Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 50 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ABD'de ilk günlerde bedava konaklamak için

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart ABD'de ilk günlerde bedava konaklamak için

Herkese merhabalar, bu forumu çok sevdim ya, evet bende faydalı bişi yazıym dedim. Arkadaşlar, her nereye gidecek olursanız olun ABD'nin en ücra köşelerinde bile üyelerini kolaylıkla bulabileceğiniz bir "misafirperverlik" sitesi veriyorum :www.couchsurfing.com özellikle ilk günlerde otel kalacak yer vesaire gibi sıkıntılarınıza bire bir çözümdür. Bi üye olun gitmeden de check edersiniz üyeleri ve mail atarsanız sizi havalimanından bile karşılayabilirler. Ben şahsen dünyanın pek çok yerinde bu şekilde çok konakladım ve unutulmaz anılarım arkadaşlıklarım oldu. Üyelik bedava. Beni ordan aynı nickle bulabilirsiniz. Sevgiler.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

güvenilir mi? neden bedava olsunkı yanı neden bedava

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı leventnoir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar, bu forumu çok sevdim ya, evet bende faydalı bişi yazıym dedim. Arkadaşlar, her nereye gidecek olursanız olun ABD'nin en ücra köşelerinde bile üyelerini kolaylıkla bulabileceğiniz bir "misafirperverlik" sitesi veriyorum :www.couchsurfing.com özellikle ilk günlerde otel kalacak yer vesaire gibi sıkıntılarınıza bire bir çözümdür. Bi üye olun gitmeden de check edersiniz üyeleri ve mail atarsanız sizi havalimanından bile karşılayabilirler. Ben şahsen dünyanın pek çok yerinde bu şekilde çok konakladım ve unutulmaz anılarım arkadaşlıklarım oldu. Üyelik bedava. Beni ordan aynı nickle bulabilirsiniz. Sevgiler.
    bakalım deneyelim bizi kobay falan olarak kullanmasınlar bunlar
    sakata gelmeyelim sabah bi uyanırsın böbrekk yok
    only GoD CaN JuDgE me!!!!!

"FiRsT YoU GoT ThE MoNeY
    TheN YoU GoT ThE PoWeR
    WheN YoU GoT ThE PoWeR
    YoU HaVe ThE WoRLd
    YoU HaVe ThE WoMeN...

LaNeT OlSuN İçiİmdeKi İnsAn SeVgİsine

nerede o eski saf temiz bir beklenti olmdan olan sevdalar aşklar,,,,ya mecnun olmuş küpeli ya leyla kaşar

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ewt nedir bunun olayı..?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakalım deneyelim bizi kobay falan olarak kullanmasınlar bunlar
    hostel filmi geldi aklıma

Üstad
    Tecrübe Puanı
    25

Alıntı ido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bakalım deneyelim. bizi kobay falan olarak kullanmasınlar bunlar
    "Sabah uyanırsın....Böbrek Yok " Güzeldi...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya korkutmasanıza ınsanı bw hostel demeyın bana ya ben bobregımden ayrılamam

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya korkutmayınsanıza ınsanı hostel mostel aaaa ayrılamam bobregımden

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

benim arkadaşlarımda interrail vasıtasıyla avrupanın biçok yerinde bu şekilde kaldı ama sabah uyanırsın böbrek yok buz dolu küvetin içindesin tarzında bi hikayenin gerçekleşmeyeceğinin kimse garantisini veremez tabiki
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

leventnoir ızlenımlerını alalım nasıl orası oyle? bobregın yerınde mı?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

benzer şekilde http://www.hospitalityclub.org/ adresinden de faydalanılabilir. Ancak yukardada yazdığı gibi güvenilir mi tatışılır.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Güvenilir tabiiki, herkes referansı var, mesela sen bende kalıyorsun ben diyorum ki bu arkadaş bende şu kadar gün kaldı çok uyumlu çok eğlendik vesaire o zaman referanslarına göre daha kolay bulabiliyorsun kalacak yer. Bedava olmasıda şu sebebten mesela olurda dünyanın başka bir yerinden sana gelecek olanlar olursa bu şekilde onlarda sende kalabiliyor elbette zorunluluk diye bir şey yok. Mesela seçenekler var, sen profili oluştururken "kesinlikle yer var" "yer var" "belki" "sadece çay ve kahve" ya da "yer yok" diyebilirsin hiç sorun değil hatta yer var desen bile sana couch request geldiğind ebile eğer müsait değilsen cevap atıyorsun müsait olmadığını sınavlarının olduğunu yada ı gün evde olmadığını falan, yaklaşık bir hafta önceden mail atarsan gideceğin yerdeki profillere garanti yer bulursun. Ben isviçredeyken, nereye gitsem beni arabayla tren istasyonundan karşılıyorlardı, tertemiz bir oda havlu veriyorlardı, beraber yemek yiyorduk anlıycan baya friendly bir olay ayrı bir kültür yani...

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yok be fazlan olur eksiğin olmaz, bana çok gelen oldu kolombiyadan ispanyadan ingiltereden çekten, benimde çok gittiğim yerler oldu, pakistanda mesela, pakistan erkek güzelinin evinde kalmıştım sonra başka bir şehirde adam baya bi zengindi bize direkt şoförlü araba falan verdi sonra hindistandaki o 3 kızı hala unutamıyorum bana doğum günü sürprizi yapmışlardı. Nereye gittiysem çok ama çoook faydasını gördüm. Allaha şükür heryerim sağlam

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Güvenilir tabiiki, herkes referansı var, mesela sen bende kalıyorsun ben diyorum ki bu arkadaş bende şu kadar gün kaldı çok uyumlu çok eğlendik vesaire o zaman referanslarına göre daha kolay bulabiliyorsun kalacak yer. Bedava olmasıda şu sebebten mesela olurda dünyanın başka bir yerinden sana gelecek olanlar olursa bu şekilde onlarda sende kalabiliyor elbette zorunluluk diye bir şey yok. Mesela seçenekler var, sen profili oluştururken "kesinlikle yer var" "yer var" "belki" "sadece çay ve kahve" ya da "yer yok" diyebilirsin hiç sorun değil hatta yer var desen bile sana couch request geldiğind ebile eğer müsait değilsen cevap atıyorsun müsait olmadığını sınavlarının olduğunu yada ı gün evde olmadığını falan, yaklaşık bir hafta önceden mail atarsan gideceğin yerdeki profillere garanti yer bulursun. Ben isviçredeyken, nereye gitsem beni arabayla tren istasyonundan karşılıyorlardı, tertemiz bir oda havlu veriyorlardı, beraber yemek yiyorduk anlıycan baya friendly bir olay ayrı bir kültür yani...
    referans olaylarını falan biliyorum bende. bir ara interrail a gitmeyi düşünüyordum daha sonra work and travel a karar verdim. açıkcası ben çok zor durumda kalmadıkca bu şekilde konaklamayı düşünmüyorum. bende kalmak isteyenlerde oldu ama zamanlamaları kötüydü kısmet olmadı. arkadaşım var bu şekilde birçok kişiyi misafir eden daha sonrada yanlarına giden ama dediğim gibi tercih meselesi. ayrı bir kültür kısmına katılıyorm.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

açıkcası ben çok zor durumda kalmadıkca bu şekilde konaklamayı düşünmüyorum

Büyük konuşma paran kalmaz sonra ne biliyim kendini çok yalnız hissedersin bir yerde yardıma bir tanıdığa ihtiyacın olur!!!

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Thumbs down

açıkcası ben çok zor durumda kalmadıkca bu şekilde konaklamayı düşünmüyorum

Büyük konuşma paran kalmaz sonra ne biliyim kendini çok yalnız hissedersin bir yerde yardıma bir tanıdığa ihtiyacın olur!!!
    o işte zor duruma giriyor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

interrial nedır acaba bıde onu yazsanız parantez içinde

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

kabaca trenle avrupayı geziyosun hocam

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Avrupanın hemen hemen tüm ülkelerinde geçen tren pass bileti, farklı alternatifleri var 26yaş üstü ve altı için bmlgelere göre ülkelere göre ya da zamana göre pass biletinin fiyatları değişiklik gösteriyor. Avrupayı gezip görmek için ucuz bir alternatif olarak düşünülebilir. Ama planını iyi yapan avrupadaki ucuz uçakları iyi kovalayan biri uçaklarla çok daha rahat ve "çok daha ucuz" seyahat edebilir. Örnek vereyim ben Basel ( isviçre ) den Valencia ( ispanya ) ya 15ytl ye bilet almıştım bütün vergiler zartlar zurtlar dahil. Cenevre'den Prag'a gidiş dönüş 80 ytl ye bulmuştum. Hatta Cenevre'den kanarya adalarına gidiceyydim de 35 ytl ye soradan vazgeçtim. Otobüs versiyonu Eurolines ama dediğim gibi aklı selim gezmeyi bilenler ucuz uçak firmaları var avrupada büssürü easyjet,ryanair,flybaboo v.s. v.s. interrail e bir aylık dünya para verene kadar uçakla dolaşırsın hem zamandan kazanır daha çok yer görür ve rahat gezersin.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı turka Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    interrial nedır acaba bıde onu yazsanız parantez içinde
    hocam sırtına çantanı alıyorsun atkıyorsun sirkeci den trene 7 veya 8 farklı bölge var o bölgeler içinde trenle seyahat edip hostellerde yada yukardaki adreslerden tanıştığın insanların evinde kalıyorsun. Eskiden yurtdışına çıkmanın en ucuz yoluymuş ama şimdilerde program formatı birazcık değiştiği için çok da ucuz olmayan bir gezi türü. Ayrıntılı bilgi istersen http://interrail.genctur.com/nedir.htm incelersin.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

interrail in ayrı bi hawası war yanlış şimdi uçakla gezmek bence biraz keyifsiz bi olay..tren garlarında yatmak sokaklarda kuytu köşelerde konaklamak gerekirse bankta sabahlamak en ucube hostellerde kalmak nereye gittiğini bazen bilmediğin gereksiz bi trene binmek vs açıkçası yapılması gereken bişey bence

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kerempi tabiiki sana katılıyorum ama zamanı ve parası az olanlar için alternatif gösterdim sadece, zengin çocuğu değiliz hiçbirimiz yani ben şahsen otostop çok çektim rastgele elimde "anywhere but here" tabelalarıyla. Allah kısmet ederse ABD'de gezeriz bol bol.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

tabi doğru söylüyosun zengin çocuğu olmadığımız kesin..tabi ya işallah bakalım amerikadada neler yaşicaz güzel hikayelerle döneriz işallah hepimiz

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Kerempi tabiiki sana katılıyorum ama zamanı ve parası az olanlar için alternatif gösterdim sadece, zengin çocuğu değiliz hiçbirimiz yani ben şahsen otostop çok çektim rastgele elimde "anywhere but here" tabelalarıyla. Allah kısmet ederse ABD'de gezeriz bol bol.
    anywhere but here iimis
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ilginç birşey ama bilmediğin bir yerde tanımadığın insanların yanında kalmak biraz cesaret işi bence..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hiç bilmediğin bir yerde hiç arkadaşın olmayacak mı ? O veya bu şekilde birileriyle tanışacaksınız belki size evlerini açacaklar, amerikalılar çok iyi insanlardır özellikle country için çok güzel şeyler duydum. Arkadaşın biri supermarkette tanıştığı biriyle ahbap olmuş eleman buna evdeki bir sürü eşyasını vermiş televizyon kanepe buzdolabı. Samimiyet önemli çekinmeyin kalın

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hiç bilmediğin bir yerde hiç arkadaşın olmayacak mı ? O veya bu şekilde birileriyle tanışacaksınız belki size evlerini açacaklar, amerikalılar çok iyi insanlardır özellikle country için çok güzel şeyler duydum. Arkadaşın biri supermarkette tanıştığı biriyle ahbap olmuş eleman buna evdeki bir sürü eşyasını vermiş televizyon kanepe buzdolabı. Samimiyet önemli çekinmeyin kalın
    Tabi arkadaş olacak ama yine de dikkatli olmakta yarar var bence

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aslinda cok gusel bi olay ama cesaret istiyor..Tek basima denemeye cesaret edemiyorum..
    Did u see the lights,as they fell all around u?Did u hear the music,Serenade from the stars?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

peki levent,şimdi üye olduk diyelim,hiç referansımız yok,sitede yeni üyeyiz çaylağız vs. haziranda mesela new yorkta bizi karşılayacak birini bulma şansımız nedir

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Herşeyin bi ilki var bu arada adım levent değil murat, le vent noir siyah rüzgar demek fransızcada, ben referans olurum kafanı yorma, ararken referansın olması çok önemli değil hani güven müven dediniz ya ? o kalacağınız arkadaşların mesela referansları var mı o önemli. New York ta 10 bin e yakın eleman var elbet biri gelir karşılar doğru olanı seçmek lazım mesela yeni üyeleri!!! çünkü yeni üyeler çok daha açıktır birini ağırlamak konusunda, bir mail yazarsın genel onu herkese kopyala kopyala gönder, sana cevaplar gelicektir. Dersin ben şu saatte varıyorum müsait misin beni havalimanından almak için dersin. Arkadaşımı biri 300 km uzakta bi yerden gelip havalimanından karşılamış aynı havalimanına arabasıyla götürmüştü...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)