Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2.iş kolay bulunabılıyor mu??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart 2.iş kolay bulunabılıyor mu??

Arkadaşlar new jersey veya benzeri şehirlerde ikinci iş bulma olasılıgı nasıl?Rahat ikinci iş bulunabılıyor mu?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

2. iş bulmak bence kolay değil.İlk olarak her şey oraya gidiş tarihine bağlı.Ne kadar erken gidersen iş bulma imkanın o kadar fazla.Çünkü ruslar haziranın başında gitmiş oluyorlar ve hepsi bütün işleri kapmış oluyor biz gidene.Haziranın ilk haftası gitmekle 2. haftası gitmek arasında bile fark oluyor kısacası.ayrıca amerikaya alışma süreci, işe alışma ve öğrenme süreci, çalışma günlerinin dağılımı ve saatleri 2. işi etkileyen en önemli unsurlar.Bazı işlerde schedule her hafta sabit olmuyor ve bunu da 2. işteki patronlar pek istemeyebiliyor yada iş çok zor oluyor ve 2. işe gitcek gücü kendinizde bulamayabiliyorsunuz.Bence amerikaya giderken 2. iş kesin bulcam falan diye gitmeyin.Oraya gidince arayın ama olmazsada pek üzülmeyin.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

yaa şimdi elimde bir iş var north dacotada ücreti iyi...fakat north dacotayı hıç bilmiyorum hiç bir bilgi de bulamıyorum onun yerine gidecegim baska iş örneğin new jerseyde ondan alacağım ücreti karsılamıyor sen ne tavsiye edersın bu konuda north dacota daki iş mi yoksa 2.iş bulma olasılıgıyla new jersey mı?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben de North Dacota'yı duymadım önceden.Pek bi bilgim yok orasıyla ilgili.Ya şimdi 2. iş bulmak gerçekten şans.Bulursun bulamazssın demek mümkün değil.Ben 2. gidicem.Gideceğim yerdeki bir çok yeri biliyorum ve tanıyorum.Haziranın ilk haftası gidiyorum ama 2. iş kesin bulurum diyemiyorum.Zaten işe ilk başlandığında çok zorlanıldığı için ve amerikaya alışma süresi olduğu için ilk zamanlar 2. iş arayamıyorsun bile.Sonrasında da geç kalınıyor zaten.Şimdi New Jersey'e gidersin işin seni tatmın etmez 2. işde bulamazsın sonra belki zorda kalırsın.Ama bence new jersey eğlenceli ve gezilecek yerlere yakın bi yer.Bunu North Dacota'da ne kadar yapabilirsin onu da düşünmek lazım.
    ""Let the game begin""

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bizim arkdas new yorkta incik boncuk satıyordu, bi belge almıştı, kendisinin patronu idi, sabah mesaisi yaparsa akşam ustude tezgahı acıyordu, canı istedigi zaman acıyordu bide . programın uymaması gibi sorunda yoktu cunku kendi tazgahı.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı calkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizim arkdas new yorkta incik boncuk satıyordu, bi belge almıştı, kendisinin patronu idi, sabah mesaisi yaparsa akşam ustude tezgahı acıyordu, canı istedigi zaman acıyordu bide . programın uymaması gibi sorunda yoktu cunku kendi tazgahı.
    ne barbat cumleler yazmışım yaws. sonra bakınca guldum ama duzeltmiyorum, LOL

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

bak bu iş iyiymiş de nasıl bir belge gerekiyo ve nerden tahsil ediliyo o belge?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    33

Hocam 2.iş zor bi olay.arkadaşında dediği gib haziranın ilk haftasından sonra gidersen dahada zor.Tr dışında bir çok ülke daha erken gidiyor wat ile.haliyle işlerin çoğu doluyor.Boş olanıda sana uymuyor.yani zor bi olay.Ben ilk gittiğimde alışana kadar 2 hafta geçti,sonra iş aradım yoktu.iyikide yokmuş.eğer ikinci işe girseydim ölümüne çalışıp gelmiş hiç biyer görmemiş olacaktım.2. gidşimde evime gitmiş gibi oldum ve daha o dk dan itibaren bir sürü 2. iş imkanını geri çevirdim.Yine diyorum ki iyiki çevirmişim.İlk sefer gittiğimde görmedeğim yerleri gördüm.Kısmetse yine gidicem ve şimdiden bırak 2. işi nereleri gezerim diye plan yapmaya başladım.Tabi bu şahsi fikrim.parayı sonra yine kazanabilirm ama o duyguyu bi daha yaşayamabilirim.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

2. iş yapacaksan amerikaya gitme. git alaskada 2 iş birden olur sana. arkadaşlar bu kadar parayı düşünmeyin, eğlencenize ve keyfinize bakın. devlet memuru gibi sabah 9 aksam 9 (devlet memurundan bile beter) çalışacaksan wata gitmeye ne gerek var. ayrıca 2. iş de bulunmuyor çoğu zaman yukarda anlatılanlar gibi.
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)