Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yeşil kağıt verdiler...yardım lütfen!!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Angry yeşil kağıt verdiler...yardım lütfen!!

Konsolosluk detaylarını sonra paylaşıcam sizinle ama önce belirtmem gereken birşey var.Yeşil kağıt verdi bana önce not ort. baktı sonra klasik 3 soru sordu ardındanda fazla incelemeden ksağ tarafa attı transkripti..Ardından yeşil kağıt verdi.Bu durumda bana vize basılırmı acaba.Bence vermeseydi zaten orda vermezdi gibime geliyo çünkü???yeşil kağıt alıpda vize alamayan oldumu???

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Genelde alınıyor diye biliyorum. Tek sorun ne zaman pasaportunu istiyecekleri... Belki isimden dolayı almışlardır. İsim ve soyismini paylaşır mısın

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Banada sarı kağıt verdi siteden numaranı takip et dedi .sarı kağıt isim soruşturması anlamına mı geliyor?yada ne anlama geliyor

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Alimemmi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Banada sarı kağıt verdi siteden numaranı takip et dedi .sarı kağıt isim soruşturması anlamına mı geliyor?yada ne anlama geliyor
    yuksrds srms butonuna basin isim soru;turmasi yazin sizd bize katilin bilgi edine bilirsiniz biz ka.c hafttir bekliyoz numarmiz yayinlanmadi sizinde i;iniz zor

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beni de name check e aldılar bugun sarı bir kağıtla. daha öce de gidip gelmiştim bir yıl kalmışlığım var ve şaka gibi şimdi beklemek zorundayım.Bugun gittim vize görüşmesine.13ünde gidiyor olmam gerekıyordu! üzüldüm yani...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı mascakir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beni de name check e aldılar bugun sarı bir kağıtla. daha öce de gidip gelmiştim bir yıl kalmışlığım var ve şaka gibi şimdi beklemek zorundayım.Bugun gittim vize görüşmesine.13ünde gidiyor olmam gerekıyordu! üzüldüm yani...
    cok geç kaldın gıtmeyı unut kardes maleseff

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Amerikan Konsolosluğundan tüm Work&Travella uğraşan firmalara gonderilen hatırlatma mailinde yeşil ve beyaz kağıttan aynen şu şekilde bahsedilmiştir:

''DS-2019 formu olmayan tüm öğrencileri otomatik olarak 221(g) prosedürü altında incelemekteyiz. DS-2019 formu olmadan başvuru yapan tüm öğrencilere eksik evrakların (DS-2019 ve SEVIS) haklarında bir karara varılabilmesi için konsolosluğa gönderilemesi gerektiğini ingilizce ve türkçe olarak açıklayan açık yeşil/beyaz bir kağıt verilecektir. Bu açık yeşil/beyaz kağıt KESİNLİKLE VİZE KABULU YA DA VİZE REDDİ ANLAMINA GELMEMEKTEDİR.
    Lütfen öğrencilerinizi vize görüşmesine gitmeden önce bu prosedür hakkında bilgilendiriniz ve bu yeşil/beyaz kağıdı vize kabulu olarak yorumlamamalarını soyleyiniz. DS-2019 ve SEVISler gelene kadar tüm başvurular 'eksik'tir ve bu belgeler konsolosluğa ulaştırılmadan bir karara varılmayacaktır.'

Alıntı : Fiorex

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

e o zaman ulaştırıkınca sorun olmaz fazla diye düşünüyorum...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı bngencturk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genelde alınıyor diye biliyorum. Tek sorun ne zaman pasaportunu istiyecekleri... Belki isimden dolayı almışlardır. İsim ve soyismini paylaşır mısın
    şirketim 14 kişinin ds si yok bu seferlik onları görüşmeye alırmısınz demiş onlarda kabul etmiş...Hepimize yeşil verdiler..Kadın o belgeyi gönder bana dedi ondan sonra karar verebilirim dedi.Yani 14 kişide yeşil aldı.Normalde ds olmadan vizeye girilmiyo biliyosunuz ama advis bu konuda blgilendirme yapmuş konsolosluğa ordada hatta advis dimi tamam konustuk biz filan dediler...Şirketim aldın vizeyi görünüyo vermeseydi vermezdi filan dedi

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu arada görüşmede sorun olmadı not ortalamam 1.79 ve hiç sormadı 3 basit soru sordu... adminler yorum bekliyorummm

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bu saatten sonra isim sorusturmasina kalanlara gecmis olsun ben 2 bucuk aydir bekliyorum vizeyi ama daha alamadim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Valla daha tecrübeli bir arkadaş yorum yapsa daha iyi olur yanlış bişi demek istemiyorum

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı inek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu arada görüşmede sorun olmadı not ortalamam 1.79 ve hiç sormadı 3 basit soru sordu... adminler yorum bekliyorummm
    DS formlarında sıkıntı olduğunu herkes biliyor bu yüzden konsolosluk böyle bir güzellik yapmış olabilir.Yeşil kağıt olayına gelince vizeni almışsındır merak etme almamış olsaydın bunu orada ilk anlayan sen olurdun zaten

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yeşil kağıt ile sarı kağıt arasında bir fark varmıdır? varsa nedir?
    sarı kağıt aldım ben isim soruşturması dediler yeşil içinde aynı şeyi söylüyorlar anlamadım gitti...

