Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: transkript'i şimdi alsam?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart transkript'i şimdi alsam?

benim not ort. 2,09 bu dönem 2'nin altına inecek gibi. transkrip'imi şimdi alsam vizedede o aldığım transkript'i götürsem yer mi konsolosluk? Bu yolu deneyen var mı hiç forumda_?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim not ort. 2,09 bu dönem 2'nin altına inecek gibi. transkrip'imi şimdi alsam vizedede o aldığım transkript'i götürsem yer mi konsolosluk? Bu yolu deneyen var mı hiç forumda_?
    Sende vizeye biraz erken gitmeye çalış yeni transkript notları açıklanmadan.Mesela benim trankript 2 nin altında olmasına rağmen aldım fakat bu dönem ki finaller baktım iyi geçiyor şu anda transkript elimde ama şu finaller bir bitsin sonuçlara göre bir karar vericem

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bizim finaller 2 gün sonra bitiyor zaten. Daha vize görüşmeleri başlamadı biliyorum hem ben

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bende öle yapıcam caner kardes baktım tutturuyorum ortalamayı hemen erkenden alıcam transkripti en fazla 2.dönem kaydımı yaptırmadan bikac gün önce,cnkü2.dönm kaydı yaparsam ort.düsebilir alttan dersler var..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Öyle bir durum malesef söz konusu değil arkadaşlar, 2.dönem transkripti istiyorlar. Boşu boşuna "belge eksik,git değiştir" lafını yemeyin, zaman kaybı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

istedikleri belge eğer dersleriniz dönemlikse en son döneme ait transkript -ki bunu büyük ihtimalle kayıt olduğunuz şirketinde size belirtmiş olması gerekiyor çünkü ztn tranksriptinizi okuldan mühürlü bir zarfla almalısınız tüm şüpheleri ortadan kaldırmak için - eğerki dersleriniz yıllıksada son döneme ait transkriptinizi vize görüşmesine gitmeden önceki en yakın tarihlerde almak en mantıklısı ayrıca derslerinizin yıllık olduğuna ilişkin öğrenci işlerinizden bir not alırsanız çok da işinize yarar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

şımdı ben anlamadım ben ıkıncı sınıftayım vıze gorusmesıne gıdecegım zaman geçen senenın ttanskrıptınımı goturucem yoksa bu senenın kınımı ama bu senenınkını gotursem sadece bırıncı donemı goturuyot olmazmıyım ben vıze gorusmesıne nısanda gırıscem ozaman fınallerı bıle olmıcaz daha anlamadım bırı bana anlatsın lutfen kafam çok karışık

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşım derslerin dönemlik mi yıllık mı ona göre karışık olan birşey yok ki sen vize görüşmesine gitmeden önceki en son transkriptini alacaksın okulundan dönemlikse ztn sorun yok şubatta yeni transkriptler çıkar eğer yıllıksa okulundan derslerinin yıllık olduğunu belgeleyen bi yazı al ve de en son transkriptini çıkartarak git vize görüşmesine...zaten sen öğrenci işlerine transkript lazım dediinde onlar sana sormazlar 1.sınıf mı 2.sınıf mı ilk dönem mi vs vs diye neyse onu verecekler

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Başka fikirleri olan arkadaşlar var mı? Not ortalamam 1,98'lere düşecek. Nasıl birşeyler yapabilirim?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hocalarından veya tanıdığın varsa eğer bürokrasiyi kullan birazreferans almaya çalış işe yarayacaktır...yaradığı görülmüştür

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hocalara yalakalık yapma işini pek beceremiyorum açıkçası. Öğrenci işlerinde fatih abi var hocalarla uğraşacağım kadar onunla uğraşırım biraz belki o yardım eder

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Vizeye Giderken Trıns Krip Istiyorlarmı ??

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fatih34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    notlarını başka türlü nasıl ispat edebilirsin ki ?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı Fatih34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok sana soruyolar not ortalaman kaç diye. Sen ne dersen ona inanıyorlar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

transkript getirin diyorlarda. Ne zamanki transkript tam olarak söylemiyorlar. 1 ay önce aldığım transkript geçerli mi? 1 hafta önce aldığım geçerli mi? bunlar belli değil galiba. şubatta vizeye gidecek olsam şimdi alacağım transkript geçerli olacak mı mesela?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya alcağın transkript notlarının değiştiği vizeye gitmeden önceki son döneme ait olmak zorunda eğer derslerin dönemlikse tabi.eğer derslerin yıllıksa da yine bi önceki yıla ait transkriptini alcaksın

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hımm. ben de anlamadım ama neyse. bizim finaller daha 25 ocak'ta bitti. 5 şubatta vize görüşmem olduğu için yarın transkript almaya gidicem. daha üç gün önce biten dönemin transkriptini mi vericekler şimdi bana? hocalar daha sınavları okumadığına göre biraz zor

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

o zaman işte vize almanda sorun oluşabilir bu kadar erken gitmen transkriptin çıkmadan.Mutlaka soracaklardır niye böyle diye eğerki derslerin yıllık değilse neden yeni transkriptin çıkmadı diyeceklerdir

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hımm. o zaman okula gidip sorarım yeni transkripti en erken ne zaman verebilirler diye. haftaya salıya kadar almış olmam gerek çünkü.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ee peki okul veremezse napıcaksın, vize görüşmesini mi ertelicen?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ksk_caner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    transkript getirin diyorlarda. Ne zamanki transkript tam olarak söylemiyorlar. 1 ay önce aldığım transkript geçerli mi? 1 hafta önce aldığım geçerli mi? bunlar belli değil galiba. şubatta vizeye gidecek olsam şimdi alacağım transkript geçerli olacak mı mesela?
    vala hocam ben şirkete sordum,en fazla vize görüşmesine girmeden bi hafta önceki tarihli bi transkript olur dedi bende şimdi alıyım diodum ama yattı yani yeni tarihli gerekioomuş..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı mommuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ee peki okul veremezse napıcaksın, vize görüşmesini mi ertelicen?
    eh okul yenisini vermezse ne yapabilirim ki eski dönem almaktan başka? yarın şirkete gidip görüşücem ama vize tarihim belli, 5 şubat ve bu hafta içinde elime hangi transkripti verirlerse onu götürmek zorunda kalıcam. en iyi ihtimalle hafta sonuna kadar tüm sınavların okunmuş olmasını ümit ediyorum, bütler falan da olduğu için hızlı davranırlar herhalde...umarım...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

transkriptler yıllık ya da dönemlik olduktan sonra en son döneme ya da yıla ait transkriptinizi bir ay önce alsanız ne olurki?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bugün transkriptimi aldım. henüz final sonuçları açıklanmadığı, bütünlemeler de olmadığı için sadece 3 dersimin ortalaması ve geçmiş dönemler var. şirkete sordum "söylersiniz orada" dediler. ayrıca bugün bizim okulun 1. döneminin 3 hafta sonra kapanacağını(bütlerle birlikte) öğrendim öeh dedim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya arkadaşlar ben üniversite hazırlık öğrencisiyim.benim transkript almam gerekiomu??malum sadece bir dönemlik ortalamam var o da ingilizce.bi de vize görüşmeleri ne zaman oluyo?yani ayda bir düzenleniomu?bilgi verirseniz sevinirim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2008 yılı içinde götürdüğünüz her transkript geçerli dedi arkadaşın biri doğru mu? ocağın 21'inde aldığım transkripti şubat ayı ortasında gideceğim vize görüşmesinde götürsem olur mu? Benim yeni transkript'i almam çok zor şimdi okulum boluda ben izmirdeyim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

caner burdada mı karşıma çıktın

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı n.erdogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    caner burdada mı karşıma çıktın
    alla alla ben söledim zaten bu siteyi sana

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks