Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: abd de hayat pahallılıgı nasıl....!

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart abd de hayat pahallılıgı nasıl....!

arkadaslar ben su an turkıyede olan 30 unda abd ye gidecek inş. ender arkadaslardan biriyim

ben sadece el bagajı yapıp yolculuk sırasında bıde bu bagaj sorunuyla ugrasmak ıstemıorum zaten yıyecek goturmeyı dusunmuorum sadece hanı sampuan sabun felan nasıl parfum gıbı seyler orada cok pahallıysa eger burdan gotureyım extradan para harcamayalım ama cok pahallı degılse ordan alayım dıorum cunku sampuan felan koyarsam eger el bagajına koyamıoyoruz bılıosunuz o yusden gıden arkadaslar yzarsa sevınırım ...

bu arada gıden arkadaslar ya ben sunu getırmedım burda eksıklıgını cekıorum bulamıorum felan dedıgı seyler varsa onları da yazsın lutfen hazırlıklı olalım ...

simdiden tesekkurler herkese iyi watlar...
    Konu sincili tarafından (25-06-2008 Saat 07:11 PM ) değiştirilmiştir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben su an turkıyede olan 30 unda abd ye gidecek inş. ender arkadaslardan biriyim

ben sadece el bagajı yapıp yolculuk sırasında bıde bu bagaj sorunuyla ugrasmak ıstemıorum zaten yıyecek goturmeyı dusunmuorum sadece hanı sampuan sabun felan nasıl parfum gıbı seyler orada cok pahallıysa eger burdan gotureyım extradan para harcamayalım ama cok pahallı degılse ordan alayım dıorum cunku sampuan felan koyarsam eger el bagajına koyamıoyoruz bılıosunuz o yusden gıden arkadaslar yzarsa sevınırım ...

bu arada gıden arkadaslar ya ben sunu getırmedım burda eksıklıgını cekıorum bulamıorum felan dedıgı seyler varsa onları da yazsın lutfen hazırlıklı olalım ...

simdiden tesekkurler herkese iyi watlar...
    San diego icin konusursam burada yiyecek pek birsey yok restaurant lar pahali sadece mcdonals da 2 double cheeseburger +1lt xl kolayi 2.69 dolara alabiliyorsun baska bir yerden yemeye kalktin mi yandin. onun disinda ben kete getirmistim burada 5 gundur sabah kahvaltilarini onlarla yapiyorum bi 3 4 gun daha dayanir herhalde ayrica hazir corba almistim ise yariyor arada atistirmak mahiyetinde. Ama oralar nasil bilemiyorum. Burasi her yonden pahali bir mekan.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beholder kalabalık mı san diego?? 28 inde orda olcam bende pedicab iiçin nabız yokliim dedim=)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı trc1905 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beholder kalabalık mı san diego?? 28 inde orda olcam bende pedicab iiçin nabız yokliim dedim=)
    Binlerce pedicabci var diyorum serdar ortac misali isiniz zor fark yaratmak zorundasiniz cok var. Bugun 20 haziranda benle gelen bir arkadas dayanamadi donuyor. Dun sabahtan aksama gezdiler 0 is ve ustelik mac gunuydu( sehrin gobeginde dana gibi bir beyzbol stadyumu mevcut) umarim senin isin bu sekilde olmaz. Bir tavsiye iyi parayla gel derim ve ayrica evini bir sekilde hallet olmazsa google map den surayi bul ```logan avenue - best value inn ``` burada turk cocuklar da var ve en ucuz hostel tabi sirket ev saglamiyorsa saygilar.
    Viva México cabrón

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

yaw bu sene gıdenlerden hıc gusel haber alamadık daha gıtmeden moralımız bozuldu yaw nıye bole oldu kı bu sene her yerde aynı yaw sanırım cok azımız bu yaz sorunsuz bı wat gecırecek nese allah yardım etsın bıze yaw

