Work and Travel 2025
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 60 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Internship dusunenler(2011)

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart Internship dusunenler(2011)

Okul bitti, 15 gun once askerlik de bitti. is bakiyorum ama aklimda amerika var yine Ve su an gorunen en olasi yol internship. Benim gibi internship ile gitmeyi dusunenler var mi? Burada fikirlerimizi paylasalim.

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

hangı bolum bu arada ?
    ben de dusunuyorum okul sonrasi ama kesin degil olabilir de olmaya da bilirde bolumum isletme.
    'sletme gibi bolumler intership yaparsa nerelerde calisabilir bilgin var mi
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

Site Yöneticisi break - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

Sen ugrar miydin buraya @taltrap...

Hayirlisi olsun simdiden alan ne?
    # Holiday in America: 2008 , 2009 , 2010 ...

# Internship in Israel: 2011 ...

# MSc. and I. Europe Trip: 2012 ...

# Retired Worker & Traveler: 2013 ...

# Maldive Island: 2016

# II. Europe Trip: 2017

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadas ölmus galıba hala cevap yok
    "20 years from now, you will be more disappointed, by the things you didnt do, than by the ones you did. so explore, dream, discover...'' Mark Twain

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Kusura bakmayin arkadaslar, gunler yogun geciyor maillere bakmaya bile firsat olmuyor.Ben isletme mezunuyum ve bu alanda bir internship dusunuyorum, ama aklimda bazi soru isaretleri var bu yuzden buradan fikirlerimizi paylasalim.

@break geri dondum, ozlemisim siteyi

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

ben de isletme mezunu oloacagim az kaldi . durumun hakkindaki gelismeleri burada paylasirsan sevinirim.isletmeciler ne tur islerde calisabilirler ?

Profesyonel Watçı ByLyric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de isletme mezunu oloacagim az kaldi . durumun hakkindaki gelismeleri burada paylasirsan sevinirim.isletmeciler ne tur islerde calisabilirler ?
    Valla aynı şekilde hocam bu internship mevzularını ben de ciddi ciddi düşünüyorum.Konuşalım burada.
    ---wat where amazing happens---http://www.turkishwat.net/image.php?type=sigpic&userid=7507&dateline=1307807  820

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaslar bende muhendıslık okudum askerlık bıttı aklımda ınternship var ama cok kapalı bır konu sırketler bıle tam olarak bılmıyor herseyı......... muhendıslık alanında staj yapan varmı ?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mühendislik alanında kime söylesem olumsuz sadece makinayla ilgilenenler var.Eğer mühendislik alanın haricinde work and travel işleri tarzı işlerde calışırım diyenler için bi meslekde 5 sene tecrübe göstererek vize alma şansımız var 12 aylık j1 vizesiyle gidiliyor
    wat mat hikaye çok yalan var içinde çokkk!!!

edurehber'e sakın kayıt olmayın tamammen düzenbazlar....

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

internship benim de çok istediğim bişey ama bölümümden dolayı çok talihsizim aslında, amerikan kültürü ve edebiyatı mezunu olucam.turizmden filan şansım olur mu acaba ya :/

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

turizm mezunlarini aliyorlar turizme diger fakulte mezunlarinin tek yolu satis islerine gelmek olur.. baska da yolu yok. sirketler sponsora sanki 5 yillik satis tecrubeniz varmis gibi gosteriyorlar bu sartta aramiyor kimse siden iktisadi idari bilimler diplomasi..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merhaba arkadaşlar bende askerden yeni geldim ve mühendislik mezunuyum. Internship için ne gibi şartlar lazım ? Bu programa katılanlar biraz bilgi verirlerse sevinirim.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

