Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 23 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Vizeden bende red aldım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Vizeden bende red aldım

Arkadaşlar bu gün şirketi aradım vizeden red yediğimi öğrendim.Şirketim bana 2. randevuya en erken 27 haziranda gireceğimi söyledi.Ortalamam ise 1.62 sizce şansımı denemelimiyim yani bir daha red yeme ihtimalim yüksek mi ve bana ne yapmamı tavsiye edersiniz.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

red yeme sebebin nedir..yani görüşmen güzel geçtiyse sanırım ortlamn yüzündendir.o yüzden bana sorcak olursan tekrar başvursan da yine reddedilme olasılığı olabilir.gerçi bu konsolosluk memurlarının ne yapcağı belli olmuyor.biletini almışmıydın?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hayır almamıştım haziranın 27sine rezervasyon yaptırmıştım.Eğer notları yükseltebilirsem alırım ama yükseltemezsem ispatlı bir bahane bulmam gerekiyor.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sir_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır almamıştım haziranın 27sine rezervasyon yaptırmıştım.Eğer notları yükseltebilirsem alırım ama yükseltemezsem ispatlı bir bahane bulmam gerekiyor.
    bence tekrar dene.. 1.62 not ortalamasına bi sebep uyduramadın mı? zordu fln die

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Uydurdum.Hatta çok güzel geçmişti.İngilizce konusunda takılmadım.Adama dedim bölümümden memnunum fakat zor bir bölüm ve ingilizce kursuna gittiğim için bana ağır geldi derslerle birlikte yürütmek dedim.Adamda bana haklısın dedi.Ama red vermişler ilginç gerçekten.Birde en uyuzuma giden şey red yememi görmem için 3 hafta vizenin gelmesini beklemek bu bana çok koydu ve zamanımdan yedi.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

anladım kardes.. bence dedigim gibi tekrar basvur

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

dostum istanbul üni nin transkriptleri açıklama tarihleri sanırım biraz geç oluyor not ortalamanı 2.dönemde iyi tuttuysan son dönemin transkriptini al git derdim öyle yapabiliyorsan öyle yap eyer mümkün değilse bile tekrar başwur şansını dene
    Konu kerempi tarafından (27-05-2008 Saat 09:04 PM ) değiştirilmiştir.
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı sir_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uydurdum.Hatta çok güzel geçmişti.İngilizce konusunda takılmadım.Adama dedim bölümümden memnunum fakat zor bir bölüm ve ingilizce kursuna gittiğim için bana ağır geldi derslerle birlikte yürütmek dedim.Adamda bana haklısın dedi.Ama red vermişler ilginç gerçekten.Birde en uyuzuma giden şey red yememi görmem için 3 hafta vizenin gelmesini beklemek bu bana çok koydu ve zamanımdan yedi.
    iştee banada tek koyan o sir_ 4 haftada açıklanması zmanın geçmesii...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı m00dy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anladım kardes.. bence dedigim gibi tekrar basvur
    Evet kardeş öyle yapıcam çünkü bu yaz bütün planlarımı amerikaya göre yaptım artık bu yoldan dönemem.

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum istanbul üni nin trankriptleri açıklama tarihleri sanırım biraz geç oluyor not ortalamanı 2.dönemde iyi tuttuysan son dönemin transkriptini al git derdim öyle yapabiliyorsan öyle yap eyer mümkün değilse bile tekrar başwur şansını dene
    Evet ben yeni transkripte yetişemeyeceğim çünkü 15 temmuzdan sonra açıklanıyor yani elimde eski transkriptle gidicem verirlerse verirler vermezler bu yaz ingilteredeyim zaten orada akrabalar var oraya seneye gitmeyi düşünüyorum eğer 2. defa red yersem ingiltereye gitmeyi kafama koydum.

Alıntı FirsTeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iştee banada tek koyan o sir_ 4 haftada açıklanması zmanın geçmesii...
    Evet kardeş adam gibi davranıp 1 hafta hadi bilemedin 2 haftada açıklasalardı şimdi 2. randevuya daha da erken gidicektim uçak rezervasyonumda yanmayacaktı.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bence ne olursa olsun bi defa daha şansını denemek.. okadar emek veriyosun hayal kuruyosun.. ne olursa olsun denemeye değer 130 dolar bukadar masrafı göze almış kişiler için çok ta değil yanii..

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Ama 2. vize görüşmesinden umutluyum inşallah alıcam vizeyi alamazsam da iki kez üst üste red alan nadir watçılardan olucam demektir.Ama en kötüsüde uçak biletine fazladan 150 euro verecek olmamdır.İşte işin kötü yanıda bu work and travel maliyeti giderek daha da katlanıyor red yiyen kişiler için hem moralman hem de madden zarar veriyor red yemek.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bende new orleans sonicte çalısacaktım ret yedim. burda bişi var galiba adamlar göndermek istemiyo )) iyiliğimizi mi istiolar nedir anlamadım

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Vizeye ikinci kez girmekten vazgeçtim zaten ortalamam çok düşük bir daha girsem adamlara ne bahane uyduracam ki iki kez üst üste red yersem bu sefer amerikaya bi daha ki yıllarda hiç almazlar o yüzden ingiltereye gitmeye karar verdim vize randevu işlemlerini en kısa zamanda başlatıcam.Fakat 2009 work and travel da tekrar görüşürüz.Artık şansımızı seneye deneriz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart vize

sir,hangi sirketten wat a kaydolmustun?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Geçmiş olsun ya.Biz böyle şafak sayarken arkadaşlar red yeyince hakkaten kötü oluyor ama hayırlısı artık.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bence sen yine abd'ye git derim ben

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart yardım

sir bu notları okuldan almak gerekio değilmi? çünkü kendisi yazanlar varmış tarzında bişiler duydum ama?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende red aldım acaba tekrar başvursam mı.. sir kardeş sen naptın tekrar gircekmisin görüşmeye_?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı pier Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende red aldım acaba tekrar başvursam mı.. sir kardeş sen naptın tekrar gircekmisin görüşmeye_?
    Bu gün bir arkadaşım 1.93 ortalamayla ilk görüşmede red alında hevesim iyice kaçtı.Arkadaşlar benden size söylemesi notu 2'nin altında alanlar boşuna uğraşmasın direk red veriyorlar bu gün bir kez daha şahit oldum.Adam direk transkripte bakmış ve arkadaşa ve bazılarına red vermiş.Yani 2. görüşmeye gitsende notun düşük olduktan sonra gene bir şey farketmeyecektir.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

herkes aksini söylüyo ikincide mutlaka alırsın diyolar ... benm not ortalamam 1,82 ve son dönem ort 1,13 idi ... ufak hesaplamalar yaptım bidaha gidersem yeni transkriptle gitcem ve yeni transkriptte son dönem ortalaması 1,90 olcak ondan önceki 1.13 toparlamış bu adam kendini falan derler belki diyorum

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

beyler transcripte deişen bişiy yoksa vede bi bahneniz yoksa hiç denemeyin benim gibi bi 151 dolardan daha olursunuz adam direk merhabadan sonra bu 2. gelişin ve arkadasım sana transcripten dolayı red vermiş görüyorum ki aynı trannscript ne deiğişti diye sordu işte kendimce bahaneler söyledim yemedi. sorry dedikten sonra turkce konustum yalvarcaktım nerdeyse olmadı. ikincide herkes vize alıyo diye uydurmayada inanmayın iyi sanslar hepinize

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar ben aldım vizemi benımde not ortalamam 1.82 ve görüşmemde esmer kadınla oldukca kötü geçmişti ama yesil kagıdı aldım daha sonra yanı bugunde vizem geldı bence deneyın tekrar bırakmayın

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Benim ortalamam 1.98di.
    Ayrıca son dönem de notlarım çok düştü.Ama vizeyi aldım.
    İstanbul'da sarışın,zayıf,genç bir bayan vardı.Çok sevecendi.Hemen verdi vizeyi.
    Bence bir daha denemeye değer arkadaşlar.
    Olay çok büyük ölçüde oradaki diplomatın insiyatifinde bitiyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)