Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Erken WAT Acil yardım

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Erken WAT Acil yardım

Merhaba arkadaşlar ben 2013 için work and travel düşünüyorum fakat okulum mart ayında bitiyor. Yani ben mart ayında gidip ekim sonu gibi dönmek istiyorum. Maddi konuda sıkıntım yok amacım ingilizcemi geliştirmek. Mart ayında çalışmaya başlayıp eylülde bırakıp 1 ay gezmek. Bu mümkün mü acaba? Lütfen yardım edin...

Not: Sol tarafdaki bilgiler acele hesap açıldığından gerçeği vermemektedir.
    Konu kaanworld tarafından (21-06-2012 Saat 03:25 AM ) değiştirilmiştir.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Dostum wat tarihi resmi oalrak 15 mayıstan itibaren başlar ditye biliyorum ama ben :S
    “Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” -- St. Augustine

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

valla gidebilirsin bence ama özel bir kural var mı bilmiyorum. sonuçta diğer ülkeler falan daha erken gidiyor wat'a. bir sor bakalım danışmanlara. olmuyorsa bizi de bilgilendirirsen sevinirim.
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Anladım... Umarım gidebilirim ... Çünkü arkadaşım vizesini 1 mart ve 30 eylül arası almıştı bu yıl için. Ama ds deki tarihleri bilmiyorum... Şirketten öğrendikten sonra yazarım.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

Ben yardımcı olayım arkadaşlar. Türkiye'deki ortalama okul tarihlerine göre ayarlandığı için 15 Mayıstır. Ancak öğrenci isterse daha erken de gidebilir. Bu konu sadece işveren ile anlaşmasına bağlıdır. Zaten işverenler Türkiye'ye Ocak ayında gelmeye başlarlar. Hatta bazıları Aralık'ta bile gelebiliyor. Orada konuşursanız ve tamam derse bir sorun olmaz gidersiniz. Yine bir sorunuz olursa cevaplarım.
    Wisconsin Dells Profesörü Lifeguardlık kitabını yazan kişi...

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Peki arkadaşlar bu WAT fuarı hangi tarihte?

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı kaanworld Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki arkadaşlar bu WAT fuarı hangi tarihte?
    Her danışman için ayrı ayrı fuarlar oluyor. Anlaştığı işverenler geliyorlar öğrenciler de işlerini işverenlerle görüşerek seçiyorlar ancak soruna gelince tarihleri şimdiden belli değildir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

aarkadasim marttan eylul sonuna kadar vize verildigi olayi yalandir.. eger gozunle gorduysen yanlislik yapilmistir cunku wat vizesi 4 aydan daha fazla olamaz... ayrica ds 2019 belgeni alacaksin bu belgende ise baslama tarihin 1 mayisin oncesinde olma ihtimali de yoktur.. hadi buna karsi cikacak arkadaslar olacaktir diyelimki kural olarak mumkun martta gitmen. sana sunu soyleyim bu vize ogrenciler icin verilen bir vize okulu devam ederken amerikaya gidecek birine asla vize verilmez.. ds 2019 belgendeki is baslama tarihin mart ayi olursa vize alma ihtimalin olmaz.. zaten ole bi tarih olamaz.. neyse isin ozu martta gidisi unut gidebilecegin en erken tarih mayis ortasidir.. ona gore planini yap..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aarkadasim marttan eylul sonuna kadar vize verildigi olayi yalandir.. eger gozunle gorduysen yanlislik yapilmistir cunku wat vizesi 4 aydan daha fazla olamaz... ayrica ds 2019 belgeni alacaksin bu belgende ise baslama tarihin 1 mayisin oncesinde olma ihtimali de yoktur.. hadi buna karsi cikacak arkadaslar olacaktir diyelimki kural olarak mumkun martta gitmen. sana sunu soyleyim bu vize ogrenciler icin verilen bir vize okulu devam ederken amerikaya gidecek birine asla vize verilmez.. ds 2019 belgendeki is baslama tarihin mart ayi olursa vize alma ihtimalin olmaz.. zaten ole bi tarih olamaz.. neyse isin ozu martta gidisi unut gidebilecegin en erken tarih mayis ortasidir.. ona gore planini yap..
    ozgorsum bu dediklerine katılıyorum kesinlikle, bir de buna ilave olarak ben 5 Yıllık J1 vizesi gördüm ürdünlü bir arkadaşın pasaportunda ve bu şekilde verdiler bir sorun yok dedi eleman. ama ben inanamadım hala daha inanamıyorum zaten bunu görmüş olmama rağmen.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

Turkiyede de verildi daha once ve konsolosluk yanlikla verildigini ve bir dahaki sene wat a katilmak isterse tekrardan vize almasi gerektigini soyledi.. cunku resmi olarak vizeler mayis 15 den once ve 30 eylulden sonra OLAMAZ.... wat program tarihi budur.. mayis 15-30 eylul..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok sağolun arkadaşlar... Artık bizde 15 mayısta yolcu oluruz ama ben fuarı bekliyorum çünkü en iyi şirketle gitmek istiorum. newyork istiyorum... kalıcak yer sıkıntısı olcağıı sanmam çünkü maddi açıdan sorunum yok şükür... umarım adam gibi bir iş bulabilirim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)