Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mc Donalds

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Mc Donalds

Arkadaşlar ben ****** ****** şirketiyle gidicem.Bize önreiler iş seçenekleri arasındaki Mc donaldsların tümü HCMS örneğin Mc Donalds (Alabama)-HCMS bu hcms ne anlama geliyor bilen varmı?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

o senin sponsorunun adı.... hospitality catering and management services anlamına geliyor bildiğim kadarıyla... tavsiye edermiyim, tabiki hayır... 5,5 aydır hala son ödeme cekimi yollamadılar
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bizde aynı yere aynı şirketle gideceğiz. daha geniş bilgilendiren olursa sevinirim.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

tabiki iş hakkında çalışılan yerin nasıl olduğu ve koşullar vs.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

McDonald's için daha ayrıntılı bilgiyi başka bir başlıkta anlatmıştım resimler ve tüm departmanlarla ilgili olarak...

Hcms için de: buradaki şirketlerimiz sadece aracı kurumlar, oradaki sponsorlarımız ise oradaki tüm sorunlarımızı çözen, ödemeleri bize yapan, iş ve konaklamayla alakalı tüm işlerde tüm muhatabımızlar... Hcms'de bunlardan birisi... kötü birşirket değillerdi, gayet de ilgileniyorlardı oradayken... ama ödeme konusunda biraz esnek olmaları hoşuma gitmedi...
    Betrayer... in truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes see what others cannot...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki alabama hakkında bilgi verebilir misin? biz bu yaz gideceğiz umarım heyecanımızı anlarsın. konaklama hakkında da

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

bu çok genel bir soru oldu... gecen yıl iş fuarında sormuştum... eğer fazla hareketli bir yaşamınız yoksa, gece kluplerinde çalışmak size tersse kabul etmeyin demişti yetkili...

mc donald's a gelirsek... iş sözleşmesine baktım şimdi, 9 ayrı McDonald's ta da çalışabileceğin için kesin birşey söylemek yanlış olur... (çünkü bir iki tanesi otoyol üzerinde ve ikindi iş konusunda sorun yaşayabilirsin, konallama eve uzak olabilir) bunları konuşup git istersen sponsorunla... konaklama konusunda pek sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum... gayet güzel yerlerde kalmıştık hcms ile

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekürler. haftalık çalışma saati 32-40 saat arası. heralde istediğimiz parayı kazanmak için en az 40 saat çalışmamız gerekiyor. çalışma saati konusunda bir sıkıntı çıkarmı? yani bu konuda ne düşündüğünü merak ediyorum.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

o olay tamamen çalıştığın yerin yoğunluğuna ve çalışanların yoğunluğuna bağlı... şöyle ki, ilk çalıştığım Mcdonald's ta 32 den fazla saat iş almak mümkün değilken, ikinci çalıştığım Mcdonald'sta 40 saati geçiyorduk... hatta günde 12 saat çalıştırıp göndermiyorlardı bizi... overtime dan saatte 12 küsür dolar almanın gazıyla çalışmanın zevki bir başka oluyordu

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

anladım peki iş az olduğu zaman başka bir mcdonalds a geçme gibi bir durum olabiliyormu? ya da ikinci iş durumları nasıl oluyor?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

sana haftalık saat olarak az iş vermeleri, sana çok da ihtiyaç duymamaları demek olur... ki bu da sen istediğin takdirde transferin için olumlu bir durum... ikinci iş durumları konusunda iş saatlerini yöneticinden kendine göre ayarlatabilirsin kabul ederse...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

hmm peki newyork u falan gezmişindir heralde. ben araba satın alıp(bu arada iki kişi gitmeyi planlıyoruz) new york u boston ı gezmeyi düşünüyorum. bu konu hakkındaki görüşlerin nelerdir?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

2 kişi biraz külfetli olabilir bence, ama 2 kişi daha bulursanız gayet uygun fiyata araç kiralayıp ya da satın alıp gezebilirsiniz istediğiniz yeri... benzin fiyatları oldukça uygun... 3 dolar civarındaydı ben giderken galonu...

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

1 galon = 3.7 litre
    admin (at) turkishwat.net

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

teşekürler necro verdiğin bilgiler için sanada shinoda(yanlış yazmış olabilirim kusura bakma böyle aklımda kalmış). umarım güzel bir yaz geçiririz (tabi vize alabilirsek)

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

yok doğru yazdın rica
    admin (at) turkishwat.net

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

rica ederim... maksimum faydayı almak için yazdan, büyük beklentiyle gitme, hertürlü sürprize açık ol ve en önemlisi sabırlı ol... mutlaka zevkli gecer merak etme...

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba necro sanırım sende new orleansa gitmiştin yanlıs hatırlmıosam daha detaylı bilgi verebilirimisin acaba new orleans hakkında...

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar bende 2007 yazında mcdonalds ta calıstım pensacola florıda daydım.sponsorum HCMS'di kaldığım yer cok harıka ama iş berbatti. benim de deposit cekim yeni geldi.mcdonals ve evım sehrin dısında oldugu için 2. iş olayı da olmadi. hafta da en fazla 34 saat calıştım yanı hiçbişey. benim tavsiyem kesinlikle mcdonals secmeyin derim. hem iş zor gercekten hemde çok fazla saat vermiyolar. bu yüzden ben harcadıgımı bile cıkaramadım. ama evimin havuzu interneti çamaşirhanesi tenis kortu body solanu vs vs vs bunları unutturdu biraz.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

vay canınına HCMS benimde , bya iyimiş ya tek konaklama için gidilir

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

necro arkadasım sana bişey sormak istiyorum cünkü senin yazdıgınla alakalı.hatta bilen herkese soruyorum. benım elımde bank of amerika nın 100 dolarlık 3 tane deposit ceki var. sponsorum göndermiş. onları turkıyede nasıl bozdurabilirim? bankalara sordum ama bozmadıklarını soyledıler. hazıranda inşallah tekrar gideceğim. orada bozdurabilirim ama tarihi gecermi onu bilmiyorum. turkıyede bozdurabilen arkadas varsa yardımcı olabilir mi?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Aynı çekten 1 ay önce ben de aldım. Ziraat bankasının bozuyor, bozdur bence. Süresiz cek degil onlar ki benim ceklerin birinin son kullanma tarihi gectigi icin tekrar düzenlenmisti.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

saol kardesım yarın ilk işim zıraat bankasına gitmek olcak. inşallah çok masraf gitmeden bozdurabilrim. bu arada sen ne kadar masraf verdin?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    20

Ziraat bankasını önermem, çünkü 3 şubesine gittim (Mecidiyeköy, Taksim, Konya)
    üçü de başka bankalar daha iyi yardımcı olabilir, çünkü bizim masraflarımız onlara göre daha yüksek oluyor ve zamanı da uzun oluyor dediler....

Ben akbank'a verdim bu sabah çekleri, çek başına 20$ masraf varmış, ve çekin karşılığını alınca içinden alıyorlarmış, yani ücret de ödemedim... yalnız şöyle bir durum var, 3 tane 100 dolarlık çek demişsin, oradaki abla çok da fazla emin olmamakla birlikte, 250$ altındaki çekler genellikle bilgi işlemden dönüyor, ama yine de dene şansını dedi, ki benim çeklerin iki tanesi 250$ altıydı... Bence de sen yine de dene şansını... Kolay gelsin

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mrb..ya benim kafama bisi takıldı..atıyorum bizim burda bi sony laptop 5.000 ytl..ama ordakine baktıgım zaman 1000 dolar max. ya madem bu kadar fark var bi laptopla bütün masraflarını karsılarsın yanina bide n95 alırım hatta bide playstation oh ne ala..herkes bööle mi düsünüyo..neden forumlarda bööle seyler görmüyorum...

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Benim 246$ lık cek icin 31 ytl, 100$ lık cek icin 19 ytl masraf aldılar. Ben Ziraat bankasına gitmeden önce çeki bozabilecek diger bankalara sordum bozan cıkmadı, o yüzden Ziraate gittim. Ama zaten bozdurmak istedigin bankada hesabın olması gerekiyor o yüzden gidip de baska bankalarda hesap acmakla ugrasmıs olmadım. Ayrıca ceklerini bozduran diger arkadaslar cek basına 30$ masraf verme gibi durumları olmus o yüzden en ucuz Ziraat bence. Tek kötü yanı diğer bankalar ne kadar sürede bozuyor bilmiyorum ama burda 1-1.5 ay arası sürer dedi ve masrafını işlem esnasında alıyor :S Son olarak 250$ altı çek icin bilgi işleme geri dönebilir gibi bir acıklama olmadı ki bozucaklardır. Devlet bankası oldugunu, çok fazla yogun oldugunu düsünürsek bence çek konusunda yine de iyi iş cıkarıcaklar gibi.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı freedom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mrb..ya benim kafama bisi takıldı..atıyorum bizim burda bi sony laptop 5.000 ytl..ama ordakine baktıgım zaman 1000 dolar max. ya madem bu kadar fark var bi laptopla bütün masraflarını karsılarsın yanina bide n95 alırım hatta bide playstation oh ne ala..herkes bööle mi düsünüyo..neden forumlarda bööle seyler görmüyorum...
    Söylediklerinde haklısın ama resmi olarak TR'ye şu dediğin kalemlerden birer tane sokabiliyorsun.Her pasaporta 1 telefon olayını zaten biliyorsundur.PS'na da yanaşma derim.Çünkü oradan alacağın PS'ın orjinal olacak ve orjinal oyunlarını almak zorunda kalacaksın.(Orjinal oyunları 90-150 YTL arası değişiyor piyasada)Onun yerine burada chipli satılanlar var.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaslar benim bi arkadas gecen yaz Alabama gulfshore da(yanlis yazmis olabilirim) mc donalds da calisti. ben de bu yaz alabama ya gidiyorum. arkadastan alabama hakkinda az cok bilgi edindim. yardima ihtiyaci olan warsa irtibata gecebilirim. hem benim icin de iyi olur.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaslar dün dediğiniz gibi ziraat bankasına gittim ve oradaki müdür yardımcısı ben daha böyle bi çeki ilk defa görüyorum dedi. ben de normaldir dedim. yani biz bozmuyoruz vs vs dedi. hemen hemen tüm bankalara sordum ama hiçbirinden sonuc alamadım. 100 dolarlık bank of america nın deposit çeklerinden hangi bankanın hangi şubesinden bozdurduysanız söyleyim o şubesine gitcem artık. bu arada ilgilendiğiniz için hepinize tşkkürler.....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı zubeyr86 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar dün dediğiniz gibi ziraat bankasına gittim ve oradaki müdür yardımcısı ben daha böyle bi çeki ilk defa görüyorum dedi. ben de normaldir dedim. yani biz bozmuyoruz vs vs dedi. hemen hemen tüm bankalara sordum ama hiçbirinden sonuc alamadım. 100 dolarlık bank of america nın deposit çeklerinden hangi bankanın hangi şubesinden bozdurduysanız söyleyim o şubesine gitcem artık. bu arada ilgilendiğiniz için hepinize tşkkürler.....
    Doğrudur, demekki senin gittigin sube kücükmüs. Ben de bankacı abime sormustum bozabilirmiyim böyle bir ceki diye o da dıs isleriyle ilgilenen subelerden filan bahsetmisti biraz. Demek istedigim banka subesinin büyük olması ve cek, döviz isleri yapıyor olması gerekiyor. Ben Eskişehir Ziraat bankasının Merkez subesinde bozduruyorum ceki. Sen de İzmir, Ankara, İstanbuldaysan sorun olmaz ama diger bir sehirdeysen bankaların merkez subelerini gez, o da olmazsa büyük bir sehre yolculuga cıkman gerekicek

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)