mezun olmak ve 5 bin dolar civari masraf yapmayi goze almak

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

arkadaşlar internship için benimde bildiğim çok önemli ama bilgisi olan varmı acaba ,uluslararası ilişkiler ve siyaset bölümü mezunu olmuş bir adamın tr de iş bulması kadar sanırım abd de staj bulması da bir o kadar zor sanırım?
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mezun olmak ve 5 bin dolar civari masraf yapmayi goze almak
    5 bın usd yanı 7 bın tl harcıyınca da aıleme karsı kendımı bı borclu bılcem eger oraya gıdıp ıssız kalma gıbı sorunlar yasarsam kotu olur .ınternshıp programı gercekten rısklı bır program malıyetı de wattan daha fazla.ya da o paranın yarısıyla dershaneye gıdıp kpss yemı yazılsam bılmıyorum pufff pekı ozgursum mezun olduktan hemen sonra degıl de bı 5 yıl sonra gıtsem olur mu ıntenr e basvurmanın bellı bı suresı ya da mezun olunca hemen mı gıtmek zorundayız
    Konu sucre tarafından (01-07-2011 Saat 10:08 PM ) değiştirilmiştir.

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

internship wat dan daha riskli degil.. daha az riskli en azindana 40 saatin garanti gibi.. sozlesmede yazan sureyi calisiosun ve miktar da cebine giriyor her turlu, geri kalan senin tasarrufunda koca ulkede yasa daha sonra da katilabiliyorsun programa ama bunun adi training oluyor bu sefer ve 5 yillik deneyim istiyorlar sahtede gostersen oluyor gerci

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı ozgursum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha sonra da katilabiliyorsun programa ama bunun adi training oluyor bu sefer ve 5 yillik deneyim istiyorlar sahtede gostersen oluyor gerci
    training için gösterilen naylon deneyim abd'de staj esnasında bizi sıkıntıya düşürmez mi? demek istediğim sonuçta PCT(professional career training) için belli bi pozisyonda en az 1 yıllık tecrübe istiyorlar ve yeni mezun biri olarak kendimizi deneyimli gösterip gidersek mahçup duruma düşebileceğimiz durumlarla karşılaşmazmıyız?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

benim türkiye de 8 yıllık iş deneyimim var.şimdi ben amerika da maaşlı staj yapmak istersem bu deneyim sayılıyor mu yoksa illa amerika da iş deneyimim mi olması lazım. yani ben internship mi training mi yapacağım?

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı charlie_ksk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    training için gösterilen naylon deneyim abd'de staj esnasında bizi sıkıntıya düşürmez mi? demek istediğim sonuçta PCT(professional career training) için belli bi pozisyonda en az 1 yıllık tecrübe istiyorlar ve yeni mezun biri olarak kendimizi deneyimli gösterip gidersek mahçup duruma düşebileceğimiz durumlarla karşılaşmazmıyız?
    bence tecrübesizlik her türlü sıkıntı yaratır hele de yabancı bir ülkede çok daha fazla

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

bu internship'te self placement oluyormuydu ?
    2008,2009,2011 wat katılımcısı

2008-NY-Thendara City-Van Aukens Inn-Dish Washer

2009-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

2011-VA-Doswell City-Kings Dominion-Ride Host

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı taltrap Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okul bitti, 15 gun once askerlik de bitti. is bakiyorum ama aklimda amerika var yine Ve su an gorunen en olasi yol internship. Benim gibi internship ile gitmeyi dusunenler var mi? Burada fikirlerimizi paylasalim.
    ben turizm mezunuyum ve internship ile gideceğim bu ocakta kesin gelecek olanlar varsa haberleşelim özelden de msj atabilirsiniz

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Alıntı sucre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    5 bın usd yanı 7 bın tl harcıyınca da aıleme karsı kendımı bı borclu bılcem eger oraya gıdıp ıssız kalma gıbı sorunlar yasarsam kotu olur .ınternshıp programı gercekten rısklı bır program malıyetı de wattan daha fazla.ya da o paranın yarısıyla dershaneye gıdıp kpss yemı yazılsam bılmıyorum pufff pekı ozgursum mezun olduktan hemen sonra degıl de bı 5 yıl sonra gıtsem olur mu ıntenr e basvurmanın bellı bı suresı ya da mezun olunca hemen mı gıtmek zorundayız
    valla kardes bende 8000 tl lik riski göze alıp gitmeyi düşünüyorum açıkçası brz macera olacak ama olsun

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

arkadaşlar bende internship ile gideceğim.size aranan şartları şöyle sıralayabilirim :

Üniveriste öğrencisi ya da mezunu olanlar (mezuniyetinin üstünden 12 aydan fazla geçmemiş olanlar)
    Sadece akademik branşları ile ilgili, başlangıç düzeyindeki işlerde staj yapmak isteyenler
    18-28 yaşları arasında olanlar
    En az Upper – Intermediate dil seviyesine sahip olanlar
    Staj yapılacak alanla ilgili İngilizce genel terimlerine hakim olanlar

AYRICA BU KONUYA İLİŞKİN İLAVE BİLGİ :

Internship (Yurtdışında Uzun Dönemli Maaşlı Staj) programı US State Department tarafindan J–1 vizesi altında sunulan ve profesyonel gelişime imkân sağlayan mesleki gelişim programıdır. ‘INTERN’ statüsünde ABD’de sektörel deneyim elde etmek isteyen adaylara, mezuniyetlerinin üzerinden geçen süre gözetilmeksizin bu programa katılım hakkı sunulmaktadır.

Internship (Maaşlı Staj) programı kesinlikle bir “çalışma programı” olmayıp, sunulan vize bir çalışma vizesi değildir. J–1 altında gerçekleşen tüm programlar kültürel değişim amacını taşıyan ancak kişilere üniversitede öğrenim gördükleri branşta deneyim kazanma imkânı sunan programlardır. Ancak adaylar kendi alanları dışında staj yapabilirler, kendi alanı dışında staj yapmak isteyen üniversite mezunu adaylardan en az 1 yıllık iş tecrübesi istenmektedir, lise mezunu olan adaylardan 5 yıllık iş tecrübesi istenmektedir.

Internship programı da J-1 vizesi altında kişilere üniversite öğrenim gördükleri branş ile ilgili olarak ABD’de 6-12-18 aylık değişen sürelerde sektörel deneyim elde imkanını sunmaktadır.

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bugün birkaç firmayla görüştüm internship'in basit satış işlerinden ibaret olduğunu söyledi hepsi, insan kaynakları alanında staj düşünüyordum ben ama olumlu konuşan olmadı, ellerine o tarz iş gelmiyormuş, ancak self placement olabilirmiş paylaşayım dedim..bu arada internetten selfplacement pct için iş aramak mantıklımıdır sizce?

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    15

peki danışman şirketler internship için ne kadarlık bir fiyat koyuyorlar? en azından görüştüklerin ne kadar dediler program ücretine?

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ellerinde insan kaynakları ile ilgili iş olmadığı için fiyat aşamasına geçmedi konuşma) ama daha önce araştırdığım kadarıyla 3000-4000$ arası değişiyo firmasına göre

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar internship için benimde bildiğim çok önemli ama bilgisi olan varmı acaba ,uluslararası ilişkiler ve siyaset bölümü mezunu olmuş bir adamın tr de iş bulması kadar sanırım abd de staj bulması da bir o kadar zor sanırım?

way arkadasss yaaaa bende uluslararası ılıskıler mezunu sayılırım subata bıtıyo ısallah ama kader ortagıyız valla

Site Yöneticisi
    Tecrübe Puanı
    10

arkadaslar internship %85 turizm sektorunde olur kalan %14 u satis isleri % 1 ise nadir rastlanan diger islerdir genelde bigisayar muhendisligi dalinda olur bu nadir isler ama bulmaniz cok cok zordur.. insan kaynaklari veya uluslar arasi iliskiler staji imkansiz

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    15

ewet malesef uluslararsı ılıskılerınkısı ımkansız gıdıp orda obamanın yanında staj yapamayacamız ıcın bızım ıcın en ıdealı dıl okulu olarak oraya gıtmek zannumca kendı adıma

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

arkadaşlar 3 watın sonunda bende internship düşünüyorum ama hangi işi yapacağım konusunda kararsızım bu arada medya mezunuyum sizce alanımda iş bulma şansım var mı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)