Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ilk paycheck

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart ilk paycheck

bugün çalıştığım yerder ilk yapcheckimi aldım.henüz daha ssn numaramız olmadığı için ancak kağıt olarak elimizde duruyor

sormak istediğim şey ise kesilen vergi ile ilgili.bildiğim kadarıyla paycheckde bizden kesilen vergi vs. herşey yazar.256 dolarlık paycheckimden 4 dolar vergi kesilmiş.bana az gözüktü.arkadaşların dediğine göre ssn numaramız geldiğinde bankada bizden bir daha vergi kesilecekmiş.bu doğrumu?paycheckte yazan vergi dışında vergi kesmeleri mümkünkmü?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

soruna cewap veremıcem ama .. hocam haftalık oldugunu dusunursek bunun .. aylık 1000$ yetıcekmı sana ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ohoo ilk paycheckin hayırlı olsun dostum bende 22 sinde alıcam ilk paycheckimi çok duygusal olcak benim için

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı dj_eight Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    soruna cewap veremıcem ama .. hocam haftalık oldugunu dusunursek bunun .. aylık 1000$ yetıcekmı sana ?
    bi anket var
    orada ortalama 7.80$falan çıkıyor biz yuvarlak hesap 8diyelim ve ortalama 36saat diyelim hesaplarsak haftada 288yapıyor
    arkadaşınkiyle pek de farkı yok
    ortalamaya yaklaşık birine bunu soruyorsun peki sen kaç dolar alıyosun ve kaç saat? meraktan soruyorum
    anket de bu sitede istersen bakabilirsin
    http://www.turkishwat.net/poll.php?d...ults&pollid=39

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı realbrutal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün çalıştığım yerder ilk yapcheckimi aldım.henüz daha ssn numaramız olmadığı için ancak kağıt olarak elimizde duruyor

sormak istediğim şey ise kesilen vergi ile ilgili.bildiğim kadarıyla paycheckde bizden kesilen vergi vs. herşey yazar.256 dolarlık paycheckimden 4 dolar vergi kesilmiş.bana az gözüktü.arkadaşların dediğine göre ssn numaramız geldiğinde bankada bizden bir daha vergi kesilecekmiş.bu doğrumu?paycheckte yazan vergi dışında vergi kesmeleri mümkünkmü?
    Realbrutal paycheck dedigin zten kagittir ne bekliyordun anlamadim.Paycheck ind net pay
    yazar o senin net parandir.Evet kesintiler vardir eyalet vergisi kira varsa onlar dusulur en son net pay kalir.Dostum ssn yi aldiktan sonra bankaya gidersin orda ucretsiz hesap acarsin hic bir kesinti olmadan paycheckini verirsin aynen hesabina gecer kesinti olmadan merak etme.Paychecklerini biriktirdikten sonra bankaya gidersin
    Safinaz...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

paycheckler günü günemi verilio 2 gündür calısıorum bişi almadım. bostan yere çalısıorum galba

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı hellguard Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bi anket var
    orada ortalama 7.80$falan çıkıyor biz yuvarlak hesap 8diyelim ve ortalama 36saat diyelim hesaplarsak haftada 288yapıyor
    arkadaşınkiyle pek de farkı yok
    ortalamaya yaklaşık birine bunu soruyorsun peki sen kaç dolar alıyosun ve kaç saat? meraktan soruyorum
    anket de bu sitede istersen bakabilirsin
    http://www.turkishwat.net/poll.php?d...ults&pollid=39

8.5$ dan 35 saat üstüne kurulu bi anlaşmam var ..
    : )
    umarım yeter..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

paycheckler sözlşemnizde yazdığı zamanlarda verilir arkadaslar , haftalık yada günlük yada aylık olabilir...

size verilen o kağıt parcasını bankaya götürüp bozdurmanız halinde size üzerinde yazan parayı verirler..

her eyaletin vergi oranı farklı olduğı için, kesilen vergilerde farklı olacaktır..

bende haftalık 34-42 saat arasında calısıyrm...ev kirasını dustuğum zaman 2 haftalık elime 400-500 dolar geçiyor....bu para yetmiyor tabiki...2. iş arıyorum bu sebeple..

size tavsiyem otellerde housekeeper işini yapabilirisniz otellere basvurun...cunku genelde mevsillik çalışanları oteller alıyor...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

öncelikle dj_eightin sorusuna cevap vereyim.saati 8 dolara çalışıyorum.haftalık 40 saat garanti.üstü çok nadir oluyor.yeme içme kalma 60 dolar.şehrede uzak olunca yetiyo

bu arada ilk paycheckin biraz düşük olmasının sebebi ilk hafta 4 gün çalışabildik dolayısıyla 32 saat üzerinden paycheck verdiler.

çalışmaya başladığımdan beri şu vergi olayı kafamı kurcalıyordu.ne kadar gitcek ne kadarı elimizde kalcak vs. vs.

ama bir daha vergi kesilmez diyonsunuz o açıdan için rahatladı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

yeme içme kalma 60 dolar süpermiş.. benim sadece konaklama haftalık 125 dolar
    "Happiness Only Real When Shared"
    Electricity Paralyses..!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı sakurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeme içme kalma 60 dolar süpermiş.. benim sadece konaklama haftalık 125 dolar
    senin kalma ücretide çokmuş yaw dağın tepesi olunca daha fazla ücret koyamıyorlar sağolsunlar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)