Work and Travel 2025
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yardımcı olabilecek olan wat sürecinde. üşenmeden okuyup cvplayan ark lara çk tşk:)

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart yardımcı olabilecek olan wat sürecinde. üşenmeden okuyup cvplayan ark lara çk tşk:)

ark lar benim işlemler hazır ilk kez wat a gidiorum. ve self olarak gidiorum ilk gidişimde. şu an ing seviyem fena deil ama amerikan kültür dernegi dil kursuna gidiyorum. haziran sonunda 3 kur bitirmiş olucam yani ing seviyem bayabi ileri düzeyde olacagı tahmin ediyorum.bu arada restaurant işinde çalışıcam.

1. sorum wat sürecinde neler yapmam gerekiyor anlatırsanız. self forumu gönderme? vize süreci? pasaport? uçak bileti ne zaman alınmalı?

2. sorum bu benim wat süreci işlemleri tahmini bi aksilik çıkmassa ne zamana biter. ne zaman herşey hazır olur abd rüyası için.

3.sorum benim yaz aylarında çalıştıgım işyerimin sahibinin los angeleste döner salonu war orda çalışıcam sizce bu adam beni yok parasına çalıştırma gibi bi ihtimal war mı yoksa sözleşmeli oldugu için bi ücret standartının altına düşmemesi gerekiyor mu?

4.sorum los angeles için ayrıca ne gibi hazırlıklar yapmalıyım ? yanımda ne kadar para götürmeliyim? giyecek? ve ayrıca ne gibi şeyler götürmeliyim?

5. sorum los angelese hakkında gidip gelen warsa aylık tahmini masrafım ne kadar olur

6.sorum aylık tahminin kazancım ne kdr civarında olur?

Üşenmeden okuyup bu uzun yazıyı tek tek cevaplayan arkadaşlara şimdiden çok tşk ler.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı hqnfb0707 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1. sorum wat sürecinde neler yapmam gerekiyor anlatırsanız. self forumu gönderme? vize süreci? pasaport? uçak bileti ne zaman alınmalı?

2. sorum bu benim wat süreci işlemleri tahmini bi aksilik çıkmassa ne zamana biter. ne zaman herşey hazır olur abd rüyası için.

3.sorum benim yaz aylarında çalıştıgım işyerimin sahibinin los angeleste döner salonu war orda çalışıcam sizce bu adam beni yok parasına çalıştırma gibi bi ihtimal war mı yoksa sözleşmeli oldugu için bi ücret standartının altına düşmemesi gerekiyor mu?

4.sorum los angeles için ayrıca ne gibi hazırlıklar yapmalıyım ? yanımda ne kadar para götürmeliyim? giyecek? ve ayrıca ne gibi şeyler götürmeliyim?

5. sorum los angelese hakkında gidip gelen warsa aylık tahmini masrafım ne kadar olur

6.sorum aylık tahminin kazancım ne kdr civarında olur?
    1) Sirketten bos job offer istiyorsun, Amerika'daki isverenin bunu dolduruyor ve sirkete veriyorsun. Ardindan randevu aliniyor, daha sonra evraklarini toplayacaksin pasaport vs. (sirket sana gerekeni soyler.) Ucak icin Mart - Nisan - Mayis idealdir. Bakacagin siteler: ekobilet.com ve expedia.com olabilir.

2) Ben 2. gidisimde ortalama olarak 1,5 haftada DS 2019 geldi. Ayni gun evraklari tamamladik konsolosluga verdim ve 5 gun sonra vizemin basildigini ogrendim. Toplam 14 gun surdu fakat ortalama 15-40 gun arasi diyebilirim. Vizenin sonuclanmasinada bagli.

3) Sozlesmede saatlik ucret olarak kac dolar ise onu ucreti verir fakat haftalik saat calisma sureni az tutabilir. Isverenin elinde o.

4) LA pahalidir. Konaklamani buradan iyi ayarla. 1000$ gotur bence zarari olmaz. 500 TL limitli kredi karti isine yarayabilir. Valiz hazirligi konularina bak orada ne goturmen gerekecegi yazar.

5) Ortalama olarak 100-150$ ev kirasi olur. Haftalik 75$ yemek masrafin olur.

6) Bence orada 30 saat minimum calisirsin. Saatlik ucretinle carp.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

eyw break. sence bu adam beni çok çalıştırma ihtimali war mı? mesela ben her girdiğim işte hep tutulmuşumdur yani ii iş yaparım. sence bu adamın beni haftada 80 90 saat çalıştırma ihtimali war mı? sonuçta tanıdık birinin yanına gidiorum.

Tecrübe Puanı
    10

eyw break. sence bu adam beni çok çalıştırma ihtimali war mı? mesela ben her girdiğim işte hep tutulmuşumdur yani ii iş yaparım. sence bu adamın beni haftada 80 90 saat çalıştırma ihtimali war mı? sonuçta tanıdık birinin yanına gidiorum.
    Boyle bir ihtimal var ama zor. Tanidik ise 50-60 saat arasi alirsin ya. Tam olarak hangi sehirde bu?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

los angeles orange country yakınlarındaki anaheimde . los angelese 1 saat kadar uzaklıkta

Tecrübe Puanı
    10

los angeles orange country yakınlarındaki anaheimde . los angelese 1 saat kadar uzaklıkta
    Çok güzel biryer. Çoğu yere yakın. Araba ile sahilden San Diego'ya gitmek ayrı bir keyif...

Konaklamayı ne yaptın?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ya bana işi ayarlayan gelsin biz yardımcı oluruz demişler. en çok kafamı kurcalıyan kısım konaklama zaten kafam hep orda. bana bu konuda bi fikir werebilir misin tecrübelerine dayaanarak.

Tecrübe Puanı
    10

ya bana işi ayarlayan gelsin biz yardımcı oluruz demişler. en çok kafamı kurcalıyan kısım konaklama zaten kafam hep orda. bana bu konuda bi fikir werebilir misin tecrübelerine dayaanarak.
    Hocam sen birdaha sor konaklama olayını sonra pahalıya patlar sana. Ayarlamadan gitme.

Şuradan bakabilirsin: los angeles rooms & shares classifieds - craigslist

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)