Work and Travel
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ds belgesi ile ilgili soru???

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Standart ds belgesi ile ilgili soru???

arkadaşlar biz bi şirketin job online programına katılmıştk yani işi intrnetten seçicektik daha cok secenek var diye sponsorda cci idi. ancak bize(ben ve 2 arkadaşım) hiç offer gelmedi. burdaki şirketimizde bizi başka programa geçirdi bunun sponsoruda spirit. biz şirkete baştan beri california,florida, n.carolina,s. carolina falan olsun diyoz deniz kıyınsnda güzel gezilcek yerler diye. bize ilk defa dün bi iş teklifi geldi colorado nun kuzey tarafında biyer. bizim istemedigimiz biyer orasıda. colorado çöl falan diyolar güzel biyer degilmş. bu arada biz konsolosluga gittigimizde bizim ds belgesinde sponsor olarak spirit yazıo. biz şimdi şirketimize diyoruzki bize baştan beri istedigimiz yere gidecegimiz soylendi iş bulamadınız biz bari kendimiz iş bulalım başka şirketten falan yada usa daki arkadaşlardan birisi bulursa diye. bizi self programa geçirin onun parası neyse alın farkını verin işi biz bulalım. ancak kabul etmiolar bizim ds belgesinde sponsor spirit yazıomus full programmıs bilmm neymiş diyolar. bu gerçekten boylemi ds de sprit yazıosa işi kendim bulup calısamazmıym. bu arada vizede gelmedi 2 haftadır bekliorz. valla acayip sinirlerim bozuldu. finaller bitti boş boş bekliorz. lanet olsun boyle işe ya. sizin fikirleriniz nedir arkadaşlar...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

Eger sırket ısterse sana yenı ds getırtır ve senı self olarak gonderır ama sırket hersene buraya ogrencı gonderıyorsa onlarla aralarının bozulmaması ıcın senı oraya gondermeye calısıyorlar

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

dostum şunu belirtebilirim sadece ben geçen senede coloradoya gittim bu senede gidiyorum.Bence dünyanın en güzel yerlerinden biri birçok ülkeyi ve şehri gezdim ve ona istinaden çok sevdiğim bir eyalet abd de.Ha her eyaletin köhne uzak yerleri var tabiki nereye gidersen git öyle yerler karşına çıkabilir senin çalışacağın yer neresi bilemiyorum ama hem önyargı yapmışsın colorado kötüdür vs diye hemde ilerde gidecek veya gitmek isteyen arkadaşları yanlış yönlendirmiş olmayalım.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bizim gitmek istedigimiz yerlere gore planlarımız vardı şimdi boyle olunca hersey mahvoldu o yuzden colorado istemedik. ancak benm ogrenmek istedigimz bu ds meselesinde bizimi kandırıyolar anlamadım. ds belgemde spirit yazsın işi ben buluyim ne farkeder, ds calısma belgesi degilmi?? mesela oraya gidip ikinci işte calısan arkadaşların olayı nasıl oluo, ds belgesinde ikinci işle ilgili bişey yok ama calısıolar demmki ds belgesinde yazan sponsrn buldugu işte calısmk zorunda degilsin. yanlısmı düşünüom

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

benim arkadasım ciee de 2 sene staj yaptı ve o ordakı hersyı bılıyor senın self olman yada ısı sırketın bulması kesınlıkle fark etmıyor
    dolayısıyla aynı ds belgesıyle self olarak ta gıdebılırsın sırketın senı kandırıyor ole bısey yok

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Colorado guzel yer ya daglık yesıllık bır yer.ne colu...
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yani aslında olay şöyle siz spirit le çalışıyorsunuz dolayısıyla burdaki acentanızda öyle.bi başka taraftan spiritle çalışan ordaki işverenlerinde bu döngüde bir yeri war.spirit in anlaşmalı olduğu yerlerde asıl çalışacağınız iş olmalı bir anlamda başka sponsorla çalışan bir işverenin işyerinde çalışırsanız spiritin bu işte bir kazancı veya favor u kalmıyor.Herhangi bir olası anlaşmazlık durumunda mesela işveren sizi sponsora şikayet eder veya sen herhangi bir durumda sponsoruna işverenini şikayet edersin sorununuzu bu döngü içinde çözersiniz ama diğer durumlarda böyle bir döngü olmaz.Yani bu tip sakıncaları war durumun ama hani imkansız birşeyden bahsetmiosn olabilir ama olmaması makul olanıdır

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

yani ds belgemde sponsor olarak spirit yazması o sponsorun buldugu işe gitmem anlamına gelmio dimi? benm tahminimde bu bizim ds self programn ds ye gore pahalı galiba biz selfe gecersek zarar edickler diye kandırıolar bizi. peki vizeye o ds ile gittim acaba sorun olurmu usa ya girişte form fln dolduruluo galiba, işi kendm buldm sponsr spirit fln. sakatlık cıkarmıki acaba

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

iste colorado colunden bir foto
    EY NECEFTEKI ALTIN KUBBENIN SAHİBİ.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

para kaybına uğrayacakları için size bunu söyledikleri doğru ama şunuda belirteyim ds belgenizde sponsorunuz spiritse spiritle çalışan bir iş bulmanız bu işi kökünden çözer.Hiçbirşey diyemezler.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

dostum keşke spirit bize istedigimiz yerlerde iş bulsada hemen gitsek ama bulamıo işte. o yuzden biz baska sirkete soralım diorz. baska sirkete gidip bizim ds belgemz var, vizemiz var ama işimiz yok sizde iş varmı. normalde self promramda işi kendn bulursun oteki şeyleri onlar yapar ama bizim bu durumda ters oluo herseyi biz yaptık işi onlar bulcak olmazmı oyle. ya çok karıştı bizim durup acayp stres oldum. ne hayallerimiz vardı

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

aynı sponsurun ısı olmak zorunda degıl butun gıdenler sadece sponsorun ıslerıne gıtmıyor kı sonucta self olarakta gıdenler var dolayısıyla baska ıs te bulsan olur ama ds te yok self mıs yok full mus ole bısey yok ds ds tir

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

sağol kardeşim bilgilendirdiğin için. başka şirketlerle konusup iş olup olmadıgı konusunda biraz bilgi alalım biz. peki bu self gidenlerin ds belgesi nası oluo. sponsor olmuyomu onlarda

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

hayır anlastıgınız sırketın sponsoru sızın sponsorunuz oluyor bu saatte artık ıs bulmak cok zor ama sansınızı bı deneyın butun fırmaları tek tek arayın durmunuzu anlatın belkı ısı olan vardır en kotu ıhtımal pedıcab ısı ıcın sıze bı ısım verebılırım new yorkta bı arkadasım var bu ısı yapıyor o adam araıyormus

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)