Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ne yapsam nerelere sorsam ?:)

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Question Ne yapsam nerelere sorsam ?:)

Arkadaşlar öncelikle bu siteyi şans eseri buldum iyikide bulmuşum gerçekten bağımsız wat tartışma paltformu olarak bi burayı gördüm tebrik ederim ..Meraba deyim ayrıca hepinize ..

Sorularıma geçeyim..

1-Bu sene biz 2-3 arkadaşla wat a gitmeyi düşnüyoruz 2 şirketle felan konuştuk tanıdıklar aracılığıyla united towers olabilir diye düşündük ama orada galiba bi kontrat imzalatılıyomuş işten ayrılmasın diye..Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz kontrat işi için??..Bana kötü gibi gelmedi garanti hiç olmazsa??..

2-Ve iş olarak ta aqua parklar tatil köyleri gibi yerler düşnüyorus yani fazla ağır iş olmasın öyle aman aman para kazanmayalım, ama eğleneyim , gezeyim çevreyi diye düşnüyorus.Bu gibi yerler için tavsiyeleriniz nelerdir tabi gençlerin bol olduğu yerler de diyebiliriz maksat eğlenmek ..Eyalet bazında??..

3- Son olarakta gerçekten ingilizce gelişiyomu ?..Biz arkadaşlarda duymuştuk onlar bütün gün çalışıyosun mutfakta felan bi allahın kuluyla konuşmuyosun felan diyolardı bu bizi korkuttu ..İngilizce için sizce hangi iş olmalı??..

Biras fazla oldu ama cevaplarsanız sevinirim ..Görüşmek üzere...

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaşım hoşgeldin. giriş sayfasında da yazdığımız gibi tamamen bağımsız bir platform oluşturma çabasındayız. o yüzden senin gibi bu programa katılmayı düşünen kişileri bu platformda toplarsak tüm arkadaşlarımız için çok yararlı olacaktır.

Eğer iş garantisi istiyorsan mesela ciee gibi iş bulma kurumları roadshow ve recruit denilen amerikalı iş verenlerle görüşme imkanı sağlayan organizasyonlar düzenler. Bu görüşmelerde işin garanti oluyor ancak oraya gittiğinde işi beğenmesen bile çıkma ihtimalin çok düşük. Eğer çıkacak olursan da 1 ay içinde abd yi terketmek zorundasın ve bu bir ay içinde herhangi bir yerde çalışamazsın. Biraz onur kırıcı bir durum aslında. O yüzden eğer macera yaşamak istiyorsan ve ben her yere gider gezer istediğim yerde iş bulabilirim diyorsan garantili sözleşmeleri imzalama ha eğer işim garanti olsun riske atmak istemiyorum işimi diyorsan bu tür sözleşmelere imzanı koy derim. İngilizce skill konusuna gelirsek, amerikan aksanı çok farklı olduğu için ilk zamanlar hiç anlamayabilirsiniz. İlk zamanlar kesinlikle çok sıkılacaksınız hatta amerikaya indikten 30 dk sonra benim ne işim var burda diyeceksiniz. Yol yorgunluğu insanı çok vuruyor.

eğlence parkları gerçekten de çok eğlencelidir. garanti anlaşma yapacağınız iş yerlerinin vereceği ücrete dikkat edin. over time falan çoğunlukla palavra. kimse overtime kolay kolay vermez çünkü öğrenci işçi zaten ellerinde çok var. neden over time versinler. saat ücreti tax dahil olarak gösterirler. mesela 6.15 saat ücreti gösterirler ama orada 5.5 dolar verirler. taxları daha sonra alıyorsunuz yaklaşık 10 ay sonra . saat ücreti en az 7-8 dolar olan iş yerlerini tercih etmenizi tavsiye ederim.

daha çok söylenecek şey var aslında ama şimdilik bu kadar olsun. her türlü soruyu iletebilrisin. elimizden geldiğince yardımcı oluruz. özellikle nisan mayıs aylarında bu sitede çok hareketlilik bekliyoruz. herkes birbirine destek olursa sıkıntıları azaltır daha bilinçli hareket ederiz. şimdiden kolay gelsin
    admin (at) turkishwat.net

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Cvplar için çok sağol..

Peki insanlarla baya iletişim kurabileceğim işler nelerdir ?...İngilizce açısından ??...

ikinci olarak eğlenebileceğim bizim gibi gençlerin bol olduğu gezilebilecek bi eyalet istesem sizden nereyi önerirsiniz??..

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı MithrandiR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki insanlarla baya iletişim kurabileceğim işler nelerdir ?...İngilizce açısından ??...
    Aslında çalışırken değil daha çok günlük hayatta yani kendi sosyal yaşantın içerisinde dilini geliştiriyorsun. Birde eğlence parklarında çalışırken günde yüzlerce insanla muhattap olacağın için epey konuşma fırsatı yakalarsın. Hatta sen konuşmak istemesen bile insanlar gelip sana bir şeyler soracaktır ve cevaplamak durumunda kalacaksın.

Alıntı MithrandiR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ikinci olarak eğlenebileceğim bizim gibi gençlerin bol olduğu gezilebilecek bi eyalet istesem sizden nereyi önerirsiniz??..
    Bene NJ nin Wildwood şehrindeydim. Orda yüzlerce hatta binlerce uluslararası öğrenci var ve tabi amerikalılar da. Eğlence mekanları, partiler falan, her gece bulabilirsin...
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok teşekkürler hati cvplar için ben yine sizin başınızı ağrıtırım , merak ettikçe ..

Wat Profesörü hati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

Estağfirullah, ne baş ağrısı, herzaman, menuniyetle...
    Her türlü istek, görüş ve şikayetlerinizi hayatikilic@turkishwat.net adresine iletebilirsiniz.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

slm arkadaşlarım siteniz hayırlı olsun bende şans eseri buldum bu siteyi hızır gibi yetiştiniz valla bende bişeler sormak istiyorum. danışmanlık bana iş ve yer ayarlarsa 1100$ istiyo. ama işi ve evi kendim oraya gidince bulursam 700 e düşüyo. siz bu konuda bana ne önerirsiniz. ilk gittiğimiz için bunları yapmamız zor olurmu.bide ekleyeyim philadelphia ya gitmek istiyorum. orda da 3 senedir univ. okuyan arkadaşım var. bana bazı konularda yardım edeceğini söylüyor. konaklama sorun olmaz gibi gözüküyo ama iş bulabilirmiyim sizce?eğlence parklarına dışardan eleman alıyolarmı?

Tecrübe Puanı
    10

passionate öncelikle aramıza hoşgeldin. valla 1100 doların içinde şirketin alacağı 250 dolar oluyor geriye kalan 150 doları ne diye kesiyorlar bilmiyorum. Ev konusunda ilk gittiğinde zorluklar çekebilirsin. O yüzden sana kalacağın yer konusunda garantili olarak gitmeni tavsiye ederim. Ha bir de gittiğinde herşey yolunda gitmyebilir. Yani evi ya da hostel'i artık herneyse çok rahat biryer olarak düşünme. İlk zamanlar çok zorluklar çekebilirsin her konuda. (özellikle tuvalet kültürü açısından )

philadelphia'ya birkaç kez gitmiştim bazen de yolumu şaşırıp girmiştim. Ama hati bu konuda master yapacak düzeye geldi çünkü belli bir süre philedelphia'da kaldı ve çok beğendi. dediği gibi siyahların çoğunlukta olduğu bir yer philadelphia.

Geçen sene nj wildwood da bir eğlence parkında life guard olarak görev yaptım. eğlence parkları adı üstünde eğlenceli yerler. Eğer eğlenmeyi biliyorsan sıkıntı çekmezsin.

Başka soruların olursa burdayız. sana şimdiden başarılar

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

evet eğlence parklarını kesinlikle tavsiye ederim. madem oraya gidiyorsunuz eğlenmeye gidin. ama para biriktirmek istiyorsanız tek işle çok zor çoook

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ben ilk sene hersheyparkta çalıştım.Keşke 2. sene de gitseydim ama geç olmuştu biraz.Kesinlikle eğlenirsin ve ingilizceni geliştirirsin.Ama harrisburgda çok ööle eğlence hayatı yoktu.(zaten çalışmaktan zamanımız yoktu bizim tek eğlencemiz parktı ama sonradan new yorka gittik tabi mükemmeldi).
    2. sene ise 2 işim vardı.American Eagle outfittersda satış elemanıydım. saatine 8 dolar alıyodum.ama çalışma saatleri çok azdı ben supervisora yalvarmak zorunda kalıyodum bana daha çok saat ver diye ama en çok 35 saate çıkardı haftada.Sonra 2. bi iş buldum.o da bi güzellik salonunda receptionistlik.Telefonlara cevap veriyodum randevu alıyodum gelen müşterileri karşılıyodum flan.saatine 7 dolar alıyodum(bence çok azdı).ama 2 işim olduğu için sorun olmadı pek.

ilk senenizde eğlence parkları derim hiç tereddüt etmeden(ki kardeşimi de seneye hersheyparka yollicam).

