Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: yiyecek götürmek sakıncalımı?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart yiyecek götürmek sakıncalımı?

herkes yanına yiyecek bişeyler götürüyo ama havaalanında falan tehlikesi varmı bunun. sanırım USA ya girerken form dolduruluyomus yanınızda yiyecek falan varmı gibilerinden. yiyecek götürürsek o formdada yanımızda yiyecek yokmu dicez. x-ray de falan belli olursa sakate gelmeyelim, adam dicek hani yiyecek yoktu actırcak bavulu yiyecek dolu bavul açma oluyomu?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Pısmıs az sayıda yıyecekten bırsey olmaz.ama gerek yok kı...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

peynir ve zeytin istediler amerikadaki arkadaşlar benden ve bende onları kıramadım usa ya bavulumda peynir ve zeytin götürücem bi sorun olur mu? bilgisi olanlar fikirlerini paylaşırsa çok sevinirim...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ne kadar olacagına baglı, alıp cope atabılırler yanı...degısır duruma gore.ama azsa bırsey olmaz...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende şansımı deneyeceğim artık
    Ready to GO Lake George!!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı scuba87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peynir ve zeytin istediler amerikadaki arkadaşlar benden ve bende onları kıramadım usa ya bavulumda peynir ve zeytin götürücem bi sorun olur mu? bilgisi olanlar fikirlerini paylaşırsa çok sevinirim...
    aynı şeyi bende çok merak ediyorum.beyaz peynirsiz naparım bilmiyorum.en azından bir kaç kalıp götüreyim diyorum ama bir yandan da tırsıyorum sorun çıkar diye.bunların dışında bolca hazır çorba,belki biraz tarhana,çay,poğaça,kurabiye,biraz kuru üzüm,fındık ve makarna götürmeyi planlıyorum.giden arkadaşlarım problem olmadığını söylediler bende bir şansımı denerim herhalde.
    Konu DEMIR17 tarafından (21-06-2009 Saat 05:23 PM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı DEMIR17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı şeyi bende çok merak ediyorum.beyaz peynirsiz naparım bilmiyorum.en azından bir kaç kalıp götüreyim diyorum ama bir yandan da tırsıyorum sorun çıkar diye.bunların dışında bolca hazır çorba,belki biraz tarhana,çay,poğaça,kurabiye,biraz kuru üzüm,fındık ve makarna götürmeyi planlıyorum.giden arkadaşlarım problem olmadığını söylediler bende bir şansımı denerim herhalde.

ne demek olmaz ya.goturme,zaten orada var mahrumiyet bolgesi degil ki orasi afrikaya gitmiyorsun ki.heryerde market falan var.ordada var makarna ne gerek var ki on bin km mesafeden makarna getirmeye...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bende zaten kendim için deil arkadaşlar için götürcem kendim yemem ben ne işim var amerikaya kadar gitcem halen beyaz peynir yemesem olmaz diycem farklı yemekler kültürler tanımak için gidiom ama halen peynir de peynir diyen arkadaşlar amerikadn illa illa bize getir dediler bende kıramadım aldım götürcem inşllh sorun çıkmazda boşuna almamış olurum

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Telaş edilecek bir durum yok. Yanınızda götürdüğünüz yiyeceği forma yazmanızın bir sakıncası da yok. Kimse çantanızı kontrol etmiyor. Ayrıca X-Rayden geçen bavulların içinde ne var ne yok görünmüyor. X-Ray tehlikeli maddelerin görünmesini sağlıyor. Beyaz peynir dikkat çekmez belki ama zeytinleri bilemem (ufak ufak, böcek gibi ). Ne götürüyorsanız yazın, sizi kimse sorguya çekmez.

Ayrıca, gelirken ya da giderken de yanınızda başka birine götürmek üzere para taşıyor musunuz gibi soru da sorabilirler. Buna vereceğiniz cevap ne olursa olsun eğer şüphe çekmişseniz aranırsınız, çekmemişseniz kimse sizi aramaz.
    CCN International Education Services - www.ccnedu.com

CCN Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Servisi
    Work and Travel Departmanı

Work and Travel programında bilmeniz gerekenler konusunda makale için tıklayın

Tel: 0212 292 5707
    Fax: 0212 292 5166
    E-mail: info@ccnedu.com

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

thanks a lot

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

3 gundur amerikadayim acliktan geberiyorum/ ne alabiliyosaniz alin/ affetmeyin/ burda hic bisey yenmiyor ilk gunlerde. hersey alin yaniniza/ ben hala getirdikleri yiyiprum.. lutfen dikkate alin// hattaa hala geelcek avrsa// parasi neyse vereyim abanada yiyecek biseyler getirsin atlantic citydeyim// cok ciddiyim ulasssin banaa/ 609 328 39 72

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben yerim ne varsa sorun olmaz domuz eti haric herseyi yerim...4 kez gittim hic yemek sorunu yasamadim.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bir arkadasim demis

. 3 yıl önce 1 kg siyah zeytin yüzünden çok farklı bir muamele gördüm

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

getirebildiğiniz kadar yiyecek getirin derim başka da bişey yapmam

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ALLAH ALLAH niyeki.bence hic getirmeyin ben hic goturmedim...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bugun ny ye geldim. Valizimde 20 den fazla hazir corba falan vardi. Formda hepsine no isaretledim. Zaten kimsenin valizine bakmiyorlar. Pasaport kontrolunden gectikten sonra direk valizini aliyorsun

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aynen bendee miamiye gelirken su boregi dahil bavulumda 4 poset kuruyemis,zeytin,corek ve ekmek vardi.pasaport kontrolunden gectikten sonrada formlari inceleyen bi herif sana soruo yiyecek vari isaretlemesin ne var bavulunda yiyecek olarak die sordu bende sadec ekmegin ingilizcesini bildigim icin only bread dedim sonra gectim ordada valizlerim beni bekliodu bi sorun cikmadi yani bende

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yiyecek götürme konusunda bende problem yaşamadım, bavulu bi açsalardı evlere şenlikti yani rakıdan tut herşey vardı

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de tecrübe ettim ve öğrendim ki avrupa ülkelerinden amerikaya et ve et türevi ürünler sokmak kesinlikle yasak
    onun dışındaki yiyeceklere bişey demiyorlar. tarhana peynir bisküvi vs bi sürü şey vardı. sadece sucukları aldılar

yan tarafta başka bir adamın bavulunu kontrol ediyorlarduı. onda da et olmasına rağmen bişey demediler. çünkü bu et mevzusu sadece avrupadan gelenler için geçerliymiş. adam sanırım afrika gibi bi yerden geliyodu. ne kadar dil döktüysem, onlar et değil, et sayılmaz, vakumlu, sağlık bakanlığı onaylı işlenmiş et gibi bişiler felan desem de fayda etmedi. çat diye çöpe attılar sucuklarımı ühühü

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Bu bavulun içinde rakı götüren arkadaşlar onu nasıl sağlamlaştırdınız da götürebildiniz bunu bir açıklarsanız. çünkü ben de arkadaşlarıma bir kaç şişe rakı götüreceğim ama tırsıyorum ya şişe valizde patlarsa :?
    PLANÖRLE AMERİKAYA UÇMAK....

BU KADAR ÇILGINCA İŞTE BU WAT..!!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

sana yardımcı olabilirmiym bilmiyorm ama benm kuzen geçen sene parfüm getirdi sonuçta o da şişe poşete koymuş sonra kıyafetlere sarmıştı kıyafete sarınca biyere çarpsada yumuşak yere çarpmış oluyo sonuçta

Efsane Watçı cAv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    23

Alıntı dingin1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu bavulun içinde rakı götüren arkadaşlar onu nasıl sağlamlaştırdınız da götürebildiniz bunu bir açıklarsanız. çünkü ben de arkadaşlarıma bir kaç şişe rakı götüreceğim ama tırsıyorum ya şişe valizde patlarsa :?
    ben menemen malzemesi götürmüştüm kavanozda..poşete sarıp valizin ortasında biyere yerleştirdim..hic bi sorun olmaz altı üstü kıyafet olsun yeter.
    zaten bu rakı şişesinin kalınlıgı kapagının saglamlıgı tartışlmaz
    rahat gider yani

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

menemen malzemesi mi??? amerikada domates soğan felan yok mu arkadaşım

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı gzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana yardımcı olabilirmiym bilmiyorm ama benm kuzen geçen sene parfüm getirdi sonuçta o da şişe poşete koymuş sonra kıyafetlere sarmıştı kıyafete sarınca biyere çarpsada yumuşak yere çarpmış oluyo sonuçta
    Geçen yıl ben de 10 taneden fazla parfüm getirmiştim.
    Bavulun kenarlarına dikey şekilde koyduğunda sorunsuz getirebilirsiniz,
    kutuları bile kırışmıyor

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu yiyecek te bavula koyulması serbest/yasak diye ayrım var mı yoksa hepsi yasak olarak mı geçiyor? ben kaşar,hazır çorba zeytin götürmeyi düşÃ¼nüyorum ama yasak sa bunları hiç götürmem. bavulumun açılma ihtimaliyle falan uğraşmak istemiyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

rakı var mı amerikada yaa

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı washburn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu yiyecek te bavula koyulması serbest/yasak diye ayrım var mı yoksa hepsi yasak olarak mı geçiyor? ben kaşar,hazır çorba zeytin götürmeyi düşünüyorum ama yasak sa bunları hiç götürmem. bavulumun açılma ihtimaliyle falan uğraşmak istemiyorum
    Corba, baharatlar, raki goturmek mantikli olabilir. Aslinda kasar peyniri basarili ABD'de.
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)