Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sizce?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Sizce?

Arkadaşlar merhaba,

ABD vatandaşı bir bayanla nişanlıyım. Yaklaşık 4.5 senedir beraberiz. Evlilik için okulların bitmesini bekliyoruz. Her yaz o buraya geliyordu geçen yaz Work and Travel (WAT) programı ile ben oraya gittim. Ama WAT'ı sadece kolay vize için kullandım. Orda çalışmadım.

Şimdi gelecek yaz tekrar gitmek istiyorum ama her gidişte WAT ile uğraşmak istemiyoruz. Hem masraflı hem çok prosedürlü. Bu nedenle turist vizesine başvurmak istiyorum.

Daha önce WAT ile ABD'ye gittim ve sorunsuzca dönüşümü yaptım. Her kurala harfiyen uydum. Nişanlımın tüm sülalesi durumumuzdan haberdar ve istesem onlarca davetiye hazırlatabilirim. Sizce davetiyeye gerek var mı? Faydası olur mu?

Veya sizce oraya nişanlımın yanına gidiyorum demektense direk gezi amaçlı gidiyorum desem hiç onları karıştırmasam mı?

Veya bir ihtimal de nişanlımı ve ailesini WAT ile gittiğime tanıştığım arkadaşlarım, beni tekrar davet ediyorlar diye tanıtmam mı daha mantıklı olur?

Üniversite 3. sınıf öğrencisiyim. İyi bir üniversitede iyi bir bölüm okumaktayım ve not ortalamam gayet iyi.4 üzerinden 2.5 üstü ortalamam var. Hocalarımdan da gerekirse gayet olumlu referans mektupları alabilirim.

Sizce bu şartlarda turist vizesi alma ihtimalim nedir? Yoksa direk WAT'a mı başvurmalıyım bu sene de?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Cok soru var ben bildigime yanit veriyim.

Davetiye cok da ise yaramiyor bakmiyorlar bile. ( Bu degisebilir ancak 5 kisi farkli

farkli vize gorusmesine girdi hicbirine sormadilar, deneyimle sabittir)

Daha once wat la gidip nasil calismadin ben anlayamadim kontratin olmadan nasil vize

aldin, kontratin varsa calismadan nasil kalabildin( kontrata uymazsan vizen

gecersiz oluyor denmekte)

Ailenin durumu iyiyse; iyi bir okulda iyi bir bolum okuyorum diyorsun, turist vizesi

alirken sorun yasayacagini SANMIYORUM. Git basvur turist vizesine al eline de

davetiyeni ( ne olur ne olmaz) mantikli bir aciklamayla (neden ve kime gittigine

dair), basvur derim.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Ben WAT ile nişanlımı görmeye, ailesiyle tanışmaya gittim. Bu nedenle self olarak gittim ancak self sözleşmesi veren yer işe almadı ben de sadece travel yapmış oldum.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Gecen sene nisanlim geldi ailemle tanisti, simdide ben ailesiyle tanismak icin abd ye gitmek istiyorum. dersin.

Davetiye bencede pek bi ise yaramiyor ama yaninda olsun. Olurda adam derse -nisanlin oldugunu nerden biliyim ya yalan soyluyorsan falan diye onu gosterirsin .

Ama arkadasin dedigi gibi. Zaten maddi yonden sorunun yoksa turist vizesi almak zor degil. En kolay alinan vize
    Sometimes memories can kill...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)