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı gskapun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ilk sene hersheyparkta çalıştım.Keşke 2. sene de gitseydim ama geç olmuştu biraz.Kesinlikle eğlenirsin ve ingilizceni geliştirirsin.Ama harrisburgda çok ööle eğlence hayatı yoktu.(zaten çalışmaktan zamanımız yoktu bizim tek eğlencemiz parktı ama sonradan new yorka gittik tabi mükemmeldi).
    2. sene ise 2 işim vardı.American Eagle outfittersda satış elemanıydım. saatine 8 dolar alıyodum.ama çalışma saatleri çok azdı ben supervisora yalvarmak zorunda kalıyodum bana daha çok saat ver diye ama en çok 35 saate çıkardı haftada.Sonra 2. bi iş buldum.o da bi güzellik salonunda receptionistlik.Telefonlara cevap veriyodum randevu alıyodum gelen müşterileri karşılıyodum flan.saatine 7 dolar alıyodum(bence çok azdı).ama 2 işim olduğu için sorun olmadı pek.

ilk senenizde eğlence parkları derim hiç tereddüt etmeden(ki kardeşimi de seneye hersheyparka yollicam).
    senin ingilizce süper o zaman gskapun helal valla

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

benim erkek arkadaşım amerikalıydı evliliğin eşiğinden döndüm ben bırak da olsun o kadar ingilizce

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

benim erkek arkadaşım amerikalıydı evliliğin eşiğinden döndüm ben bırak da olsun o kadar ingilizce

yapabileceğin en iyisini yapmışsın yani orada iyi bir ing istiyorsan birini bulmak lazım seninle 24 saat olacak

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

gitmeden önce de yabancılarla konuşun en azından pratik olur benim amerikada sadece kulağım gelişti artık her söleneni anlamaya başlıyosun ama yazı da çok önemli tabi ingilizce kulaktan dolma gelişmez

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Thumbs up

gitmeden önce de yabancılarla konuşun en azından pratik olur benim amerikada sadece kulağım gelişti artık her söleneni anlamaya başlıyosun ama yazı da çok önemli tabi ingilizce kulaktan dolma gelişmez
    evet

+1

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

yazılanlara göre eğlence parkları çok avantajlı gözüküyor. benim de kafamda bu iş var zaten ama sormak istediğim eğlence parklarında wat için harcadığımız parayı çıkarabilir miyiz? teşekkürler..

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı ibrahim26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılanlara göre eğlence parkları çok avantajlı gözüküyor. benim de kafamda bu iş var zaten ama sormak istediğim eğlence parklarında wat için harcadığımız parayı çıkarabilir miyiz? teşekkürler..
    Arkadasım bende ilk kez gidicem ve duyduguma göre eglenc parklarında paranı cıkarma ihtimalin yüksek ama ilk amacın ing olsun

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

bu eglence parklarını cok övdünüz ama oralarda kıyafat zorunlulugu yok mu??
    ben eglence parklarının sıtelerıne baktım hep sort gıymıslerdı.ıstedıgımız kıyafetı gıyemıyor muyuz? bırde ben unıted towersla gıtmeyı dusunuyorum ve tek basıma gıdıcem ama ne olcak bılmıyorum yani ortama nasıl ?ayrıca satıs elemanı olarak calıssam ne kadar kazanırım?yani rahat gecıneblırmıyım?satıs elemanlıgını onerır mısınız?ben daha once gezmek ıcın calıfornıayaya gıtmıstım oyuzden NYye fln gıtmek ıstıyorum.yani en azından gezmek için.ama oralarda rahatca yasayabılecegım bı yer nereyı onerırsınız?
    thanx..

