Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Travel planı, hangi şehirde kaç gün?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Travel planı, hangi şehirde kaç gün?

Merhaba Turkishwat'çılar, tecrübeli arkadaşlardan tavsiyeye ihtiyacım var. Aşağıdaki şehirlerin hak ettikleri gün sayıları nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

Los Angeles
    San Francisco
    San Diego
    Las Vegas
    Chicago
    Pittsburgh
    Philadelphia
    Boston
    New York

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    15

cok hizlisin kardes biraz rahatla travel plani icin cok erken daha zamani gelince yaparsin hepsini merak etme zaten sitede gayet genis bir arsiv soz konusu sehirler anlaminda http://www.turkishwat.net/eyaletler-...tml#post103368
    SEHIRLER HAKKINDA DETAYLI BILGI ICIN TIKLA
    http://www.turkishwat.net/eyaletler-...nun-sehri.html

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bu şehirlerin hepsini gezebiliceksen helal sana
    orası bızım ulke gibi diil malum birbirinden uçakla bile gayet uzak eyaletler ve bunlar ciddi masraf...orada yaşayıp başka eyaletleri görmeden ölen binlerce insan varken abd turunu bi öğrenci yapabiliyosa helal derim ben onun cebine

neyse kendi tecrübemden söyleyebiliceğim kadarı şudur ki new york 5 gün yada 1 hafta alır almalıdır çünkü şahane ve gezilip görülcek yer çoooook, çok büyük ve yorucu gezmek tabi o yüzden de zaman alıyor. 1-2 günde jet hızıyla gezerek bıtırmek de güzel diil çünkü orası daha iyi bi muameleyi hakediyor şöyle hazmederek,her anın keyfini çıkararak güzel havada keyifle gezmek var oraları... of özledim bana sorarsan ben de 5 gün oradaydım şahaneydi ve daha biçok ieyi yapmaya zaman kalmamıştı...

Philadelphia için de 2-3 gün derim boston a gitmeyi istedim çok ama uzaktı zaman yoktu falan gitmedim, ama baston da 4 günü falan hakeder kesinlikle

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Aslında her şey ne kadar para kazanacağına, işten ne zaman çıkacağına bağlı ama yine de bir şeyler söleyim.
    -New York için kesinlikle @opleia'nın dediği gibi 1 hafta olmalıdır.Çünkü gezilecek çoooook fazla yer var.Bence rahat rahat 1 hafta New York gezisi travel planının ilk sırasında yer almalıdır.
    -Boston'da da bayaaaa bi gezilcek yer var.Öğrenci kenti olarak falan geçiyor ama kesinlikle Boston için 3-4 gün öneririm.En azından bi Harvard University gezisi bile müthiş oluyor.
    -Philadelphia için bence 2-3 gün yeter.Ama ben öncelikle Boston'a gitmeni öneririm.
    -Listede yoktu ama Washington DC de görülmesi gerekn yerlerden biri.Özellikle sanata meraklıysa National Galerie of Art müthiş bir yer.Görülecek bayaaa bi müze var.Beyaz saray, Capitol, Müzeler, Monument vs için falan 1 gün ve şehir turu için de 1-2 gün gerekebilir.Ben Washington'u da listeye ekleyin derim.Oraya kadar gitmişken başkenti de görmek lazımdır eğer imkanınız varsa.
    ""Let the game begin""

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Dediğiniz gibi çok büyük memleket gerçekten. Las Vegas-Chicago arasını uçakla yapmaktan başka şansım yok, çünkü 30 saate yakın bir yol.

Ama geri kalan kısmı Amtrak+araba şeklinde karışık yapmayı planlıyoruz 4 arkadaş. Gezmek için gidenlerdeniz yani. Aslında Buffalo'dan Kanada da planlarımız içerisindeydi ama suyu çıkınca çıkarmak zorunda kaldık.

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Bana göre;

Los Angeles :3-5 gece
    San Francisco :2 gece
    San Diego :3 gece
    Las Vegas :4 gece
    Chicago :-
    Pittsburgh :-
    Philadelphia :-
    Boston :2 gece
    New York :3-5 gece

# Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

bostan da bi halt yok universiteler haricinde , chicago nunda 2 gunu var , new york a 1 hafta fazla 5 gun yeter

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Amadeus35'a katılıyorum kesinlikle
    listede yok diye Washington için bişey söylememiştim bende ama bencede görülmeli 2 günde bitmicek kadar şahane müzeler var müze gezmicem dersen kabaca 1 günde btirebilirsin en meşhur yerlerini lincoln memorial,beyaz saray gibi falan ama mutlaka git mutlaka, lincoln memorial hele ben hayran kalmıştım manzarası da kendisi de şahaneydi çok heybetliydi gercekten yine gitmek istedigimn yerlerden biridir Washington 1 gün yetmedi çünkü.. bide nacizane tavsiyem kesinlikleeeeeeee niagara şelaleleriii inanılmaz bi manzara... gidene kadar söylendim durdum aman bu kdr yol gidilir mi aman çok para harcıcaz bilmem ne diye ama yaptıgım geziler içinde en beni doyuran da o gezi olmuştu dönerken söyledigim lafları yutmuştum yani o yol falanda çok keyiflyidi gördğüüm yerler bazen o kadar güzeldi ki uyumamak için çabalıyodum ama yorgunlukda bastırıyodu falan açıkçası bayılmıştım sadece şelaleler değil, orası komple güzeldi mutlaka ölmeden görülmeli birçok foto ve video çekilmeli
    tabi bunlar benim fikirlerim

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Los Angeles 3
    San Francisco 2
    San Diego 2
    Las Vegas
    Chicago 3
    Pittsburgh ?
    Philadelphia 1
    Boston 1
    New York 5

bu listede pittsburg san diego ve chicago`yu gormedim
    florida ve chicago`yu gormeyi cok istiyorum
    Konu ThunderStorm tarafından (01-01-2011 Saat 09:01 PM ) değiştirilmiştir.

Tecrübe Puanı
    10

Sayısal öğrencisiyseniz ya da fen bilimlerine merakınız varsa Museum of Science' a gitmelisiniz Boston' da, rahat 5 saatinizi alır.

Green Line binip Boston Universitesini birkaç durak geçip tren kıvrıldığında Türk restaurantlarnı görebilir, yemek yiyebilirsiniz.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı emirhan1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Turkishwat'çılar, tecrübeli arkadaşlardan tavsiyeye ihtiyacım var. Aşağıdaki şehirlerin hak ettikleri gün sayıları nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

Los Angeles
    San Francisco
    San Diego
    Las Vegas
    Chicago
    Pittsburgh
    Philadelphia
    Boston
    New York
    slm, ben 2010 wat yaptım ve 1ay gezdm, gezdğm yerlern arasnda senn saydığın yerlerde var (las vegas, los angeles, san diego, new york, philadelphia, washngton dc, niagara, boston) . ve bende "go to bus" denilen bi tur var nette yazarsan çıkar, bu turla hem uyguna hemde eğlenerek bi travel yapabilrsn ve ayrıca 3kişi katıldğında 3.kişi bedava oluyor, yani 3 kişi 2kişilk para ödüyorsunz ve kaldğınz hoteller sherton hilton holiday inn falan, tavsiye ederim. san diegoda 1hafta kaldım ama bana yetmedi, çnkü orda hostelde kaldm ve arkdş bulma şansn çok yüksek daha çok eğleniyorsun, new yorktada zaman yetmedi bana ama paramda bitmşti açıkcası ama traveli şimdiden planlama bence orada düşünrsün.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Arkadaşın dediği GoToBus turlarından birine biz de katıldık, gerçekten çok hesaplıydı. Kişi başı 132 dolardı, 3 kişi katıldık, 3.kişi bedavaydı, 90 dolar verdik kişibaşı.

Bu 90 dolara, geceliği 100 dolar olan hotellerde kaldık 2 gece. Ayrıca otobüsle New York'tan yola çıkıp Philedelphia, Washington DC ve Niagara'yı gezdik. 2 Gece 3 güne sığdı bu şehirler. Boston'ı içeren turlar da vardı o sitede, biz Boston'a ayrıca gittik, gerek yokmuş pek de.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Los Angeles-3
    San Francisco-2
    San Diego-1
    Las Vegas-2
    Chicago-2
    Pittsburgh-Bilmiyorum
    Philadelphia-Bilmiyorum
    Boston-Bilmiyorum
    New York-2
    Bir de New York'a gitmişken 20$ verip 4 saatlik bir yolculukla Washington D.C. de görülmeli bence oraya da 2 gün yeter... Artı bir de istersen Miami'ye de geçebilirsin bunların hepsini 15 güne sığdırmıştık biz bir sorun çıkmadı gayet de keyifliydi maliyet olarak da yaklaşık 1000$ felan kişi başı uçak biletleri ve araba kirası dahil ama tabii biz 5 kişiydik...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hepsine gidebiliyorsan helal olsun. amerikanın 4 bir yanında hepsi de hem uçuş yorgunluğu hem de masraf olarak zorlayabilir eğer ard arda gezeceksen. üstelik gezi programlarından da farkı olmaz bence bir süreden sonra şehirler, mekanlar normal gelmeye başlar gezinin hiç bir çekiciliği olmaz.
    Bindik bi alamete, gediyoz kıyamete

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

los angeles tek başına bir gezi planını hakeden bölge benim tavsiyem mutlaka imkanın olursa görmelisin hollywood, beverly hills, universal studios, santa monica, long beach, venice beach ve daha suan aklıma gelmeyen bircok yeriyle. san diegoda cok guzel sea world diye biryer var görülmesi gereken ve dünyanın en büyük hayvanat bahcesi demişlerdi yanılmıyorsam orada ben girmedigime pişmanım görmek lazımdı gece klubleri bakımındanda keyifli yerler var. eger arabayla gitme durumun olursa meksika sınırınada kadar gidebilirsin san diegoya gitmişken değişik bir ortam hem tamda sınırda bir outlet var fiyatlar gayet uygun. las vegas icin 4-5 gün gayet yeterli bir süre hem mekanlar bakımından hem oyunlar acısından. pittsburgta biraz kasvetli bi sehir orda birkac gun bulunmustum cokta ilgi cekicek bir yer degildi türk pizzacılar coktu eger rastlarsan oturup bi çaylarını içebilirsin.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Jardel sen CA six flags de mi çalıştın? eğer öyleyse tecrübelerini anlatabilir misin?
    bu arada bahsettiğiniz gotobus ta ben CAdan NYC a gidicem mesela taa ordan otobüsle mi olucak yani? ya da oluyo mu? nevrim döndü

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı eda.. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jardel sen CA six flags de mi çalıştın? eğer öyleyse tecrübelerini anlatabilir misin?
    bu arada bahsettiğiniz gotobus ta ben CAdan NYC a gidicem mesela taa ordan otobüsle mi olucak yani? ya da oluyo mu? nevrim döndü
    LA, 6 Flags 'mi?

Orayi kimse onermiyordu, sehir merkezine cok uzakmis.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Valla bende şimdiden plan yaptım. 10-13 gün boşluğum olacak. o yüzden çok yer gezemem. ama mutlaka göreceğim 3 yer var. görmeden dönmem:

LA - gerekirse bütün 10 günü orada geçiririm ama görürüm. Beverly hills, walk of fame, hollywood vb.
    Las Vegas - görmeden olur mu 2 gün yeter
    Lousiana - Brit'in doğduğu evi görmeden ve kentwood tabelasının altında yazan ''Home of Britney Spears'' yazısının önünde resim çektirmeden dönmem
    Ha bide ordaki Britney Spears müzesine girmek gerek

zaman kalırsa san diego, miami ve washington görüp gelirim. 1'er gün yeter onlara detaylı görmek istemiyorum oraları

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı break Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

LA, 6 Flags 'mi?

