Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: turist vizesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart turist vizesi

Geçen yaz amerikaya watla gitmiştim.sosyal güvenlik numaramı almadım ve bir de ticketim var pedicapten onuda ödemeden geldim Türkiyeye, önümüzdeki yazda turist olarak gitmeyi planlıyorum.vize konusunda sıkıntı çıkarırlarmı sizce?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

vizede sknti cikmaz da oraya gittigin anda polisler seni mahkemeye cikartabilir cezan nedeniyle odemeni isteyecekler faizli sekilde.. odersen sorun olmaz.. ben gecen sene amerikaya gittigimde trafik cezasi olan arkadasim vardi yanimda onu aldilar cezaayi odedi kurtuldu.. ama vizeyi aldi sonuc itibariyle vizzede problem yapmiyorlar o kadar.

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

öğrenciysen turist vizesi alman zor biz bu sene alamadık
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

turist vizesi almak gorundugu kadar kolay deil baya arastirdim , arklara sordum ve sonuc istenen belgeler

Ailenize ve size ait olan tüm ev ve arsa tapu fotokopileri
    Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri
    Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı
    (Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri
    Kredi kartı ekstreleri
    (Maaşlı olarak çalışıyorsanız) Çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı, eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza sirküsü, son 3 aylık maaş bordrolarınız, (SSK'lı iseniz) SSK işe giriş bildirgesi
    (Serbest çalışıyorsanız) İşyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı, imza sirküleriniz, (varsa) Şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstresi
    (Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri
    (Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleriniz ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri
    LIVE IS LIFE

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

aynen bende geçen sene 2 kere wat yapmama rağmen turist vizesi için başvurdum ve bana okulunu bitir öyle başvur dediler vermediler turist vizesini

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki amerikaya watla gitmeme rağmen ssn'imi almamış olmam sorun olurmur?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

olmaz benim forumdan bir arkadas koca yaz ssn cikarmadi sonraki sene birdaha wat yapti sorun cikmadi yani...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

peki daha çnce wat la gittiğimiz zaman cıkardıgımız ssn yi bidaha gidecegimiz zaman kullanabiliyormuyuz.yoksa eyalete göre degişiyo mu?

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ssn bir kere verilir omur boyu gecerlidir...

Üstad
    Tecrübe Puanı
    21

Alıntı memetcetinkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turist vizesi almak gorundugu kadar kolay deil baya arastirdim , arklara sordum ve sonuc istenen belgeler

Ailenize ve size ait olan tüm ev ve arsa tapu fotokopileri
    Ailenize veya size ait olan tüm banka hesap cüzdanları aslı veya son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstreleri
    Bankadan alınan son hesap bakiyesini belirten resmi yazı
    (Varsa) Otomobil ruhsat fotokopileri
    Kredi kartı ekstreleri
    (Maaşlı olarak çalışıyorsanız) Çalıştığınız işyerinden kaç yıldır çalıştığınızı ve şu anki görevinizi açıklayan resmi yazı, eğitiminiz süresince izinli olduğunuza dair yazı, bu yazıyı imzalayan kişinin imza sirküsü, son 3 aylık maaş bordrolarınız, (SSK'lı iseniz) SSK işe giriş bildirgesi
    (Serbest çalışıyorsanız) İşyerinizin vergi levhası fotokopisi, Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi, Oda Sicil Kağıdı, imza sirküleriniz, (varsa) Şirket hesabınızla ilgili bankadan alınmış son bakiye durumunu belirten resmi yazı ve son 6 aylık hareketi gösteren hesap ekstresi
    (Evli iseniz) Eşinize ait (varsa) maaş bordrosu, (varsa) ruhsat-tapu fotokopileri
    (Varsa) Repo, Borsa, Tahvil hesaplarıyla ilgili hesap hareketleriniz ve son bakiyeleri gösteren resmi yazıların orijinalleri
    bende gitmeden çok araştırdım bi ton belge hazırladım ama bunların hepsi hurafe ya hiç birşey istemiyorlar adam pasaportumdan başka bişey almadı öğrenci belgemi bile zorla verdim benden öncekilerdende bu belgeleri istemedi
    ya olduğun gibi görün yada gözüme görünme!!!

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bilgiler için teşekkürler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)