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sincili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaw bu sene gıdenlerden hıc gusel haber alamadık daha gıtmeden moralımız bozuldu yaw nıye bole oldu kı bu sene her yerde aynı yaw sanırım cok azımız bu yaz sorunsuz bı wat gecırecek nese allah yardım etsın bıze yaw
    Moralini bozma, benim gibi birkac sanssiz adam yaziyor iste aldirma isleri iyi giden digerleri takiliyordur simdi :P Kiskanmak mi ? Tabiki hayir, umarim senin olayin benim kine benzemez en azindan baslangici. Umutsuzluga kapilma sen son arastirmalarini yap gidecegin yerle ilgili evin yoksa hosteller varsa hava alanindan evine nasil gidecegin gibi. Kolay gelsin
    Viva México cabrón

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Beholder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Moralini bozma, benim gibi birkac sanssiz adam yaziyor iste aldirma isleri iyi giden digerleri takiliyordur simdi :P Kiskanmak mi ? Tabiki hayir, umarim senin olayin benim kine benzemez en azindan baslangici. Umutsuzluga kapilma sen son arastirmalarini yap gidecegin yerle ilgili evin yoksa hosteller varsa hava alanindan evine nasil gidecegin gibi. Kolay gelsin
    yaw keske arastırmasaydım louısana ya gıden arkadaslar pekte menun degıl gıdecegım yerde ıscı fazlalıgı var sanırım buda benı dusunduruyo walla gec gıtmenınde dezavantajını yasıorum tabı bakıcaz artık kısmette ne varsa gorcez umarım ıyı olur dedıgın gıbı ...

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben new yorktayım ve hayat pahalı deıl kazık resmen kazık.ne warsa getırın bence kımse bıse aramıo havalanında..bence topkekler kasar corba vb ne varsa getırın..ben pısman oldum hemde cok..hersey pahalı burda..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hayat Türkiye'ye göre pahalı ama kazanç da ona göre daha fazla.

Sonuçta totalde çok birşey kalmıyor elinde ama kazanç da yüksek.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

kazanc ona gore cokta fazla deıl be abı kendı vatandasları ıı kazanıor ama bız dusuk yanı..elınde bıse kalmadıktan sonra yıyıp ıcmeye gelmedıkya buraya bırkac alısverıs yapalım gezelım bunlara hep para lazım bunun ıcınde yemekten kısılmaz calısıoz yanı..bence ne warsa getırın tr den hıc hamallık yapmazsınız emın olun kasar bıskuvıt corba vb ne warsa doldurun

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

yuh be abi okadar abarmayin ya buskiviler cok mu pahali ya girin wal-marta 50 cente buskiviler var hmburger 1 dolar cola desen ucuz hersey ucuz yani piza 20 dolar buyuk boy onunla 4 kisi tika basa doyar yani gecen sene boyleydi ben 1 temmzuda gidicem newyorka herhalde 1 senede bukadar degismedi newyork amerika yapmayin etmeyin ya yiyecek yuk edilir mi hic valize
    onur

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı Beholder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Binlerce pedicabci var diyorum serdar ortac misali isiniz zor fark yaratmak zorundasiniz cok var. Bugun 20 haziranda benle gelen bir arkadas dayanamadi donuyor. Dun sabahtan aksama gezdiler 0 is ve ustelik mac gunuydu( sehrin gobeginde dana gibi bir beyzbol stadyumu mevcut) umarim senin isin bu sekilde olmaz. Bir tavsiye iyi parayla gel derim ve ayrica evini bir sekilde hallet olmazsa google map den surayi bul ```logan avenue - best value inn ``` burada turk cocuklar da var ve en ucuz hostel tabi sirket ev saglamiyorsa saygilar.
    bunlar gidiş öncesi kötü haberler vallahi...ama az önce konustum arkadaşımla 2-3 kişiler ve ortalama 70-100 $ kazanmışlar 10-15 gündür..sanırım disiplinli çalışıp doğru taktikle hareket etmek gerek benim ilk gidişim ama giden arkadaşlardan edindiğim bilgiler ilk haftalar genelde böyle moral bozukluğu ve ride azlığı içinde geçer ama sonraları açılmaya başlar işler diyorlar...gidicez görecez artık..ev olayına gelince ayarlamış arkadaşlar little italy de 1800 $ ve adam 3 ay kalıcaksanız depozitoyu vermem demiş...yani 3 ay kal 4 aylık kira öde...işimiz var anliicaan kardeşim oof of

