Work and Travel 2025
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Maaşlı Stajla ilgili aklıma takılan 1-2 soru

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart Maaşlı Stajla ilgili aklıma takılan 1-2 soru

Merhabalar, Amerika'da maaşlı stajla ilgili bir kaç sorum olacaktı;

1. Sorum iş değiştirme ile ilgili, bildiğiniz gibi maaşlı staj da aynı WAT'ta olduğu gibi J-1 vizesini kullanıyor, daha önce WAT yapmış olduğum işverenimin yanında 4 ay çalıştıktan sonra başka bir işverenin altında geriye kalan 8 veya 14 aylık süreci tamamlayabilir miyim?

2. İlk soruya paralel bir soru, Temmuz ayının ilk haftası üniversite mezuniyetimden itibaren 1 yıl geçmiş olacak, ilk 4 ay birlikte çalıştığım işvereninimden ayrıldıktan sonra yeni işe girerken bu durum bir sorun yaratır mı stajıma devam etmem için?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

kardesim ayni vize turuyle gidiyor olabilirsin ama internship in kurallari bambaskadir.. oncelikle kabul asamasi da farklidir wat gibi kolay degildir is bulmak ,is buldugunda sponsor firma wat gibi hic umursamadan cikartmiyor ds yi gorusuyor seninle ama sorun cikan duymadim bu konuda son olarak da internship de sadece ve sadece 1 tane iste calisabilirsin. amerikaya o firmayla calismak icin gidiyorsun ve 2. is te calisman yasal degil. ve istedigin herhangi bir yerde staj yapamazsin okudugun bolumle alakali is olmali ve gittigin sirket de belli bir buyuklukte olmali...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim ayni vize turuyle gidiyor olabilirsin ama internship in kurallari bambaskadir.. oncelikle kabul asamasi da farklidir wat gibi kolay degildir is bulmak ,is buldugunda sponsor firma wat gibi hic umursamadan cikartmiyor ds yi gorusuyor seninle ama sorun cikan duymadim bu konuda son olarak da internship de sadece ve sadece 1 tane iste calisabilirsin. amerikaya o firmayla calismak icin gidiyorsun ve 2. is te calisman yasal degil. ve istedigin herhangi bir yerde staj yapamazsin okudugun bolumle alakali is olmali ve gittigin sirket de belli bir buyuklukte olmali...
    ozgursum ıktısat ısletme bolumlerı ıntershıp e katılabılır mı ? katilsa hangi islerde calisabilir?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

ben iktisat mezunuyum katildim ama finans gibi isler bekleme genel itibariyle satis isleri oluyor baska is bulman cok zor.. satis isleri dealisveris merkezlerinde gozluk oyuncak gibi seyler satiyorsun olay bu..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

suan ıntershıp devam edıyor mu yanı usa da mısın? 2.ıste calısmak yasal degıl dıye bılıyorum.saatlık ucretın ne kadar ve haftalık ortlama kac saat calısıyorsun? bir de toplam program maliyeti 4500 usd diye duydum dogru mu?
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

evet abd deyim. ortalama 4500-5000 arasi masrafin olur harclikla beraber. 2. is yasal degil evet ben 8 dolar aliyorum net..haftada 55 saat civari calisiyorum..

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Çok teşekkürler cevaplar için.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

turizm sektöründe staj yapan var mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)