Orayi kimse onermiyordu, sehir merkezine cok uzakmis.
    ona bakılırsa konaklama yapılan evlerde merkeze uzak ama parka ulaşım belediye otobüsleriyle hallediliyordu. alıştıktan ve seferleri ögrendikten sonra biçok yere metro ve otobüs ile gidilebiliyor o bölgede.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı ItsBritneyB*tch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bende şimdiden plan yaptım. 10-13 gün boşluğum olacak. o yüzden çok yer gezemem. ama mutlaka göreceğim 3 yer var. görmeden dönmem:

LA - gerekirse bütün 10 günü orada geçiririm ama görürüm. Beverly hills, walk of fame, hollywood vb.
    Las Vegas - görmeden olur mu 2 gün yeter
    Lousiana - Brit'in doğduğu evi görmeden ve kentwood tabelasının altında yazan ''Home of Britney Spears'' yazısının önünde resim çektirmeden dönmem
    Ha bide ordaki Britney Spears müzesine girmek gerek

zaman kalırsa san diego, miami ve washington görüp gelirim. 1'er gün yeter onlara detaylı görmek istemiyorum oraları
    Las Vegas 3 yap. Miami 5 gece, DC 2gece bana gore.

Alıntı jardel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ona bakılırsa konaklama yapılan evlerde merkeze uzak ama parka ulaşım belediye otobüsleriyle hallediliyordu. alıştıktan ve seferleri ögrendikten sonra biçok yere metro ve otobüs ile gidilebiliyor o bölgede.
    Dogrudur gordugumden degil gecen yillarda bahsi gecmisti ondan yazdim. En son saat kaca kadar metro ve otobus? Pazar gunleri calisiyor mu?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

haftanın her günü otobüs ve metro var. saatler cok degisio bazı bölgelerde gece saat 9da biterken kimi bölgelere 11de son seferler yapılıyordu. ama son seferlere kalmayı tavsiye etmiyorum kacırdıgın veya bir aksaklık oldugu takdirde meksikalılarla başbaşa kalabilirsin ve bu çokta iyi bir durum degil. bide sunu söyliyebilirim mesela la union station istasyonundan santa monicaya otobüs, orange country, long beach, hollywood veya venice beach gibi yerlerede metro ile gidilebiliyor.

Tecrübe Puanı
    10

Alıntı jardel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haftanın her günü otobüs ve metro var. saatler cok degisio bazı bölgelerde gece saat 9da biterken kimi bölgelere 11de son seferler yapılıyordu. ama son seferlere kalmayı tavsiye etmiyorum kacırdıgın veya bir aksaklık oldugu takdirde meksikalılarla başbaşa kalabilirsin ve bu çokta iyi bir durum degil. bide sunu söyliyebilirim mesela la union station istasyonundan santa monicaya otobüs, orange country, long beach, hollywood veya venice beach gibi yerlerede metro ile gidilebiliyor.
    Cok guzel, Batiyi araba kiralayarak gezdigimiz icin fazla bilmiyorum ulasim agini.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

evet ben LA six flags istiyordum ama kime söylesem tepki aldım.san dieogo istiyorum şimdilerde.CA yı bitiririm sonra miami nyc vs yaparım diyorum.çok mu uçuk yoksa?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    14

Madame Tussauds müzesini gezen var mı aranızda?

Forum Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Ben gezdim.NYC'da yapılacaklar listesine girebilir.Gayet güzel balmumu heykeller var.Gezmenizi tavsiye ederim.
    ""Let the game begin""

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)