Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 44 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gitmek de istemiyorum artık

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Standart gitmek de istemiyorum artık

herkese günaydın..
    yarın akşam yola çıkıyorum, bilet 6sı sabahı..
    ve ben gitmek istemiyorum..
    hatırlarsanız housing ve satış gibi iki büyük problemim vardı..
    ikisi de büyüyerk çoğaldı azalarak bitmek yerine.
    dün beni arayıp "biletini benimkiyle değiştirir misin" yani sen yalnız uç amsterdamdan sonra ben sevgilimle dedi oda arkadaşım bana.. yapılır mı bu ya, birlikte gidebilmek için lanet istanbuldan aldım bileti ankara yerine.. gideceksek hep birlikte diye.. bunu sormak yerine benim saatlerimi nasıl deiştirip aynı uçakta yer buluruz de insan gibi.. olmazsa değiştirir misin ne demek otobüs mü bu? ve son resti pes artık diyerek çektim.. yapayalnızım şu an.. içimde bi taş var sanki o kadar üzgünüm..
    intrax sponsoru mail atıp kimse oda arkadaşı ihtiyacı belirtmemiş snlıcağın 900 dolar verip tek kişilikte kalmıcaksan no room dedi.. bütün herşey yerle bir oldu..
    ben gitmek istemiyorum ya.. o kadar kötüyüm ki.. aileme belli edemiyorum, herkes heyecan içinde.. ve ben sefil bir haldeyim..
    meet me at the blue cafe..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Unhappy

Bu kadar bozma moralini ya oraya gidince sağlam bi oda arkadaşı bulabilirsin kolaylıkla.Bu kadar uğraşmışın bugüne kadar şimdi böyle bi arkadaş yüzünden moralini bozmaya değmez sen bi git sağsalim bütün sorunların yawaş yawaş çözülücektir sonrasınada düşünüp of bunlarımı sorun etmiştim ben kendimi yemiş bitirmiştim diceksin eminim...
    All the miles that separate disappear now when I'm dreaming of your face..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

anlaşılan oldukça kırılgan birisin,ilk defamı birisi seni sattı yada son defamıyani konu bu değil ama bunlar olan ve olacak şeyler hazırlıklı olman lazım,ben olsam o yüzsüz arkadaşıma daha en başında resti çekerdim.Bu yüzden çek resti kimseye bel bağlama yanlız git daha iyi,burada yıllarca türklerle yaşadın,takıldın oradada yabancılarla takıl farklı kültürler tanı,bende yanlız gidiyorum kendi adıma bu söylediklerimi sonuna kadar yapmak istiyorum.
    Housing konusunda ise tekrar mail at yetkiliye,ısrar et,ağla zırla yırtık ol elinden ne geliyorsa yap,sen öğrencisin çünkü,ve sana iyi bir hizmet vermek zorundalar,1000 doların üstünde para verdin onlara,ama daha önce dediğim gibi kalma sorunu kesin çözülür,kimse seni sokakta bırakmaz yada 900 dolar ödemene razı olmaz,sana hödük bir yetkili denk gelmiş.Ayrıca bu konu doğrudan buradaki şirketlede ilgili,onlarıda bu konu hakkında bunaltabilirsin,kısacası;SANA KALACAK BİR YER AYARLAMAK ZORUNDALAR.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

o kadar zor geliyor ki ama.. kurulu bir sistem olsun diye uğraştım en azındn kalacak yer sorun olmasın diye yırtındım resmen ve herşey gitmeden 1 gün önce bu hale geldi.. öncesinde biliyor olsaydım durumu hazırlanırdım manevi açıdan ama olmadı işte gerizekalı sponsor 27 mayıs mailine bugün cevap yazdı.. herşeyden önemlisi kırgınlık var içimde, elimde valizler oraya indiğimde gidecek bir adresimin olmayışı da cabası.. ağlıyorum tutamıyorum kendimi.. kimsenin moralini bozmak istemiyorum affedin nolur.. eğer yalnız hidiyo olsaydım iş seçiminden eyalet seçimine kadar her şey bambaşkaydı ve ben bu insanlar yüzünden herşeyi mahvettim. kalakaldım şimdi de..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Emin ol çözülür lavinia.Sen bi oraya git elbet sana bi oda bi kalıcak yer ayarlayacaklardır.Senin gibi giden bisürü insan olucak herkes 2 li 2li oda arkadaşını ayarlayarak gitmiyordur oraya keyifli bi yolculuk geçirmeye çalış pozitif düşün şuan kendine dünyayı dar etmenin hiçbir anlamı yok şu dakka ailene ben gitmiyorum vazgeçtim demeyeceksin çnkü sende biliyosun bunu o yüzden pozitif düşün ve oraya gittiğinde sorunlarının çözüleceğinden emin ol ..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

kötü birşey yok ortada,paylaşman anlatman seni bir şekilde rahatlatır,ama mantıksal bir açıdan bak duygusal değil:şimdi iptal etsen gitmesen,1-şirkete verdiğin paranın yarısını alamazsın.
    2-tüm yaz keşke gitseydim dersin
    3-senden aldıkları 600 küsür dolara yanardın
    4-muhtemelen o yüzsüz arkadaşınla haberleşip ne kadar eğlendiklerini öğrenirdin,yine moralin bozulurdu
    5-yine ve yine gitmediğine lanet edersin
    bu bir macera kurulu bir düzen değil,kimse umduğunu bulamıyor,birşey ummadan git,birşeyler denemeden,görmeden karar verip,üzülme.
    Akıl vermek asla haddime değil yanlış anlama,sadece bozma moralini,milyonlarca genç insan tüm yazını mahalleden dışarı çıkmadan oldukça monoton geçiriyor,sen bir maceraya başlıyorsun,endişe etme,sadece çık yola

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

En azından bencil insanların varlığından haberdar olmuş oldun. Herkesi kendin gibi düşünmemen gerektiğini anladın.

Bu tip insanlar hep karşına çıkacaklar.

Şimdi senin yapman gereken moralini bozmaman. Moralinin bozulması her şey daha da kötüye götürür. Kalacak yerin sorun olacağını ben de sanmıyorum. Elbet bir yer bulunacaktır. 900 dolar ne demek?

Biletin 6'sı demişin?
    Hangi firma acaba? Ben de 6'sın da gidiyorum.

edit: hehe pardon KLM yazıyomuş orda
    Konu fOCUS tarafından (04-06-2008 Saat 12:47 PM ) değiştirilmiştir.
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Şu an çok ihtiyacım var pozitif olmaya ama biliyosunuz İstanbula bile yalnız gittiğinde tedirgin olur insan engel olamıyorum hayal kırıklığından ve tedirginlikten uzaklaşmaya.. aksi gibi craigslist de açılmıyor şu an.. herşey o kadar ters ki.. insani anlamda tecrübe etmem gereken şeyler hep aynı şeyler olmasa bu kadar üzülmezdim belki. taltrap, biliyorum ne ilk ne de son bu ama yeter be kardeşim diyor insan ankara tabiriyle beytepeden kızılaya gitmiyoruz ki sevgilin için beni yarı yolda bırakasın yani çok başıma geldi evet sevgili bulunca nevri dönen kız sendromu.. bense hep ya şimdi sırası mı arkadaşının pınar dedirttim insanlara.. -yananı görür allah.. işallah

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı kerempi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emin ol çözülür lavinia.Sen bi oraya git elbet sana bi oda bi kalıcak yer ayarlayacaklardır.Senin gibi giden bisürü insan olucak herkes 2 li 2li oda arkadaşını ayarlayarak gitmiyordur oraya keyifli bi yolculuk geçirmeye çalış pozitif düşün şuan kendine dünyayı dar etmenin hiçbir anlamı yok şu dakka ailene ben gitmiyorum vazgeçtim demeyeceksin çnkü sende biliyosun bunu o yüzden pozitif düşün ve oraya gittiğinde sorunlarının çözüleceğinden emin ol ..
    altına imzamı atarım,bravo hocam

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Arkadaşım durumuna çok üzüldüm yaaa hakikatten çok kötü bi durum allah kimsenin başına vermesin arkadaşının yaptığıda yanii.... o arkadaş değil ki bu ne satıştır böyle.... çok kızdım :@ . Bence sen gönül rahatlığıyla yarın bin uçağına git amerikaya... Derler ya fırsatlar ülkesi die bakarsın sanada büyük bir fırsat doğar. İlk bi iki hafta hotelde kal sonra inanıyorum ki mutlaka ucuz yollu bişey bulursun.... Bu kadar emek verdiğin bi programın böyle tenezzül edilmiyecek insanlar için heba etmesine izin verme.... Sana iyi yolculuklar umarım en güzel tatillerinden birini geçririrsin......

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

sağolun, sizin de canınızı sıkıyorum ama bunları paylaşabileceğim kimse yok şu an, zaten gideceğim için endişeli olan insanlara anlatamıorum tabi..
    çözülür belki evet.. iner inmez hemen aramaya başlarsam bi yer bulurum öyle mi diyorsunuz?

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Alıntı lavinia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu an çok ihtiyacım var pozitif olmaya ama biliyosunuz İstanbula bile yalnız gittiğinde tedirgin olur insan engel olamıyorum hayal kırıklığından ve tedirginlikten uzaklaşmaya.. aksi gibi craigslist de açılmıyor şu an.. herşey o kadar ters ki.. insani anlamda tecrübe etmem gereken şeyler hep aynı şeyler olmasa bu kadar üzülmezdim belki. taltrap, biliyorum ne ilk ne de son bu ama yeter be kardeşim diyor insan ankara tabiriyle beytepeden kızılaya gitmiyoruz ki sevgilin için beni yarı yolda bırakasın yani çok başıma geldi evet sevgili bulunca nevri dönen kız sendromu.. bense hep ya şimdi sırası mı arkadaşının pınar dedirttim insanlara.. -yananı görür allah.. işallah
    belki "sizin için konuşmak kolay" diye düşünüyorsun,yanlışta düşünmüyorsun biz yaşamadık bu durumu belki ,ama emin ol bu durumları çok yaşadım,yaşadık,kim yaşamadıki
    inan bana çok kötü değil,yaz bitince bugünleri hatırlayıp,güleceksin kendine,şuraya yazıyorumforuma girip,gülerek anlatacaksın yaşadıklarını,pozitif düşünme,pozitif olbak bir sürü hikaye anlatılıyor forumda gidenler tarafından,kimse tüh ah vah demiyor evet zorluk yaşıyorlar ilk 1 hafta 10 gün vs. ama sonrası hep güzel gidiyor.sonuçta çalışmaya gidiyorsun rezerv edilmiş 5 yıldızlı bir otele değil.sorun hep olacaktır önemli olan bunlara tenezzül etmeyip eğlenmeye,para kazanmaya bakman derim fazla kafa şişirmeden

Deneyimli Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

sağolun, sizin de canınızı sıkıyorum ama bunları paylaşabileceğim kimse yok şu an, zaten gideceğim için endişeli olan insanlara anlatamıorum tabi..
    çözülür belki evet.. iner inmez hemen aramaya başlarsam bi yer bulurum öyle mi diyorsunuz?
    Canımızı sıktığın filan yok. Anlatacaksın tabi
    Ailene de fazla bahsedememeni anlıyorum. O konuda haklısın.

Şu an zaten sezonun başları. Rahatça kalacak yer bulursun sen kendin.
    Turkishwat - WildWood / New Jersey Şubesi

Profesyonel Watçı fatih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tecrübe Puanı
    18

arkadaşlara katılıyorum.bencede oradan bir oda arkadaşı rahatlıkla bulunabilir.ilk başlarda zorlansanırsın ama sonra bir arkadaş bulursun
    2007 WAT DESTIN,FLORIDA CANKURTARAN KEN ŞİMDİ 8 YIL ARADAN SONRA 2015 AĞUSTOS TA TURIST OLARAK 11 GÜN DOĞU AMERIKADA.

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

Senin için çok büyük bi tecrübe olucaktır lavinia çok dahada iyi olucaktır yanlız gidiyo moduna kendini sokup mutlu olursan.Orda özgür olmak senin için en önemli etken zaten orda birine bağımlı olmak çok daha zor bişey ki böylesine bi arkadaşa bağımlı olmak .Orda 2 arkadaş veya bi sevgili buldumuda satardı bu saygıdeğer arkadaş seni en azından şimdi satmış sen oraya yalnız gidiyorum moduna girmeye çalış ve gerçekten emin ol beterin beteri vardır allah saklasın.Belki rahatlatır seni bi hikayemi anlatayım; 1.5 senelik bi kız arkadaşım vardı ingilizdi ingiltereye vize haftamda 2 dersten kalma pahasına onu görmeye gitmiştim.çok üzgündü ihtiyacı olduğunu söylemişti vize haftam olduğunu bilmiyordu bende ona söylemedim ve gittim.istanbuldan leeds e gittim .gidişim şöyle istanbul-luton airport saat gece 23.15 te son otobüsü yakaladım notthingam a gittim .nottingham da sıcaklık -17 yazıyor gecenin 2.5 u otobüs bekleyen 2 kişiyiz bi ingiliz leeds uni ye giden bi çocuk bi de ben otobüs kaza yapmış 5.5 ta geldi ordan leeds otobüs terminaline inmiştim ve kızla bulştum neyse 4 güzel gün geçirdik 5.gün cep telefonuna bakarken beni tam manasıyla aldattığını öğrendim.Kızın evinde kalıyordum annesi kız ve ben.Durumu hayal edebiliyorsun sanırım 2 gün daha kalmak zorundaydım o durumda kaldım ve sonrasında geri döndüm tabi ayrıldık
    Neler neler oluyor hayatta hepsi bizler için boşwer keyfini sakın kaçırma ve kendine güven orda herşey çok daha güzel olucak senin için..

