Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 1234511 ... SonuncuSonuncu
Toplam 334 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İsim Soruşturması

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Standart İsim Soruşturması

Arkadaşlar aranızda isim soruşturmasına kalanlar veya kalıpta vizesi çıkanlar var mı? ben 16 martta istanbula vize görüşmesine gittim ve isim soruşturmasına kaldım nerden baksan 1 ayı geçti hala vizenin çıkmasını bekliyorum

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende 29 mart'ta girdim vizeye ankaradan bende beklemedeyim dostum 4-6 hafta diyorlar en az sure için beklemekten başka yapabilecegimiz birşey yok

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

4-6 haftada ciksa iyi benim kinin bu hafta icinde cikmasi lazim o zamn ama 2-3 ay bekleyenler varmis vize icin

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

dostum isim benzerliginin oldugu insanlarada baglı sorusturmanın sureci. bazen aynı isim ve soyisimde terorist falanda olabiliyor bizim bir arkadasa gecen sene olmustu haziranın sonuna dogru verdiler vizeyi. sonucta veriyolar vizeyi ins isimize yarar bir tarihte verirler diye temenni ediyorum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar merak ettiğim konu şu. Çoğu kişi isim soruşturmasına kaldım diyor fakat kimse ismini yazmıyor. İsminizi yazarsanız çok büyük bi yararınız dokunucak gibi görünüyor.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ismimizi yazmak nasil bir fayda verecek anlayamadim

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

ismimizi yazmak nasil bir fayda verecek anlayamadim
    HunterTR'nin demeye çalıştığı,eğer namecheck'e kalanlar burada isimlerinide yazarlarsa,ileride vize görüşmesine girecek aynı isimli arkadaşlar en azından ne olabileceği ile ilgili bir fikir edinmiş olurlar.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

isim abdullah yaşın. muhtemelen soyadımı yasin olarak aldıkları için isim sorusturmasındayım. Irak ta bulundun mu diye sormustu bana gorevli memur. Diger arkadaslar ne durumdadır bilmem ama

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Teşekkürler adını verdiğin için. Demekki ırakta abdullah yasin adında biri olay yaşamış.
    Benim adımda Ahmet Cem Kaya eğer bütün isme bakıyorsalar sorun olcağını sanmıyorum ama soyad veya adıma bakacak olursalar kesinlikle kalırım soruşturmaya.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar ben de 6 nisanda kaldım isim sorusturmasına ismim emre kaya.17 gundur bekliyorum.soyad kaya veya cok kullanılan dşğer soyadlardan olunca genellikle sorusturmaya bırakıyorlarmış.sorusturmaların genelde ilk 1 ay içinde sonuclandıgı soyluyorlar ancak bazen daha da uzun surebiliyormus benm abd ye gidis tarihim 13 nisan yani en gec 7 nisanda numaram acıklanması lazm arkadaslar bu sorusturmayı yapanlar bizim abd ye gidiş tarihimizi biliyor ve onu dikkate alıyorlarmı? yani vizemizin yetismeme olasılıgı cok mu?bununla ilgili tecrubesi veya bilgisi olan arkadas var mı acaba??

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

ben 16 martta kaldim hala bekliyorum 5 bucuk hafta oldu nerdeyse.konsoloslugun gidis tarihimizi onmseyecegini pek sanmiyorum sonucta o adama gore bisi yok.benimde 8 haziranda abd de olmak gerek ismim recep berk

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

[QUOTE=rcp38;162129]ben 16 martta kaldim hala bekliyorum 5 bucuk hafta oldu nerdeyse.konsoloslugun gidis tarihimizi onmseyecegini pek sanmiyorum sonucta o adama gore bisi yok.benimde 8 haziranda abd de olmak gerek ismim recep berk[/QUOT

valla o zaman daha beklicez...ya seninkide benimkide yatişir buyuk ihtimal ama bole beklemek cok sıkıcı birşey.insanın morali bozuk oluyor ayrıca konsolosluk sadece çarşamba gunleri listeyi update ediyo ve sadece 1-2 numara yayınlanıyor o da çok sıkıcı bir durum

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Moralinizi bozmak istemem ama ben geçen sene vize görüşmesine 8 nisanda girdim ve vizem 21 eylülde çıktı! ama 2-3 ay içinde açıklanıp amerikaya gidebilenler de oluyor. Soyadım Koç olduğu için bu kadar uzun sürdü diye tahmin ediyorum çünkü çok yaygın bir soyad maalesef. Ayrıca bu sene şubatta tekrar vize görüşmesine gittiğimde yine soruşturmaya kaldım çünkü eylülde çıkan vize ocak ayına kadardı. Ama bu sene 3 hafta içinde açıklandı. Umarım sizinkiler de en kısa zamanda açıklanır. Yapabileceğiniz pek bir şey olmuyor ben geçen sene birçok kez mail atmıştım ama maalesef bir sonuç vermiyor sadece "işleminiz devam ediyor" tarzı şeyler yazıp cevap gönderiyorlar o kadar.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

bir konuda mesela benim numaram 1037380,1037360 ve 1037390 çıkmış ama benim ki çıkmamış arada kalmış bu çıkmayacağı anlamına gelmiyor herhalde dmi

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Alıntı asdfghj Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Moralinizi bozmak istemem ama ben geçen sene vize görüşmesine 8 nisanda girdim ve vizem 21 eylülde çıktı! ama 2-3 ay içinde açıklanıp amerikaya gidebilenler de oluyor. Soyadım Koç olduğu için bu kadar uzun sürdü diye tahmin ediyorum çünkü çok yaygın bir soyad maalesef. Ayrıca bu sene şubatta tekrar vize görüşmesine gittiğimde yine soruşturmaya kaldım çünkü eylülde çıkan vize ocak ayına kadardı. Ama bu sene 3 hafta içinde açıklandı. Umarım sizinkiler de en kısa zamanda açıklanır. Yapabileceğiniz pek bir şey olmuyor ben geçen sene birçok kez mail atmıştım ama maalesef bir sonuç vermiyor sadece "işleminiz devam ediyor" tarzı şeyler yazıp cevap gönderiyorlar o kadar.
    eylül de çıkan vize ne işe yarar ya o vizeyi verenlerin biraz düşünmesi lazım biz zaten yaz olduğu için gidiyorz

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

[QUOTE=kartal;162136]
    Alıntı rcp38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben 16 martta kaldim hala bekliyorum 5 bucuk hafta oldu nerdeyse.konsoloslugun gidis tarihimizi onmseyecegini pek sanmiyorum sonucta o adama gore bisi yok.benimde 8 haziranda abd de olmak gerek ismim recep berk[/QUOT

valla o zaman daha beklicez...ya seninkide benimkide yatişir buyuk ihtimal ama bole beklemek cok sıkıcı birşey.insanın morali bozuk oluyor ayrıca konsolosluk sadece çarşamba gunleri listeyi update ediyo ve sadece 1-2 numara yayınlanıyor o da çok sıkıcı bir durum
    beklemek kadar kötü bişi yok insanın heveside kırılıyor bir de ben bir arkadaşımla birlikte gidecektim o aldı vizeyi ben kaldım.bakalım ya kısmet çıkarsa gideriz çıkmazsa gitmeyiz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

numaralar rastgele veriliyor diye biliyorum ben o yüzden çıkmayacağı anlamına gelmiyor bence. zaten herkesinki çıkıyor eninde sonunda saçma sapan bi sistem.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

numaralar rastgele veriliyor diye biliyorum ben o yüzden çıkmayacağı anlamına gelmiyor bence. zaten herkesinki çıkıyor eninde sonunda saçma sapan bi sistem.
    eninde sonunda çıkıyosa milleti hiç bu kadar yormasalar ya da 1-2 hafta içinde açıklansada vizeler geç kalmasa hazirana bişi kalmadı daha uçak biletleri alınmadı

