Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ds ve amerikaya giriş ile ilgili

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Ds ve amerikaya giriş ile ilgili

Arkadaşlar benim şöyle bir durumum var

Ben iş fuarından houskeeperlık işi alarak ds formu aldım.Aldıgım ds formunun baslangıc tarihi 20 hazirandı,daha sonradan işim iptal oldu ve bende daha erken gitmeye karar verdim bu arada baska bir iş aldım.

Şirketim bana 1 haziranda baslayan bir ds formu getirtti ve ben 26 mayıs a ucak bileti aldım.

Gerek oryantasyonda gerek diger uyarılarda amerika'ya giriş yapabilecegimiz tarih olarak ds nin baslangıc tarihi olarak gösteriliyor benim 1 haziran ds baslangıc tarihi ama 26 mayısta amerikada olucam.

Amerika ya girişte sorun yasarmıyım ds baslangıc tarihinden erken geldigim için?

2. konuda şu

benim ilk aldıgım iş iptal oldu ama elimde ilk aldıgım işin job offer ı var ve baska iş aldıgım halde ds formumda iptal olan işim görünüyor onunda baslama tarihi 30 haziran ama ben baska işe gidiyorum ve elimde yeni işimin job offerı olmıcak amerika ya girerken,bu sebeple ucakta verilecek olan I-94 formundaki adrese iptal olan işimin adresinimi yazıyım yoksa sonradan aldıgım işin adresinimi?(ds formumda iptal olan işim yazıyor)

net bilgileri olanlar cevap verirse sevinirim durduk yere aklımız karısmasın tahminlerle

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

2. sorunun cevabını bilmiyorum ama benim bildiğim DS başlangıcından 1 ay önce amerikaya giriş yapabilirsin.....
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

vizeni aldın mı?
    eğer aldıysan konsolosluktan gelen kağıtların birinde yazıyor 30gün önceden girebileceğin

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ayrica ds nin yaninda ayri bi kagitta oluyo. mesela ben ciee sponsorluguyla gidiyorum. o kagitta abd ye gidebilecegin en erken tarih,calisabilecegin tarihler ve abd den cikis yapman gereken tarihler yaziyor.
    if you`re good at something , never do it for free.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

hellguard vizemi aldım dedigin dogru 30 gün önce giriş yapabilirsiniz yazıo ama demmah ında dedigi gibi ds formunun yanında verilen kagıtta ise amerikaya en erken girebiliceginiz tarih ds formunun baslangıc tarihi yazıo

aslında bu konuyla ilgili fazla sıkıntım yok çünkü ds baslangıcından önce girersem tek sorun çalısamamak olur ds baslangıc tarihine kadar

2. konu daha cok karıstırıyor aklımı

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

wala kardes benim is sozlesmemde baska bi yer yaziyodu. ben I-94 e baska bi yerin adresini(kuzenimin evi) yazdim. ve hatta bu ikisinden farkli bi eyalette calistim. hic bi problem yasamadim
    if you`re good at something , never do it for free.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ohh saolasın o zaman

gidiş günü yaklastıkca panik artıo

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

ds baslangıc tarıhınden bır ay once amerıkaya gırıs yapabılırısın ama saglık sıgortan baslamaz o sırada basına bısey gelırse sıgorta karsılamaz ayrıca ıse de baslayamazsın bı arkadasımın basına gelmıstı chıcago ya gıtmıstı ds ının baslangıcına 20 gun vardı ıse baslayamadı o da o sırada gezdı sureklı onun ıcın amerıkadan yenı ds ıstetmen gerekecek bunu da senın sırketın yapar ancak

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)