öncelikle çok uzun bir aradan sonra merhaba
uzun ara derken ben bu yaz değil geçtiğimiz yaz katıldım wat'a , herşeyiyle güzeldi
gelgelelim döndükten sonra vergi iadesine başvurdum şirket ismi vermiyeyim ama herkesin önerdiği meşhur internet sitesi işte..

bana 3 ay içinde alırız dediler sözleşme vs imzaladım yolladım aradan 5 ay geçti bir mail aldım başka bir internet sitesinden ve aynen şöyle yazıyordu '' adınıza vergi iadeniz tarafımızdan alınmış olup banka hesabınızı girdiğinizden 2 hafta sonra hesabınıza yatacaktır.''

şaşırdım çünkü başvuru yapmamıştım o siteye sadece üyeliğim vardı diye biliyordum demkki yollamışım son paycheck i falan.

neyse efendim bana 200$ ödendi ! 430 $ lık vergimden komişsyon kesildikten sonra ancak wisconsin eyaletnin vergi iadesi yapmadığını söylüyordu zaten her iki şirkette..

esasen sorun burda başladı ben geri aldıktan 1 ay kadar sonra bir telefon mail yağmuru ilk şirketten
ilk olarak 80$olan komısyonu ödemem gerektiğini söylediler birde azarlamaya kalktılar..
ikincisi ise abd vergi departmanının adıma 280$ ödemesi gerektiğini ancak iadeyi alan şirketin birkaç farkla daha hızlı bir şekilde 400$ iade aldığını ancak bunun yasal olmadığını bir yanlışlıktan dolayı olduğunu söylediler birde belge yolladılar bunu ispat ettiğini söyleyen.

şimdi ben karar veremiyorum bir şekilde dolandırıldım ama nasıl ?
bu 120$ olayını nasıl çözeceğim ki zaten 200$ aldım bunuda geri istiyorlar..

bu olayı kime şikayet edebilirim ?
çözülmesini istiyorum çünkü seneye tekrar gitmeyi düşünebilirim sonra havalimanında yakamdan tutmasın polis amcalar