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

zaten bu araştırmayı istanbuldaki konsolososluk ya da ankaradaki büyükelçilik yapmıyor. amerikada yapılıyor. ama birsürü insan var bu sürece takılan ve gidemeyenler de onların pek umurunda değil açıkçası

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

geçen yıl benimde olmuştu arkadaşlar ve 1 hafta sonra ismim açıklanıp vizeyi almıştım. adım yalçın uçar. sizde bekleyin inşallah çıkacaktır. bu arada arkadaşın 21 eylülde çıkma sebebi çok olan bir isimdir ve her eyalete ayrı ayrı bakılıyor namecheck için. kimse moralini bozmasın burada 1 hafta da açıklanıp giden biri var
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

beklemekten başka yapacak bişi yok zaten mecbur bekliyoruz

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı yucar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçen yıl benimde olmuştu arkadaşlar ve 1 hafta sonra ismim açıklanıp vizeyi almıştım. adım yalçın uçar. sizde bekleyin inşallah çıkacaktır. bu arada arkadaşın 21 eylülde çıkma sebebi çok olan bir isimdir ve her eyalete ayrı ayrı bakılıyor namecheck için. kimse moralini bozmasın burada 1 hafta da açıklanıp giden biri var
    benim de bu sene 3 haftada açıklandı sanırım daha önce o kadar beklettiler diye bu sene böyle oldu

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

benim de bu sene 3 haftada açıklandı sanırım daha önce o kadar beklettiler diye bu sene böyle oldu
    Bence de özür anlamındadır o
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya benm numaramda 20718 benden onceki sonraki falan çıktı ama ben hala bekliyorum bi arkadas nisanda sorusturmaya girip eylulde vize aldıgını soyledi o tip bekletmeler cok cok az..genelde gidene kadar çıkıyormus ama sorun burada işte sonucta tam emin olamadıgımız için çok sıkıntı oluyor bir de biz çok şanssızız cunku bu sene hemen hemen herkese direkt bastılar vizeyi mesela benm gttgm gun ben mulakata girene kadar 200 den fazla kişi girdi cıktı ama tek sorusturmaya kalan bendim ..ruslar vardı bikaç tane onlara bile verdiler direkt vize herneyse inşallah hepimize en yakın zamanda çıkar arkadaslar.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

Arkadaşlar siz yine iyisiniz ben daha vizeye bile girmedim ve 18 mayısta giricem. (oda belgeler gelirse) Soyadım kaya ve soruşturmaya %80 kalıcam. girdikten 3 hafta içinde açıklanmazsa gidemicem...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

valla o zaman daha beklicez...ya seninkide benimkide yatişir buyuk ihtimal ama bole beklemek cok sıkıcı birşey.insanın morali bozuk oluyor ayrıca konsolosluk sadece çarşamba gunleri listeyi update ediyo ve sadece 1-2 numara yayınlanıyor o da çok sıkıcı bir durum[/QUOTE]

dostum update için belirli bir gün yok konsoloslugun eline isim sorusturması biten numaralar geldikce update ediliyor yani pazarteside olabilir bugun carsambada cuma da bu o anki gelen bilgiye baglı hergun 19:00 civarında siteyi kontrol etmenizde fayda var

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya bu iş acayip derecede sinir bozucu.istanbul daki konsolosluk sayfasında bugun liste update edilmis ancak yeni eklenen hiçbir numara yok..hem genelde haftada bir kere yayınlıyolar hem de 1-2 numara sadece yayınlıyorlar ya da hiç yayınlamıyorlar.sanırm dalga geciorlar ben keşke bu işe kalkısmasaydım..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar yeni liste açıklanmış !!1

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

arkadaşlar vize sayfası güncellenmiş vizesi çıkan var mı

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ya sitede numaralar update edildi yazıyo ama yeni numara yok ki açıklanan.numarası acıklanan var mı arkadaslar?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)