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

mc te dolar menu dıe bıse yok gıbı bıse artık bu sene..2 3 dolardan baslıo hamburgerler..bılmıorm yanı bence getırın para harcamayın ılk 10 gun daha ıı olur sızın ıcın..cok adam gelmıs bu sene eskısı gıbı deıl ıs ımkanı cok deıl..sız bılırsınız walla..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

TEK KELIME ILE PAHALI

pahali dediysem fiyatlar turkiye sartlarinin ustunde akliniza gelebilecek hersey ha ucuz seylerde var ama o kadarda cok ihtiyac duyulan seyler deil az parayla gelirseniz isler terse sararsa cok zor durumda kalirsiniz gelmeden kalacak yerinizi ve bide alternatifinizi arayin arastirin orda bos vaktiniz varken degerlendirin burda internete girmek icin 30 dk uzaktaki kutupahaneye gidenler var ha sansiniz yaver giderse hic problem yok ama yinede isinizi saglama alin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Tabiki ston yapin bavula siz milleti aldirmayin ben ve biz kotu sartlari baz alarak konusuyoruz benim bayagi isime yariyor koydugum yemekler geri kalan ogunlerim 2 double cheeseburger + 1 lt kola =2.90 $ eger ilk etapta yiyecek birseyler getirmezseniz mcdonalds yemekten kusabilirsiniz sahsen benim 5 gun oldu artik mc e gitmek zulum gibi hergun hergun nereye kadar bakalim. Evet parayla gelin cunku eger isinizi kaybederseniz 10 12 gun kendinizi idare edebilecek paraniz olsun. Misal pedicab ciler issiz gibi birsey burada ustune kira veriyorlar ehliyet aldilar vs bircogunun cebinde 100 200 kaldi ve is yapamiyorlar. Bir B planiniz olsun derim
    Viva México cabrón

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Biraz fazla acımasız yorumlar var, ilk kez gidecek arkadaşlar çok fazla moralini bozmasın herşey pahalı ve kötü değil...

Öncelikle genel olarak forumda sanki oraya çalışmaya değilde 5 yıldızlı otelin kral suitine gidiyormuş havası verilip sonradan beklentilerin gerçekleşmemesi gibi bir durum sözkonusu... yani "amanın çok kötü durumdayım acil yardım!!!!111", "bu mu ulan amerika :ssSSS" , "dün geldim yarın dönecem, allah amerikayı beter etsin" gibi başlıkların içeriğini okuyunca gerçekten biraz moralim bozuluyor.

Birkaç mağdur durumda olan arkadaş dışında açılan konu içeriklerinin tamamı herkesin başına gelebilecek rutin problemler, ki bunları yaşamak da gayet normal, o yüzden bence gitmeden önce beklentilerinizi bir gözden geçirip mantıklı düşünmekte ve sonradan herşeye şaşırmamakta fayda var.... (Konu dışı bir bilgilendirme oldu ama biraz fazla doldum kusura bakmayın )

Gelelim konuya;

Abd'de hayat pahalılığı birkaç konu hariç Türkiye'den farklı sayılmaz, hatta daha iyi bile sayılabilir... (O birkaç konu, kira,meyve - sebze, ekmek, bazı eyaletlerde ulaşım)

Parantez içindeki şeyler haricinde özellikle market alışverişleriniz ya da elektronik alışverişlerinizde Türkiye'de ödediğinizden daha fazlasını ödüyorsanız kullandğınız marketi değiştirmenizi öneririm...

