Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: North Carolina - Corolla City

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart North Carolina - Corolla City

2007 yazında gittim, daha doğrusu zorunlu olarak gittim, Belgelerimde Florida, Panama city yazmasına karşın oraya gittiğimizde onların elindeki belgeye göre bir ay bir gun, bizim elimizdeki belgeye gore bir gün geç kalmıştık iş başı için dolyısıyla onlar da bizden haber alamamış ve işe eleman almışlardı. Cetusa'dan kevin abimiz sağolsun iki günlük telefon trafiğinden sonra North Carolina'ya gitmemizi orada gerekli işi bulabileceğimizi söyledi. Bu sebeple buruk başladı.
    28 saat otobus yolculugu 6-7 otobus değiştirme vs canımızdan bezdirmişti.
    Daha sonrasında bizi karşılayan CETUSA gönüllüsü Cathy teyze ve RAv4 jipi sıkıntımızı hafifletti. Bizi 1 hafta Travelodge otel'de havuz mavuz herşeyiyle agırladılar. ARtık çalışmak istiyorduk.
    FOOd lion'da işe başladık, CETUSA ayarladı. Bu sırada bize evimizi de vermişlerdi. Evimiz 4 katlı 6-7 odalı teraslı bir evdi. Haftalık 100$ veriyorduk ancak değiyordu. Turkish Kebap house olarak etrafta nam bile salmıştık
    Markette önce stok işindeydik, sonra deniz ürünlerine geçtim. Oraya gidince görürsünüz türkler cok azimli oldukları işin delemeyecekleri taş yok
    7000 dolar haftalık ka'rı vardı SEe food bölümünün amaçları beni alarak 10000 dolar yapmaktı, ama 1 ay sonunda türk zekasını kullanarak müşteriyle birebir irtibatla 21 000 dolar yaptık, bunun üzerine geçiçi olarak araba, imza yetkisi ve zamanlarda esneklik tanındı. Ayrıyetten ikinci aydan itibaren RAceway isimli yerde Garajda CArting arabalarını kontrol ve denetiminden sorumjlu oldum(ikinci iş olarka) bu iş cok daha zevkliydi, patronumuzla cok içli dışlıydık
    polon rus ve türktü çalışanlar.
    Şehrin Coğrafi Yapısını acıklayım azıcık.
    OBX (outerbanks) yaklaşık olarak 1 km genişliğinde 150 km uzunluğunda bir ada, sagı ve solu okyanus. ana karaya koprulerle baglı, cok sıcak bir tatil yoresi, Zenginler buraya gelip haftasonları için 5-6 bin dolar verip bi r haftalık size komsu oluyor ve nezih bir ortam var.
    Carsambaları Corolla'da Tomato PAtch isimli, yerde European Student Partyleri oluyor. oldukça zevkli ve eglenceli.
    Bölgede 10 türk, 50 polon, 50 rus, 50 moldovalı vardı bi o kadarda bulgar ve slovenler.

Bölgeye gitmek isteyenler benimle iletişime geçebilirler.
    Şimdilik Bu Kadar.!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

yanlış yere açmışım. Adminler alakalı yere taşırlarsa faydalı olacağını düşünüyorum

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

merhaba radhan bende 2008 yazında north carolında columbıa sehrıne gıtcem.gordugum kadarıyla senın gıttıgın yer benım gıtmekte oldugum yere yakın.bana eger bılgın varsa columbıa sehrı hakında bılgı verırmısın.sımdıden tesekkurler...

Alıntı rahdan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2007 yazında gittim, daha doğrusu zorunlu olarak gittim, Belgelerimde Florida, Panama city yazmasına karşın oraya gittiğimizde onların elindeki belgeye göre bir ay bir gun, bizim elimizdeki belgeye gore bir gün geç kalmıştık iş başı için dolyısıyla onlar da bizden haber alamamış ve işe eleman almışlardı. Cetusa'dan kevin abimiz sağolsun iki günlük telefon trafiğinden sonra North Carolina'ya gitmemizi orada gerekli işi bulabileceğimizi söyledi. Bu sebeple buruk başladı.
    28 saat otobus yolculugu 6-7 otobus değiştirme vs canımızdan bezdirmişti.
    Daha sonrasında bizi karşılayan CETUSA gönüllüsü Cathy teyze ve RAv4 jipi sıkıntımızı hafifletti. Bizi 1 hafta Travelodge otel'de havuz mavuz herşeyiyle agırladılar. ARtık çalışmak istiyorduk.
    FOOd lion'da işe başladık, CETUSA ayarladı. Bu sırada bize evimizi de vermişlerdi. Evimiz 4 katlı 6-7 odalı teraslı bir evdi. Haftalık 100$ veriyorduk ancak değiyordu. Turkish Kebap house olarak etrafta nam bile salmıştık
    Markette önce stok işindeydik, sonra deniz ürünlerine geçtim. Oraya gidince görürsünüz türkler cok azimli oldukları işin delemeyecekleri taş yok
    7000 dolar haftalık ka'rı vardı SEe food bölümünün amaçları beni alarak 10000 dolar yapmaktı, ama 1 ay sonunda türk zekasını kullanarak müşteriyle birebir irtibatla 21 000 dolar yaptık, bunun üzerine geçiçi olarak araba, imza yetkisi ve zamanlarda esneklik tanındı. Ayrıyetten ikinci aydan itibaren RAceway isimli yerde Garajda CArting arabalarını kontrol ve denetiminden sorumjlu oldum(ikinci iş olarka) bu iş cok daha zevkliydi, patronumuzla cok içli dışlıydık
    polon rus ve türktü çalışanlar.
    Şehrin Coğrafi Yapısını acıklayım azıcık.
    OBX (outerbanks) yaklaşık olarak 1 km genişliğinde 150 km uzunluğunda bir ada, sagı ve solu okyanus. ana karaya koprulerle baglı, cok sıcak bir tatil yoresi, Zenginler buraya gelip haftasonları için 5-6 bin dolar verip bi r haftalık size komsu oluyor ve nezih bir ortam var.
    Carsambaları Corolla'da Tomato PAtch isimli, yerde European Student Partyleri oluyor. oldukça zevkli ve eglenceli.
    Bölgede 10 türk, 50 polon, 50 rus, 50 moldovalı vardı bi o kadarda bulgar ve slovenler.

Bölgeye gitmek isteyenler benimle iletişime geçebilirler.
    Şimdilik Bu Kadar.!

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Columbia şehrine gitmedim. Ancak north carolina'nın sahil'e yakın olan yerleri ve outer banks gerçekten büyüleyici. Mahsun kırmızıgül'ün klipleri gibi bir okyanus var bundan ziyada ben gecen sene once florida panama citydeydim, Florida'dan N.C ye kadar tum sahil seridini gezdim, söyleyebilirimki en huzurlu ve en rahat yer bulunduğum yerdi.
    Ev kiraları 75 dolardı haftalık ancak ben 100 dolarlık bi evde kaldım 3-4 katlı bir evdi. Turkish kebap house olarak da anıldı bütün bölgede. 100 kişiyi aşan house partiler vs vardı. NC nin tatil yöreleri genelde zenginlere hitap eden yerler dolayısıyla maddi olarak yazın cok kalkınan bolgeler.
    Eger 1 temmuzdan once orada oolursan ikinci iş seceneklerini kendin olusturabilrisin. cunku kolejlerin tatile girmesi cok etkiliyor o piyasayı.
    Araba alabilirsin 600 Dolara Dodge neon. Bisiklet almaktansa iki kişi araba alabilirsin.
    Benzin 1 galonu 2.50 dolar'dı bu da turkiyeden 4 kata yakın daha ucuz demek.
    Sana büyük olasılıkla ayarlanan evde bir mikrodalga olacağı için yemeyi içmeyi dert etme.
    Haftalık yemek'e (Burger mc falan yapmazsam) 30 dolar veriyordum.
    Sigara kullanıyorsan 3,0 dolara iki paket marlboro kampanyalarını kacırma derim.

Genelde gittiğim NC şehirlerinde ekonomik durum aynı oldugu için bu yonden bir acıklama yaptım.
    umarım yeterli olmustur.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

cok sagol rahdan cok yararlı bılgıler vermıssın.inşallah iyi gecer bu wat benım ıcınde...ben bıraz karamsardım ama suan onu yıkdım.iyi geçecegini düşünüyorum....

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Eminim İyi gecer dodo. Bu yıl ben tekrar oraya gitmeyi dusunuyorum bakalım hayırlısı.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Wrightsville Beach ile ilgili bilginiz var mı?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bölgeye en yakın büyükşehir nereydi?washington yakın mıydı?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

bolgeye en yakin buyuk sehir Norfolk - Virginia. 100 mil kadar. zaten bu bolgenin en buyuk skintisi da bu. otobus vs de yok.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Aslında bölgede gidilebilecek ne mantıklı yer Washington DC.O da tahminimce bi 4 saat falan sürer belki daha fazla bile.(Tabi özel arabayla) Virginia'da Norfolk'a falan gitmenizi önermem.Hiç bi şey yok.Virginia Beach fena değil ama North Caroline sahillerinden hiç bi farkı yok.Boşu boşuna o kadar yola gerek olmaz.
    ""Let the game begin""

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı Amadeus35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bölgede gidilebilecek ne mantıklı yer Washington DC.O da tahminimce bi 4 saat falan sürer belki daha fazla bile.(Tabi özel arabayla) Virginia'da Norfolk'a falan gitmenizi önermem.Hiç bi şey yok.Virginia Beach fena değil ama North Caroline sahillerinden hiç bi farkı yok.Boşu boşuna o kadar yola gerek olmaz.
    sahil falan ayni ama alisveris icin gidilecekse, ozellikle gunubirlik falan gidiliyorsa norfolk ideal. washington uzak kaliyo, evt 4 saat. norfolk 1 bucuk saat.

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Alıntı cell Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sahil falan ayni ama alisveris icin gidilecekse, ozellikle gunubirlik falan gidiliyorsa norfolk ideal. washington uzak kaliyo, evt 4 saat. norfolk 1 bucuk saat.
    Ayrıca alışveriş için Williamsburg'deki "Premium Outlet" i kesinlikle öneririm.2 saat sürer North Carolina'dan.Her şeyi çooooook ucuza bulabilirsiniz.Özellikle Tommy, Levi's, Lacoste vb yerlerin mağazaları için gitmeye değer.
    ""Let the game begin""

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhabalar..North Carolina Carwinds Theme Park'a gitmek istiyorum..Acaba bilgi verebilirmisini?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm ben bu yaz haziran ayında north carolina avon adasında froggy dog die bi restoranda çalışacam..bu konuda yer ve bölge ile ilgili bi bilgin yada deneyimin varsa paylaşabilirmisiniz

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

north carolina avon adası hakkında bi bilgin varmı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)