Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 24 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3 Mart Vize Görüşmesi

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart 3 Mart Vize Görüşmesi

Merhaba arkadaşlar;

Az önce vize görüşmesinden geldim.Bütün ayrıntılarıyla yaşadıklarımı yazıyorum..

Vize görüşme tarihi ve yeri: 03 Mart 2009 Saat:13.45 pm Ankara Büyükelçiliği

Saat 13:15 gibi ABD konsolosluğu Atatürk Bulvarı üzerinden sola dönünce arkada 4.kapı girişinde beklemeye başladım.Oraya varınca görüyorsunuz genelde girişte bir kalabalık oluyor.Kalabalığın içinde beklemeye başladım.13.45 randevusu için kapıdaki polis pasaportları istedi.Herkes verdi pasaportları.Sonra sıra sıra pasaportlardan okuyarak içeri aldılar.İçerde de dışarda bekledik biraz havada soğuktu.Küçük bir bina var hemen girişte orda kapıyı açıyorlar girince telefon falan var mı diye soruyorlar.İşte x-ray falan var orda.Sonra o binadan çıkıp tekrar açık havaya çıkıyorsun orda belgelerin kontrol edildiği bir yer var.Camekanda bir kadın mikrofonla hangi belgeler olduğunu soruyor (türkçe) bölümünü ve sınıfını soruyor.Ds 2019 var mı diye soruyor.Burda bizim ds156,157,158 belgeri ile ilgili bir problem çıktı.Orada kalacağın bir yerin mutlaka adresi yazılmak zorundaymış ve hiç bir soru boş bırakılmaması gerekiyormuş.Gerekli yerlere N/A yazılarak boşluklar doldurulmalı.Boşlukları doldurduk hemen orda.Neyse belgeler kontrol ediliyor orda ve alınıyor hepsi.Sonra sıra fişi ve parmak izi nasıl verilir hakkında bir kağıt veriyor kadın ve ordan ayrılıp (bu camekan dışarda bir yer yani soğukta kalınıyor yine) bu kez sonunda vize görüşmesi yapılan yere giriliyor(burası sıcak kapalı bir yer ).Burda bir sürü oturulacak yer var.Duvarda abd ye ait fotoğraflar falan var.UPS ile ilgili bir masa var ve bir kaç görevli oturuyor.Vize görüşmesi yapan 1 ve 2 nolu gişeler.Sistem aynı bankaya benziyor.5 ve 6 nolu gişelerde parmak izi alınıyor.Numaralar karışık yanıyor.İlk önce 5 ya da 6 nolu vezneye çağırıyorlar ordan parmak izleri alınıyor.Sonra tekrar oturup 1 ve 2 nolu yerleri bekliyorsun.Sıran yine gelince onaylamak için tekrar sol elin baş parmağını okuyucuya koymanı istiyor senden ingilizce olarak söylüyor.Sonra hemen görüşmeye başlıyor.

Bu arada vize görüşmesine girenlerin sesleri duyuluyor. 1 nolu gişe de çekik gözlü esmer zayıf güzel bir hatun var.Biraz uzak doğulu tipi var ama iyi ingilizce konuşuo . 2 nolu gişe de ise tombul ve sevimli bir abi var.Ben otururken 1 nolu gişeye yakındım baya kadın ne sorduysa duydum.Örneğin kızın biri istatistik okuyorum dedi.Hatun sordu ki neden istatistik seçtin?.Böyle tuhaf sorulara hazırlıklı olun.Ayrıca biraz suratsız bir kadın bence o.

Neyse gelelim benim görüşmeme.Benim şansıma 2 nolu gişe geldi.

