Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 41 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: iki kere üst üste isim soruşturması

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Standart iki kere üst üste isim soruşturması

Merhaba arkadaşlar bende konuyla ilgili durumumu anlatmak istiyorum.Ben 2008yazında work and travale katılmıstım bu senede 2009 yazında gıtmeyı dusunuyorum.Fakat soyle bır durum var.Şirketim bana gecen sene vıze gorusmesıne gıttıgımden dolayi bu sene konsolosluğa sadece belgelerini göndermen yeterli demişti bana.Bende gecen sene bana guvenlık sorusturması cıkmıstı bu senede aynı sıkıntıyı yaşamam için uyarmıstım erken başvuru yapalım diye uyarmıştım fakat onlar bana ds formun geldikten sonra belgelrini konsolusluğa göndericeğiz dediler soruşturma içindede geçen sene çıktığı için bu sene tekrar çıkmayacağını ve bir sorun olmayacağını söylediler bana.Bende ds formum geldikten sonra evraklarımı konsolosluğa geçen hafta yolladım ve bugün 8 mayısda ups ile pasaportum elime ulaştı birde poşeti açtım ki ne göreyim tekrar pasaportun içinde koyu yeşil kağıt tekrar güvenlik soruşturması açılmış.Beyaz kağıtta zımblanış kagıtta numaranızı takıp ediniz diyo ayriyeten bu süreç 4-6 hafta sürer diyor.Bende hemen Şirketi aradım şimdi evraklarımın erken gonderılmesı durumunda sızı uyarmıstım tekrar isim soruşturmasina takılabılırım dıye. Durumu aynen anlattım onlara.Onlarda bana evraklarını erken gondersekde sonuçta ds formun gelmediği için sonuçta aynı sürece geleceğimi söylediler.Sonuç olarak benım 1 haziranda işbaşı yapmam lazım ve benım mayıs 30 unda gitmem lazım ve yeşil kağıttada bu soruşturma en az 4-6 hafta sürer diyor.Şimdi bana vize ne zaman çıkacak ki onu bırakın vize çıktıktan sonra pasaportu ups ye verdikten sonrada 1 hafta geçiyor.Yani 1 hafta-10 gün gibi bir sürede soruşturma bitcek sonra pasaportu göndercereğim ups ile 5-7 gün içinde pasaportta elime ulaşması lazım ki işime yetişeyim .İki sene üst üste bana güvenlik soruşturması açıldı.Şimdi nasıl yapcam bilmyorum.Açıkcası umudum Çok az benim.Amerikaya gitmekten vazgeçmeyide düşünüyorum bir yandanda.Benim sormak istediğim benim gibi 2 sene üst üste soruşturma açılan arkadaşlar var mı ? Varsa tecrubelerini anlatabilirler mi lutfen ? Teşekkürler...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

şimdi b u güvenlik soruşturmasının geçerlilik süresi var. senin doğal olarak geçerlilik süren bitmiş ve tekrar istiyorlar. 3 hafta içinde açıklanır. inş. işlerinide halledersin. 3 hafta diyorum çünkü bnmki 3. haftadaki cuma günü açıklanmıştı

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    16

gecmıs olsun yakın zamanda sonuclanır umarım...

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Çok sağolun arkadaşlar yazdığınız için. valla moralim öyle bozukki tarıf edemem... umarım dediğiniz gibi 3 hafta içindende daha az bir sürede açıklanır

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben 19 şubatta gittim görüşmeye. 13 martta açıklandı.. ama bende ds yeni geldiği için dün kargoya verdim. konsolosluğun internet sitesinde diyor ki güvenlik soruşturması açıklandığı 60 gün içinde işlemlerinizi başlatın yoksa ilave işlem tekara başlatılır. bakalım bnm 60 gün salı günü doluyor inş. yetişir. ma sitede işlem geçerlilik tarihim haziran ayına kadar gözüküyor aradaki çelişkiyi anlamadım

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

okuduğum kadarıyla herkesin ortalama 3 hafta içerisinde gelmiş.Benim pasaportu gönderme tarihim 30 nisan, konsolosloluğun eline geçme süresi 1 mayıs.Bana bugün gelişi ise 8 mayıs.Eğer 1 mayıstan hesaplarsak 3 haftaya kadar sonuçlanırsa işime yetişebilirim.8 mayısı baz almazlar inş.

