Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 19 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: DS 2019 Oncesi / Sonrasi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arrow DS 2019 Oncesi / Sonrasi

Arkadaslar Merhaba , kisa kisa hemen konuya girecegim .

Vize gorusmesine DS formu olmadan giden arkadaslara yonelik bir kac sorum olcakti . Ben de sizin gibi vizeye DS olmadan gidiyorum . Sirketim diyor ki senden DS formunu isterlerse aldin vizeyi hic dert etme . Bunun garantisi var midir ? Daha once DS formu istenip yesil kagit verilip te RED alan arkadaslarimiz var mi ?

Cunku soyle bir durum var :

Sirket DS formunu istediklerini duyunca DS'i ABD'den getirtiyor . Ve o saatten sonra RED gelirse parayi kesintisiz iade edemiyor . Boyle kritik bir durum var . Daha once DS istenipte RED alan olmamis .

Ne diyorsunuz ? Biraz rahatsiz edici bir durum gibi geldi bana .

Tesekkurler .

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

DS 'i daha sonra konsolosluğa gönderen biri vize alamamıştı geçen sene.. o kişi bu forumdandı ama nickini hatırlamıyorum. son sınıftı sanırım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yani umarim oyle bir sey olmaz cunku yukarida da belirttigim gibi sirket bunu koz olarak gosterip para iadesini kesintili yapabilir . Bu da can sikar tabii . Umarim buralardadir bahsettigin arkadas daha da aydinlatici olur herkes icin .

''O'' kisi lutfen gor beni :]

BannedUser
    Guest

oha öyle bişey var mı sana yeşil kağıdı verip sonra vize alamamak o zaman ds'siz girmemek gerek.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Iste ben de onu merak ediyorum . Eski threadleri karistiriyorum da gordum bir kac kisi yine de guncelleyip teyit etmek istedim .

DS formu alipta vizeye girmekte cok gec oluyor . Sirketine gore de degisiyor benim sirketim 15 Martta bitiriyormus basvurulari ve gayet eminler yesil kagidi alanin vizeyi aldigindan .

Olumsuz sonuc var mi yok mu iste o benim kafami kurcaliyor . Yoksa sirket tabiki bizlerden iyi biliyor yani umarim oyledir .

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Yani umarim oyle bir sey olmaz cunku yukarida da belirttigim gibi sirket bunu koz olarak gosterip para iadesini kesintili yapabilir . Bu da can sikar tabii . Umarim buralardadir bahsettigin arkadas daha da aydinlatici olur herkes icin .

''O'' kisi lutfen gor beni :]
    sevgili kardeşim o kişi dediğin zat-ı muhterem benim arkadaşım onun sorun şirketin bir evrağını kaybetmesinden kaynaklanıyordu zira 2. başvurusunda bekletilmeden aldı vizesini tabii bütün işlemlerini en baştan yapmak zorunda kaldı. şimdiye kadar benim yeşil kağıt alarak vizeden dönüş tanıdığım bir tek o var o da dediğim gibi şirket mağduru oldu. bu sene enteresan olarak bir arkadaşımızın da belirttiği üzere herkese yeşil kağıt veriliyor. Bu da katılımcıların pasaportta vizeyi görme isteklerini katlandırıyor.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaşlar en son aldığım duyumlara göre şirketler program ücretinin tamamını almadan ds ile çok fazla ilgilenmiolarmış bunun ne kadarı doğrudur acaba?

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

yeşil kağıt ne hala anlamış değilim ya o kağıtın neresi yeşil?
    sanırım aynı kağıttan bahsediyoruz : eksik evrakların işaretli oldugu kağıt değil mi?

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

doğru çoğu şirket program parasının en azından büyükçene bi kısmını almadan ds formlarını getirtmiyor.Yeşil kağıt vs dedikleri de şeyde aynen dediin gibi eksik belgeleri gösteren kağıt

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şunu söliyim bizim şirket paranın yarısını almadan getirmiyo ds-2019 ben zaten bütün parayı verdim vizemde elimde hallettim kurtuldum.
    kararsız ve merakta kalmak kadar iğrenç bişi yok bence işlerinizi hemen halletmeye bakın....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

aynen yaa su anda vızeye gırmedenki halımden daha cok endıse edıyorum acaba basılıcakmı vıze pasaportuma dıye off off gelsede ds ler kurtulsak ..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben ds siz gittim formumu istediler yeşil kağıdı aldım.ancak başta söylenen o form geldikten sonraki ücret iade olayına gelince ben şirkete sordum ve öyle bişeyin olmıcağını red alırsam eğer bana hertürlü parayı iade ediceklerini söylediler.ben a....x ile gidiyorum ve inanıyorum açıkçası söylediklerine para konusunda yanlş yapıcak bir firma değil.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ezgü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben ds siz gittim formumu istediler yeşil kağıdı aldım.ancak başta söylenen o form geldikten sonraki ücret iade olayına gelince ben şirkete sordum ve öyle bişeyin olmıcağını red alırsam eğer bana hertürlü parayı iade ediceklerini söylediler.ben a....x ile gidiyorum ve inanıyorum açıkçası söylediklerine para konusunda yanlş yapıcak bir firma değil.
    umarım red almayız hicbirimiz ancak ,
    aksi durumda red alınırsa firmaların para iadesi konusunda cok ılımlı olacaklarını düsünmüyorum.
    bekle beni amerika

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

walla birazcık çirkeflik yaparak olmıcak hiçbişey yok ocean bence

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Arkadaslar Bende 3 Martta Ds Formum Olmadan Vize Görüşmesine Girdim Gayet Güzel Geçti Görüşmem....bende Yeşil Kağıdı Alanlardanım Fakat Huzursuzum çünkü Son Sınıfım Oradaki Adama Okulumu Bitirmek Için Staj Yapmak Zorundayım Falan Dedim,zorluk çıkarmadan Yeşil Kağıdı Verdi....red Verecek Olsalar Yeşil Kağıdı Vermezler Diye Düşünüyorum Ama Yinede Huzursuzummmmm::

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende ds'siz gittim ankarada kadınla kanki olduk, ing nerde öğrendin falan dedi, zaten notlar yüksek olunca direk eksiklerimin olduğu kağıdı verdi amaaaaa kağıdım BEMBEYAZ
    gittim; gezdim; gordum....

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

wala prof ben bu forum a geldiğimden beri byaz-yeşil olayını anlatmaya çalışıyorm ama daha yarısı anlamadı
    Time division multiplexing of fibre optic interferometric sensor

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ben yeni geldim. forumu baya gezdim ama görmedim. ok bir daha tur atarız.

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

tama tama anladım şimdi. yazmayın arkadaşlar yeşil beyaz renk ayrımına gerek yok adamlar hangisi ucuzsa onu almış işte

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)