyle parayı kırdırttırıyordum (: bazen satmadığı günler oluyordu ama rekor günlük 400dolar kar yapmıştı.. bi doğum günü partisi oluyor mesela köşeyi dönüyor dondurmacı.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

bak şimdi benimde aklıma yattıama bu işte benim okudğum kadarıyla komisyon yerine sabit maaş olayıda var,yani ya komisyon seçiyorsun yada sabit maaşı şirkete bir sor derim böyle bir opsiyon varmı diye.new yorkta belki pek satamayabilirsin ama daha küçük daha çok ailelerin barındığı yerlerde bana göre daha iyi iş yapar.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar bu işte tip var mı biliyor musunuz? Gerçi benm için artk çok geç ama olsn

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende bu işi seçtim deli paralar kazanan var bu işten tabi para kazanamayanda aslında wat böle bişi arkadaşlar bir bakıyorsun adam dolarlarla geliyor bir bakıyorsun masrafı bile çıkartamıyor tamamen nasip ve beceri işi. allah hepimizin yardımcısı olsun. kazasız belasız haramsız gidiş ve dönüş nasip etsin.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaslar bu ıs aklıma yattı gıbı gelıyor kalıcak yer olayına gelınce sankı buldum gıbı kalıcak yerı daha once phıly de calısırken tanıstıgım bır arkadasın akrabasında kalmam sozkonusu olabılıyor. e tabı new yorkta en buyuk sorun kalacak yer olunca orda calısmak cazıp gelıyor acıkcası bır de dondurmacılık yapıcak olursak kı ısler de yolunda gıderse mukemmel olur herhalde...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bir de su ehlıyet olayına gelınce sınavlar turkce mı olucak oyle bır duyum aldım da?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu işte para yapanıda gördüm hapse girenide... yok artık daha neler diosanız deneyin görün)

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı banane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende bu işi seçtim deli paralar kazanan var bu işten tabi para kazanamayanda aslında wat böle bişi arkadaşlar bir bakıyorsun adam dolarlarla geliyor bir bakıyorsun masrafı bile çıkartamıyor tamamen nasip ve beceri işi. allah hepimizin yardımcısı olsun. kazasız belasız haramsız gidiş ve dönüş nasip etsin.
    arkadasım cok dogru soyluyosun...

oraya gıdıp kafanızdakıler gerceklesdmeyınce hayal kırıklıgına ugramayın derım!

veee asıl amac para olmasın...asıl amac ne yapsam yanıma kar kalsın olsun..
    KeNdİmE YeNi BiR bEn LaSıM

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2 sene once bu iste calisan bi arkadas vardi..bu isi cok seviyordu..herzaman belirli guzergahlar vardir.ilk basta yaninaz birisini a vaerirrle 2 hafta gibi..daha sonra isi kavradiginizda yalnizssiniz..arkdas artik kendi guzegahindan gidiyor ve bolece normal kazandiginin nerdeyse 2 kati kadar kazandigini solyordu..daha sonra bunu patronda gormus ve ona surekli gittigi guzergahlardan gitmseni solemis..kafasina gore takilip istedgini yapmasi acisindan guseldi..tabi bu onun sansiydi brazda patronla arsindaki ilsikide onemli.. tamamen sans aslinad..bakarsiniz sizde beklemdiginiz bisi basiniza gelir verim alamssiniz
    S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bakalım bize de neler olucak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benımde bı arkadasım çalışmış bu ıste bayaada para kazanmıs ama kazanamayanlarda varmıs. garantısı yok yanı pedıcab gıbı bısey geldı bana..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Abim üniversitede okurken kışın pizza dağıtma yazın da dondurmacılık yapıyordu.
    Dondurma işinde çok güzel para olduğunu söylüyordu. Bi keresinde bir günde 400 civarı kar yapmış.
    "İnişleri çıkışları olan bir işti" diyordu. Yani riski yüksek.

Sürekli trafikte olduğunuz ve araba size "zimmetli" olduğu için de zorumluluğu yüksek.
    Özellikle üçkağıtçı zencilerden çok şikayet ediyordu abim.
    Bir gün zenci mahallesinde bir çocuk gelmiş:

-Bugün benim doğum günüm bana hediye vermyecekmisin?demiş.
    Abim de:
    -Banane
    Zenci çocuk:
    -Ben şimdi gitsem kafama maske takıp senin arabana 200-300 dolarlık zarar versem.Daha sonra nerden bulacaksın beni?
    Abim:
    - Hımmmm. Benim değil bu dondurmalar ben işçiyim. Ama madem senin doğum günün sana normal fiyatın altında veriyim.(Geliş fiyatına.)
    (Burda günü en az zararla kapatmaya çalşıyor abim.)

Yani bu işte böyle garip olaylarla karşılaşma ihtimaliniz yüksek...
    Bence en güzeli tecrübeli arkadaşların bu işe girmesi.
    Şu WAT olayı bana zehir olsun da beş kuruş kazanamadan, Amerika'yı gezemeden Türkiye'ye döneyim diyorsanız Wildwood -New Jersey tam size göre.

ABD'de eğitimle ilgili geniş bilgi için:
    http://www.turkishwat.net

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

@gokcek

abi zenciler gercekten cok pis ama..abin yine mantikli olani yapmis ve dondurmayi bisekilde braz ucuzada olsa satmis..

gecen seneden parkta arkadaslarin basina gelen bir kac olay anlatim

parkta food da casiyer olarak calisan arkadasin basina gelen bir olay:zenciler parka geldimmi ana-baba-buyukbaba -coluk couk-komsu-komsunun kizi -say say bitmez..bi aile nerdeyse 20 kisi gelio..nese sonra geliolar bunlar pizza alicaklar sayiyolar pizza sole olsun pizza bole olsun..kasiyerde kasaya girdimi arttik geri alamaz..supervisoru cagirmak zorundadir..pizza tam cikmak uzere adam fikrini degistirio ben pizzada bunlari bunlari istemiom die...hayda o pizze nolcak..kasiyer nekadar degistiremem desede bu ikna olmuo..zencide almadan gidio ustune bide fuck filn diyerek..ee casiyer napsin..elinde kalan pizzayami yoksa , hesabinda silemicegi ucret icin supervisoru cagirmasina mi..

S-pectacular

**Newyork-boston-massachusetts-philedelphia-atlantic city-new jersey-washington**

--------------------------------------------
    did you start to feel it!!! by@S-pectacular

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks