Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 12 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: roadshow

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

Standart roadshow

Edurehberin 2 şubatta etil otel taksimde iş fuarı varmış arkadaşlar..hersheypark yetkilileri de gelcekmiş ilgilenenlere duyurulur..
    gitmek isteyenler ücretsiz kayıt yaptırıyomuş..

(ilgilendiğiniz bütün şirketlerle görüşün mutlaka)

duyurayım dedim hehe eğlence parklarıyla ilgilenen olur belki diye çünkü bi kaç tane daha eğlence parkı varmış..

turkishwat inc. shinoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    10

valla arkadaşlar ben garanti iş isterim maceraya giremem anlaşmamı yaparım ve anlaşma tarihim kadar iş yerimde kalırım diyorsanız roadshow veya benzeri organizasyonlarda iş verenlerle karşılıklı oturup anlaşın derim. ha eğer ben beğenmeyebilirim sonradan yerimi değiştirmek isterim derseniz birebir anlaşma yapmayın
    admin (at) turkishwat.net

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

ya arkadaşlar size bi sorum var:
    benim şirket sponsorlarından birinin new york da oryantasyon yaptığını, 2 gün boyunca bütün masraflarımızı karşılayacaklarını, hem de vizeye erken gidebileceğimi söyledi.ama bi problem var işin kesin belli olmuyor zannedersem.işte yazdıkları:
    ***diğerlerine göre farklı yerleştirme yapıyor ve erkenden vizeye gidebiliyorsun. Bunda da bölge (kuzey, güney...Amerika gibi) ve poziyon iş kolu seçiyorsun 3 tane ve bunlardan senin isteğine göre bir iş buluyor ve seçtiğin 3 taneden birine yerleşiyorsun. erkenden vizeye de gidebilirsin ve en önemli artısı Amerika'ya varışta 2 gün New York City'de bedeva konaklama ve oryantasyon sağlıyor yani gidişte NY'da görme şansın olur böylece. Bu seçeneği de değerlendirebilirsin.***

bu konuda ne dersiniz?

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

bu iş bana pek mantıklı gelmedi.. vizeye nasıl erkenden gidebiliyorsun? vize de en önemli belgeler ds-2019 formun ve işyeri ile yaptığın anlaşman. bu iki form konsolosluktaki görevliye şunu anlatıyor.. ''xxx adlı kişi firmamız ile iş anlaşması yaptı. şu tarihte gelecek ve işe başlayacak. sponsor firma da bu konuda ds-2019 formu ile bunu garanti etti''' bunlar vize de çok önemli..oryantasyona katılmak faydalı ama new york'da oryantasyona katılıp ne bileyim florida ya veya las vegas'a çalışmaya gidersen 100-150 dolar uçak parası ödemek zorunda kalırsınız. örneğin biz chicago'da oryantasyona katıldık.. new jersey de çalışmaya gittik. uçak biletleri 125 dolardı bizde 65 dolar ve 24 saat otobüs yolculuğu ile NJ'ye gitmek zorunda kaldık. oryantasyonda yemekler konaklamalar iyiydi. chicago'yuda gezdik ama bize 100 dolara patladı bu oryantasyon...

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

sana katılıyorum.ben floridaya gitsem,new yorka dan oraya gitmek çok masraf tutar herhalde.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

uçağı geçtim otobüsle bile gitsen 125 dolar bu sadece bi örnek tabi...sonuçta çok az kişi direkt çalışacağı yere uçuyor. türkiye'den fazla direkt uçuş yok zaten...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya bu oryantasyon zorunlu bişey değil ki..online orientation diye bişey var..ben 2 sene üstüste gittim Amerikaya hiçbirinde de oryantasyona flan girmedim..yapacağınız tek şey bi internet adresi var hatırlamıyorum da şimdi tam olarak (sanırım her sponsor şirketin kendine ait bi sitesi var bu iş için-emin değilim-)..o siteye girip de DS numaranızla sisteme girip de ev adresinizi iş adresinizi yazmanız gerekiyo..bu kadar yani..oryantasyon flan hikaye

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

ya zorunlu değil ama ilk gidenler için faydalı olabilir diyorum sadece..kesin faydalı bile demiyorum online oryantasyon da sadece hangi tarihte ABD'ye giriş yapacağını belirtiliyorsun. oryantasyon toptan gereksiz bir şey de...ilk gidenler için faydalı olabilir. sosyal güvenlik bürosu arayacağınıza onlar ayağınıza geliyor..sponsor firma yetkilileri ile yüzyüze görüşme olanağı buluyorsunuz...

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

SSNyi biz hersheypark aracılığıyla almıştık..kolaylık tabi
    bişi demedim gökhan

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

SSN iyidir güzeldir faydalıdır oryantasyona katılmazsanız vizeniz iptal olur dedikodularına kulak asmayın ama oryantasyonu da kaçırmayın.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

tecrübeli arkadaşlara birşey sormak istiyorum. ben şimdi kendi işimi kendim bulmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim? ayrıca iş fuarlarından iş bulduğum zaman program ücreti self palacement mı oluyor?

Siteden Uzaklaştırıldı
    Tecrübe Puanı
    0

adamlar senin ayağına işvereni getirecek ,seni anlaştıracak ve self placement ücreti mi ödeyeceksin . komik

ilk kez gidenlerin self placement iş bulması çook zor.Ancak bir akraban filan varsa usa de ve sana uygun bir iş bulup sözleşmesini yollarsa olabilir .

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks