Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: cazip iş teklifi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart cazip iş teklifi

arkadaslar şirketim ohio arcanum da saati 10dolara konaklama,yeme içme,ulaşım bedava olmak üzere enaz 40-60 saat çalışma garantisiyle waitstaff/prep person olarak bana bi iş önerisi sundu.. ben bu zamana kadar hep doğu kıyısını istiyordum fakat bunu duyduktan sonra kafam karıstı çünkü şartlar çok uygun.. ohio arcanum sanırım kasaba tarzında bir yer, sizce burayı tercih edip para biriktirip son 2-3hafta abd yi bastansona gezeyim mi yoksa doğu kıyılarında daha az ücret+konaklama masrafıyla para biriktiremeden ama daha cok eglenceyi mi tercih edeyim?? fikrini paylasmak isteyenlerden yorumları bekliyorum..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla o kadar şirketle görüştüm böyle bir teklif görmedim biraz şişrme gibime geldi böyle bi iş bulmak için heralde bu iş yerinin ya babanın yada amcanın olması gerekir sana tavsiyem pek güvenme ikincisi bizim türklerin en önemli özelliği sendede var para biriktirmek bence bu tutum çok yanlış orda para biriktirip önce kendine eziyet edip sonra tatilin ne anlamı var güzel bir mrkezi şehre gidersin az tutumlu olur hem kendi şehrini gezersin hemde çok fazla olmasada bir miktar parayla dönersin ve merkezi bi yer olduğu için uçak bileti fiyatı daha makul olur yardımcı olabildiysem ne mutlu bana hakkında hayırlısı...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

teklif şişirme değil o kesin,para biriktirme konusuna gelince bende zorunda kalacağimı tahmin ettiğim için para biriktiririm dedim hani kasaba tarzı yer,eğlence ortamı gezilcek görülcek yer azdır diye söyledim..ben türkiye ye parayla istesemde dönemem son 2hfta heryeri gezer bitiririm o kazandığım parayı 3ay o köy gibi yerde nasıl gecer onu düşünüyorum??

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Bana böyle bir teklif gelse kaçırmazdım. Ne böyle be. 10$ * 40~60 saat çalışma, ücretsiz konaklama... Valla süper

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şişrime :9

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla 10 dolar normal arkadaşlar. bende fotoğrafcılık yapacam 10 dolara saati haftada 40 saat. zaten j-1 öğrencilerine amele gözüyle bakılıyor en düşük ücretleri biz alıyoruz j-1 öğrencisi olmayip normal çalışsak 8 dolarlık işte 14 dolara çalışırız vallah parası hakket güzel ama ohio çok iç kesim diye biliyorum ben. kafayı yiyebilirsin. Ayrıca saati 10 dolarsa orda hayat pahalıdır sana diyim. Ben Boston da saati 10 dolara ne güzel diyordum şimdi bostonu araştırdık sıra nasıl para birikecek diye kara karra düşünüyorum. İş yerim merkezde ve ordaki en kötü evler 1600dolardan kira ile başlıyor. Bi şekilde o parayı harcıyorsun orantılı verdikleri para. bence o kadar iç kesme gitme. Sonra başka eyaletlere gezmek için ucak parası filan vereceksin aynı hesaba gelir benden demesi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

walla bizde ohio'ya gidiyorz 5 arkadaş olarak işveren ingilizce mülakat sonunda bizi reddetmezse tabi biz cincinnati yakınlarındaki kings island'ta çalışıcaz.saati 6.85-8 arası yani senin iş oldukça iyi aslında.Bak araştır tam olarak nasıl bir yer ne kadar uzak merkezlere ztn ohio'nun bir ucundan bir ucu 4 saat yani bu yüzden pek bi sorun olmaz ayrıca doğu eyaletlerine çok yakın bir orta eyalet ve yine ayrıca 2.iş şansının daçok yüksek olduğu bir yer.pahalılık konusunda orta sınıf 600 dolar ile 1200 dolar arası birçok ev bulabilirsin.Düşün derim ben

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

evde kalma gibi bir niyetim yok,o yuzden konaklama masrafım 0 olucak..düşünün yeme içmeye bile nerdeyse hiç para vermicem çalışacagım yerde yicem..öğrendiğim kadarıyla karavanda 2kişi kalıcakmısız.içinde mikrodalgadan camasır makinesine tost makinesine kadar herşey mevcut.endişelerim ingilizce ve can sıkıntısı konusunda..sonucta nekadar para kazansamda 3ay orda sıkıntıdan patlıcaksam ve ingilizce konusmak için adam aramak zorunda kalcaksam para kazanmıyayım daha ii.arcanum kasabasının nüfusu 10.000 bile yok sanırım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Banada şirket öe biiş sundu ve muhtemelen oraya gidioruzz..Saati 10 dolar konaklama 125 dolar aylık ve yeme içme iş saatlerınde otelden oluncaa kara werdik coloradonun en yuksek eyaletıymıs hatta amerikanın vail die bi kasaba hakkari-yüksekova gibi bi yer ama pek bi şey bulamadım o yer hakkında ilk gidn wat öğrencileri biz olucaz herhalde

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

[QUOTE=diagram;9044]Banada şirket öe biiş sundu ve muhtemelen oraya gidioruzz..
    oraya derken sende ohio arcanum a mı gidiosun hocam?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yok be kardesim ben bizim turk milletini pinti sanirdim ama valla degiliz ordaki rus ve polanyalilari gorseniz baslarini kaldirmadan calisiyorlar turkler egleniyor valla stip-clublarda barlarda

bi keresinde newyorka gidicez ucak bileti aliyoruz bi rus arkadas geldi niko dedi ne newyorka ucaklami gidceksiniz very expensive so expensive oh my good diye soylendi durdu dedim otubus kacpara 80 dolar dedi bende dedim hiyar 125 dolara aldim dedim bileti 1/5 ssatte gidecegime niye 10 saate gideyim newyorka sonra basini kasiyip gitti turkler cimri degil pinti degil valla ruslar ve polanyalilari gordukten sonra

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı mommuma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar şirketim ohio arcanum da saati 10dolara konaklama,yeme içme,ulaşım bedava olmak üzere enaz 40-60 saat çalışma garantisiyle waitstaff/prep person olarak bana bi iş önerisi sundu.. ben bu zamana kadar hep doğu kıyısını istiyordum fakat bunu duyduktan sonra kafam karıstı çünkü şartlar çok uygun.. ohio arcanum sanırım kasaba tarzında bir yer, sizce burayı tercih edip para biriktirip son 2-3hafta abd yi bastansona gezeyim mi yoksa doğu kıyılarında daha az ücret+konaklama masrafıyla para biriktiremeden ama daha cok eglenceyi mi tercih edeyim?? fikrini paylasmak isteyenlerden yorumları bekliyorum..
    ayrica sana sunu soylebilirim amerikadaki en dusuk asgari ucret saatlik ohio da dir yani 5.15 civari sana 10 dolarlik bir teklif sunulmus hemde konaklama yol yemek filan hic bi yer sunamz yani genellikle ama otel ise degisir tabi ama 10 dolar cok abarti ozaman sen cok kalifiye bi eleman olmalisin hocam ozel yeteneklerin filan mi var valla ben okadar arastirdim sorusturudm ama boyle bir is secenegine hic rastlamadim eger bu dogru ise kacirma git derim zaten orasi newyorka filan yakindir goller yoresi derler oraya wisconsina giderken araba ile gecmistim ordan cok kucuk bir yuz olcumu var guzel state beyaz halk cogunlukta eglence parklari filan cok ama sezon kisadir orda 3 ay bile surmez yani yagmur cok yagar yollardan gecerken valla yagmur cok yagiyordu ama bu sekilde bir teklif ise dusunme git derim ben myrtle beachte calistim o sicakta saclarim yandi acik havada bence kacirma derim miami filan bos bodrum oraya bin basar abartildigi kadar guzel degil miami filan bence kuzey bolgeri tercih edin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

job avaliable date wage hours
    waitstaff/ prep person 3 June 17- Sept 20 $10.00 40-60

ya arkadaslar niye kimse inanmıyor yalan mı sölücem söylüyosa onlar söylüyor bana,karavanda 2kişi bedavaya kalıcağım yazıyo..çok küçük bir yer olması ve 2.işe izin vermemeleri kötü tarafları bence yoksa parası gayet iyi kazandıklarımla miami ye çalışmaya değil gezmeye giderim resmiller concession diye bir yerde calısıcam,umarım patron batakçı değildir

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

git bence kardes kacirma derim hangi sirket bu isi buldu sana isinde iyi yani waitstaff zor bir iste degil ayrica.. okadar bence dusunmeden git derim 3 ay kalirsin orda zaten sezon orda maximum eylul un ilk haftasi sona erer..sende ondan sonra miami sahillerinin keyfini cikarirsin ama tatile gidceksen miami ye gitme derim myrtle beache git hemen floridanin ustunde gecen sene amerikanin en iyi beach i secildi tavsiye ederim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

valla gidicem gibi duruyor hocam,tam kesin olmasa da hosuma gitti bu iş. tek sorun kasabaya gidicek olmam 3ay sonunda seni dinleyip miami yerine myrtle beach e gidicem söz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

böyle yüksek ücretlere işler var hatta 20$ olan iş bile var bazı şirketlerde
    ama bu listedeki işler ne kadar gerçek orasıda muamma bu firmalar çok uyanık ama sözleşmelerinde çok acaip maddeler olabiliyor aman dikkat diyim arkadaşlar ben hala firma araştırıyorum adam gibi birini bulsamda başvurabilsem bi.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben şirketime güveniyorum ama yine de ayın 13ünde sponsor firmanın yöneticisiyle yüzyüze görüşüp işimi sağlama alıcam..doğu kıyısında konaklaması uygun bir işi varsa onu da tercih edebilirim belli olmaz

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Şirkete güvenme meselesi değil bu. Şirket sadece bir aracı ve tercüman gibi bir şey. O kağıtta yazan çalışma saatlerini kanun maddesi gibi görme. Onların hiç bir bağlayıcılığı yok. Orada gittikten sonra adam sana o saatleri vermezse çok müşkül bir durumda kalabilirsin.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

vermiyorlar zaten bu sirketler neden turkiyeden adam aliyorlar yabanci ogrenci aliyorlar analmista degilim bizi 2 yil once kucuk bir giyim magazasina 50 kisi gonderdiler sozlesmede 40 saat yaziyorlar baslangic tarhi isin 15 mayis aslinda ben haziran 20 de gittim 2 hafta beklettiler yok oryantosyon yok training yok bilmem ne isinizi kendiniz bulun derim ben internetten buldum bir turk restaurantinda

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

e abicim internetten bulduğun işe bu kadar güveniyorsun da şirketin bulduğu işe niye güveniyorsun? bence seninkisi daha riskli..büyük tanınmıs bir şirketi tercih etmedim sırf benle daha çok ilgilensin diye..umarım bi yamuk çıkmaz bu iş olayında..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar sonunda bu cazip iş teklifini kabul ettim! çalışacagım yerle irtibata gectim mail yoluyla ve gezici restorant tarzı bir firma olduklarını, çevre eyaletlere kasabalara festivaller,özel günler vb. için seyehat ettiklerini söyledi.konaklama free,karavanda kalıcaz mikrodalga fırınımızdan buzdolabına çoğu seyimiz olucak..saatlik ücret 10dolar ve iş bitiminde 425 dolar bonus var. haftalık calısma saatlerini sordugumda, bana festivalden festivale değiştini ve 40-75 arası oldugunu söyledi.bazı günler hftanın 7günü çalışıcağız dedi! karlı bir secim yaptım gibi duruyor,umarım yanılmam son 2hafta abd yi boydan boya dolaşıcaz artık kazandıklarımızla..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hayırlı olsun

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

walla bana sorarsan
    parayı seçme düşüün orada mınumum 2,5ay kalıcaksın yaşanmaz...2,5ay çalış 2hafta gezz..bence eğlenceyı seç....
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    walla bana sorarsan
    parayı seçme düşüün orada mınumum 2,5ay kalıcaksın yaşanmaz...2,5ay çalış 2hafta gezz..bence eğlenceyı seç....
    sectim valla hocam ya, orda eğlenmeye keyif almaya bakıcaz artık müşterilerle festivallerde ortam kurmaya calısıcaz artık

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aranan kişi benim sanırsam bn bu işi inceledim. firmanın adı best around inc idi. saatlik ücretle çalışmıyorlar haftada 380 dolar dediğiniz gibi karavanda kalıyosunuz. bnm tanıdığım bu işe gitti. günde 18 saat çalıştıkları oldu karavanda 8 kişi dip dibe kaldılar. kasaba gibi yerlerde çok zorlanıyorlardı. festival alanında kalmıyorlardı. karamsar bi tablo çizmek değil amacım büyük hayallerle gidip çok fazla hayal kırıklığına uğrama diye söylüyorm. sanırım senin şirketinde budur eğer başka bi şirketse seninki dediklerimi dikkate alma. ama araştırırsan göreceksinki haftalık çalışıyorlar ve 380 doların 50 dolarıda programı tamamlarsan veriliyodu sanırım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya biraz bana san yaptikalri teklif cok sacma geldi neden diye sor wairstaff garson demek bu adamalra 3-4 dolardan fazla kimse odemek paranin geri kalaninida bahsiste cikartir saati 20-30 dolara bile cikar preb te asci yardimcisi demek bunun icin 10 dolarda uygun mantikli bir para ama isler ve verilecek ucretler cok farkli olmasi lasim birde garsonluk icin cok iyi bir ingilizcen olmasi alzim prep icin lazim deyil

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

çok iyi ingilizcem var zaten ,garsona 3-4 dolar diyosun ama sadece garson olmucam sanırım işverene mail attığımda bana cleaning ve cooking işleri yapıcagımıda söyledi..adam bana karavanda 2kişi kalıcamızın garantisni verdi fakat oraya gidince 4-5kişi kalırmıyız orasını kimse bilemez.şimdi arkadaslar ben şirket değilimki niye beni eleştiriyorsunuz bana böyle bi iş sundular ve seçtiğim şirkette bunlardan cok var.bahaya arkadasım senin dediğin tarzda işler de var şirketin bana sundugu yani hftalık 350 dolar falan,florida da var mesela 350 dolar her hfta overtime ve 2.iş e izin yok tabiki.gezici bir iş olmasına ragmen yurt yazıyordu kalınacak yerde ve ben bu yuzden tercih etmedim. ohio daki işte konaklama karavanda olucak ve ücretsiz eğer işverenin dediği gibiyse zorluk cekmem mikrodalgadan buzdolabına herşeyimiz olucakmıs bakalım bekleyip görücez. şunu sölemek istiyorum teklif sacma değil,overtime verse 8dolarda yapabilirdi ücreti çünkü bazen günde 10-15 saat bile çalışabilcekmişiz yani 10 dolar a takılmayalım..bence sizde şirketinize sorun gezici işleri mutlaka vardır ellerinde..hepsi bizimkinde olcak değil ya

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

buarada bahaya, şirket ismi benimkiyle aynı değil.yani best around inc değil..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

şirketin ismini yazmaman mı tembih edildi
    belki başka bir yerde görürüz, bizim de bir fikrimiz olmuş olur.
    nedir çalışacağın şirketin adı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tembih mi edildi derken?işi öneren şirketin adı ece abroad..büyük bi şirket değil,eski bir ingilizce öğretmeni işletiyor..yerel bi firma,bursa da.. çalışacağım işin adı da rismiller concessions in ohio..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks