Work and Travel 2025
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2014 W&T Serüvenim (Teton Village,Jackson,WYOMING)

Hayalperest Watçı Certified MindBlower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    0

Standart 2014 W&T Serüvenim (Teton Village,Jackson,WYOMING)

Merhaba arkadaşlar, gitmeden önce buraları heyecanla okumuş birisi olarak(arkaya fon müzigi bile acıyodum be ) ben de elimden geldigince hikayemi sizlere aktarmaya çalışıcam.İnsallah sizlere bi faydası olur.Here we go

Karar verme aşaması ani oldu benim için.Arkadaşlarım 4 kişilik bi grup halinde gitmeye karar vermislerdi ve bana da teklif ettiler.Aklıma ilk gelen şey ne kadar tutacagıydı.Sirketine göre degisir tabi ama yaklasık 6000-7000 arası bi miktar cebinizden cıkıyor hersey dahil aklınızda bulunsun Neyse, fazla detaya girmiyorum, bi sekilde karar verdik sirkete basvurduk.On kayıt ucreti odedik ve surec baslamıs oldu.İs fuarı,isveren görüsmesi,is secimi,pasaport,vize derken hersey halloldu ve gitme zamanı yaklasmaya basladı.Ankara'dan memleketim olan Bursa'ya gidilip aileyle bir hafta kadar vakit gecirilecekti.Onu da yaptık.Ucagımızın oldugu 19 Haziran'dan bi gün önce gidip, birlikte gidecegim arkadasımla onun ablasında kaldık(su cümleyi de nası kurdum).19 Haziran sabaha karsı 4.30 da ucaga bindik ve Türkiye'ye bi daha gelmemek üzere veda ettik.Şaka şaka bi kaç aylıgına.Ha unutmadan ucagimiz Paris aktarmalıydı(paris görmedik demeyiz) ve önce Salt Lake(Utah) hava alanına ordan da Jackson(Wyoming) hava alanına gidicektik.Yaklasık 16 saatlik(aktarmalar da dahil) ucustan sonra Jackson'ın şirin ve tontiş hava alanına indik ve ilk tepkim 'OMFG,WTF is this cold' oldu yani aman yarabbim bu nasıl bir soguktur.

Şimdilik bu kadar, en yakın zamanda devam edicem, esen kalın.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Lütfen devam edermisin yazına.Bu yaz İnşallah vize alabilirsem ordayım

Deneyimli Watçı fuatti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Bu yazı tanıdık geliyor ama neyse

Tecrübe Puanı
    0

Ne diyordum, heh, havaalanına indik soguk filan derken, taksilerin oldugu yere yoneldik arkadasımla.Havalalanından Teton Village'a 60 dolar tutuyordu, atladık birine yaklasık 40 dakikalık bir yolculuktan sonra Teton Village'a geldik.Otelde kalacaktık ama otel deyince öyle 'vaaay kanka' demeyin hemen, tek kişilik bi oda 3 kişiliğe çevrilmişti ranzalar eklenerek.Gittiğimizde etraf karanlık olduğundan ve deli gibi yorgun olduğumuzdan direk odaya çıktık ve duş alıp kendimizi yatağa attık.Gece bi ara bizden önceki gün oraya gelen ve yerleşen oda arkadaşımızı(duştan çıkmış havluya sarınmış göbekli bir arkadaş) gördüm uyukuluyken Kısaca odadan bahsedeyim; otel aslında adına çalışıcagımız şirketin oteliydi, banya ve salon tarzı bir yerden oluşuyordu.Salon dediğime bakmayın, mutfakta yakalar da masa da 20 metrekare bir yerdeydi.Banyosu çok kraldı hakkını yemeyelim adamların.Neyse işteki ilk güne geçip bırakıcam şimdilik.Ertesi gün sabah çalışıcağımız restorana gittik.Bu arada restoranda busserlık yapıcaktık, Türkiye'deki adıyla komi...Manager bize giyeceğimiz tisortleri verdi ve isten bahsetti, ilk defa uzun soluklu bir muhabbete orda giriştik ve gayet iyi anlaştık.(PS:ikimiz de dil bölümü öğrencisiyiz)Sonra da serverlardan biriyle tanıştırdı bizi ve daha ayrıntılı bir şekilde öğrendik ne yapacağımızı.Temelde iş şuydu; masalardaki boş tabakları al mutfağa taşı,masaları temiz tut,barda buz bitince götür,müşterilerin isteklerini serverlara ilet filan.İlk günümüzü bu şekilde normalden erken bitirerek odaya gittik ve üstümüzü değiştik.Etrafı keşfetmeye hazırdık

Araştırmacı Watçı Danyjoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Hocam bende bu sene busboy olarak gidecem.Vize görüşmesinde ne sordular?

Araştırmacı Watçı Berkeley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    11

Alıntı Danyjoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam bende bu sene busboy olarak gidecem.Vize görüşmesinde ne sordular?
    ilgili cevapları ilgili konu'larda bulabilirsiniz devamını bekliyoruz bu arada keşif en önemli anlardandır

Tecrübe Puanı
    0

En son kesif mesif diyordum, arkadas bi kolacan edelim dedik koyu.Tepelere ciktikca etraf beyazliyor, bildigin kar haziran sonunda.Tamam biz de alisigiz memlekette uludaga cikinca kar gormeye de, elin amerikasinda bi de sortla boyle bi manzara garip oldu.Neyse teleferik gibi bisey vardi, onla ciktik tepeye, restaurant cafe gibi yerler var.Girdik birine sicak cikolata icelim dedik, hesap gelince orada tip denilen seyle ilk kez karsilastim dostlar.Daha once de duyduk 'abi adamlarda zorunluymus yea' diye ama boyle bagira bagira hesabin %18.ini verince anliyor insan.'lan keko sicak cikolatanin hesabindan nolcak' der gibisiniz bunun ileride menulu yemegi dev burgerleri de olucak canlarim.Neyse, sortla tarzan gibi kaldiktan sonra usudum tabi dedim assagi inelim millet, bu arada sevgi pitircigi gibi herkes birbiriyle arkadas havalarinda ama 1 ay sonra kimse birbirinin yuzune bakmiycak.Indik asagi, koye, dedik aciz ne yiyelim, e this is usa, nerde burgerlar sagliksiz yiyecekler diye mc donalds b.king filan sorusturuyoz fellik fellik, gel gor ki koyde yok oyle seyler.Restaurantlar var burgeri iki katina satan ama hakkini vereyim biri cok iyidi.Baska da alternatif yok.E ilk gunden de Jackson a inmeyelim aciz diye.Girdik bi mekana yedik efendi gibi burgerlarimizi odedik hesabimizi tip dahil.Sonra odalara cekildik, bilgisayar,tv ne varsa artik.Bi hatirlatma: amerika diye oyle cilgin internet hizi beklemeyin, cogu yerde turkiyedeki hizi ararsiniz, bizim otelde de hiz yerlerdeydi, bi yerden sonra internette fazla vakit geciresiniz gelmiyo, en azindan evdeyken.Neyse bu anlattigim gunden sonra kafamizda ulan nasi geccek burda vakit sorusu olustu tabi.Ama bakalim kahramanlarimiz sonraki gunlerinde neler yapacakti...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)