Benim hala Amerika'ya gitmemiş olan arkadaşlara önerim şudur;

-Eğer elinizden az çok yemek yapmak geliyorsa (Mantı, Dolma değil, basit şeyler) ilk gününüzde gidin bir Walmart'a, alın tencere tabak ve tüm mutfak gereçlerini (Pirinç, makarna, salça, tuz, biber, Ton balığı, et, süt, mısır gevreği, dundurulmuş pizza, yağ vs.) toplam olarak bu alışverişiniz maksimum 200$ tutar, ki bu da 2-3 kişiye rahat rahat 1 ay yeter. 2 kişi için hesaplarsak 1 ay boyunca günlük 3 dolara gayet sağlıklı bir şekilde doymuş olursunuz.

-"Zaten çalışıyom gün boyu, bide yemek mi yapacam" diyen arkadaşlar için durum biraz daha farklı...

Onlara herkesin de bildiği, McDonald's ın wat öğrencileri için bulunmaz nimeti Double Cheeseburger'i, Ayrıca süpermarketlerde satılan 0,50$ lık tonbalıklarını, yine süpermarketlerde satılan 1$'lık pizzaları, ama en çok biraz web sitesi gezip karnını doyurabilecek kadar yemek yapmayı öğrenmelerini öneriyorum...

Yani günde 3 öğün dışarda yemek yiyip sonra da Amerika çok pahalı demek biraz saldırganca bir tavır oluyor. Türkiye'de de tavuk döner gibi şeyler haricinde 3-4$'dan aşağı yemek yiyebilen yok sanırım... Bu durumda sorun gittiğimiz yerde değil, biraz bizde oluyor...
    Konu necro tarafından (26-06-2008 Saat 08:38 AM ) değiştirilmiştir.
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz fazla acımasız yorumlar var, ilk kez gidecek arkadaşlar çok fazla moralini bozmasın herşey pahalı ve kötü değil...

Öncelikle genel olarak forumda sanki oraya çalışmaya değilde 5 yıldızlı otelin kral suitine gidiyormuş havası verilip sonradan beklentilerin gerçekleşmemesi gibi bir durum sözkonusu... yani "amanın çok kötü durumdayım acil yardım!!!!111", "bu mu ulan amerika :ssSSS" , "dün geldim yarın dönecem, allah amerikayı beter etsin" gibi başlıkların içeriğini okuyunca gerçekten biraz moralim bozuluyor.

Birkaç mağdur durumda olan arkadaş dışında açılan konu içeriklerinin tamamı herkesin başına gelebilecek rutin problemler, ki bunları yaşamak da gayet normal, o yüzden bence gitmeden önce beklentilerinizi bir gözden geçirip mantıklı düşünmekte ve sonradan herşeye şaşırmamakta fayda var.... (Konu dışı bir bilgilendirme oldu ama biraz fazla doldum kusura bakmayın )

Gelelim konuya;

Abd'de hayat pahalılığı birkaç konu hariç Türkiye'den farklı sayılmaz, hatta daha iyi bile sayılabilir... (O birkaç konu, kira,meyve - sebze, ekmek, bazı eyaletlerde ulaşım)

Parantez içindeki şeyler haricinde özellikle market alışverişleriniz ya da elektronik alışverişlerinizde Türkiye'de ödediğinizden daha fazlasını ödüyorsanız kullandğınız marketi değiştirmenizi öneririm...

-Eğer elinizden az çok yemek yapmak geliyorsa (Mantı, Dolma değil, basit şeyler) ilk gününüzde gidin bir Walmart'a, alın tencere tabak ve tüm mutfak gereçlerini (Pirinç, makarna, salça, tuz, biber, Ton balığı, et, süt, mısır gevreği, dundurulmuş pizza, yağ vs.) toplam olarak bu alışverişiniz maksimum 200$ tutar, ki bu da 2-3 kişiye rahat rahat 1 ay yeter. 2 kişi için hesaplarsak 1 ay boyunca günlük 3 dolara gayet sağlıklı bir şekilde doymuş olursunuz.

-"Zaten çalışıyom gün boyu, bide yemek mi yapacam" diyen arkadaşlar için durum biraz daha farklı...