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

ilk defa gülümsüyorum sanırım
    söylediğiniz bir çok şeyi ben de bilip öyle davranmaya çalışıyorum zaten hep yalnız gitmek istedim ama kimse izin vermeyince ben de cengaverlik yapmayı pek becermediğimden -bana takılmasına izin vermiştim birilerinin..
    durum şimdi böyle, birileri yüzünden seçtiğim eyalete yalnız gidiorum ama.. evet iki gece bi otel.. belki sora bi yer.. umarım..

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Ayrıca Charlotte güzel bir yerdir,sen nereyi istiyordun bilmiyorum ama Charlotte un Nba takımı bile var "Charlotte Bobcats" yani sırf bu bile bir göstergedir gelişmiş ve güzel bir yer olduğuna dair.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Durumuna üzüldüm gerçekten. Biz(Üç kişiyiz) 6 haziran sabahı 5:35 KLM uçağı ile önce amsterdam'a sonra da washingtona uçuyoruz. Sanırım aynı uçaktayız. İstersen tanışabiliriz. En azından uçuş sırasında kendini yalnız hissetmessin...

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

Merak ettiğim bir şey var, room mate ilanı veren insanlar da Türk olduğumuz için belli bir tavır ne bileyim ön yargı taşıyor olacaklar gibi geliyor bana, ne kadar sağlıklı sice bu insanlarla aynı evde yaşamak, deneyimi olan var mı craigslistteki ilanla housing ayarlayan birileri?
    başka ne yapabilirim şöyle bir kaç öneriye çok ihtyacım var..

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

lavinia tam olarak senin gideceğin işyerinin sana yer sağlama konusunda önceden teminat vermişmiydi onları bilmiyorum iş sözleşmeni vs ne gibi şartlarla oraya gittiğini ama eyer işyeri size ev sağlayacak tarzı bi teminatla gidiyorsan işyerinin sağlayacağı yerlerde kalıcak birsürü çalışan daha olucak orda bu sorunu çözebilirsin diye düşünüyorum

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

dert etme bak bende newyorka gidiyorum daha kalacak yerim isim belli degil orda sokakta kalmassin merak etme gecen sene ilk gittigimde 1-2 gun bende disarida kaldim kalacak yeri ayarlayamamistik arkadaslarla sonra ayarladik

yani gecen sene gittigimde arkadaslarimla gitmistim b ben sonra biz isimizi halletikten sonra zor durumda olan arkadaslar vardi onlari odamiza aldik bir hafta 10 gun beraber kaldik sonra durumlarini duzelttiler yardim eden bulunur elbet. boyle karamsar olma.herseyin bir caresi bulunur.hersey yoluna girer.rahat ol.
    onur

TW Üstün Hizmet Watçısı
    Tecrübe Puanı
    17

Merak ettiğim bir şey var, room mate ilanı veren insanlar da Türk olduğumuz için belli bir tavır ne bileyim ön yargı taşıyor olacaklar gibi geliyor bana, ne kadar sağlıklı sice bu insanlarla aynı evde yaşamak, deneyimi olan var mı craigslistteki ilanla housing ayarlayan birileri?
    başka ne yapabilirim şöyle bir kaç öneriye çok ihtyacım var..
    ben uzun zamandır craiglist üzerinden ev yada oda arıyorum,ama pek geri dönüş olmuyor,söz gelimi attığım 10 mesaja 1 cevap alıyorum.Türk olman onlar için pek dert değil,tek dertleri kiranı zamanında öde gibi maddi şüpheler.Ama dediğim gibi oraya gidince daha sağlıklı arar bulursun,craiglist sanırım ücretsiz olduğu için bu tip konulara pek yanıt veremiyor.

Acemi Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

gitmeden otel hostel tarzı bir şey ayarlayabilir miyim acaba o gece için çok pahalılar gerçi ya..
    *iş sözleşmesinde "intrax has arranged a block of rooms at discounted rate, the participants -should not seek any other- if they dont want to do so" yazıodu. sorun zaten oda arkadaşı olmaması 900 $ gözden çıkarılacak bi rakam da değil ki..

Profesyonel Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Sana Bi Polat Alemdar Felsefesi Yapim Lavinia

SONUNU DÜŞÜNEN KAHRAMAN OLAMAZ FAZLA TAKMA DERT YAPMA HERŞEY ÇÖZÜLÜR.....
    FORZA ES-ES

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    18

hostelworld var gir bak gunlugu 15-20 dolara guzel bir hostel bulabilirsin 4-5 gun kalirsin orda sonra elbet bulursun orda birisini orda da bir suru exchange student vardir. calisanlar vardir yani.
    onur

Wat Profesörü
    Tecrübe Puanı
    17

orda kimse 900 doları 3 4 5 kişilik gruplar yapmadan gözden çıkarmayacaktır bence..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

herkese günaydın..
    yarın akşam yola çıkıyorum, bilet 6sı sabahı..
    ve ben gitmek istemiyorum..
    hatırlarsanız housing ve satış gibi iki büyük problemim vardı..
    ikisi de büyüyerk çoğaldı azalarak bitmek yerine.
    dün beni arayıp "biletini benimkiyle değiştirir misin" yani sen yalnız uç amsterdamdan sonra ben sevgilimle dedi oda arkadaşım bana.. yapılır mı bu ya, birlikte gidebilmek için lanet istanbuldan aldım bileti ankara yerine.. gideceksek hep birlikte diye.. bunu sormak yerine benim saatlerimi nasıl deiştirip aynı uçakta yer buluruz de insan gibi.. olmazsa değiştirir misin ne demek otobüs mü bu? ve son resti pes artık diyerek çektim.. yapayalnızım şu an.. içimde bi taş var sanki o kadar üzgünüm..
    intrax sponsoru mail atıp kimse oda arkadaşı ihtiyacı belirtmemiş snlıcağın 900 dolar verip tek kişilikte kalmıcaksan no room dedi.. bütün herşey yerle bir oldu..
    ben gitmek istemiyorum ya.. o kadar kötüyüm ki.. aileme belli edemiyorum, herkes heyecan içinde.. ve ben sefil bir haldeyim..

gitmene bukadar kısa bir süre kala karamsarlık sana üzüntü ve sıkıntıdan başka bir şey getirmez..bence önce kendini toparlamalısın ve gideceğin yerde senden başka bir çok öğrenci daha olacağını da unutmamalısın..ve muhakkak onların arasında da senin gibi yalnız gelen olacaktır..ben de yalnız başvurdum wat a..kız başıma napıcam oralarda diyordum ilk başta..ama emin ol orda bir çok arkadaş canlısı insan tanıyacaksın...moralini hiçbirşeyin bozmasına izin verme..seni yarı yolda bırakan arkadaşınla da arkadaşlık ilişkini birkez daha gözden geçir bence (ama amerikadan dönünce yap bunu orda bide arkadaşın seni sattı diye düşünüp üzülme) internet bulduğun zamanlarda da bence buraya girip bize durumundan bahset..belkide hiçbirşey sandığın gibi kötü gitmeyecektir..sadece olumlu ol ki her şey olumlu olsun..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

bu arada senle aynı uçakta olan arkadaşlar da var bak..en azından yalnız yolculuk etmeyeceksin..

Uzman Watçı
    Tecrübe Puanı
    17

Hoş bir durum degil bu ama bu şekilde kendini yıpratma, sakin olup planlarını ufaktan değiştirmelisin, senin en azından gidecegin kesin benim işim 15 inde başlıyor ben 17 haziranda vizeye girecegim eger erkene alamazlarsa ve birsürü elimde olmayan sorun cıkacak.. Yanlız kalmak bana da ilk etapta korkutucu gel se de üstesinden gelinemeyecek bir durum yok. Umarım sorunların ortadan kalkar ve güzel bir yaz geçirirsin.
    Viva México cabrón

( NY-San Diego-México-LA-FL-Costa Rica-Nic-Hon-El Salvador-Guate-FL-NY )

Hayalperest Watçı
    Tecrübe Puanı
    0

lavania tek yalnız giden sen değilsin ben de bu işe girdiğimden beri yalnızım beni almaya bile gelmicekler orda adrese kendim gidicem başlarda çok endişeliydim hep yanıma bi arkadaş bulmaya çalıştım..Yalnız gitme fikrine kendimi alıştırdım bu büyük bi tecrübe olucak bizim için

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)