Kalktım gittim. G=Görevli B=Ben
    G=Can you put your left hand finger bla bla.. gibi bir şeyle başladı.Sol elimin baş parmağını koydum okuyucuya.
    G=Ok.Thank you.
    B=Hi
    G=Hello
    G=Which university is yours?
    B=Gazi university.
    G=What do you study?
    B=I'm studying teacher training in die making.(benim bölümün ingilizcesi)
    G=Die making? (gülerekten)
    B=Yes.Like mold making.
    G=What kind of mold?
    B=Using in otomotives,otomobiles.
    G=Are you from Bursa?(Gülümsemeye başladı yine ve arkaya baktı.Arkada bir abla da gülüyordu.Büyük ihtimal o da bursalıydı.)
    Burda değişik bir soru geldi bana.Soruyu biraz zor anladım.
    Bursa nasıl bir yer?Biraz anlatabilir misin gibi bir şey sordu.
    B=It's green city.Has national parks, lots of tree gibi bir şeyler söyledim heyecanla.
    G=Bursanın neyi meşhur gibi bir şey sordu.
    B=Peach.
    G=Peach?
    B=Yes a fruit.
    B=And towel.(hep birlikte gülmeye başladık.)
    G=Whats your gpa?
    B=It's two point thirty three.
    (Bilgisayarda bir şeyler yazdı ben hala gülüyordum..Arkadaki kadında çok sevimliydi.)
    En son olarak ds-2019 gelince upsle yollayacaksın vizeni basacağız falan dedi baya uzun konuştu.Bende gülümseyip teşekkür ettim.Elime de beyaz bir kağıt tutuşturdu ve pasaportumu verdi.

Sonunda bu streste bitmiş oldu.
    Konu Arkun tarafından (03-03-2009 Saat 10:42 PM ) değiştirilmiştir.
    2009 yılı WAT programına ilk kez katılıyorum.

Çalışacağım İş:

Gaylord National Resort & Convention Center

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.gaylordnational.com /
    www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Hayırlı olsun vizen çok güzel geçmiş görüşmen

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

tebrikler hayırlı olsun.. her zamanki gibi darısı başımıza

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Suratsız deme bana vize veren çekik gözlü ablama

Hayırlı olsun vizen bu arada

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

oncelikle vizen hayirli olsun.Parmak iziyle ilgili bisey sorucaktim gecen yil ben de ankarada girdim ancak parmak izini verdigim yerde gorusme oldu.yani sorulari soran bayan once parmak izimi almisti..Simdi once parmak izini veriyoruz sonra oturup bekliyoruz tekrar baska bir giseye gidiyoruz anladigim kadariyla..Peki tek bir numarami veriyorlar yoksa parmak izi gisesi ve gorusme gisesi icin ayri ayri mi veriyorlar ??

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı mr_usa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    oncelikle vizen hayirli olsun.Parmak iziyle ilgili bisey sorucaktim gecen yil ben de ankarada girdim ancak parmak izini verdigim yerde gorusme oldu.yani sorulari soran bayan once parmak izimi almisti..Simdi once parmak izini veriyoruz sonra oturup bekliyoruz tekrar baska bir giseye gidiyoruz anladigim kadariyla..Peki tek bir numarami veriyorlar yoksa parmak izi gisesi ve gorusme gisesi icin ayri ayri mi veriyorlar ??
    Tek bir numara ile 3 kere sira geliyor . Ilki pamak basma , ikincisi belge telim ucuncusu ise de gorusme .
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

hadi hayırlısı olsun arkadasım
    darısı hepimizin basına

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek bir numara ile 3 kere sira geliyor . Ilki pamak basma , ikincisi belge telim ucuncusu ise de gorusme .
    Ankara'da 2 kere oluyor..Evrakları girişte alıyorlar ve sıra numarası veriyorlar..Daha sonra da o numarayla bir kere parmak izi vermeye ve bir kere de görüşmeye çağırıyorlar..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Birisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankara'da 2 kere oluyor..Evrakları girişte alıyorlar ve sıra numarası veriyorlar..Daha sonra da o numarayla bir kere parmak izi vermeye ve bir kere de görüşmeye çağırıyorlar..
    Aynen öyle. Ancak ekstra olarak görüşme yapılan yerde görüşme başlamadan önce ingilizce olarak sana sol elin baş parmağını tekrar okutmanı istiyor görevli.Herhalde sen olduğunu onaylamak için. Başkası gelmesin diye, malum o sırada arkadaşını yollayıp senin yerine vize almasını yapabilme ihtimalin olabilir.Orda küçük bir okuyucu var görüşme başlamadan sol elin baş parmağını tekrar okutuyorsun.

Ve denildiği gibi 2 kez numarayla çağırılıyorsun.Konferans alanına geçmeden önce belgelerini alıyorlar.

Çalışacağım İş:

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Birisi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suratsız deme bana vize veren çekik gözlü ablama

Hayırlı olsun vizen bu arada
    teşekkürler herkese hepimizin vizesi hayırlı olsun. Başımdan büyük bir yük kalktı ohh mis.

Çalışacağım İş:

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı mr_usa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim vize için. Parmak izlerini verdiğin yerde (10 parmak) görüşme olmuyor. Bende öyle sandım hi falan dedim. Kadın türkçe konuştu kaldım öyle..Parmakları okuttum sonra tekrar çağırcaz dedi.Gittim oturdum 2,3 dk sonra tekrar sıram geldi.Tabi başka gişede.Tek bir numara veriliyor 2 kez çağırılıyorsun.

Çalışacağım İş:

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tesekkurler verdigin bilgiler icin..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar benim vize görüşmemde bugündü.bende biraz bahsediyim.izmitten istinyeye gideceğim için gece 4:30da kalkıp,5:00da yola çıktık ve 6:40da ordaydık.7:20de sıraya girdik.15-20 dk beklemeden sonra pasaport kontrolleriyle içeri girdik.üstünüzün aranması,telefon teslimatı falan derken sıra numarası aldık ve saat 8:00di.ben bu arada masalar olucak ve bizde önlerindeki sandalyelere oturup konuşucaz diye bekliyordum.ama banka gibiydi içiilk numaram çağrılınca belgelerimi verdim.sonra mülakata gitceğimi zannettiğim için diğer tarafta bekliyordum.ta ki çekik gözlü bayanın adımı söylemesiyle diğer tarafa yöneldim.arkadaşlar kulaklarınızı dört açın ne dediği çok anlaşılmıyor.sonra orda parmak izimi aldıktan sonra tekrar mülakatı beklmeye koyuldum.zenci,tombul bir bayan ve sarışın zayıf bir bey vardı.(şu an farkediyorum ne kadar zıtlarmış)zenci olan biraz katı birine benziyordu diğeri ise oldukça güler yüzlüydü.adamın aksanı daha kuvvetliydi ama zencide çok katı gözüküyordu.anlıyacağınız kim gelse farketmez diye düşünüyordum.ve sonra sarışın adama denk geldim.ben:b görevli:g
    g:günaydın(ben büyük bir stresle ingilizce konuşcağımı zannederek gittiğim için oldukça şaşırtıcı geldi)
    b:günaydın
    g:how are you?
    b:fine.you?
    g:fine.where will you work in usa?
    b:I will work in fast food reataurant.
    g:is it mac donalds?
    b:no.I dont know name.but not mac donalds.
    gkey.where?
    b:new york.
    g:what are you studying at university?
    b:radio,cinema and television.
    g:do you want to be a director?great job.
    b:yes,I want to be a director.
    g:what is your favourite director?
    baklıma ilk gelendi.)emir custurica.
    gtanımadığını belli etti)
    b:he is from bosnia-hersagovina.
    g:which films has he got?
    b:I dont know his film's name in english.
    (bu arda hem gülümsüyor)
    g:what is favourite american director.anybody cant be.
    byine aklıma ilk gelen)guy ritchie.
    g:where do you studying?
    b:I am studying at kocaeli university.
    g:what are your parents job?
    b:my father is retired ana my mother is house-wife.
    g:are you studying prep class?
    b:yes.
    g:hazırlık haa.
    bu knuşmalardan sonra belgelerim tam olduğu için bir tek ups kartını aldım ve oraya adresimi bıraktım.sonra kafama takıldı.herkes elinde yeşil kağıtla çıkıoyr bende bir şey yok.ordaki görevliye sordum belgeleri eksik olanlara veriliyormuş.ve biten görüşmemle birlikte üstümden büyük bir yük kalktı.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bu arada her şeyi tam olarak ingilizcesinden hatırlayamadım bazılarını ben kendim yazdım ama aynı anlama geliyordu.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı tunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim vize görüşmemde bugündü.bende biraz bahsediyim.izmitten istinyeye gideceğim için gece 4:30da kalkıp,5:00da yola çıktık ve 6:40da ordaydık.7:20de sıraya girdik.15-20 dk beklemeden sonra pasaport kontrolleriyle içeri girdik.üstünüzün aranması,telefon teslimatı falan derken sıra numarası aldık ve saat 8:00di.ben bu arada masalar olucak ve bizde önlerindeki sandalyelere oturup konuşucaz diye bekliyordum.ama banka gibiydi içiilk numaram çağrılınca belgelerimi verdim.sonra mülakata gitceğimi zannettiğim için diğer tarafta bekliyordum.ta ki çekik gözlü bayanın adımı söylemesiyle diğer tarafa yöneldim.arkadaşlar kulaklarınızı dört açın ne dediği çok anlaşılmıyor.sonra orda parmak izimi aldıktan sonra tekrar mülakatı beklmeye koyuldum.zenci,tombul bir bayan ve sarışın zayıf bir bey vardı.(şu an farkediyorum ne kadar zıtlarmış)zenci olan biraz katı birine benziyordu diğeri ise oldukça güler yüzlüydü.adamın aksanı daha kuvvetliydi ama zencide çok katı gözüküyordu.anlıyacağınız kim gelse farketmez diye düşünüyordum.ve sonra sarışın adama denk geldim.ben:b görevli:g
    g:günaydın(ben büyük bir stresle ingilizce konuşcağımı zannederek gittiğim için oldukça şaşırtıcı geldi)
    gkey.where?
    (bu arda hem gülümsüyor)
    bu knuşmalardan sonra belgelerim tam olduğu için bir tek ups kartını aldım ve oraya adresimi bıraktım.sonra kafama takıldı.herkes elinde yeşil kağıtla çıkıoyr bende bir şey yok.ordaki görevliye sordum belgeleri eksik olanlara veriliyormuş.ve biten görüşmemle birlikte üstümden büyük bir yük kalktı.
    hadi hayırlıs olsun kardeşim darısı tüm görüşmeye gitmeyen arkadaşlara

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Tebrikler. Belgerin tam olması büyük avantaj tabi, büyük ihtimal alırsın.

Çalışacağım İş:

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

gkey.where?
    (bu arda hem gülümsüyor)
    hehe ben de o adamla görüşmüştüm
    cok güler yüzlü bir insan
    vizeyi zorla vermeye calişio:P

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı YETO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hehe ben de o adamla görüşmüştüm
    cok güler yüzlü bir insan
    vizeyi zorla vermeye calişio:P
    evet çok iyiydi.bugün mesaj geldi zaten sanırım yarın gönderilcek konsolosluktan belgelerim.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hayirli olsun arkadasim kaptin vizeyi...
    bakalım o "uzak doğulu tipi" olan bayan bizim vizeyi de verecekmi, ds gelince belli olcak bana hic ipucu vermedi :S...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

evet çok iyiydi.bugün mesaj geldi zaten sanırım yarın gönderilcek konsolosluktan belgelerim.
    seni de tebrik ederim tunc, seninki garanti olmus, belgelerinin tam olması super valla. ama merak ettim ds'ini bole erken getirtmeyi nasıl basardin? yoksa benim sirketmi yavas

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Ben 25 ocakta job fair de seçtim işimi işverenle yüzyüze işaretledik. hala ds-2019 dan ses yok.Herhalde arkadaşlar çok daha önceden işlerini seçmişler.

Çalışacağım İş:

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı Arkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben 25 ocakta job fair de seçtim işimi işverenle yüzyüze işaretledik. hala ds-2019 dan ses yok.Herhalde arkadaşlar çok daha önceden işlerini seçmişler.
    1 aydan fazla olmuş bu kadar uzamaması gerek Şirketini bir zorla istersen

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar ben valla belgelerimi tamamladım şirketim 10 gün içinde getirtti.özellikle her şey tam olarak gitmek istedim.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 aydan fazla olmuş bu kadar uzamaması gerek Şirketini bir zorla istersen
    En geç 2 hafta içinde gelicek dediler bakalım bekliyoruz. Zaten şirket seçiminde hata yaptığımı düşünüyorum. Çok ilgisizler şimdiden ds 156-157-158 formlarını bile kendi başıma doldurdum. Nerdeyse pasaportu bile ups ile kendim göndercem ds 2019 formunu da hallediverseydim olacaktı hani

Çalışacağım İş:

Washington D.C.

Housekeeper, Houseman.

www.nationalharbor.com

Saat Ücreti:

8$ + overtime 12$

Konaklama:

Red Roof Inn - Motel

www.redroofinn.com

12.5 $ günlük.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)