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Watken nickli arkadaşımızında bu sene ikinci isim soruşturmasına takıldı onunla bi görüş istersen.....
    I'll be there and then one day I'm gonna say "I was there too".

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Görüşürsek iyi olur fubar arkadaşım.Arkadaşı daha önceden tanımıyorum acaba nasıl bulcam arkadaşı.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Özelden msj atıyim.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

insallah en kısa surede hallolur arkadasım ...

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

@turist17 dostum sen nerelerdeydin bugüne kadar
    Benim durumda aynen senin gibi şu an 10 gün oldu vizeye gireli ve 2.soruşturmayı geciriyorum bu senede..Gecen yıl 3.5 ay gibi bir sürede bitmişti..
    Bu yıl da bekliyorum işte..DS gelmeden işlemeriizi başlatamıyoruz demişti konsolosluk aynen..benim ds de nisan ilk hafta gelmişti..

Şu an bekleme modundayım. Bana söylenen ve araştırdığı Bir kez takıldıysan her başvurunda tekrar takılacağındır Soruşturmaya..Görüşmede o kadar dil doktum bayana Jesus dedi prophet demedi

kısacası Allah sabır versin ..Senin gecen yıl kaç günde açıklanmıştı ve bu sene ne zaman başladı soruşturman

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı turist17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Görüşürsek iyi olur fubar arkadaşım.Arkadaşı daha önceden tanımıyorum acaba nasıl bulcam arkadaşı.
    sen onu bulamassın o seni bulur diye espri yapıcaktım ama watken durmamış bulmuş bile

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı fubar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen onu bulamassın o seni bulur diye espri yapıcaktım ama watken durmamış bulmuş bile
    ne ?nerde ?hani ?namecheck mi dedi birisi .şaka bi yana bu şekilde anılmak kötü valla

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı watken Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne ?nerde ?hani ?namecheck mi dedi birisi .şaka bi yana bu şekilde anılmak kötü valla
    valla bu namechecke yakalananlar değil bunu bizim gibi üniversite öğrencilerine uygulayanlar utansın!!!

Araştırmacı Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

namecheck den nefret ediyorum
    işin kötüsü kağıdımda iki numara var önünde 12897 arkasında 012897 hangisini takip edeceğimi şaşırdım inşallah kısa sürede sonuçlanır herkesin namecheckisi

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sozde konsolosluk toplanmis bu sene bu isim sorusturmasini daha erken sonlandirma karari almislar ama ne kadar dogru bilmiyom sirketim soyledi.Bugun sinavdan geldim dunku olayin soku yuzunden sinavada dun hic calisamadim ve haliylede berbat bi sinav oldu benim icin.Her haliyle etkiledi beni ne guzel arkadaslarla gitme planimiz vardi.Peki bu guvenlik sorusturmasi en erken kimin sonuclandi acaba bu sene ? Konu acsak mi acaba sirketin dedigi belki dogrudur.

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Yaw bu güvenlik soruşturması ne.Ne kadar sürer.Zaten 29 mayısta vize görüşmesine gidecem.Herkese yapıyorlar mı bu soruşturmayı__?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı casanova21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw bu güvenlik soruşturması ne.Ne kadar sürer.Zaten 29 mayısta vize görüşmesine gidecem.Herkese yapıyorlar mı bu soruşturmayı__?
    İsim soruşturması demek.
    isim soyisim çok fazla kullanılıyorsa olma ihtimali yüksek.

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

turist17 arkadaşım benim durum ve ruh halim hemen hemen senle aynı ben geçen sene gidemedim güvenlik soruşturmasına katıldığım için çok geç açıklandı bu snede şirket bi türlü ds formunu ayarlayamadı.WATKEN arkadaşımın yazısından da tekrar güvenlik soruşturmasına girebileceğimizi okudum.iş başım tarihim 15 haziran ds 10 gün sonra gelcek vizeye girdim pasaport yollucam. umudum azalıyo bakalım ne olacak?

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı carism Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    turist17 arkadaşım benim durum ve ruh halim hemen hemen senle aynı ben geçen sene gidemedim güvenlik soruşturmasına katıldığım için çok geç açıklandı bu snede şirket bi türlü ds formunu ayarlayamadı.WATKEN arkadaşımın yazısından da tekrar güvenlik soruşturmasına girebileceğimizi okudum.iş başım tarihim 15 haziran ds 10 gün sonra gelcek vizeye girdim pasaport yollucam. umudum azalıyo bakalım ne olacak?
    gecen yıl ne kadar sürdü?
    Üzülerek söylüyorum bu sene tekrarlanması büyük olasılık.Planlarını ona göre yap arkadaşım.İnşallah olmaz bu sene

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

carism arkadasim, umarim senin isinde hepimizin iside hallolur gercekten zor bir duygu anlatilamaz yasamak lazim.Cunku az emek verilmiyo gercektende.Anladigim kadariyla Sen vize gorusmesine mi gitcen ds formunla beraber.umarim cikmaz sorusturma sanada.Bu arada bu numara sitesi konsoloslugun kac gunde bir guncelleniyo.Gecen sene 2-3 gunde bir aciklaniyodu.Fakat sirket bana her cumadan cumaya dedi..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bugun 15 mayis hala guncelleme yok sitede pzt ne mi kaldi acaba.Gerci saat 15.40 daha ilerleyen saatler belki aciklanir.

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

ya bugun 18 mayis oldu hala 7 mayis fiyo arkadaslar.Cumadan cumaya guncelleniyo dediler hala tik yok.Yarinda 19 mayis konsolosluk kapali.Gunlerde azaldi.Gerce heralde bi ben bakiyorum siteye cunku kendime cevap gonderiyorum. Kimsenin yazdigi yok

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

mrk etme turist17 her ne kdr yazmasakta kalbim sizinle bende sorusturmaya takıldım aynı duyguları bende paylasıorum sabır ya sabır

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

saol kardesim.Sen ne zamandan beri bekliyorsun bu arada ?

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ben de bgn itibariyle aynı dertten müzdaribim ve sizi çok ii anlıorm inşallah en kısa zmnda sonuçlanır herkesinki..sonuçlardan hbrdar edin

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    16

benim arkimde takıldı soruşturmaya ve 2 haftada açıklandı sonucu ve onun üstüne aynı anda DS ler yollandı bizden önce vize aldı Yani hiç üzülmeyin çok çabuk halledilebileyor bazen umarım şansınız yawer gider....

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

turist 17 ben kıbrıstanım yaa burda cok rahat diolardı bole seyler icin,gunde 4-5 kez bakıom walla vizeye Trde benden sonra giren arkadaslar oldu onlar vizeyi aldılar ben bekliorum..ya ben tüm belgelerim konsoloslukta pasaport bile orda 1 haftadır bekliorum ins hepimiz geceriz su sacma sorusturmadan..

Uçuşa Hazır Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bende ayni derdi yasicam buyuk ihtimal.. ds nin gelmesine 10 yada 15 gun var daha.. gecen sene nerdeyse 2 ay sorusturmaya takildm.. ama vizeye vok erken girdigim icin gitmemde bi gecikme olmicak.. ama bu sefer daha vizeye bile yollanmadi belgeler ve 15inde isde olmam lazim.. yane benim durum baya kotu gibi.. daha yeni karar werdm busenede gitmeye ama sorustirma olursa planlar yatabilr benim

Efsane Watçı
    Tecrübe Puanı
    19

Alıntı indeus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende ayni derdi yasicam buyuk ihtimal.. ds nin gelmesine 10 yada 15 gun var daha.. gecen sene nerdeyse 2 ay sorusturmaya takildm.. ama vizeye vok erken girdigim icin gitmemde bi gecikme olmicak.. ama bu sefer daha vizeye bile yollanmadi belgeler ve 15inde isde olmam lazim.. yane benim durum baya kotu gibi.. daha yeni karar werdm busenede gitmeye ama sorustirma olursa planlar yatabilr benim
    inş. takılmazsın bir daha ama takılma olasılığın yüksek kardeşim.
    Sen şimdi bu sene vizeye girdin mi ?DS siz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)