Tecrübe Puanı
    10

zge eğlence parklarında çalışmak istersen, parkın belirlemiş olduğu elbiseyi girmek zorunda kalırsın. eğer havuz etrafında bir görev alırsan shirt ve t-shirt ayrılmaz ikili. games operator vs. birşey olmaya karar verirsen biraz daha farklı giyinebilirsin. eğlence parkları zaten rahat bir görünüm vermek ister ve yaz mevsiminin gerektirdiği gibi giyinirsin.

kasada iş yapmak istiyorum demişsin ama bununla sana kesin bilgi veremeyiz. çünkü bir eyaletteki ya da bir marketteki işveren saati 9 dolardan da seni çalıştırabilir 7 dolardan da. yani bu kesin bir şekilde belli değildir. yani rahat geçinmen senin bulunduğun eyalete ve yaptığı iş ya da işlere bağlı. İkinci bir iş bulursan rahatlıkla geçinebilirsin diyebilirim. Daha doğrusu günde 12 saat çalışabilirsen rahat edrsin.

sana tavsiyem yanına birini daha alman. desteğe ihtiyacın olacak

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

merhaba...ben siteyi şans eseri buldum ..çok teşekkür ediorum süper olmuş ...
    bi erkek arkadaşımla gidicem ben büyük ihtimalle...aynı evde kalmamız,aynı iş yerinde çalışmamız yani her şeyimizn aynı yerlerde olması önceden ayarlanabilirmi?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı negress Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba...ben siteyi şans eseri buldum ..çok teşekkür ediorum süper olmuş ...
    bi erkek arkadaşımla gidicem ben büyük ihtimalle...aynı evde kalmamız,aynı iş yerinde çalışmamız yani her şeyimizn aynı yerlerde olması önceden ayarlanabilirmi?
    evet şirket buradan hepsini ayarlayabilir.. gerçi sadece işi ayarlasa yeterli sizin için.. kalıcak yer konusu en basiti

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar bu eğlence parklarını her yerde duyuyorum hep ço keğlenceli yerler ama para açısından düşük olduğu söyleniyor.Peki hem eğlence parkında çalışıp hem de 2. bir iş bulma şansımızın en yüksek olduğu yerler nerelerdir,çoğunluk sahil kesimindeki eğlence parkları diyor sizce?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

kardeş şu anda ben de senin gibi eğlence parkı diye düşünüyorum fakat daha sonra firmam benim aklıma kasiyerliği soktu o da iyi bi işimiş dedi ikisi arasında kaldım gidenler bana hangisini tavsiye eder benim amacım sadece burdan giderken harcadığım parayı çıkarmak ve eğlenmek olcak(biraz da ingilizce tabi)

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşlar bence para kazanmak istiyorsak ikinci iş şart.Tek işle para kazanmak çok zor gibi görünüyor.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Alıntı gokcek50 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bence para kazanmak istiyorsak ikinci iş şart.Tek işle para kazanmak çok zor gibi görünüyor.
    tabi eğer bahşişi olmayan bir işte çalışıyosan ve biraz içine kapanıksan, ikinci iş için girişken değilsen işin çok zor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende eğlance parkına gidiyorum, çok araştırdım. eğlenmek ve ingilizce için çook uygun bence. saatine 8 dolar haftada 40-60 saat arası için anlaşama yaptık. bu saatleri değiştirirlermi? o problemide aslında düşündüm. tam karşısında golf resort var, ordada açık bulursam 2.işimde beni bekler. olmadı restorantlar, kafeler, oteller bizi bekler...
    gittim; gezdim; gordum....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

eglence parki gecen sene myrtle beachte nascar speed parkta eglence parkinda calistim acik hava kizgin gunes tam bir col havasi zorunlu kiyafetler hergun tras olma zorunlugug sicaktan saclarim yanmisti

otelde calisin arkadaslara gipta ediyordum serin serin klimanin altinda

bence gideceginiz eyaletin hava kosullarini goz onunde bulundururun lifeguard filan eglence parklari iyi isler gibi gozuksede o sicagin altinda herkes eglenirken denize girerken sizin calismaniz

begenmediniz housekkeping pozisyonlari bile daha rahat oluyor inanin

arkadasim bi odaya giriyordu temizliyordu sonra 15 dakika klimanin altinda ense iyi dusnun kapali mekanlari tercih edin bence

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks