Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1.79 vize reddi aldım sizce tekrar başvurmalı mıyım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 1.79 vize reddi aldım sizce tekrar başvurmalı mıyım

arkadaşlar başlıkta okuduğunuz gibi red aldım şirket tekrar göndermek istemiyor görüşmeye ben kendim başvurup sizce görüşmeli miyim görüşmem çok güzel geçmişti ingilizcem yeterli seviyede olduğundan hiç takılmadan cevap verdim kadın bana hiç not ortalamam ile ilgili bir soru da sormadı ki kendimi o konuda açıkliyim neyse sonuçta bana yeşil kağıt vermişlerdi 2 gün önce vize reddim geldi ne yapmalıyım kafayı üşütcem

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

ikinci kez başvurduğunda şirket paranı hala geri veriyorsa başvur.daha dusuk ortalamalarla vize alanlar var.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

daha düşÃ¼k ortalamalarla alanlar var ama 2. görüşmeye kalanlardan özellikle cvp bekliyorum ilk görüşmede not ortalamasından dolayı alamayıpta 2. görüşmede alabilenler var mı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şirketle konuştum bana tekrar giremezsin diyorlar 2.kez olması siciline işlenir iyi olmaz dediler seneye denersin dediler kendi kendimede başvuramıyomuşum j1 vizesi için şirketin başvurması gerekiyomuş öyle dediler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

tamam siciline işlenir orada görülcek sonucta senin bir kez alamayışın ama tekrar alamazsn diye bişey yok.bana danısmanım anlatmıstı yakın tarihte gerceklesen benzer bi durumu cocuk 1.90 küsür bi ortalamayla alamamıs vizeyi ingilizcesi de advanced düzeyde tekrar deniyceklerini söylemişti yani şirket tekrar denemesinden yana.ben de cok bildgmden söylemiyorum ama ilkinde alamayınca umutlar biraz azalsa da denemeye değer bence.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bn 1.48'le aldm vizeyi..ilk once kendne sor bi gercekci ol.ortalamann dusuk olmasının gecerli sebebpleri var mı diye?eger varsa ve bunları gorusmede akıcılıkla abarta abrta hiç susmadan anlatablrm,konusmamda hiç bi sorunum olmaz diyosan hiç dusunme git vizeni al derim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Oha ya vize reddinin siciline işlenmesi nedir, ondan sonra bunun problem yaratması nedir?? Belgelerin elindeyse al bir daha randevu dene şansını..
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oha ya vize reddinin siciline işlenmesi nedir, ondan sonra bunun problem yaratması nedir?? Belgelerin elindeyse al bir daha randevu dene şansını..
    bitti artık herşey.bundan snraki hayatna türkiye sınırları içinde devam edeceksin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

gidemeyince çok da sorun etmiceksen öbür seneye bırak bence.
    mutluluk paylaşıldığı sürece gerçektir! (Christopher Johnson McCandles)

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı ayhn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sicil derken şöyle amerikan konsolosluguna her ne zaman vize için basvurursan basvur ordakiler o kişinin bi kez vize reddi aldgnı görecekler cnkü bu bilgiler ellernde

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

dene kardeşim sen bır daha ne çıkar kı sonuçta bu sefer sana sorucaklardır neden ortalaman boyle dıe sende açıklarsın sormasa bıle neden red aldın der yıne açıklarsın denemlısın hayallerini erteleme

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı snms Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sicil derken şöyle amerikan konsolosluguna her ne zaman vize için basvurursan basvur ordakiler o kişinin bi kez vize reddi aldgnı görecekler cnkü bu bilgiler ellernde
    Eğer birden fazla görüşmeye girip red yemek problem yaratsa, adamlar vize verme olayını daha düzenli, standartlara oturtmuş bir şekilde yapar. Vize alıp almaman konsolos görevlisinin ruh haline bağlı olmaz. Tamamen aynı kriterlere sahip iki kişiden biri alırken, diğerinin alamaması durumu söz konusu olmaz. O yüzden ikinci sefer başvurup red yese bile bu diğer görüşmelerinde yalnızca red yeme sebebiyle alakalı sorularla karşılaşmasına neden olabilir.. Örneğin geçen yıl notu düşük olduğu gerekçesiyle vize alamayan birinin bu yılki notlarına daha bir özenle dikkat edebilirler. Ha sonraki yıl, notları düşse de vize alma ihtimali var tabii ki.. Çünkü vize alıp alamamak tamamen konsolosluk yetkililerine göre değişen, izafi bir durum..
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)