Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bagaj limitleri

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart bagaj limitleri

arkadaslar newyork jfk den da d a havayolları ile ayrılcam bagaj limitleri konusunda kafamı epey bi karıstırdılar sagolsunlar d a ya mail atıyorum herseyi acıklıyor sonra bu bilgiler kesin degildir diyor bilet firmasını arıyorum bagaj limitlerini 2 kat ustunu soyluyor danısmanlık firmasına soruyorum 23 kilo diyor neyse su anki agırlık durumum 1 gitar(hardcase ile 7.2 kg) 20 kilo ve 10kiloluk 2 bavulum var diyorumki gitarımı yanıma alabilirmiyim kabine yada alamazsam ne kadar ceza oderimki simdiden cevaplariniz icin tesekkürler
    Amerika sefaretine değil dikkat amerika sefaletine

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

del tanin internet sitesine baksan bi. ben baktim da ingilizcem kit biraz ama anladigim economic class yolculari bir adet bavul 23 kg yanina da 18 kg lik canta en fazla. ek bavula da 50 dolar diyor. 1temmuzdan sonra del ta bagaj limitlerini dusurdu ama onu biliyorum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

d a nin sitesine bak en dogrusu orada yazan. Benim bildigim da 2. Bavula para aliyor. Yanlis biliyor olabilirim. fazla buyuk olmadigi surece yanina alacagin seyin kilosunun onemi yok. gitar nasil birsey yukardaki dolaplara sigar mi? Fazla buyuk degilse sorun olmaz.

En kotu kirilirr falan diye bagaja koyamiyorum hassas falan birsey dersin adamlar yanina almaya izin verir

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

aradım müşteri hizmetlerini aynı şeyi söylediler eger biletini 13 nisandan önce aldıysan eski tarifeye göre 23+23 iki bagaj, 8 kilo el bagajı sonra aldıysan şimdiki tarifeden uçarsın dedi . gitar elektro üst kısımdaki bölmelere sığar diye düşünüyorum uçak büyük çünkü işte korkuyom kıllık mıllk yaparlar sonra güzelim gitarı kargoya vermek istemiyorum bakalım artık bastıracaz sonuna kadar sağolun
    Amerika sefaretine değil dikkat amerika sefaletine

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    13

konuyu hortlatıyorum 2011-2012 değişmişmidir?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Bence de hortaladığı iyi oldu. Şimdi benim bildiğim 23 kg bagaj alabiliyosun. 18 kg carry on taşıyabiliyosun. Ek bagaja 50 $ alıyorlar. Ben yanıma carry on olarak 10 kg'a yakın bi şey alcam, el çantası ve laptop çantası. Sizce sorun olur mu ? Ya da ne önerirsiniz?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Ya ben siteye baktım da bir açıklama ancak bu kadar kapalı yapılabilir. Sitede şu yazıyor carry on ile ilgili :

Approved Personal Carry-on Items
    1 purse, briefcase, camera bag, or diaper bag;
    or 1 laptop computer (computers cannot be checked and must be carried on);
    or 1 item of a similar or smaller size to those listed above.

Şimdi benim 1 tane carry on valizim var zaten. Bunu bir bag olarak alcaklar muhtemelen. Ama benim kol çantam ve laptop cantam var daha. Sanırım bu şekilde kabul etmezler :S Yukarda sürekli or or yazmışlar; bunlar mesela 1 laptop,1 purse ve carry on luggage seklinde olabilir mi?Yeni dönenler falan ya da bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? kafam çok karıştı ya:S
    Konu il gelato tarafından (07-10-2011 Saat 01:38 AM ) değiştirilmiştir.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

birisi bi baksın şu konuya rica ediyorum lütfen ona gore valizimi düzeltmem gerekecek tekrardan .

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı il gelato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya ben siteye baktım da bir açıklama ancak bu kadar kapalı yapılabilir. Sitede şu yazıyor carry on ile ilgili :

Approved Personal Carry-on Items
    1 purse, briefcase, camera bag, or diaper bag;
    or 1 laptop computer (computers cannot be checked and must be carried on);
    or 1 item of a similar or smaller size to those listed above.

Şimdi benim 1 tane carry on valizim var zaten. Bunu bir bag olarak alcaklar muhtemelen. Ama benim kol çantam ve laptop cantam var daha. Sanırım bu şekilde kabul etmezler :S Yukarda sürekli or or yazmışlar; bunlar mesela 1 laptop,1 purse ve carry on luggage seklinde olabilir mi?Yeni dönenler falan ya da bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi? kafam çok karıştı ya:S
    el bagajaını kolay kolay kimse kontrol etmez ama diğer valizlerini teslim ederken el bagajlarını gösterme onları bi yere koy bişey olmaz ben uçaga kocaman valiz sokan kaç tane adam ördüm dönerken
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bnm siteden anladıgım kadarıyla bir bagaj hakkınız var 23 kilo (50 lb)yi aşmayacak şekilde. bir el cantası bir de kişisel esya )laptop gibi bi şey) tasıyabiliyosunuz. sitede yazılan bu. bnm de 1 bavul, bir sırt cantası, el cantası ve laptop var. uçuşum yarın trye dönünce güncelleme yapabilirim

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Helpful Information | Travelocity

Burda güzel bir link var. Sanırım yararlı olucaktır.
    Bir rüzgardır gidiyoruz ama dur bakalım nolcak..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

deltada bir bagaj hakkınız var diğeri için 55 dolar istiyorlar.. el bagajı içinse bir sınır yok gibi bişey çünkü check-in sırasında bakmıyorlar =) ancak uçağa grerken boyutu çok büyükse görevliler bagaja alıyor.. yani bir el çantası bir sırt birde laptobunuz varsa laptop çantası yapıp gidin derim.. 53-54 lb nin üstündede ek ücret isteniyor bavulunuz için ona dikkat edin biraz tolerans var ondada..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Delta ie dün yurda giriş yaptım.Bagaj konusun tek bagaj ücretsiz ve biraz ağır olmasında bir problem çıkmaz hatta ağır olmasında problem çıkmaz adamlar koskoca valizleri verdiler bişi demediler.yanına alacagın şeyler ise herkes bildiğin valiz sokuyolar uçağa.ben sırt çantasını tek aldım 2 bilgisayar vardı pişman oldum çünkü baya fazladan eşyamı çöpe atmıştım.yanına 3 tane sırt çantası 1 laptop çantası bir tane küçük valizi alan gördüm.bu yazıyı şimdi veya daha sonra arama motoru yaparak ilerideki yıllarda okuyacak olan arkadaşların bilgisine....(bu arada gümrüğe takılırım her üründen 2 taneden fazla alınmıyo felan bunlara kanmayın rahat rahat geçebiliyorsunuz kimsede kontrol etmiyor)...
    secret nerde burda

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)