Tecrübe Puanı
    23

Alıntı Alimemmi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeşil kağıt ile sarı kağıt arasında bir fark varmıdır? varsa nedir?
    sarı kağıt aldım ben isim soruşturması dediler yeşil içinde aynı şeyi söylüyorlar anlamadım gitti...
    Hocam yeşil kağıt eksik evrak anlamındadır.Örneğin vize memuru not ortalamınızı beğenmezse sene sonu yükselt ve güncel not ortalamanı getir derse yeşil kağıt verebilir veya DS siz gidilirse görüşmeye yukarıda olduğu gibi.

Sizin asıl tasanız vizeden red mi aldım acaba ise her ne kadar konsolosluk bu verilen kağıtların red veya kabul anlamına gelmediğini söylese de zaten red alsaydınız bunu size görüşme esanasında söylerlerdi veya konuşmanın gidişine göre rahatlıkla farkederdiniz.Merak etmeyin

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı cAv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam yeşil kağıt eksik evrak anlamındadır.Örneğin vize memuru not ortalamınızı beğenmezse sene sonu yükselt ve güncel not ortalamanı getir derse yeşil kağıt verebilir veya DS siz gidilirse görüşmeye yukarıda olduğu gibi.

Sizin asıl tasanız vizeden red mi aldım acaba ise her ne kadar konsolosluk bu verilen kağıtların red veya kabul anlamına gelmediğini söylese de zaten red alsaydınız bunu size görüşme esanasında söylerlerdi veya konuşmanın gidişine göre rahatlıkla farkederdiniz.Merak etmeyin
    görüşme esnasında hiçbirşey hissetmedim.Hatta çok kısa sürdü biara 1.79 olan ortalamama fazla uzun bakar gibi oldu hemen araya girip ''ben aynı zamanda 2.üniversite okuyorum dedim'' biraz şaşırdı sonrada ben hatta öğrenci belgem var dedim bana uzatmamı istedi...Onuda verdim sağ tarafa baktıktan sonra atıverdi.Çok kısa sürdü nereye gidiyosun..napıcaksın..lake george yukarıda kalıyo dimi biraz dedi bende evet yukarda biliyorum dedimm.O kadar sürdü.Sonra bana tekrar randevu alma ds formunu gönder ben öle karar verebilirim dedi.. bu kadar ... verse red orda verirdi not fian derdi ama hiçbişey olmadı ...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Bence Ds'ler gönderilir oradan eleme yaparak pasaportlarınız vize basılı yada basılı olmadan.14 kişiyse,10 u alır 4 ü gider gibime geliyor.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Cemalbahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence Ds'ler gönderilir oradan eleme yaparak pasaportlarınız vize basılı yada basılı olmadan.14 kişiyse,10 u alır 4 ü gider gibime geliyor.
    bunu neye göre sölediğini bilmiyorum ama sebep not ort. vs olsaydı neden orda sölemediler diyede düşünüyorum içimden...sorunsux geçti konuşmam cunku

Tecrübe Puanı
    23

Hocam söylediklerim gayet açık.Yeşil kağıt aldın cünkü DS eksik.Vizeyi aldığını kesin olarak sana hic kimse söyleyemz beklemek zorundasın.Çünkü memur redde karar verse dahi yeşil kağıt verebilir ama genelde daha yeşil kağıdı vermeden vizeyi alamadığınızı yüzünüze söylerler.Üzgünüm vize veremem ortalamanı yükseltip tekrar seneye başvur gibi onlarda insan sonuçta bunun süpriz olması cok zor.

Ben görüşmelere DS siz gidilen zamanlara tanık olmuş biri olarak söylüyorum ki yeşil kağıt alıp pasaportunu gönderdikten sonra vizesiz dönen birine hiç rastlamadım.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Hocam söylediklerim gayet açık.Yeşil kağıt aldın cünkü DS eksik.Vizeyi aldığını kesin olarak sana hic kimse söyleyemz beklemek zorundasın.Çünkü memur redde karar verse dahi yeşil kağıt verebilir ama genelde daha yeşil kağıdı vermeden vizeyi alamadığınızı yüzünüze söylerler.Üzgünüm vize veremem ortalamanı yükseltip tekrar seneye başvur gibi onlarda insan sonuçta bunun süpriz olması cok zor.

Ben görüşmelere DS siz gidilen zamanlara tanık olmuş biri olarak söylüyorum ki yeşil kağıt alıp pasaportunu gönderdikten sonra vizesiz dönen birine hiç rastlamadım.
    Valla sölediklerin mantıklı bence.Orda bana sölenenler bunlar.Olumsuz bişey hissetmedim.Diğer 14 kişide (ADVİS DEN) YEŞİL ALDI.Çocuk oyuncağı değilki bu bana alamadın dese ben hemen 2.randevuyu lıcam.Bana bişey demedi ben şimdi cumaya kadar beklicem ordanda red alırsam bu çok ayıp olucak artık.çocuk oyuncağı değil yani.İnşallah alırım vermezlerse hemen 2. ye giricem zaten ama 16 hazirandada uçak biletim var yetişirmi bilmiyorumm

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ne şanssızım arkadaş ya stresim 2 ye katlandu.yuzduk yuzduk kuyruğuna geldik ... bu arada isim soruşturmasına kalmadım ama sonradan kalma ihtimalim varmı???soyismim demir

Tecrübe Puanı
    23

ne şanssızım arkadaş ya stresim 2 ye katlandu.yuzduk yuzduk kuyruğuna geldik ... bu arada isim soruşturmasına kalmadım ama sonradan kalma ihtimalim varmı???soyismim demir
    yok hocam kalmazsın merak etme

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yok hocam kalmazsın merak etme
    demır mı soy adın yuzde 60 kaır yuzde 40kalmaz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı kaya0133 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    demır mı soy adın yuzde 60 kaır yuzde 40kalmaz
    isim soruşturmasına kalmamış zaten sonradan kalırmıyım diyor

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Konsolosluk detaylarını sonra paylaşıcam sizinle ama önce belirtmem gereken birşey var.Yeşil kağıt verdi bana önce not ort. baktı sonra klasik 3 soru sordu ardındanda fazla incelemeden ksağ tarafa attı transkripti..Ardından yeşil kağıt verdi.Bu durumda bana vize basılırmı acaba.Bence vermeseydi zaten orda vermezdi gibime geliyo çünkü???yeşil kağıt alıpda vize alamayan oldumu???
    arkadasım banada yesil kagıt verdiler, 9 haftadır bekliyorum halen bir sonuca varamadık. Ayrıca benim evraklarım tamdı ve hic bir eksigim yoktu.Ordaki gorevli memur benden ek bir belge istemedi. Bu arada not ortalamamda 3.04. Amcayla tek derdimiz suydu Irak'ta bulundun mu bulunmadın mı. Arapca var mı yok mu ? Sivas Türkiye'nin hangi bölgesinde? bundan sonra adam ufak bir problem var dedi ds formumu imzalayıp yesil kagıtla beraber elime iliştirdi internet sitemizde numaran çıktıgı zaman pasaportunla beraber bu evrakları bize yolla dedi..

Benim yeşil kağıt hikayem bu arkadasım

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı Kamboc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasım banada yesil kagıt verdiler, 9 haftadır bekliyorum halen bir sonuca varamadık. Ayrıca benim evraklarım tamdı ve hic bir eksigim yoktu.Ordaki gorevli memur benden ek bir belge istemedi. Bu arada not ortalamamda 3.04. Amcayla tek derdimiz suydu Irak'ta bulundun mu bulunmadın mı. Arapca var mı yok mu ? Sivas Türkiye'nin hangi bölgesinde? bundan sonra adam ufak bir problem var dedi ds formumu imzalayıp yesil kagıtla beraber elime iliştirdi internet sitemizde numaran çıktıgı zaman pasaportunla beraber bu evrakları bize yolla dedi..

Benim yeşil kağıt hikayem bu arkadasım
    ırak arapca flan senin isin cok zora benziyor terorist flan var herhalde

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bu konu benim konumdan tamemen farklı.Sen güvenlik soruşturmasına yada isime kalmış olabilirsin ama genelde yeşil kağıt eksik evrak için verilir...Ben bi yorum yapamam seninki güvenlik ile ilgili bence.Sivas doğuda kalıyorya o yuzden pimpiriklilik yapmışlardır(gereksiz olarak)...Sende bi sorun yoksa neden sorun olsunki bence sanadad verecekler vizeyi...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bugun akşamustu ds formum gelmiş yarın sabah da konsolosluğa göndericeklermiş.Bu durumda vize basılıp elime ne zaman ulaşır uzun sürermi?? red almam durumunda 2. başruyuya hemen gidicem..16 haziranda biletim var tarihide değiştiremiyorum çok pahalı sizce en kötü ne olur??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

yarın gönderirlerse belgeleri normal şartlar altında 2 gün içinde elinde olur arkadaşım, ama olur da aksarsa işlem bi şekilde yine de en geç cumartesiye kadar, çok yüksek ihtimalle ulaşır pasaportun eline.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

hiçkimsede yazmıyo benim ds olmadan girdim yeşil kağıt verdiler sonra vizemi pasaportuma basmadılar diye.Sanırım kimsenin başına gelmemiş sadece ds eksik olduğu için sanırım herkez alıyomudur nedir??

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)