Onlara herkesin de bildiği, McDonald's ın wat öğrencileri için bulunmaz nimeti Double Cheeseburger'i, Ayrıca süpermarketlerde satılan 0,50$ lık tonbalıklarını, yine süpermarketlerde satılan 1$'lık pizzaları, ama en çok biraz web sitesi gezip karnını doyurabilecek kadar yemek yapmayı öğrenmelerini öneriyorum...

Yani günde 3 öğün dışarda yemek yiyip sonra da Amerika çok pahalı demek biraz saldırganca bir tavır oluyor. Türkiye'de de tavuk döner gibi şeyler haricinde 3-4$'dan aşağı yemek yiyebilen yok sanırım... Bu durumda sorun gittiğimiz yerde değil, biraz bizde oluyor...
    Herşeyi yazmışsın, eklenecek bir şey yok.
    Altına imzamı atıyorum...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

oh be son iki mesaj biraz moral verdi

Üstad
    Tecrübe Puanı
    17

Necro olayı çok iyi özetlemiş.

Yine de eklemek istediğim birkaç konu var,

Amerikada hayat Türkiye'den kesinlikle pahalı değil,
    tabi ki Amerika'nın lüks yerlerinde gezdiğinizde pahalı gelecektir ,
    bu noktada tahmin ediyorum ki bir çoğumuz Türkiyede
    her hafta bebekte kahvaltı yapıp akşamı black'e eğlenmeye gitmiyoruz.
    Bunları yapıyor olsaydık work and travel'a gidiyor olmazdık,
    dil okuluna gidip 3 ay babamızın parasını harcardık.

New York nispeten pahalı bir yer , bunun sebebi de dünyanın merkezi olması.
    Utah , Las Vegas ve California 'daki fiyatlar dikkate alındığında ,
    çoğu yemek-giyim-elektronik'in Türkiyeden daha ucuz olduğunu görürsünüz

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bir de su var..
    tamam bazi seyler pahali ama bir o kadar da kazaniyorsn yani.
    ulkemizde de az kazaniyorsn ona gore ucuz..ancak amerika da saatlik ucretin yuksek ona gore de yuksek fiaytlar oluyor....
    benim tavsiyem ise ulkemizde ucuz olan seyleri goturun oraya.. bulgur mercimek etsu salca TENEkE BEYAZ PEYNİR gibi
    Turkiye de pahali olanlar ise orda ucuz oluyor..
    Her ne yaşıyorsan,seni öldürmediği müddetçe, güçlü kılar.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

isini bildikten sonra trden kat kat ucuz. Toptan alirsan hersey nerdeyse bedavaya geliyor zaten.
    Sometimes memories can kill...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı necro Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Birkaç mağdur durumda olan arkadaş dışında açılan konu içeriklerinin tamamı herkesin başına gelebilecek rutin problemler, ki bunları yaşamak da gayet normal, o yüzden bence gitmeden önce beklentilerinizi bir gözden geçirip mantıklı düşÃ¼nmekte ve sonradan herşeye şaşırmamakta fayda var.... (Konu dışı bir bilgilendirme oldu ama biraz fazla doldum kusura bakmayın )

Gelelim konuya;

yalnız gecen sene arkds amerıkada menemen yapayım demıs gıtmıs domates almaya bı bakmıs domatesın kılosu 9 usd ..BİLDGIM KADARIYLA DOMATES PAHALI
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    16

Sucre sende ne yaptın yaww öldür daha iyi bizi o kadar değil yaa kilosu en fazla 3$ dı Idaho da.
    "ALL GOOD THING TO THOSE WHO WAIT"

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Muhtemelen arkadaşın çok farklı bir domates çeşidi görmüştür

WikiAnswers - How much do tomatoes cost
    Kilosu da 3-3.5 dolar arasına geliyor buradaki cevaba göre
    2009 Work and Travel (Virginia-North Carolina)
    2010 Work and Travel (Lake George, New York)
    2011 Internship (Germany)
    2012 Internship (???Bratislava)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

çanakkale'de domatiz 75 kuruş :P

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks