Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Durumum karışık. Vize alır mıyım???

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Durumum karışık. Vize alır mıyım???

Merhaba millet,

Şirketlere sordum ettim ama güvenemedim, forumu keşfettim

Dayım Californiada yaşıyor. 8 sene önce abim dayımın eşinden (amerikan vatandaşı) gelen bir davetiye kağıdının da desteğiyle turist vizesiyle Californiyaya gitti. Ben dayımın Türk bir arkadaşından gelicek job offer ile californiaya wat ile gidip çalışmak istiyorum. Ancak tüm şirketler orda akraban varsa vizeden red alırsın dedi. Dayımla soyadlarımız tutmuyor, ben de vize görüşmesinde dayım var demicem tabi ki ama abimin giriş çıkışı ve kaldığı yer kayıtlı ise soyadımdan ulaşıp akraba varlığından şüphelenip red verme ihtimalleri var mı???

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

hocam sen turist vizesi almıyorsunki normal job offerla gidip başvurunu yapacaksın sana dayını felan sormazlar olurda sorarlarsa evet cevabını ver ben turist vizesine başvurduğumda 2 3 kişi akrabalarını ziyarete gittiklerini söylediler ve hiçbir sorun çıkmadı merak etme bişey olmaz
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

lipaz kardesm. benmde bu sene ilk gidişim olucak tr çalıştıgım yerin çocukluk ark ının califotna da aneheimde döner g die döner salonu warda çalışıcam. eger sana job offer doldurup gönderirlerse her türlü gidersin. ama akraba olayınında sorun olcagını sanmıorum ndn olsunki. bu arada californianın neresine gidiceksin?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı matador_36 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam sen turist vizesi almıyorsunki normal job offerla gidip başvurunu yapacaksın sana dayını felan sormazlar olurda sorarlarsa evet cevabını ver ben turist vizesine başvurduğumda 2 3 kişi akrabalarını ziyarete gittiklerini söylediler ve hiçbir sorun çıkmadı merak etme bişey olmaz
    ya turist vizesinde dert olmaz akraba ziyareti ama şirketler akraba+iş vizesi = kaçak olarak yaşama ihtimali gözüyle bakıolar dediler.

abim falan gittiği için sıkıntı olmasın acebaa

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı hqnfb0707 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lipaz kardesm. benmde bu sene ilk gidişim olucak tr çalıştıgım yerin çocukluk ark ının califotna da aneheimde döner g die döner salonu warda çalışıcam. eger sana job offer doldurup gönderirlerse her türlü gidersin. ama akraba olayınında sorun olcagını sanmıorum ndn olsunki. bu arada californianın neresine gidiceksin?
    los angelas' a gidicem umarım job offer dert değil gibi şimdilik ama abim gitti ya işi oraya kadar takip ederlerse die düşündüm

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bende aneheime gidicem los angelese 15 dakika nasipse tabi

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende aneheime gidicem los angelese 15 dakika nasipse tabi
    vize görüşmeleri hallolsun 15 dakika mesafe konuşulur

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı lipaz006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya turist vizesinde dert olmaz akraba ziyareti ama şirketler akraba+iş vizesi = kaçak olarak yaşama ihtimali gözüyle bakıolar dediler.

abim falan gittiği için sıkıntı olmasın acebaa
    hocam asıl turist vizesinde önemli çünkü adam sana 10 yıllık vize verecek sen hangi firmaya gidersen git hepsi sana aynı şeyi söyleyecek akrabam yok de diyecekler en kolay alınan vize wat vizesidir tabi ortalaman düşük değilse bi sorun olmaz sen merak etme

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

hocam asıl turist vizesinde önemli çünkü adam sana 10 yıllık vize verecek sen hangi firmaya gidersen git hepsi sana aynı şeyi söyleyecek akrabam yok de diyecekler en kolay alınan vize wat vizesidir tabi ortalaman düşük değilse bi sorun olmaz sen merak etme
    matador bende 2.65in üstünde ortalama war bu bana baya bi awantaj saglar mı?

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

matador bende 2.65in üstünde ortalama war bu bana baya bi awantaj saglar mı?
    2 nin üstünde olsun yeter zaten sen oraya gittiğinde adamlar neyin ne olduğunu biliyor merak etme senın soyadında tanımadığın bi ton adam vardır amerikada onla bile karşılaştırıyorlar sana sorulmadığı sürece abim var felan deme bişey olmaz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim ortalama 2.52 , ingilizcem gayet iyi, bu açılardan problem yaşamam ama vize görüşmesinde ters bi soru olur ya da bilgilerden yola çıkarlar diye çekincem var ? deliye bağladım ikna olamıyorum

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı lipaz006 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim ortalama 2.52 , ingilizcem gayet iyi, bu açılardan problem yaşamam ama vize görüşmesinde ters bi soru olur ya da bilgilerden yola çıkarlar diye çekincem var ? deliye bağladım ikna olamıyorum
    seneye gidersin hocam

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Amerikada herhangi bir akrabanız var mı sorusu gelirse yok diyeceksin.Karşındaki adam senin vizeni alıp almadığına 5 dk icinde karar veren adamdır senin akrabalık ilişkilerinin o anda o adam tarafından görülmesinin imkanı yok.İsim soruşturması vb. duruma takılırsan ancak o zaman anlaşılır abinin amerikada olduğu.

BannedUser
    Guest

gecen sene bir arkadasım gitti abiside senin abin gibi daha once gidip donmeyenlerden. bu sana ornek teşkil edebilir.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı makroklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecen sene bir arkadasım gitti abiside senin abin gibi daha once gidip donmeyenlerden. bu sana ornek teşkil edebilir.
    yanlış anlaşılma oldu heralde abim gitti döndü bi daha da gitmedi ) ben de mi gitmesem sorun olmaz arkadaşa bişi olmadıysa heralde

BannedUser
    Guest

pardon yanlış anlamısım sorun olmaz kardeş

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)