Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ACİL --> Merhaba Arkadaşlar!!! Bütün sorularım tek başlık altında...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Wink ACİL --> Merhaba Arkadaşlar!!! Bütün sorularım tek başlık altında...

Selam arkadaşlar ...

Ben İzmir 9 Eylül Üniversitesi'nden Kemal ;

Bu sene wat progrmına Nisan 30 gibi Ozmana kayıt oldum.Rhoda island eyaletinin Block island adasında çalışacağım.Kalacak haftalık 50$.Yurtta kalıcağım sanırım.Saati 7.15$ dan http://www.ballardsinn.com 'de çalışcam.Fakar saatlik görünen kısmı 32-48 saat.Çok fazla overtime mevcut...

Arkadaşlarım sorularım maddeler halinde sıraladım ona göre !
    1.Sizce iş seçimim iyi mi ?
    2.Rhode island ve block island hakkında bilgisi olan varmı ?
    3.Saatlik ücretim ve kalma yerim iyi mi ?
    4.Travel kısmında sizce nerelere gitmeliyim ?
    5.Minimum Laptop ve fotoğraf makinesi almam lazım . Bunları ne zaman ve en ucuz nereden almalıyım ?
    6.Türkiye'de ehliyetim var.Orda nasıl araba kullanabilirim ?
    7.Rhohe island'da 2.işimi bulabilirmiyim ?
    8.Annem 3 bin ytl kredi verdi.Geldiğimde en azında bir laptop ve bir fotoğraf mak. + 3 bin ytl ile dönebilirmiyim ?
    9.Daha uçak bileti almadım .Ne zaman ve nerden almayalıyım.New York'a gideceğim.Ucuz nerden bulabilirim?
    10.Bir sitede 500 euro civarı fiyatına uçak bileti buldum.Fakat giderken frankfurt gelirkende isviçreye uğrayacak.Buralarda 2-3 saat duraklayacak.Bunun için extra para gerekiyomu ?Mesela alman vizesi gibi.
    11.Mutfak işimi iyi midir ? Bunu sorcam en azından mesela yemek kısmını bedavaya getirmiş oluruz.
    12.Vize daha almadım.Ama mayıs ayında almam lazımmış.Not ortalamam 2.35 Bil.Müh'de okuyorum.İng upper-intermmediate ydi.Fakat 1 senedir ing. görmüyoz.Vize şansım nedir ?

Sanırım bu kadar soru yeter. Bunlar ilk seferde aklıma gelenler Genede eklerim sonra.Cevaplarınızı acil bekliyorum.Şimdiden iyi çalışmalar herkese Amerika'da ....

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

gideceğin yeri daha önceden duymamıştım ama adından ada olduğu anlaşılıyor ki bu tip yerlerde ikinci bir işi bulma olasılığın yüksek (Adına aldandık ada değil mi yoksa ? ). Mutfak işleri her zaman iyi bir getiri sağlar. uçak biletini alabildiğin kadar erken al. gidiş dönüş sırasında farklı ülkelerden aktarma yapman senin o ülke vizeleri alman gerektiğini göstermez sadece havalimanı dışına çıkamıyorsun. her zaman overtime güzel görünür ama overtime veren pek yoktur nedense . türkiyedeki ehliyetin oraya turist olarak gitseydin işe yarardı ama bazı eyaletler farklı ülkelerin ehliyetlerini tanıyor o yüzden bu konu hakkında kesin bilgiyi ilgli eyaletin eyalet sitesinden edinebilirsin. çok sormuşsun diğerlerini de diğer arkadaşlar cevaplasın başarılar
    admin (at) turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart thanks

Teşekkür ederim arkadaşım.Zaten hemen hemen hepsini cevaplamışsın saolasın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

mutfak işleri iyidir. samimi bir çalışma ortamın olur. müşterilerle uğraşmak zorunda kalmazsın. yemek işi otel gibi yerlerde genellikle bedavadır. yani ufak tefek şeyler (hamburger vs.) atıştırabilirsin. ayrıca personel kalabalıksa personel yemeğide hazırlanabilir. tek iş ile laptop+foto mak+3.000 ytl zor gözüküyor. haftada 50 saat bile çalışsan ayda 1400 dolar falan yapıyor. yani ayda en fazla 1000$ kenara koyabilirsin.

alışveriş kısmını internetten araştır. abesofmaine diye bir site çok uygun fiyatlar veriyor bazen. Maine eyaletinde satış vergisi olmadığından bu sitede tax olmuyor. Türkiyede 1250$'a satılan makinayı 700 dolara aldım misal Sanırım bu yer Ny yakınlarında. O zaman Philadelphia ve Niagara Falls'a gidilebilir. NY'a zaten gidersin...:P

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

thanks saol arkadasım

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart Karatesiii Yardımmmmmmmmm

karatesi , BENDE block island a BALLARDSINN E GİDECEGİMM SENN gittin mi???? banaa email adresinii versenn de bana bi bilgi versen nasıl güzel mi ortam, banaaa lütfen cvp verrrr

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Geçen seneye ait konu hortlamış. Bu konu çok eski bu yüzden konu sahibinin sana yardım edebileceğini sanmıyorum. Email alış-verişi yasak. Sitenin facebook grubuna üye olarak kayıtlı kullanıcılara ulaşabilirsin.
    admin (at) turkishwat.net

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks