Work and Travel 2025
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: @ktye (Boston/MA)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart @ktye (Boston/MA)

Meraba arkadaslar dun ıtıbarıyle amerıka topraklarına gırmıs bulunmaktayım,yoluculugum ıyı gectı denılebılır ama yol cok uzun ve yorucu bunuda demeden edemeyecem ,new yorka geldıkten sonra dıkkatımı ceken ılk sey pahalılık new york ta hayat cok pahalı,yemek de cok pahalı bence gelırken yanınızda sandvıcllerı hazırlayın ole gelın ,ben ıkı gundur ucakta verılen yemekler dısında dogru durust bısey yemedım,hayat pahalı tekrar edıyorum ulasımda cok pahalı hersey pahalı, ama sehır cok gusel hakkını verelım ,ben yarın boston yolcusuyum 6 saatlık otobus yoluculugu ıcın 60$ para odedım ucak bıletı kadar pahalı nerdeyse varın sız dusunn gerısını,arkadaslar herkese hayırlı yolculuklar,ıyı tatılle bol kazanclar ...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Geçmiş olsun. yolun büyük kısmını bitirmişsin. Boston'dan güzel haberler geçmen dileğiyle..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ktye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .....,ben yarın boston yolcusuyum 6 saatlık otobus yoluculugu ıcın 60$ para odedım ucak bıletı kadar pahalı nerdeyse varın sız dusunn gerısını,arkadaslar herkese hayırlı yolculuklar,ıyı tatılle bol kazanclar ...
    Biletini 24 gün önceden greyhound'ın online sitesinden alsaydın çok daha ucuza gelebilirdi düşüncesindeyim
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Hayırlı olsun

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar su andda calısacagım yere yenı geldım ve şoktayım koyden bıle kcuk bı yer ve kalacak yer olarak bı karavanı gosterdıler 3 ksıı kalacaz karavanda ve ksıı bası 90 $ odeyecez ınanamıyorum resmen lutfen gıdecegınız yerler hakkında onceden ıyı bı arastırma yapın cunku newyork da karsılastıgım bıcok arkadasda bende kı sorunlardan var genelde hep kucuk yerlere yollamıslarlar mıletı

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart Acill Destek!!

Arkadaslar su anda amerıkadakı ısyerıme geldım ve resmen soktayım kucuk bı yer beklıyodumama bu kadarınıda degıl ev yok etrafta ve ısyerıde cok kucuk ve kotu
    kucuk bı karavanda kalacaz dagın ortasında ısımı degıstırme sansım olabılırmı ne yapabılırım tecrubelı arkadaslar yardımınızı beklıyorum lutfen yardım edın .

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ilk gunlerde bu olumsuzluklar normal.. alisacaksin sen de yakinda. sonucta work and travel boyle bir olay. ole cok guzel yerlerde kalan cok guzel islerde calisan cok adam yok zaten sorun yasayan cok kisi var. ama illa degistirecem dersen isimi sponsorunla irtibata gecmen gerek.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

firman sana farkli anlatiysa sponsourna sikayet et.. sponsorun sana yeni bi is bulmasi lazim...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ya beyler ben saten ısın basından buraya gelmek ıstememıstım zorla geldık secenek sunmadılar anlattıkları yerde buradan gusel olmalıydı burası hakkaten cok kucuk ,hanı turkıyede yok kenarlarında dınlenme tesıslerı olurya
    burasıda ole bıyer 3 4 tane ev vra mıllet karavanlarda yasıyo bızede karavan verdıler 3 kısı kalacaz su anda ıkı kısıyız bılmıyorum yanı degıstırme sansım varsa dırek kullanmak ıstıyroum bunu bılmıyorum ne yapcagımı

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Arkadasım sponsor şirketinle haberleş derim ben. Onlar gereken cevabı sana verirler.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tam olarak nerde ? hangi eyalet ?
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

sponsorunla irtibata geç dostum bi sor soruştur bakalım ne yapabilirler ama derdini iyi anlatmaya çalış şuanki işvereninde mağdur olmayacak şekilde bu sorunu halletmeye çalış halledemezsende bi şekilde orda çalışan arkadaşlarla oraya alışıp yaşayabilmenin zevk alabilmenin yollarını arayın
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

bir an once sponsorunla ırtıbata gec ve onlarla konus onlar gerekenı yaparlar ama eger yapmıyorlarsa ssn gelene kadar orda calısıp daha sonra baska bı ıs bakman gerekecek ama ssn nın gelmesı yaklasık 1 ayı bulur
    gecmıs olsun uzuldum senın adına ınsallah en kısa zamanda durumu duzırsın

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Bize de karavanda kalacağımız söylendi,iş adresini google earth de yazıp bakınca da tarif ettiğine benzer bir yer,inşallah aynı sorunu yaşamayız...Allah yardımcın olsun kardeşim

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ben ılk gıttıgım sene eylul de bı fuar ısı bulmustum ve bende karavanda kalmıstım ve gayet memnundum yani bi sure bekle istersen belkı seversın olmazsa dedıgım gıbı baska ıs bakarsın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar ben massachusetts de southwellfleet denen bı kasabamı desem koymu desem bılmıyorum buradayım bu tarafa gelecek olanlar ıyı dusunsun derım :s

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ktye bozuk işler =) ne ypacagız
    Wat

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşım umarım hms host ıle calısmıyosundur bızde onlarla çalışıcaz cunkude.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yok onlarla calısmıyom,fırma farketmıyo bence cogunda bole seyler oluyodur.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben massachussetste south yarmouth diye bi kasabadayım çok sakin bi yer hyannise bisikletle yarım saatte gidebiliyorum etrafta çok fazla dominik meksikalı brezilyalı var ve işyerimde herkes ispanyolca konuşuyo ingiliceleri de pek anlaşılmıyo. ona rağmen çok memnunum hayatımdan, müstakil bi evdeyiz 3türk 2ukraynalı erkek 2 ukraynalı kız kalıyoruz geleli 10gün oldu ama bi çok arkadaşı edindik ve arabalarıyla devamlı bizi alıp şehri gezdiriyolar. hatta yan komşularımız meksikalı ve bana bisiklet hediye ettiler=) golf kortlarını merak ettim ve erkek arkadaşımla golf kortuna gittik ordaki adam ben sizi çok sevdim dedi ve bize 2golf sopası hediye etti bi sürü de top verdi golf cartıyla gezdirdi ve istediğimiz kadar golf oynadık para vermeden=))) marshalls gibi outlet store lara arabayla 5-10dkda gidebiliyoruz..tek sorun yemekler, hala alışamadım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

nispet yapıyor ya
    Wat

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ozlemm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben massachussetste south yarmouth diye bi kasabadayım çok sakin bi yer hyannise bisikletle yarım saatte gidebiliyorum etrafta çok fazla dominik meksikalı brezilyalı var ve işyerimde herkes ispanyolca konuşuyo ingiliceleri de pek anlaşılmıyo. ona rağmen çok memnunum hayatımdan, müstakil bi evdeyiz 3türk 2ukraynalı erkek 2 ukraynalı kız kalıyoruz geleli 10gün oldu ama bi çok arkadaşı edindik ve arabalarıyla devamlı bizi alıp şehri gezdiriyolar. hatta yan komşularımız meksikalı ve bana bisiklet hediye ettiler=) golf kortlarını merak ettim ve erkek arkadaşımla golf kortuna gittik ordaki adam ben sizi çok sevdim dedi ve bize 2golf sopası hediye etti bi sürü de top verdi golf cartıyla gezdirdi ve istediğimiz kadar golf oynadık para vermeden=))) marshalls gibi outlet store lara arabayla 5-10dkda gidebiliyoruz..tek sorun yemekler, hala alışamadım
    Gördügüm kadarıyla wat2009 un en sanslılarından birisisin su an, senin adına sevindim Yemekler icin de Abd hazır gıda cennetidir, walmartta her cesit dondurulmus pizza et, tavuk veya konserve yiyecek bulabilirsin. Peynirli pizza, konserve makarna, dondurulus chicken wings tarzı tavuk vs yi microdalga da 3-5 dk da hazır edip yiyebilirsin. Sabah ise cornflex + süt iyi gidiyor, önerebilirim. Eger yemeklere alısamadım derken TRdeki gibi yemek arıyorsan isin zor, sebze vs pahalı ve zaman kısıtlı. Kolay gelsin, zamanla yemeklere de alısırsın...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

nispet yapmıyorum ki=) türkiyedeki yemekleri arıyorum maleseff! sabahları geldiğimden beri cornfl+süt.. öğlenleri wendy'ste yiyorum zaten. ya zaten mutfağımız mutfak eşyalarımız var, malzemeleri alıp bazen yemek yapıyorum, hazır çorba makarna da almıştım yanıma birsürü ama yine de sabahları güzel bi kahvaltı yapmayı akşam yemeklerini özledim..wallmart değil de stop&shop diye bi süpermarket var, sadece biraz pahalı, karpuz bile dilim dilim satılıyo, en ucuz meyve muzla kivi=)

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ozlem keyıfler yerınde masssalah bu tarafa gelıpde keyıflı olan ılk senı duydum,bende sızle aynı yerde sayılırım tahmınen bısıkletle south yarmouth a 45 dakka mesafedeyım ve burada hayat yok dıyebılırım.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı ktye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ozlem keyıfler yerınde masssalah bu tarafa gelıpde keyıflı olan ılk senı duydum,bende sızle aynı yerde sayılırım tahmınen bısıkletle south yarmouth a 45 dakka mesafedeyım ve burada hayat yok dıyebılırım.
    aslında küçük ve sıkıcı bi yer gibi görünüyodu ilk başta fakat arkadaş edindikçe keyfini çıkarıyosun herşeyin, mesela işyerinden bi brezilyalı çift dün bizi gezmeye götürdü.. yani insanlarla ilişkilerini geliştirdikçe artık sıkıcı olmamaya başlıyo, mesela komşularımızla tanıştık, burda çoluk çocuk herkesin arabası var ve "gitmek istediğiniz bi yer olduğunda bize söyleyin yeter çalışmıyor olursak sizi götürürüz dediler" evde oturup napcam napcam dersen tabiki bişey yapamayıp sıkılırsın.
    ya da belki de ben şanslıyımdır

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bence sen sanslısın bızde de komsu cok da
    hayırları yok bızım komsular sabıt degıl sureklı degısıyo bız kampalaında karavanda kalıyoz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bu basligi actigim zamanki heyecanimi hatirladikca wat olayinin insanlari nasil degistirdigini goruyorum gercekten,mesaji ilk yazdigim zamanlar buyuk bi heyecan hic yurtdisina cikmamis olmanin verdigi korku vb karmasik duygular icerisindeyken simdi kendimi dahada olgunlasmis karsisina cikabilecek gucluklerle tek basina mucadele edebilecek gucu kendimde gormeye ve kendime guven duymaya basladim bence watin bizlere kazandirdigi en buyuk guzellik bu olsa gerek.Wat maceram ilk iki gunu New Yorkda yeni arkadaslarla gecen iki guzel gunle basladi her sey farkliydi, insanlar farkli dil farkli buyuk bi heyecan, gercekten guzel bi iki gundu.Ama New Yorkdan ayrilisla baslayan ve isyerinin oldugu yeri gorunce muthis bi hayal kirikligina donen bi Wat hikayem var benim,gittgim yeri konuyu bastan takip edenler bilir gercekten hic aklimin ucundan gecmeyecek kadar kucuk etrafta yapabilecek dogru durust bi aktivitesi(plaja gidip yuzmek disinda)olmayan kucuk bi kasabaydi.Ilk zamanlar gercekten cok kotu gecti isyerindeki sorunlar ,kasabanin kotu olmasi,kaldigim yerin karavan olmasindan kaynaklanan sorunlar ... gibi bi cok sorunla ugrasmak zorunda kaldim ,yaptigim tek sey umudumu kaybetmeden calismaya devam etmek ve tum wat maceramin bu zorluklarla gecmeyecegine olan inancimi kaybetmemekti.Gercekten de sabretmenin odulunu aldim diyebilirim,temmuz ayinin ortalarindan sonra isyerinde sorunlar cozuldu ve yeterli zamani almaya bununla beraberde iyi kazanmaya basladim.Agustos ayida yogun bi calisma temposuyla gecti calisirkende turkishwattan tanistigim logicle Bostonda iki gun gercekten cok guzel zaman gecirdim artik hersey yoluna girmisti.Labor daydeki son calisma gununden sonra isveremlerimle hic bi sorunum olmadan isyerimden ayrildim ve buyuk travel macerama basladim.Ilk olarak bostondan philedephia ya gectim burada gercekten bi melekle tanistim tayfun abimiz bize 10 gunluk travelimiz boyunca zor duruma dustugumuz herzaman yardim etti bize butun imkanlari sundu ilk bi kac gun Pensilvanya eyaletinde gitmedik gormedik yer birakmadik 3.gun New York semalarindaydik,New yorku onceden gormus olmama ragmen yinede super bi gun gecirdim ,4.gun New jersey city ardindanda Atlantik cityi gezdik 5.gun tekrar philedelphia ya donduk ve uzun bi yolculuga ciktik, gps imiz bize Niagara selalerinin yolunu tarif ediyodu wat a =katilan btun arkadasslara tavsiyem niagara selalerini gormeleri gercekten harika =,selalerden sonra Buffola Citye gectik orada biraz durakladiktan sonra gps artik bize Cleveland yollarini anlatiyodu,clevendan sonraki duragimiz Pittsburg(pensilvanya) oldu oradada guzel bi gunun ardinda rotamizi Amerikanin merkesize Washingtona cevirdik cok uzun olmayan bi yolculuktan sonra washingona vardik ve gercekten harika bi gun de washingtonda gecirdik,son gunumuzude Baltimore(maryland) da gecirdikten sonra philedelphiaya donduk ve son gunumuzu dinlenerek gecirdik ve sonraki gun Jfk nin yolunu tuttum ve 2009 Wat macerasi benim icin sonlandi...Acisiyla tatlisiyla bi wat sezonunu daha sonlandrdik arkadaslar wata tek giden biri olarak TURKISHWAT a sonsuz teskkur ediyorum ,turkiyedeki veya amerikadaki sponsorlarimdan hic bi destek almadan sadece turkishwattan aldigim bilgiler sayesinde bi cok sorunun ustesinde geldim turkishwata tek kelime minnettarim .Turkishwatta tecrubeleriyle biz acemilere yardimci olan butun arkadaslara tek tek tesekkur ediyor yeni gidecek arkadaslara bol sans ve iyi eglenceler diliyorum.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Yine.. Yeniden.. Bu güzel günleri, tecrübeleri yaşaman dileğiyle..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)